Boyle seviyesizlik ilk defa yasiyorum😔

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Hayir benden is beklemiyorlar simdi iftira atmayayim,kayinvalide de elinden geleni yapmaya calisiyor.Zaten yukarda yazdim kizimin yemeklerini yapiyorum.Kendim gebelige bagli sekerden dolayi ozel yemek yapiyorum.Kayinvalide de kendilerine yapiyor.Kimse bana kalk su isi yap vs demiyor.Sadece ogluma is buyurma ben onun yerine de yaoarim diyor.İyide sen hep bizimle olmayacaksin ki.
İyi de yaptıkları iş yine kendilerine. Tuvaletin temizlenmesi gerekiyormuş gidip temizledi mi kendiliğinden? Yaptıkları iş kendi karınlarını doyurmak mı sadece?

Hayir benden is beklemiyorlar simdi iftira atmayayim,kayinvalide de elinden geleni yapmaya calisiyor.Zaten yukarda yazdim kizimin yemeklerini yapiyorum.Kendim gebelige bagli sekerden dolayi ozel yemek yapiyorum.Kayinvalide de kendilerine yapiyor.Kimse bana kalk su isi yap vs demiyor.Sadece ogluma is buyurma ben onun yerine de yaoarim diyor.İyide sen hep bizimle olmayacaksin ki.
Ayrıca senin oğlun benim kocam ya kocam. Döverim de severim de tövbestf. Sana ne aloo

İşin zaten bitmiyor ki öğlene kadar yine ayaktasın yemek vs işte öyle eve gelince yorgun...zaten yetişemediğinden eşinden yardım istemişsin. İçini ferah tut onlara hizmet bile etsen başka bahane bulurlardı kaynana bile çay az koydu diye çemkirdi diyorsun

Bir de esim polis memuru bir gun sabah yedide ise gidip gece 12 de geliyor,ertesi gunu evde oluyor.Yani bir arti bir calisiyor ama tabi calistigi gun yogun oluyor ona bir sey demiyorum.Kayinpeder diyorki sen yarim gun ise gidiyorsun benim oglum sabahtan geceye kadar calisiyor.İyide ertesi gunu evde zaten ama ben sinif ogretmeniyim,bilen bilir bos gunumuz yoktur,haftanin her gunu gidiyorum okula.

Ah canim ah bu gebelik iyi halim,ilk gebeligimde tansiyonda da vardi sekerde,ustelik preeklamsinin ucundan dondum kizim 37 haftada 2 kilo dogdu.O zamanda tansiyon hastasi olduguma inanmamislardi. Sizce normal mi o haftada iki kilo bebek,tansiyondan dolayi beslenemedi yavrum karnimda
Ortalığı yakıp yıksanız size niye yaptın demeye kimsenin hakkı yok. Canınızdan olacaksınız şehzade oğullarına çocuk vereyim derken, eşşek kadar oğulları fırına balık koydu diye kuruluyorlar utanmadan.

Kayinpeder israrla,kadinin yapacak isi belli erkegin belli,benim ogluma is buyuramazsin kendine cekiduzen vereceksin dedi
36 haftalık hamilelikte çalışabilir raporu almışsınız. Bu var mıymış kadının yapacağı işlerde?

Sinirden çatlayacağım. Evinize gelip mahkeme kurmuşlar resmen. Koca olacak mahluk nasıl buna müsaade ediyor? Siz niye kapıyı göstermiyorsunuz!

Su konuya da aciklik getireyim,cunku burda her seyi seffaf anlatiyorum gercekten.Kayinvalide kayinpeder benden is beklemiyor,tamam hamilesin sen yaoma ama ogluma da is buyurma ben onun yerine her isi yaparim diyor.Yani simdi ben kayinvalideye git tuvaleti mi yika diyeyim, ya da bulasiklari yikar misin diyeyim.Tabiki esime diyecegim,onlar her zaman yanimizda olmayacaklar,esimin bunu aliskanlik haline getirmesi lazim.Bu defa gelin bize is buyuruyor diyecekler.

Bir de benimle lan li lunlu konustu,kendine ceki duzen vereceksin lan😳 benimle bu sekilde konusamazsiniz ne hakla bana lan doyorsunuz dedim.

Başkaları da yazmış, aynı grupta hamileyiz diye mi bilmiyorum. Sinirimden çatladım olduğum yerde.

Terbiyesiz adama bak, utanmasa hamile kadının üstüne yürüyecek, hem de evini zor günde açtığı halde. Yani neresinden tutsan elde kalan insanlar.

Normal şartlarda ben eşine çok kızardım ama şu halde gerçekten ben fevri karar vermezdim, çünkü durum çok zor. Ne olursa olsun, evleri göçmüş annesi babası var evde. Yani ben onun oturup sağlıklı düşünebileceğini, zaten zor olan dengeyi bu durumda kurabileceğini sanmıyorum. Bu alttan al falan demek değil ama normalde iyi giden bir evliliği bitirme noktasına getirmemeli diye düşünüyorum.

Gerçekten şoka giriyorum düşündükçe. İnsan ayakkabısını bağlamaya eğilemiyor. O durumda kadına insan ne kadar bilense laf etmez bir de sığınmanın bir mahcubiyeti olur insanda.

Bir de esim polis memuru bir gun sabah yedide ise gidip gece 12 de geliyor,ertesi gunu evde oluyor.Yani bir arti bir calisiyor ama tabi calistigi gun yogun oluyor ona bir sey demiyorum.Kayinpeder diyorki sen yarim gun ise gidiyorsun benim oglum sabahtan geceye kadar calisiyor.İyide ertesi gunu evde zaten ama ben sinif ogretmeniyim,bilen bilir bos gunumuz yoktur,haftanin her gunu gidiyorum okula.
Çok bilmesin o kayınpeder bi zahmet ya. Kayınpeder bu kadar çok bilirken eşiniz nerde? Sesi bi yerine mi kaçtı? Çocuğa bağırırken pek herifti de.

Ya ne kıymetli oğulları varmış aaa polis olmasına nasıl izin vermişler acaba? Kafayı yemişler gerçekten inanamıyorum.
Sayın konu sahibi, velev ki ev hanımı olsanız, yine de hasta ve hamile iken zaten kimse o kişiden iş beklemez. Siz elbette işinizde yoruluyorsunuz ancak bu insanlar işte değil ki? Koşullar ne olursa olsun siz afedersiniz köle olacaksınız.

Ne bize ne kayıngillere açıklama borcunuz var. Ailenizin düzenini eşinizle belirlersiniz. Kayınpeder diyor ki... kısmının zerre önemi yok.

Ya bunları açıklamaya da hiç gerek yok. İki kişinin yaşadığı, çalıştığı evde işleri de iki kişi yapacak. Kendilerine yetecek işi yapıyorlarsa ne güzel ama eşinin ev sahibi olarak yapacağı iş ayrı olur.

Ayrıca sen sadece yarım gün çalışmıyorsun, tüm gün bebek taşıyorsun. İnsanın elini kolunu kaldıracak hali kalmıyor. Bir de hastasın hey yarabbim. Yazdıkça sinir basıyor.

Son zamanlarda en sinir olduğum konulardan biri oldu gerçekten.
Gerizekalılar..
Kayınpederi benim kayınpedere çok benziyor üslup olarakta düşünce yapısı olarakta.
Şimdi gidip benimkine sarıcam o kadar sinirlendim 😣
Konu sahibi yine iyi dayanıyorsunuz annenizle paylaşın bence.
Babanızın telefonunu uzak tutsun adamcağız yazık çok üzülür.
Bir bebeğiniz dünyaya gelsin sonra bakarsınız.
Ama o salaklarda biran önce gitsin.
Babanız ameliyat olacakmış anneniz doğuma gelebilecek mi?
Böyle insanlarla lohusalık geçirilmez.

Kocanız boşanmayı nasıl da hakediyor
İnanin bilincsiz bir kadin degilim,gec oldu ama evet bende bunun farkindayim,klasik olacak ama kizim asiri duskun babasina,digeri yolda.Esime terapi konusunda sart kosacagim, bir oluru olursa sartlari zorlayacagiz cocuklar icin,yok baktik deniyoruz olmuyor yollari ayiracagiz yapacak bir sey yok.

İnanin bilincsiz bir kadin degilim,gec oldu ama evet bende bunun farkindayim,klasik olacak ama kizim asiri duskun babasina,digeri yolda.Esime terapi konusunda sart kosacagim, bir oluru olursa sartlari zorlayacagiz cocuklar icin,yok baktik deniyoruz olmuyor yollari ayiracagiz yapacak bir sey yok.
2. Çocukta mı farkettiniz bazı şeyleri

Kendi evinizde anne babasının mahkeme kurmasina sizi yargilamasina müsaade etmiş. Oturmuş izlemiş lanlı lunlu konuşmalarını. Bin kere yazıklar olsun ona.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
X