Böyle komşumu olur

caka

Nirvana
Kayıtlı Üye
2 Eylül 2006
1.202
331
40
Bugün başıma gelen olaya bakın. Akşam saatleri mutfakta yemek hazırlıyorum zil çaldı baktım üst komşu adam eşin evdemi dedi hayır dedim sen benim muhatabım değilsin eşin gelince yanıma gelsin dedi tamam dedim kapattım. Mutfağa geçtim yine zil çaldı açtım bu sefer 200 kg Luk kızı direk üzerime saldırdı. 3 yaşındaki oğlumun gözü önünde oğlum ağlamaya başladı 13 yaşında kızım içeride uyuyordu o geldi de beraber evden cikarabildik kapıyı kapattık. Kapımın onunde saksıda çiçeklerim vardı hepsini kapıya fırlattı polisi aradım hemen sonrada eşimi aradım. Polis geldi çok gürültü yapıyormuş çocuğunuz o yüzden yapmışlar diyor bana 3 yaşında çocuk ne kadar gürültü yapabilir ve bunlar üst komşumuz. Ben polisle konuşurken eşim geldi tabi öfkeli bir şekilde siz benim evime eşime nasıl saldirirsiniz diye bunlar özellikle de o kızı bir küfürler ediyorlar ben böyle birşey görmedim dedik şikayetciyiz bizde bunlardan şikayetciyiz diyorlar gittik darp raporu aldık ifade verdik saatler sürdü çocuklar evde perişan kaldılar ve sonuç hakim karar verecek ya lütfen bı akıl verin böyle birşeyin suçu olmaz mı? Yapanın yanına kar mı kalır peki benim evladım travması nasıl bağırıyor annemi bırakın söz birşey yapmicam diye bu saat oldu hala uyuyamadim ne yapalım biz

Şikayetçi olmuşsunuz yapmanız gerekeni yapmışsınız. Sakın vazgeçmeyin. Daha önce uyarmışlar mıydı? Ne manyak insanlar var.

Yok artık saldırmak ne ya. Bizimde komşu kavgalarımız oldu ama polisi aradık en kötü. Kapıyı hiç açmasaydınız sonrasında keşke. Darp raporu aldığınız iyi olmuş geçmiş olsun. Taşınma şansınız var mı?

Allah bildiği gibi yapsın. Peşini bırakmayın.

Benden size tavsiye, tanımadığınız insanlara kapıyı açmayın.
Beklemediğiniz bir kargo vs için kapıyı açmayın.
Komşunuz dahi olsa, ahbaplığınız yoksa kapıyı açmayın.
Teslim edilecek sipariş yoksa kapıyı açmayın.
Hatta yemek hariç hiçbir şeye açmıyorum, yere bıraksınlar ne oluyor sanki, genelde ölü taklidi yaparım herkese, şiddetle öneririm.

Yapılması gerekeni yapmışsınız umarım adaletli bir şekilde sonuçlanır. Taşınma gibi bir seçeneğiniz varsa huzurunuz için düşünebilirsiniz

Ümidinizi kırmak istemem ama şikayetten bir şey çıkacağını pek sanmıyorum.

Benin kayınvalidem de oğlundan şikayetçi. Ruh hastası oğlu para istediği için boğazını sıkmış. Gidip darp raporu aldık kendisine. Şikâyetçi de oldu. Sonuç hiçbir şey.

Yargı sistemi kilitlenmiş duruyor. Asla yürümüyor. Sakatlanmış değil, ölü gibi yatıyor.

Hiçkimseyi Allah yargı kapılarında süründürmesin.

Sizin yerinizde olsam evden taşınmanın yollarını arardım. Kendiniz için olmasa bile 2 evladınız var. Bu tür psikopatlarla bir arada olmanız tehlikeli.

Allah yardımcınız olsun.

Eski ve duvarları kağıt gibi ince bi binada oturuyoruz. Alt kattaki komşunun çocuğu felaket yaramaz ama öyle böyle değil. Kapıyı bi çarpar yerimden fırlarım korkudan, koşturur bağırır ses olduğu gibi bizdedir. Ama "çocuk" yani bu. Bi günden bi güne kapılarına gitmedik ki dediğiniz gibi biz de onların üst komşusuyuz. Hep "alt katındakilere Allah sabır versin" deriz. Üst kata noluyo o kadar ki?

Kendimizi iyilemek için söylemiyorum, çocuğun annesi bi gün bizi dışarda gördü. (Yazın çocuk balkonda çok bağırıp çağırıyodu her gün hem de) "kusura bakmayın bizimki de bu ara çok rahatsızlık veriyo" dedi. "Amann nolucak , yaz dediğin şurda 3 ay. Yaz biticek camlar kapanıcak. Bırakın bari o 3 ayda çocuklar eğlensinler" dedik. Bi iki kez de karşılaşınca yine çocuk gürültü yapıyo kusura bakmayın gibi şeyler söyledi. Siz hiç üzülmeyin bize ses gelmiyo ki dedim. Ne yani bunlar çocuk ya. Binalarda tıkılıp kaldılar. Evde koşmayacak da ne yapıcak?

Bu arada kesinlikle size yaptıklarının bi cezası olmalı. Onlara bi daha asla kapıyı açmayın. Densizler !!

Bir de bu olayın öncesi nedir? Bikaç kere sizin kapıya gelmiş olmaları lazım bu taşkınlığı yapacak raddeye gelmek için

Ben de açmam, hatta diafondan sorarım kimsiniz diye. Paket, kargo, imzalı evrak var falan derlerse bile kim tarafından gönderiliyor sorarım. Eğer bir şey beklemiyorsam yine de açmam, geri götürün ben sipariş vermedim derim. Binalara girmenin en kolay yolu her zili çalıp kargo demek. Muhakkak biri sazan gibi atlayıp açıyor.

Konu sahibi, kızınıza dikkat edin. Tek başına bir yere gitmesin bu aralar. Bu tiplerden her şey beklenir. Hadi alt kat olsa, çocuk yerde araba falan sürtmüştür diyeceğim de üst kata nasıl bir rahatsızlık verir ki. Bunun öncesi mi var, bir anda durduk yere mi gelip saldırdılar bunlar? Ayrıca alt tarafı saksı falan demeyip mala zarar verme davası açın. Birinin evine girip çoluk çocuk demeden saldırmanın cezası hapis olmalı bence.

aman yarabbi, ne kadar hasta insan var memlekette… havasına , suyuna psikiyatri ilacı katılsa anca toparlar , herkes hasta , herkes bi anormal … geçmiş olsun, bir daha kapıyı açmayın çirkef insan ile uğraşmak çok zor .

Konut ihlali yani haneye tecavüzden de sikayetci olsaydiniz kiz iceri girdimi Hey Allahim cocuk bu ya gürültü tabi olur benimde altimda ailece sinir hastasıyız diye gecinen insanlar var ana oglu bakalik bize ne zaman çıkacak gecen kapida uyarıyordu aklınca

Evden çıksın diye kiracısının kapısını baltayla kıran bi yaşlı moruk vardı. Onun gibiler emsal ceza almadıkça daha çooooook insan cesaret alır. Yazık. Geçmiş olsun çok.

Çok geçmiş olsun,taşınmak çok zor biliyorum ama bu tür mahlukatlar ile aynı binada oturmak hiç güvenli değil.Allah yardımcınız olsun.

Geçmiş olsun.galiba siciline işlenecek bir kaç olaya karışınca ya para cezası yada bir kaç gün hapis yatıp çıkacaktır.
Aynı sokakta oturduğumuz kişi komşumuza orakla saldırdı siciline işlendi ve serbest kaldı.
İmkan varsa taşının ordan daha iyi komşuların oldugu yere

Çocuk gürültüsünden rahatsız olabilirler;ama her şeyden evvel kadın çıkıp insan gibi konuşmalı. Belki özel bir çocuk belki bir derdi var çocuğun, hurra haneye tecavüz edilir mi? Çocuklarınızın yaşadığı travma için üzgünüm, şikâyetinizi yapmışsınız; bundan sonra kimseye kapıyı açmayın lütfen, etraf manyak kaynıyor.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…