Boyle seviyesizlik ilk defa yasiyorum😔

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Kesinlikle katılıyorum. Benimkinin deprem olan bölgeyle alakası bile yok, ben evimde yokken şehir dışından gelip eşimle kalmak istemiş. Deprem psikolojisini bozmuş da yalnız kalmak istemiyormuş. Aramız da iyi değil üstelik kv ile. Gerçekten her şeyi kullanıyorlar ya
Depremin evini ocağını söndürdüğü ailesini yok ettiği insanlardan da utanmıyorlar. Şok içinde okuyorum forumu.

Ya çok zor bir durum, kocanızın da suçu yok arada kalacak. Densizlik etmişler, geliyorsun oğlunun evine kalmaya gelin de bir şey demiyor daha ne istiyorlar ortalığı karıştırmaya ne meraklılar
Böylelerine anında cevap vereceksiniz içinizde kalmayacak, ben çalışan bir kadınım üstüne üstlük hamileyim, kıymetli oğlunuz hiç bir şeye el sürmesin istiyordunuz madem yanlış gelin seçimi yapmışsınız üzgünüm,keşke okumamış ya da çalışmayı düşünmeyen bir gelin alsaydınız annecim deseydiniz. Oğlunuz şikayetçi değilse size ne oluyor te allahım ya
Niye arada kalsın ki adam olucak haddini bildirecek onlara

Böyle bir sürü konu olmaya başladı.
Daha da olacak gibi.
Yani tamam deprem oldu falan ama bu birlikte kalma süresinin fazla uzatılmaması gerekiyor.
Aynı evde olmaz.
Çok yuvalar yıkılır böyle giderse.
Oğullarının yapması gereken şeyleri yapması mı batmış.
Nasıl bir mantıktır bu ya her şeyi kadın mı yapacak hem çalışacak hem çocuk bakacak hem ev işi yapacak gerçekten bu insanlarda vicdan yok.
Güzel bir konuşma yapardım yerinizde olsam..

Konu sahibi öğretmen, errrrrkek oğullarına ev kızı bulsunlarmış madem, hem para getirsin hem de oğullarının elini bişeye değdirmesin oohhh ne güzel memleket ama öyle bişey yok.
Kocan sana ailen yatılı gelmiş evdeyken “insan gibi davran çocuğa” dese normal karşılar mısın? Ben şahsen çok kızarım, anamın babamın yanında ne biçim konuşuyorsun diye azarlarım kavga çıkar. Adamın anne babası her gün böyle konuşuluyor falan sandı büyük ihtimalle

Kocan sana ailen yatılı gelmiş evdeyken “insan gibi davran çocuğa” dese normal karşılar mısın? Ben şahsen çok kızarım, anamın babamın yanında ne biçim konuşuyorsun diye azarlarım kavga çıkar. Adamın anne babası her gün böyle konuşuluyor falan sandı büyük ihtimalle
Bu vesileyle de içlerini döküvermişler ama, o laflar ne öyle?

Oooo.....
Walla nasil empati yaptiysam cinlerim tepeme cikti resmen. Kendim yasamis gibi bir anda kan beynime sicradi :KK70:. sanki sinirlenecek yer ariyormusum gibi. Hay Allah...

Neyse,
Neresinden baslasam bilemiyorum. Ben cok disli bir kadinimdir. Ben nasil yapardim anlatsam sizin bilmiyorumki basiniz belaya girer mi? Benimle, benim evimde boyle konusacak kisi hemenn bavulunu hazirlasa iyi eder. Ne munasebet yahu? Cocugun altini bile esiniz degistiriyormus. Ee esiniz cocugun nesi oluyor? Babasi.. Calisiyor mu? Evet. Siz calisiyor musunuz, evet. Gorunuse gore esit bir hayatiniz varken ne munasebet size boyle saldiriyorlar. Ay dogru duzgun yazamiyorum. cidden cok gicik oldum.

Evet evet ben ikisini de derhal evimden gonderirdim. Bir daha da omru billah ne arar ne sorardim. Ama dedigim gibi ben cok disli bir kadinimdir. Ona gore de bir hayatim var elbette. Kendi evimde oturuyorum. Kocam benim evime tasindi. Yani guclu durusumu gercekten de gucumden aliyorum.

Hem evimde kalacaklar hem böyle konuşacaklar oldu! Tabii ki eşiniz de yapacak ev işi de çocuk bakımı da. Kayınvalidenin kıskançlık damarı kabarmış. Depremde akıllandırmıyor insanları gerçekten pes. Ben daha muhatap olmak istemem açıkcası.

Yine karı koca arasında olur o tartışma, anne babaların karışmaya hakkı yok. O hırtlar da kapı dinlemesin, yanlarında bile söylememiş kadın. Ben eşimle kavga edersem de anne babamı karıştırmam kaldı ki kp kv karışacak. Onlara ne? Adam küçük çocuk değil ya oğluşlarını koruyorlar iki çocuğunun annesinden. İnsan gibi davran lafının karşılığı bu laflar mı yani? İkisi de bir fırsat geçse de geline saydırsak diye bekliyorlarmış resmen.

Kadin evi cekip cevirecek, cocuk bakacak, is bölümü ve yardimlasma olmayacaksa sevgili oglusunun gorevide evi gecindirmek. Karısının 1 lirasını yiyemez o zaman. Hem dibine kadar ataerkil olayim hem kadinin parasini yiyeyim diye bir dunya yok. Bir cümle ediyorlarsa lafin nereye gidecegini bilecekler. Patir patir soyleyeceksiniz suratlarina.
O kayınvalide beni görse kriz geçirirmiş demek ki. Hem çalışmıyorum hem çocukları büyütürken eşim de benim kadar uykusuz kaldı, alt değiştirdi, yıkadı, doyurdu, tek başına gezdirdi.🫠

O kayınvalide beni görse kriz geçirirmiş demek ki. Hem çalışmıyorum hem çocukları büyütürken eşim de benim kadar uykusuz kaldı, alt değiştirdi, yıkadı, doyurdu, tek başına gezdirdi.🫠
Bende böyleydim. cocugum cok yoruluyor, oglum canim oglum anasinin kuzusu ben seni ne kadar zor büyüttüm der dolanirdi. Masallah cok guzel yetistirmissin, eli cok lezzetli derdim bende 🤣 ogullari eziyet görüyormuş gibi davraniyorlar

Yine karı koca arasında olur o tartışma, anne babaların karışmaya hakkı yok. O hırtlar da kapı dinlemesin, yanlarında bile söylememiş kadın. Ben eşimle kavga edersem de anne babamı karıştırmam kaldı ki kp kv karışacak. Onlara ne? Adam küçük çocuk değil ya oğluşlarını koruyorlar iki çocuğunun annesinden. İnsan gibi davran lafının karşılığı bu laflar mı yani? İkisi de bir fırsat geçse de geline saydırsak diye bekliyorlarmış resmen.
Şu tıyniyette insanlar eminim oğulları gözlerinin önünde gelinin canına okusa gık demeyecek, kulağının üstüne yatacak.

Kızımı damat ben yatılı olarak evdeyken haşlasa her gün mü böyleler diye hayıflanırım. Bana çok garip gelmedi. Kapı dinlemeye gerek yok ev villa değilse duyulur zaten

ilk defa mı gelmişler kalmaya yazmadı konu sahibi. Benim kv kp eşimin yaptığı her şeyi geldikçe görüyor zaten. Vayyy deyip ortalığı ayağa kaldırmaları saçma olur
Çok da önemli bir ayrıntı değil ki, konu sahibi durduk yere çıkışmamış. Ufak tartışma olmuş geçmiş gitmiş. Çıkışan oğulları olsa kulağının üstüne yatarlardı, lafı bile edilmezdi.

Bende böyleydim. cocugum cok yoruluyor, oglum canim oglum anasinin kuzusu ben seni ne kadar zor büyüttüm der dolanirdi. Masallah cok guzel yetistirmissin, eli cok lezzetli derdim bende 🤣 ogullari eziyet görüyormuş gibi davraniyorlar
Benimki de oğlum ne güzel bakıyorsunuz babanız size hiç bakmazdı der🥴 yemek yapmayı beceremiyor maalesef eşim ama hazır söyler gerektiğinde sıkıntı yok 😅
Benim iki çocukta uykusuzdu dürterdim hadi senin sıran salla diye sabah işe gitmeden önce iki saat bakardı uyurdum. Kaylnvalidelerin gözü yaşlı 🤣

Kızımı damat ben yatılı olarak evdeyken haşlasa her gün mü böyleler diye hayıflanırım. Bana çok garip gelmedi. Kapı dinlemeye gerek yok ev villa değilse duyulur zaten

Bu hayıflanmak mı? Resmen hakaret etmişler. Böyle hayıflanacaksanız umarım kızınızla damadınızın kavgasına denk gelmezsiniz.
Benim oglum senin yuzunden dogru duzgun yemek bile yemiyor.
-Benim oglumu kendine kole yapmissin.
-Benim oglum bir atesin icine dusmus.
-cocugun altini bile benim oglum degisiyir.
-sen cok cahilsin.
-Sen nasil bir kadinsin.

Bu konuda mesele aralarında geçen gerginlik değil ki kayınvalidenin kendi kocasından görmediği kocalığı oğlunun gelinine yapma kıskançlığı tamamen.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
X