Boyle seviyesizlik ilk defa yasiyorum😔

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Esimin dedigini dusunmuyorum cunku soyledikleri suydu,biz gekdigimizden beri ogluma is buyuruyorsun,yani gorduklerini soyluyor,oglu deseydi oglumda boyle diyor derdi.
Sırf bu olaydan hareketle aile bu kadar dolup şikayet etmez. Bence arka planı da var. Eşiniz bir şeyleri belli edip anlatmış olabilir.
Depremden ötürü birlikte yaşamalar arttı. Ev üstüne ev olmaz, maalesef çok huzursuzluk ve tartışma çıkacak. Ailelerin bir arada/çok yakın oturması sıkıntı maalesef.

Ailesi yanında degilmiş ama.
Mutfaktalarmış eşiyle kendisi
duyuyolarmis , ki zaten onların yanında da söylerim dedi
yukarıda yazdi
size katılmıyorum açıkçası ben sevgilimin / eşimin ailesinin yanında böyle konuşma taraftari değilim.
biri bana nedeni her ne olursa olsun annemin babamın yanında insan gibi davran deseydi bu benimde ailemin de hoşuna gitmezdi .
kelimeleri özenli seçmek böyle zor olmamalı.

Merhaba kizlar, inanilmaz uzgun ve kizginim birileriyle paylasmam lazim sizlerim başini ağritacagim simdiden hakkinizi helal edin.

Malum deprem dolayisiyla ulkece zor bir donemden geciyoruz.Kayimvalidemlerde Malatya'dan yanimiza geldiler.Anne,baba gidecek yerleri yok,basimizin ustunde yerleri var.Fakat anlamsiz bir sekilde sabah olay cikardilar kisaca anlatmaya calisacagim.

36 haftalik hamileyim,calisabilir raporu aldim ve bu hafta okula basladim calisiyorum,dun cok kotu grip oldum,apar topar hastaneye gittik kanimda enfeksiyon varmis,antibiyotik basladi doktor.Eve geldik ben odama gectim,esimi tenbihledim kizi yanima yollama o da hastalik kapmasin.(kizim 2.5 yasinda) Kayimvalidemler bir akrabasina davetlilerdi aksam,esimde balik atmis firina sofra hazir olunca,kizim, esim ben gectik.Onlarda hazirlanip cikacaklardi.Sofrada esim kizima bagirip durdu,ben de haliyle esime-cocuga bu sekilde davranamazsin,insan gibi davran gibi seyler soyledim sesimizi yukseltip kimseyi huzursuz etmedik ama gerildik.

Sabah kalktik,esim ise gitti bende 12 de okula gidecektim ,11.30 kayinvalide kayinpeder mutfaga geldiler,simit ekmek yemeye basladilar.Neden kahvalti etmiyorsunuz dememle uzerime bagirip hakaret etmeleri bir oldu😳 bazilarini yaziyorum asagi.

-Benim oglum senin yuzunden dogru duzgun yemek bile yemiyor.
-Benim oglumu kendine kole yapmissin.
-Benim oglum bir atesin icine dusmus.
-cocugun altini bile benim oglum degisiyir.
-sen cok cahilsin.
-Sen nasil bir kadinsin.

Buna benzer bir suru hakaret ettiler.Esimi aradim cagirdim eve,su an okuldayim,aksam yuzlesecegiz inan yuzlerine bakmak dahi istemiyorum,ne yapacagimi sasirdim.Bir insan bu kadar hakareti hak eder mi?Bu seviyeye dusmeye gerek var miydi?
Ben olsam bu sözlere kahkaha atar aynen yakıyorum oğlunuzu hem de cayir çayır derdim 😂 şey yapsana akşam kahveleri eşine yaptır iyice kudursunlar 😂 ayrıca depremle sinirleri bozulan insan daha vakur daha içli olur. Böyle çirkef olmaz. Keza bizim öyle oldu

Ben olsam bu sözlere kahkaha atar aynen yakıyorum oğlunuzu hem de cayir çayır derdim 😂 şey yapsana akşam kahveleri eşine yaptır iyice kudursunlar 😂 ayrıca depremle sinirleri bozulan insan daha vakur daha içli olur. Böyle çirkef olmaz. Keza bizim öyle oldu
Ben de bu nobranlığı anlamıyorum. Onca kayıp verildi korkunç acılar yaşandı. Biz uzaktan kahrolduk. Olayı bizzat yaşayan insanların böyle gelinlerle iktidar savaşı yapmasını aklım almıyor. Acısı var anlayış göster deniyor ama acısı olan böyle mi davranır?

Siz ne cevap verdiniz peki bu laflara karşılık?
Eşimin anne babası da bizimle deprem dolayisiyla, kayinvalidemi de çok sevmem ama buradaki konulardan sonra gidip sarılasım geldi :KK53:
Bu laflardan sonra nasıl aynı evde kalmayı planlıyorlar sizinle? İnsanlara köyü şeyler yaşadılar diye yardımcı olmaya çalışacaksınız, sizin evinizde ağızlarına geleni sayacaklar, ne güzel dünya.

Malum sahis sana hic cevap vermeyecegim,anlamamakta israr ediyorsun,kocamda olsa cocuga bagirip cagiramaz,zaten cocukta yeni hastaliktan cikmisti.Ustelik mutfakta onlar yoktu,koridorda duydularsa ben ne yapayim.Hey Allahim isitmedigim hakaret kalmadi,kadin gelmis bu usluba bunlar normal diyor.Banlanmaya degmez baskada sana bir aey yazmayacagim.

Benzerini bu sefer ben yaşadım. Ve sorun onların bulunduğu ile taşınmak istemeyişimiz + eşimin sırf büyük diye sürekli laf etmeyi kendinde hak gören ailesine ağız açtırmaması.
Bir sürü şey duydum işittim. Ben başını yakmışım. Oğulları benle evlenmese ne güzel yanlarında olacakmış. Büyü yapmışım. Oğluna nasıl eziyet ediyorsam surat asmayayım diye bana laf ettirmiyormuş. Evde huzursuzluk çıkardığım için eşim benim yanımda olmak zorunda kalıyormuş. Hepsi hamile olmuş kimse hemen şimdiden kocasına iş yaptırmamış. Birde eşime evden çalışman konusunda çok şanslıyım. Sabah 6da iş için kalkan birisi olsan yada beden gücüyle çalışsan gece bebeğe bak diyemezdim. Ama şimdi beraber bakarız çok şanslıyız demiştim. Bunu bile kafaya takmış. Oğluşu çalışacakmıymış bebek mi bakacakmış.
vs vs. Burada yüzleşseniz de sizin yapacak çok bir şeyiniz yok. Eşiniz karşılarında durup hayırdır ne oluyor diyecek. Ve size yöneltilen suçlamalara o cevap verecek. İnanmayacaklar ama sizin konuşmanız zerre mana taşımıyor ben bunu anladım. Ayrıca bende hamileyim. Hamile olunca birazcık daha dikkat ederler diyordum nerdeeee.

Merhaba kizlar, inanilmaz uzgun ve kizginim birileriyle paylasmam lazim sizlerim başini ağritacagim simdiden hakkinizi helal edin.

Malum deprem dolayisiyla ulkece zor bir donemden geciyoruz.Kayimvalidemlerde Malatya'dan yanimiza geldiler.Anne,baba gidecek yerleri yok,basimizin ustunde yerleri var.Fakat anlamsiz bir sekilde sabah olay cikardilar kisaca anlatmaya calisacagim.

36 haftalik hamileyim,calisabilir raporu aldim ve bu hafta okula basladim calisiyorum,dun cok kotu grip oldum,apar topar hastaneye gittik kanimda enfeksiyon varmis,antibiyotik basladi doktor.Eve geldik ben odama gectim,esimi tenbihledim kizi yanima yollama o da hastalik kapmasin.(kizim 2.5 yasinda) Kayimvalidemler bir akrabasina davetlilerdi aksam,esimde balik atmis firina sofra hazir olunca,kizim, esim ben gectik.Onlarda hazirlanip cikacaklardi.Sofrada esim kizima bagirip durdu,ben de haliyle esime-cocuga bu sekilde davranamazsin,insan gibi davran gibi seyler soyledim sesimizi yukseltip kimseyi huzursuz etmedik ama gerildik.

Sabah kalktik,esim ise gitti bende 12 de okula gidecektim ,11.30 kayinvalide kayinpeder mutfaga geldiler,simit ekmek yemeye basladilar.Neden kahvalti etmiyorsunuz dememle uzerime bagirip hakaret etmeleri bir oldu😳 bazilarini yaziyorum asagi.

-sen cok cahilsin.
-Sen nasil bir kadinsin.

Buna benzer bir suru hakaret ettiler.Esimi aradim cagirdim eve,su an okuldayim,aksam yuzlesecegiz inan yuzlerine bakmak dahi istemiyorum,ne yapacagimi sasirdim.Bir insan bu kadar hakareti hak eder mi?Bu seviyeye dusmeye gerek var miydi?
Eşiniz bunu ailesine neden anlatmış ki?Sanki sadece bu balık olayı değil gibi geldi bana

-sen cok cahilsin.
-Sen nasil bir kadinsin.

Ben de evladıma biri kızdığı zaman çok ama çok sinirleniyorum ya kim olursa olsun çok geriliyorum kaynana kayınbaba da herhalde kusur yazmaya gelmişler oraya sanki oğulları sırtında taş mı taşırmış evladına bakması yemek hazırlaması çok bir şey mi 🧐

Ben o yüzden ileride oğullarım evlendiklerinde evlerine yatıya asla gitmeyeceğim.
Boyle bir kayinvalide olmayacaksaniz dertlenmenize gerek yok,anne baba sonucta her daim basimizin ustunde yerleri var ama onlarin da yerlerini bilmeleri lazim.

Hatta biz oncesinde oturdugumuz sehirde kalin,burda rahat etmezseniz ev bakariz,size destek oluruz,siz de bize destek olursunuz beraber atlatiriz sureci demistik.

Sen bisey söyledin mi bu laflar karşısında cnm? Bide kendilerini savunmaya kalkmasınlar.. Elbet psikolojik olarak kötüler ama bu şekilde davranmaya hakları yok sana

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
X