Bu adamdan bıktım :(

benim eski eşime karşı bir takıntılığım aşkım vs yok olamaz da artık bunu nasıl anlatabilirim bilmiyorum. kendisi böyle düşünüp öyle davranıyor da zerre umurumda değil benim kendisi. dün kızım ağlamış eski eşimin SEVGİLİSİ! kendi hattından aradı. kızımla eski eşimin sevgilisinin hattından görüştüm ben. buna da bir tane tepki vermedim çünkü kızımı görmek tek amacım beni arasınlar da nerden arayacaklarının bir önemi yok. biz boşanırken de 1 hafta olmuştu kızımı almıştı bana sevgilisi yazmıştı benden ulaş diye. arada baba dururken beni aldattığı kadınla iletişimde kurmak zorunda kaldım bana otel odalarından resim atıyordu kız. ve gıkım da çıkmadı benim takıntım filan yok bakın bana yapılan bazı şeyleri başka kadın olsa hazmedemez tepki verir ama ben hiçbirşeye tepki vermiyorum bu adama karşı.
Beni yanlış anladınız sanırım ben sizi savunuyorum kesinlikle adama karşı duygunuz var diye yaptığınızıda düşünmüyorum size gelen “adama ilginiz var” imaları ve tepkilere karşı tepki olarak yazdım yani böyle bile olsa habersiz bırakmaya hakkı yok diyerek.

Siz de yazmışsınız ya “hiç muhattap olmadım” diye muhtemelen o da karşılık olarak sizinle muhattap olmuyor. Bayram süresince orada kalacaksa eğer 1 hafta aramayabilirsiniz. İşin sonunda çocuk size gelecek yine zaten. Siz de çok orta yolcu değilsiniz gibi geldi bana
ben orta yolluyum kızım için ben bu adamı insan yerine koyuyorum. inanın benim yerimde olsanız bu kadar fedakarlık yapmazsınız ama benim kızımın psikolojisi benim için çok değerli. gayet açıkladım neden ona yazdığımı onunla hiçbir kötü niyetimin olmadığını tek derdimin kızım olduğunu yazdım daha ne diyeyim?

Beni yanlış anladınız sanırım ben sizi savunuyorum kesinlikle adama karşı duygunuz var diye yaptığınızıda düşünmüyorum size gelen “adama ilginiz var” imaları ve tepkilere karşı tepki olarak yazdım yani böyle bile olsa habersiz bırakmaya hakkı yok diyerek.
yok yok anladım sizin yorumunuzu. size tepki vermedim kesinlikle bende öyle düşünenlere tepki verdim. sinirleniyorum öyle birşey yok çünkü kendimi bu konuda burada ifade etmekten gerçekten yoruldum. ben sevsem niye bu adamdan boşanayım zor kurtulmuşum zaten.

mune abla, eski konusuna baktım jameya'nın da
ürperdim resmen!
adamın evliyken yaptığı onca korkunç şeyden sonra (dayak, defalarca dayak, aldatma vs)
ben onun yerinde olsam öyle bi adama ufacık çocuğu asla emanet etmem
korkarım yani çocuğu döver mi öldürür mü belli değil
karısını sokaklarda yerlerde tekmeleye tekmeleye döven biri ufacık çocuğa neler yapmaz
belki de bu yüzden aklı kalmıştır
tamam kanun babaya da görme hakkı veriyor ama kaç anne içi rahat biçimde böyle birine günlerce o çocuğu emanet edebilir?
ben bazı kadınların çocuğu neden göstermediğini çok iyi anlıyorum
öldürülmeden kurtulmuş adamdan, hayret
eski eşimin öfke problemi var evet bana karşı şiddeti oldu. ama kızına el kaldırmaz o kadar da değil. onun tek derdi benim merak etmeyin. o konuda güveniyorum kızına karşı asla el kaldırmaz.

yok yok anladım sizin yorumunuzu. size tepki vermedim kesinlikle bende öyle düşünenlere tepki verdim. sinirleniyorum öyle birşey yok çünkü kendimi bu konuda burada ifade etmekten gerçekten yoruldum. ben sevsem niye bu adamdan boşanayım zor kurtulmuşum zaten.
Kızınız biraz büyüyünce hepten muhattaplığı kesersiniz zaten ilgisiz adam seneye alır bi dahakine seneye kadarda çok şey değişir

Haklısınız bir dahakine akıllı tel alın mutlaka. Cocuk küçük düşünemez ara desen de unutur. Intikam alıyor domuz demek ki
3 ay engellemişim ben onu o yüzden yapıyormuş. ama ben her akşam eve geldiğimde tabletine baktım aradıysa da geri dönüş yaptırdım kızıyla ne zaman aradıysa konuştu.

Kızınız biraz büyüyünce hepten muhattaplığı kesersiniz zaten ilgisiz adam seneye alır bi dahakine seneye kadarda çok şey değişir
evet seneye çok daha kolay olur umarım. konuştum rahatladım zaten dün de aradı bir gün önce de aradı çok rahatladım.

Oğlum 6 yaşında, aynı durumda tembih etsem bile aramayı unutulabilir. Burada baba olacak şahsın, gelen mesajla çocuğun annesiyle iletişimi sağlaması gerekir.
Konu sahibi eski eşe takık bile olsa ki o olsa durum adam, sizi alayım falan demez az muhatap olurdu, bu şekilde iletişim kurdurtmayarak daha çok kışkırtıyor kadını. Ayrıca ne zaman getireceği belli değil. Çocuk üzerine böyle bir belirsizlik, iletişimsizlik olmaz. Ne olacak canım diyenlerin anne olmadığını varsayiyorum.
evet anne değiller yüksek ihtimalle o yüzden bu kadar rahat konuşuyorlar.

evet seneye çok daha kolay olur umarım. konuştum rahatladım zaten dün de aradı bir gün önce de aradı çok rahatladım.
Ben küçükken annemle aramda kuralımız vardı her akşam yatmadan arayıp konuşucaz iyi geceler diyecez diye böyle bi kural koyabilrisiniz tabi kural demeden, anlaşma yapalım bende sesini duyup uyumayı seviyorum vs gibi

Yine diyorum Jameya iddia edildiği gibi eşine takık dahi olsa adamın bunu geri püskürtme imkanı var, Jameya kızıyla görüşemedi diye daha ilk ısrarlı aramasında işi uyanıp kızına annesini araması için hatırlatmalar yapabilirdi, ki ne olursa olsun anneler çocukları babalarının yanında ve güvende bile olsa bir sesini duymak ister, özler de.

6 yaş evet söylenenleri anlayacak bir yaş ama her gün annemi arayayım disiplinin de olacak bir yaş değil, parka oraya buraya gezmeye götürdüğün çocuğun aklı oyunda gezmede olur, tuvaletleri bile son dakika akıllarına düşüyor bu yaş grubunun, ayrıca yine konudan bağımsız 6 yaş babadan baskı görse karşı gelebilecek bir yaş da değil, biz çocuklu boşanmış kadınların çoğunluğunun maruz kaldığı şeyleri unutuyoruz sanırım, karısından boşanan birçok erkek, çocuğu üzerinden zorbalık yapabiliyor.

Jameya bu durumda olmayabilir ama kendisinden kmlerce uzak çocuğunu özlemesi, sesini duymak istemesi de yadırganamaz.
Mune anlatamıyorum buradaki üyelere ve anlatamadıkça ben sinirleniyorum. eski eşime karşı bir takıntılığım filan yok benim. beni bu tarzz davranışları çok kışkırtıyor yeter artık çünkü dimi kaç sene geçmiş hala beni kışkırtmak için uğraşmaya çabalaması beni deli ediyor hepsi bu. bunlarla uğraşmak istemiyorum ben artık. daha nasıl ifade edeceğimi de bilmiyorum başkalarına normal geliyor bu durum ama bana asla normal gelmiyor. neden ben eski eşimin zorbalığıyla uğraşıyorum hala? adamın hayatında bir kadın var hala bu çabası nedir diye zoruma gidiyor. benimle uğraşmaktan vazgeçmiş olması gerekiyor ben bunu hazmedemiyorum. maddi açıdan zorlanayım kötü durumda olayım yiyecek ekmeğim olmasın mutlu olucak bir adamdan bahsediyorum.

Konuyu da yapılan yorumları da baştan sona kadar okudum.
Bazı yorumlara ağzım açtık kaldı.
Konu sahibi ben size hak verdim .
6 yaşında bir çocuk var ortada , kaç gün sonra aramışsın zaten rahatsız etmemişsiniz.
Ayrıca her gün de arayabilirdiniz, insan 2 dk sesini duymak ister çocuğunun ne var bunda bu kadar büyütülecek ?
Kızınızla konuşun babasına gittiğinde her gün bir saat belirleyin ve o saatte kısa da olsa mutlaka sizi aramasını tembihleyin . Tablet değil de mutlaka akıllı saat alın , kullanımı da çok basit . Kolunda olunca en azından araması konuşması daha kolay olur .

Yüz yüzeyken konuşmadığınız için size misilleme yapmaya çalışıyor gibi geldi. Mesajla yazmanız böyle bir insan için bir şey ifade etmez, onu okuyup empati kurup anlayacak biri değil bence. Hatta doğru düzgün bakmıyor bile olabilir. Bir daha karşı karşıya geldiğinizde yazdığınız gibi yüzüne söyleyin, çocuğu aldığında iletişimsizlik istemiyorum deyin.

Öncelikle çocuğunuza bir akıllı saat alın. saati her sabah koluna mutlaka takmasını tembihleyin ki eski eşle muhatap olmak zorunda kalmayın. Buradaki üyeler ve adam hala peşinde olduğunuzu sanıyorsa sizin de davranışlarınızda istemeden de olsa bir aşırılık olabileceğini düşünün.Adama duygu içeren mesajlar yazmak yerine teknik mesajlar yazın mesela. adamla çocuk için birlikte vakit geçirmek, arkadaş olabilmek istediğinizi söylüyorsunuz ama adam bunu doğru bulmuyor, zorla bu isteğinize ulaşamayacağınıza göre öncelikle bu fikirden vaz geçmeniz gerekiyor ki o da kadın peşimde, elimi versem kolumu kapacak algısından vazgeçsin. Her anne babanın boşandıktan sonra arkadaş kalabilmesi mümkün olmadığı gibi bazıları için de imkansızdır. Bir sürü insan eski eşle hiç muhatap olmadan, arkadaş kalmadan hayatını devam ettiriyor. Ben de boşansam açıkçası arkadaş falan kalacağımı sanmıyorum.

6 yaşında çocuk, babanın her gün aratması lazım. Kendi muhatap olmuyorsa çocuğun tabletinden her gece yatmadan aratması lazım. Ne biçim bi pislik adammış. Seni boşanma sürecinden beri biliyorum bi rahat huzur vermedi bu adam.
Seneye bi daha gidecek olursa çocuğun yanına basit bi telefon falan ver bari. O zamana okumayı da öğrenmiş olur daha rahat iletişim kurarsınız bu adamla görüşmek zorunda kalmadan

6 yaşında çocuk, babanın her gün aratması lazım. Kendi muhatap olmuyorsa çocuğun tabletinden her gece yatmadan aratması lazım. Ne biçim bi pislik adammış. Seni boşanma sürecinden beri biliyorum bi rahat huzur vermedi bu adam.
Seneye bi daha gidecek olursa çocuğun yanına basit bi telefon falan ver bari. O zamana okumayı da öğrenmiş olur daha rahat iletişim kurarsınız bu adamla görüşmek zorunda kalmadan
Bizi huzursuz etmeye çalışıyorsun dediği gün güzel bir msj yazdım asla seni huzursuz etmek gibi bir niyetim yada amacım yok sana karşı da kötü tek bir niyetim yok tek amacım kızımıza iyi bir anne baba olmamız. Ben kendi tabletinden ulaşamadığımda seni arıyorum merak ediyorum anneyim bunu biraz daha anlayışla karşılar mısın normal iki yetişkin gibi çocuğumuz için iletişimimizi sürdürebilir miyiz saygı çerçevesinde dedim o günden beri kendisinden aramasa da sevgilisinden arıyor ve ulaşabiliyorum :) bugün ben tabletinden aradım o çekmedi kapandı hemen eski eşimin sevgilisi görüntülü aradı görüşebildim. Yani son 3 gündür rahatlıkla görüşebiliyorum sevgilisinin hattından.

Öncelikle çocuğunuza bir akıllı saat alın. saati her sabah koluna mutlaka takmasını tembihleyin ki eski eşle muhatap olmak zorunda kalmayın. Buradaki üyeler ve adam hala peşinde olduğunuzu sanıyorsa sizin de davranışlarınızda istemeden de olsa bir aşırılık olabileceğini düşünün.Adama duygu içeren mesajlar yazmak yerine teknik mesajlar yazın mesela. adamla çocuk için birlikte vakit geçirmek, arkadaş olabilmek istediğinizi söylüyorsunuz ama adam bunu doğru bulmuyor, zorla bu isteğinize ulaşamayacağınıza göre öncelikle bu fikirden vaz geçmeniz gerekiyor ki o da kadın peşimde, elimi versem kolumu kapacak algısından vazgeçsin. Her anne babanın boşandıktan sonra arkadaş kalabilmesi mümkün olmadığı gibi bazıları için de imkansızdır. Bir sürü insan eski eşle hiç muhatap olmadan, arkadaş kalmadan hayatını devam ettiriyor. Ben de boşansam açıkçası arkadaş falan kalacağımı sanmıyorum.
Çocuk olmasa inanın muhattap olacağım birisi zaten değil. Bende muhattap olmamak için elimden geleni yapıyorum inanın ama kendisi muhattap ettirmeye uğraşıyor ben çocuğuma ulaşamadığında mecbur babasına yazıyorum. Ne yapabilirim ulaşana kadar kafayı mı yiyeyim? Evet güvende olduğundan eminim babası kızına kötü birşey yapmaz bunu da biliyorum ama ben merak ediyorum kızımı özlüyor ve sesini duymak istiyorum. Orada muhattap olacağım kimse yok mecburum babası ile konuşmaya ve sürekli tartışacağımıza arada bir duygu kalmadığı için normal iletişim kuruyor olmamız lazım. Çocuk zaten büyüdüğünde biz muhattap olmicaz çocuk büyüdüğünde buna gerek duymicaz. Şuan mecbur kaldığımız için bu mecburiyeti de bu şekilde yapmamamız gerekiyor zaten onunla muhattap olmam benim için yeterince sıkıntı bide hep didişerek iletişim kurmak istemiyorum bu daha da zorlaştırıyor bu durumu. Ne gerek var? Arada çocuk olmasa zaten ben muhattap olucağım biri değil ki onca şey yapmış bana hayatımı alt üst etmiş ben onunla konuşmak için kendimi yırtmıyorum çocuğum için muhattap alıyorum. Ama o bunu farklı algılıyor

Konuyu da yapılan yorumları da baştan sona kadar okudum.
Bazı yorumlara ağzım açtık kaldı.
Konu sahibi ben size hak verdim .
6 yaşında bir çocuk var ortada , kaç gün sonra aramışsın zaten rahatsız etmemişsiniz.
Ayrıca her gün de arayabilirdiniz, insan 2 dk sesini duymak ister çocuğunun ne var bunda bu kadar büyütülecek ?
Kızınızla konuşun babasına gittiğinde her gün bir saat belirleyin ve o saatte kısa da olsa mutlaka sizi aramasını tembihleyin . Tablet değil de mutlaka akıllı saat alın , kullanımı da çok basit . Kolunda olunca en azından araması konuşması daha kolay olur .
Ya ben onu düşünemedim uzak kalmadığımdan dolayı çocuktan bide artık o kadar zaman geçmiş bu düşmanlık bitmeli. Benim tarafımdan asla ne düşmanlık ne birşey kaldı o sebeple karşı tarsf da aynıdır diye düşünerek sadece çocuğum için muhattap alıyorum bu adamı.
Neyse şuan kendisinden ulaşamıyorum yine ama sevgilisi arattırıyor kızımı son 3 gündür düzenli konuşabiliyorum şükür.

İnsanlıktan tek bir kalıntı yok onda gerçekten kötü bir insan ve ben bunu fark etmemek için çok çabaladım. Ama kötü bildiğimiz kötü bir insan olduğu ortada. 3 gündür ulaşabiliyorum rahatlıkla ve çok rahatladım. Konuşmak bana yeter nasıl ve nerden olduğu önemli değil yeter ki konuşayım kızımla bunu anlamak bu kadar zor olmamalı. Ne kadar güvende de olsa bir anne çocuğuna ulaşmak ister ne yapıyor bilmek ister. Yorumlar o kadar garip ki zırt pırt aramışım rahatsız etmişim yada adamın peşini bırakmamak için yapıyormuşum ağzım açık okuyorum

Sevgilisi bu konuda daha insan çıkmış buna sevindim kızına iyi davranıyordur inşallah gerçi istemese gönder annesine derdi

X