Boyle seviyesizlik ilk defa yasiyorum😔

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Aynen valla. Deprem, yaşanan onca kötü şey, kalplerini yumuşatmamiş demek, 36 haftalık kadın hem çalışsın hem yemek yapsın, hem çocuk baksin ama zinhar sesi çıkmasın. Oğulları ne yapsın bu arada, işten gelip yatsın tabi. 🙄

Paranla rezil olmak böyle birsey herhalde.
Konu sahibi ne yaparsa yapsin yaranamaz. Gelin hep ayakta olur zihniyetinden cikamamis, memnuniyetsiz insanlar var karşısında. Iş eşinde bitiyor. Toplumda ne kadar hastalikli insan var yahu konulari okuyunca agzim acik kaliyor

Ya çok zor bir durum, kocanızın da suçu yok arada kalacak. Densizlik etmişler, geliyorsun oğlunun evine kalmaya gelin de bir şey demiyor daha ne istiyorlar ortalığı karıştırmaya ne meraklılar
Böylelerine anında cevap vereceksiniz içinizde kalmayacak, ben çalışan bir kadınım üstüne üstlük hamileyim, kıymetli oğlunuz hiç bir şeye el sürmesin istiyordunuz madem yanlış gelin seçimi yapmışsınız üzgünüm,keşke okumamış ya da çalışmayı düşünmeyen bir gelin alsaydınız annecim deseydiniz. Oğlunuz şikayetçi değilse size ne oluyor te allahım ya

Ben en çok bu lafları saydıktan sonra yüzünüze nasıl bakacaklar onu merak ediyorum. Ağzına geleni yutkunmadan say, sonra o evde otur. Olacak şey değil.
Allah yardım etsin konu sahibi
Yapıyorlar. Kaynanam mesela, ağzına geleni saydıktan sonra bizi kahveye çağırdı. 🤣 Gitmem ki. Kendi kızı onun ilişki modelini benimsemiş olabilir ama ben elin kızı olduğum için beni ilgilendirmiyor.

Paranla rezil olmak böyle birsey herhalde.
Konu sahibi ne yaparsa yapsin yaranamaz. Gelin hep ayakta olur zihniyetinden cikamamis, memnuniyetsiz insanlar var karşısında. Iş eşinde bitiyor. Toplumda ne kadar hastalikli insan var yahu konulari okuyunca agzim acik kaliyor
40 yıl herifin gözüne bakamamış, oğlu elin kızına eşlik edince bi buruluyor tabi, benim 40 yıl hiç mi oldu diyor. Zoruna gidiyor.

Konu sahibi öğretmen, errrrrkek oğullarına ev kızı bulsunlarmış madem, hem para getirsin hem de oğullarının elini bişeye değdirmesin oohhh ne güzel memleket ama öyle bişey yok.

Ay evet bir de 36 haftalik hamile ve hala calisiyor gelinleri, insanda biraz merhamet olmali ya ne kadar merhametsiz insanlarmis.

40 yıl herifin gözüne bakamamış, oğlu elin kızına eşlik edince bi buruluyor tabi, benim 40 yıl hiç mi oldu diyor. Zoruna gidiyor.

Anormalligi normallestirmisler. Benim ex kaynanada dunya yansa normal karsiliyordu cunku kocasi küfür, hakaret, eziyet ne varsa kadina uygulamaya devam ediyordu. Buna ragmen adamin yemegini suyunu ihmal etmemiş. Herkesin evliligi boyle saniyor. Erkekler hizmet edilmesi gereken üstün varliklar. Ne yaparsan yap dogru ile yanlisi ayirt ettiremiyosun bu insanlara. En doğrusu uzak durmak

İnsanlar diyor ki ne anlamsız şeyleri dert etmişim, hayat ne kadar kısaymış her şey boşmuş. Bunlar daha huzur kaçırma peşinde. İnanılmaz ya.
Çocuklu insanlar bile koruyucu ailelik başvurusu yapıyor şu zamanlarda, bunlar özünün yuvasını yakmaya çalışıyor. Umurlarında değil, oğlunun yuvasında huzur bozulmuş, çoluğun çocuğun içine ateş düşmüş. Ağamların keyfi görülsün.

Deprem bile bazı insanların kalbini yumuşatamıyor.Ne kadar sorguladık oysa dertlerimizi,kendimizi,hayatı.
Konu sahibi sizin adınıza çok üzüldüm.Lütfen bebeğinizin daha fazla etkilenmemesi için sakin olmaya çalışın.

Akşam eve gidince al çayını otur valla doğumuna az kalmış küçük bebeğin var çalışıyorsun uzat ayaklarını. Aynı sözleri eşine söylesinler birde.

Umarım eşiniz doğru duruşu sergiler.

Bence bu tarz cahil, nifak sokan kayın aileleri eski zamanlarda kaldı ya da kırsal kesimlerde. Ekonomik özgürlüğü olan hiçbir kadın bu tarz evliliklere razı gelmez. Eşiniz hadlerini bildirir inşAllah. Ama evlerine dönünce bir daha görüşmeyin bence.

Kaynana milleti depremi fırsat olarak görmeye başladı resmen. Gelinler el ele genel greve!
Kesinlikle katılıyorum. Benimkinin deprem olan bölgeyle alakası bile yok, ben evimde yokken şehir dışından gelip eşimle kalmak istemiş. Deprem psikolojisini bozmuş da yalnız kalmak istemiyormuş. Aramız da iyi değil üstelik kv ile. Gerçekten her şeyi kullanıyorlar ya

Kvniz kendisi itilip kakılmış birisi galiba. Eşinizin üstüne düşen vazifeleri yapmasını çekememiş, bazı erkek annelerinde var bu. Oğulları eşlerine iyi davranınca kendi gençlikleri mi geliyor akıllarına, bir sebepten kıskançlığa giriyorlar. Ne kadar yanlış. Halbuki aklı başında olsa ben ne iyi evlat yetiştirmişim bak eşine karşı görevlerini biliyor diye mutlu olurdu

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
X