Çorbalar Brokoli Çorbası - Torku Süt Sponsorluğunda

Emira SY

Geçici Olarak Hesap Pasiftir !
tek ayak cezası
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
14 Aralık 2015
11.972
28.991
Merhaba sevgili çorba severler. :KK68:

Kadrolu yarışmacı olarak ben de katılmazsam olmaz dedim ve sizlere de brokoliyi sevdirecek tarifimle yarışmaya katılmaya karar verdim.:kk77:

MALZEMELER

IMG_20180204_161838.jpg

- Brokoli
- 1 Su bardağı süt
- 1 Yemek kaşığı tereyağ
- 2 Yemek kaşığı un
- Su, tuz

YAPILIŞI

Brokoliyi küçük parçalara ayırıp yıkayıp ayıklayıp haşlıyoruz. Ben direkt suya koyup haşlamayı sevmiyorum hem tadı bozuluyor hem de rengi çirkin oluyor. Buhar pişirme aparatı ile pişirdim.

PhotoGrid_1517753470997.jpg

Başka bir tencerede erittiğimiz tereyağına un koyup karıştıra karıştıra kavuruyoruz. Unlar renk degistirip güzel kokular yaymaya başlayınca sütü katıyoruz. Burada topaklanirsa dert etmeyin çünkü zaten blenderdan gecirecegiz :p

PhotoGrid_1517753809430.jpg

Basamel sos gibi bir kıvam alan harca 1 litre kadar su ekliyoruz. (Eğer brokoliyi direkt suda haşladıysanız o suyu da koyabilirsiniz.) Haşlanan brokoliyi de içine katıp 5 dakika kaynatıyoruz. Tuzunu katıp blenderdan geçiriyoruz. Daha koyu kıvamlı olmasını isterseniz 5 dakika da bu şekilde kaynatabilirsiniz.
PhotoGrid_1517753355738.jpg

Bu arada kaynatırken başından ayrılmayın içinde süt olduğu için çabuk taşıyor :KK53:

Hepsi bu kadar:kk77: deneyen herkese afiyet olsun:KK68: babannemin hediyesi tabaklarımla sunuma geçebiliriz.:dondurma:
IMG-20180204-WA0018.jpg
IMG_20180204_162006.jpg
IMG_20180204_161924.jpg

Kesinlikle brokoliyi sevmeseniz bile deneyin çünkü brokolinin o kokusu bu çorbada yok ve gerçekten krema gibi bir tadı var.
:KK25: yeni kategorilerde görüşmek üzere:KK200:

Merhaba sevgili çorba severler. :KK68:

Kadrolu yarışmacı olarak ben de katılmazsam olmaz dedim ve sizlere de brokoliyi sevdirecek tarifimle yarışmaya katılmaya karar verdim.:kk77:

MALZEMELER

Eki Görüntüle 2106064

- Brokoli
- 1 Su bardağı süt
- 1 Yemek kaşığı tereyağ
- 2 Yemek kaşığı un
- Su, tuz

YAPILIŞI

Brokoliyi küçük parçalara ayırıp yıkayıp ayıklayıp haşlıyoruz. Ben direkt suya koyup haşlamayı sevmiyorum hem tadı bozuluyor hem de rengi çirkin oluyor. Buhar pişirme aparatı ile pişirdim.

Eki Görüntüle 2106058

Başka bir tencerede erittiğimiz tereyağına un koyup karıştıra karıştıra kavuruyoruz. Unlar renk degistirip güzel kokular yaymaya başlayınca sütü katıyoruz. Burada topaklanirsa dert etmeyin çünkü zaten blenderdan gecirecegiz :p

Eki Görüntüle 2106063

Basamel sos gibi bir kıvam alan harca 1 litre kadar su ekliyoruz. (Eğer brokoliyi direkt suda haşladıysanız o suyu da koyabilirsiniz.) Haşlanan brokoliyi de içine katıp 5 dakika kaynatıyoruz. Tuzunu katıp blenderdan geçiriyoruz. Daha koyu kıvamlı olmasını isterseniz 5 dakika da bu şekilde kaynatabilirsiniz.
Eki Görüntüle 2106059
Bu arada kaynatırken başından ayrılmayın içinde süt olduğu için çabuk taşıyor :KK53:

Hepsi bu kadar:kk77: deneyen herkese afiyet olsun:KK68: babannemin hediyesi tabaklarımla sunuma geçebiliriz.:dondurma:
Eki Görüntüle 2106060 Eki Görüntüle 2106069 Eki Görüntüle 2106066

Kesinlikle brokoliyi sevmeseniz bile deneyin çünkü brokolinin o kokusu bu çorbada yok ve gerçekten krema gibi bir tadı var.
:KK25: yeni kategorilerde görüşmek üzere:KK200:
Ellerine sağlık emiram çok güzel görünüyor bende yaparım bazen ama çok gaz yapıyor her yediğimizde bunun için bir püf noktan var mı merak ettim oğluma yedirirken hep tereddüt ediyorum bu yüzden çok sağlıklı bir besin aslında

Ellerine sağlık canımm deniycem mutlaka başarılar dilerim :)

Teşekkürler canım denersen yorum bekliyorum :)

Ellerine sağlık emiram çok güzel görünüyor bende yaparım bazen ama çok gaz yapıyor her yediğimizde bunun için bir püf noktan var mı merak ettim oğluma yedirirken hep tereddüt ediyorum bu yüzden çok sağlıklı bir besin aslında
Teşekkürler canım açıkçası ekstra gaz yaptığını fark etmemistim :) kimyon gazı önler derler ama yakışacağını dusunmuyorum. Bunu yaptığın gün menüye kimyonlu birşeyler koyabilirsin :p

Ellerine sağlık canım, enfes görünüyor. :kk77:
Yarışmada başarılar dilerim :KK11::KK70:
Teşekkürler canım :KK68: pek beğenilen bir tat değil çok büyük iddiam yok :p
Ellerine sağlık canım ya harika görünüyor :KK36::KK36:

Zaten çok açım, bir oturuşta bitirebilirim koca tencereyi :kk77::KK200:
oyyyy kuzum hem gel sıcak sıcak iç :KK68:

Teşekkürler canım denersen yorum bekliyorum :)

Teşekkürler canım açıkçası ekstra gaz yaptığını fark etmemistim :) kimyon gazı önler derler ama yakışacağını dusunmuyorum. Bunu yaptığın gün menüye kimyonlu birşeyler koyabilirsin :p

Teşekkürler canım :KK68: pek beğenilen bir tat değil çok büyük iddiam yok :p
oyyyy kuzum hem gel sıcak sıcak iç :KK68:
Aynen kimyom yakışmaz tadına yani dediğin gibi kimyonlu bşyler olacak yanında çok gaz yapmıştı yada pişirmeklede ilgili olabilir mi bilmem ama tadı fevkalade oluyor sevmeyen bile brokoliyi sever bu çorbayla emeğine sağlık fincanların da çok çok güzelmiş :26:

Ellerine emeğine sağlık canım:kk77:
Yarışmada bol şans diliyorum:KK200:
Çok teşekkür ediyorum :KK68:

Ailecek çok sevdiğimiz bir çorba..Önyargılı yaklaşanlar brokolinin çorbasının pekte lezzetli olamayacağını düşünebilirler ama gerçekten güzel oluyor.Ben süt yerine yarım paket krema ekliyorum..Ellerine emeğine sağlık canım :KK36:
Teşekkür ederim kremayla hiç denemedim onu da denerim inşallah :) begenmenize çok sevindim :KK68:

Ben çok severim aslında brokoliyi. Ama çorbasını yemekhanede çıkarsa filan içiyorum anca, evde yapılmıyor hiç. Mevsimi geçmeden deneyeyim bu tarifi. Böyle sütlü, kremalı tadlar güzel oluyor.

Buarada babanneyle zevklerimiz benziyor. Paşabahçenin benzer kulplu bir kasesini kestirdim bende gözüme. Çorba sunumlarında şık duruyorlar.

Ben çok severim aslında brokoliyi. Ama çorbasını yemekhanede çıkarsa filan içiyorum anca, evde yapılmıyor hiç. Mevsimi geçmeden deneyeyim bu tarifi. Böyle sütlü, kremalı tadlar güzel oluyor.

Buarada babanneyle zevklerimiz benziyor. Paşabahçenin benzer kulplu bir kasesini kestirdim bende gözüme. Çorba sunumlarında şık duruyorlar.

Mutlaka dene canım tadı çok güzel oluyor :)

Bu takım babanneme Almanya'dan gelmiş meşhur bavaria takımlar en az 45 yıllık :) evlenince bana hediye etti sagolsun. Kendisi gözü gibi bakmış. Ben de daha kullanmaya kıyamadım ilk kez sizin için kullandım valla :)

Mutlaka dene canım tadı çok güzel oluyor :)

Bu takım babanneme Almanya'dan gelmiş meşhur bavaria takımlar en az 45 yıllık :) evlenince bana hediye etti sagolsun. Kendisi gözü gibi bakmış. Ben de daha kullanmaya kıyamadım ilk kez sizin için kullandım valla :)

Aa ne kadar hoş, ne güzel hikayesi de var kaselerin.

X