Boyle seviyesizlik ilk defa yasiyorum😔

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Kayinvalide ile kayinpeder eeeerrrrkek ogullarinin ev isi yapip cocuk bakmasina gucenmisler resmen. Baktigi da kendi torunlari, dis kapinin dis mandali sanki. Offf ataerkiyi komple dunyadan silebilmenin yolu olsa keske.

Umarim esiniz sizden yana olup duruma el koyar.
Konu sahibi öğretmen, errrrrkek oğullarına ev kızı bulsunlarmış madem, hem para getirsin hem de oğullarının elini bişeye değdirmesin oohhh ne güzel memleket ama öyle bişey yok.

Biz de depremzedeyiz annemde kalıyordum ben köyde yaşıyor annem. Kuzenim de evi hasarsız ama çocuğu korktuğu için annemde kalıyor. Afedersiniz ama yer içer oturur sonra da annemin isine laf eder, siz niye böyle iş yapıyorsunuz, siz niye kıyafetleri dışarı asıyorsunuz (köy ortamı hava güzel ve herkes asıyor gayet normal) işte bana kardeşime laf atmalar falan.. Bilmiyorum ben kendi annemde bile böyle yapmıyorum.

Bazıları acayip, insan biraz utanır hareketlere bak. Böyle yapıyorlarsa gitsinler başka yerde kalsınlar, hamile halinizle moralinizi bozmayın.

Merhaba kizlar, inanilmaz uzgun ve kizginim birileriyle paylasmam lazim sizlerim başini ağritacagim simdiden hakkinizi helal edin.

Malum deprem dolayisiyla ulkece zor bir donemden geciyoruz.Kayimvalidemlerde Malatya'dan yanimiza geldiler.Anne,baba gidecek yerleri yok,basimizin ustunde yerleri var.Fakat anlamsiz bir sekilde sabah olay cikardilar kisaca anlatmaya calisacagim.

36 haftalik hamileyim,calisabilir raporu aldim ve bu hafta okula basladim calisiyorum,dun cok kotu grip oldum,apar topar hastaneye gittik kanimda enfeksiyon varmis,antibiyotik basladi doktor.Eve geldik ben odama gectim,esimi tenbihledim kizi yanima yollama o da hastalik kapmasin.(kizim 2.5 yasinda) Kayimvalidemler bir akrabasina davetlilerdi aksam,esimde balik atmis firina sofra hazir olunca,kizim, esim ben gectik.Onlarda hazirlanip cikacaklardi.Sofrada esim kizima bagirip durdu,ben de haliyle esime-cocuga bu sekilde davranamazsin,insan gibi davran gibi seyler soyledim sesimizi yukseltip kimseyi huzursuz etmedik ama gerildik.

Sabah kalktik,esim ise gitti bende 12 de okula gidecektim ,11.30 kayinvalide kayinpeder mutfaga geldiler,simit ekmek yemeye basladilar.Neden kahvalti etmiyorsunuz dememle uzerime bagirip hakaret etmeleri bir oldu😳 bazilarini yaziyorum asagi.

-Benim oglum senin yuzunden dogru duzgun yemek bile yemiyor.
-Benim oglumu kendine kole yapmissin.
-Benim oglum bir atesin icine dusmus.
-cocugun altini bile benim oglum degisiyir.
-sen cok cahilsin.
-Sen nasil bir kadinsin.

Buna benzer bir suru hakaret ettiler.Esimi aradim cagirdim eve,su an okuldayim,aksam yuzlesecegiz inan yuzlerine bakmak dahi istemiyorum,ne yapacagimi sasirdim.Bir insan bu kadar hakareti hak eder mi?Bu seviyeye dusmeye gerek var miydi?
Öncelikle Allah yardımcınız olsun. yazdıklarınızı okurken sanki benim hayatımmıs gibi okudum.aynılarının daha fazlasını ben de yasadım. Hamile halinizle sakın üzülmeyin .hastasınız bir de. bu insanlara iyi de olsanız kötü de olsanız anlatamayacaksınız . kendi mutsuzluklarını,aşagılık komplekslerini sizin üzerinizden tatmin etmeye çalışacaklar.Ben de eşimle gerilmiştim bi konuda ,sen benim ogluma bagıramazsın dedi .ben de sizin oglunuza bagırmadım hic bi zaman, ben eşimle konusuyorum dedim .bi an kalakalmıstı. ama sonrasında dozu artıra artıra hakaretler etti. .Bu insanlar değişmez. kendinizi üzmemeye çalışın.

Kadin evi cekip cevirecek, cocuk bakacak, is bölümü ve yardimlasma olmayacaksa sevgili oglusunun gorevide evi gecindirmek. Karısının 1 lirasını yiyemez o zaman. Hem dibine kadar ataerkil olayim hem kadinin parasini yiyeyim diye bir dunya yok. Bir cümle ediyorlarsa lafin nereye gidecegini bilecekler. Patir patir soyleyeceksiniz suratlarina.

Kadin evi cekip cevirecek, cocuk bakacak, is bölümü ve yardimlasma olmayacaksa sevgili oglusunun gorevide evi gecindirmek. Karısının 1 lirasını yiyemez o zaman. Hem dibine kadar ataerkil olayim hem kadinin parasini yiyeyim diye bir dunya yok. Bir cümle ediyorlarsa lafin nereye gidecegini bilecekler. Patir patir soyleyeceksiniz suratlarina.
Dimi kaç haftalık hamile kadın çalışıyor ona gelince tek laf etmezler. Ama oğulları yemek yapip, cocuk bakti diye içlerine dert olmuş.

Kaynana milleti depremi fırsat olarak görmeye başladı resmen. Gelinler el ele genel greve!
Aynen yıllardır tüm kayınvalideler şöyle bir deprem olsa da gelinlerimizin evine çöreklensek diye bekliyordu. Nasıl bir düşünce yapısı bu ya bu insanlar evlerini kaybetti akrabalarını kaybetti. Konu sahibinin kayınvalidesi ve kayınpederi hadsiz diye yorum yapsanıza inanmıyorum gerçekten size çok ayıp.

Aynen yıllardır tüm kayınvalideler şöyle bir deprem olsa da gelinlerimizin evine çöreklensek diye bekliyordu. Nasıl bir düşünce yapısı bu ya bu insanlar evlerini kaybetti akrabalarını kaybetti. Konu sahibinin kayınvalidesi ve kayınpederi hadsiz diye yorum yapsanıza inanmıyorum gerçekten size çok ayıp.
Benim ne şekilde yorum yapacağımı belirlemek size kalmadı. Uzakta oynayın.

Dimi kaç haftalık hamile kadın çalışıyor ona gelince tek laf etmezler. Ama oğulları yemek yapip, cocuk bakti diye içlerine dert olmuş.

36.haftada zaten doğru düzgün hareket bile edemiyordur kadın. Yinede eve para getiriyor. Kadinin kazandigi parayla alinan ekmegi yiyip hakaret etmek neyin kafasi acaba.
Oglum dogru duzgun yemek yiyemiyor dedigi sey de balik bu arada 🤣
Ogullarina eş degil anne ariyorlar sanki.

Şoka girdim kavga konusuna. Evine girmeye korkan, belki komşularının akrabalarının bir kısmı dünyadan ayrılmış birinin halen gelin hizmeti peşinde koşması oğluşçuluk yapması için sağlam bir psikopat sosyopat olması lazım. Ruh hastaları ile yaşıyorsunuz konu sahibi, Allah kurtarsın.

Konu sahibi öğretmen, errrrrkek oğullarına ev kızı bulsunlarmış madem, hem para getirsin hem de oğullarının elini bişeye değdirmesin oohhh ne güzel memleket ama öyle bişey yok.
Valla yaa!!! Hem çalışan kadınla evli oğulları hem de evde ağır ev hanımlığı mı yapacak, bir de 2.5 yaşında bir çocuk var ve masal3487 masal3487 hamile. Kayınvalide/kayınpederin insafı kalmamış. Deprem olmasaydı da böyle davranacaklardı.

36.haftada zaten doğru düzgün hareket bile edemiyordur kadın. Yinede eve para getiriyor. Kadinin kazandigi parayla alinan ekmegi yiyip hakaret etmek neyin kafasi acaba.
Oglum dogru duzgun yemek yiyemiyor dedigi sey de balik bu arada 🤣
Ogullarina eş degil anne ariyorlar sanki.
Aynen valla. Deprem, yaşanan onca kötü şey, kalplerini yumuşatmamiş demek, 36 haftalık hamile kadın hem çalışsın hem yemek yapsın, hem çocuk baksin ama zinhar sesi çıkmasın. Oğulları ne yapsın bu arada, işten gelip yatsın tabi. 🙄

Aynen valla. Deprem, yaşanan onca kötü şey, kalplerini yumuşatmamiş demek, 36 haftalık hamile kadın hem çalışsın hem yemek yapsın, hem çocuk baksin ama zinhar sesi çıkmasın. Oğulları ne yapsın bu arada, işten gelip yatsın tabi. 🙄
Bunlar psikopat, sosyopat. Toplum içinde yaşayıp normal insanları hasta ediyorlar. Başka bi şeye yaradıkları yok. Car car car anca çene.

Ben en çok eşinizin tavrı ne olacak onu merak ediyorum, inşallah size edilen hakaretin hesabını soracak bir adamdır, yoksa geçmiş olsun. Kapı dışarı edilmeyi haketmişler.

Ben en çok bu lafları saydıktan sonra yüzünüze nasıl bakacaklar onu merak ediyorum. Ağzına geleni yutkunmadan say, sonra o evde otur. Olacak şey değil.
Allah yardım etsin konu sahibi

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
X