Böyle kaynana görmediniz

Çok özür dilerim konuya bodoslama dalıyorum ama son günlerde açılan konularda "neden konu açtın" sorgulaması yapılmaya, konu sahibesine tavsiye istedi diye yüklenmeye başlanıldı.
Burası bir platform bazen göremediklerimizi başka gözlerin daha iyi göreceğini düşünüp tavsiye almak isteriz, bazen aklımıza takılanı yazıp rahatlamaktır amacımız.
Bölüm BDV, girişte şöyle denmiş: "Bugün canınız mı sıkkın ? Belki sebep var belki yok. Yazıp rahatlamak istiyorsunuz belkide yorumlar istiyorsunuz. Buyrun bu alan sizin için. İçinize atıp dert sahibi olacağınıza BDV'ye yazın söz sahibi olun"

Kusura bakma ama senin eşinde iş yok. Eşin bu kafayla giderse herşey böyle kalır. Sen sinir hastası olursun

Vallla bende sizin gibi düşünüyorum aslında ,ama adminler adam kayiriyo resmen !! Geçen gün saygı çerçevesinde tepki gösterdim diye polemik yapmışım banlandim , böyle giderse dümdüz sövüp sınırsız Ban yicem ama ne zaman bakalım ,bunu yazdım.diyede yermisim hahaha :)))

Teşekkürler. Bende bundan dolayı bıçok şeyi danisamiyorum keşke onları kib lemek geçerli olsa. Ki defalarca kız kardeşim yok eşim ve annem le konusamiyorum dememe rağmen...

Evet ya.. eşimle genel olarak iyi yürüttüğümüz bi evliliğimiz var ama ailesinden öyle yıldım ki şöyle adam akıllı bi işim olsa kocamı bile görmezdi gözüm. Şu imkan bende olsa bağlasalar durmam

Valla ben de kimseyle tartışmadığım halde bedavadan ban yedim. Tepki göstermek, fikir ayrılığı belirtmek ban sebebi!

Valla ben de kimseyle tartışmadığım halde bedavadan ban yedim. Tepki göstermek, fikir ayrılığı belirtmek ban sebebi!
Valla benim yüzümden yememişsinizdir o banı. Dikkat ettiyseniz fikir ayrılığı yaşadığım kişi değil, fikir ayrılığını hakaret boyutuyla birleştiren kişi yedi. Elbette fikir ayrılıkları olabilir, önemli olan doğru düzgün ifade edebilmek

Benimde arayıp çocuk için coook laf soktular sanki 40 senelik evliymisim gibi ben hiç gitmemde gelmemde demedim evet gidiyorum ama yılda 10 kere giderken şimdi sadece bayramlarda gidip oturup kafama göre gezip tozup geliyorum eşimin de gönlünü kırmak istemiyorum çünkü.
Gitmek istersen git ama bunu bir beyaz bayrak olarak değilde eşinin gönlünü yapmak için bir adım olduğunu belli et herkes duracağı yeri biliyor ozaman

Yok ayol, sizin konunuzdan bahsetmiyorum. Vakti zamanında yediğim haksız banları söyledim. Sizinle alakası yok

Öyle parmaklarımı yorupta size gelen (hakarete değil)sert eleştiriye yaptığınız hakarete kalitemi düşürüp uzun uzadıya amiyane tarzda cevaplar verecek değilim. Burada herkes birbirini açtığı konu, cevapladığı verilerle tanıyor, dolayısı ile cevaplarda buna dönük geliyor. O nedenle tutupta vakit kaybı olacak şekilde bunu bir kişilik karakter meselesi haline getirip egosu baskın biçimde genel olarak hayatta ki asıl kişiliğin üstüne alma içgüdüsü mantıken yanlış bir kere. O açıdan ben yazdıklarınızı takmıyorum bile. Açtığınız konuda bir noktadan dolayı sert üslupla yazdım size. Normalde sert yazan biri değilimdir. Ancak durum çocuklar hassasiyetinde annelik içgüdüsüyle beni sert ve kaba yazımlara itebilir. Çocuklarınızı bu kadınla yalnız bırakma ve bu kadının "yalnız iken" :: bir sosyapat-bir nevroz-bir psikoz gibi psikopatalojik hal-i ruhiyede hareket ettiğini görüp (?) yine de (yazınızdan anlaşıldığı kadarıyla) bu hayatı normalce sürdürme tasasızlığınız sert eleştiriyi haketti bana göre. Sizi tanımıyorum hayat görüşünüz de beni zerre ilgilendirmiyor. Benim hitabım sanaldaki sizin şu konunuza dönük... Eğer şu yazdıklarınız ve eğitiminiz gerçek ise şayet nasıl olur da bu insanın tedavi olması gerektiğine odaklanmayıp bu kişiyle ilgili gelecekte yaşanabilecek olası tehlikeleri görememe (ciddi zararlar verme) ihtiyatsızlığında olursunuz akıl alır gibi değil! Hiç kimse kadının sağlıksız yönüne dikkat çekmemiş. Biri de kalkıp akıl hastalığı yönünden işlenen bir çok cinayette kişilerin karakterinde bu tür "şampuan kutusu boşaltma" gibi düşündürücü-iğretici edici davranışları olduğuna yorum yazmamış.Ortada bir kaynana var ve başlıktan bile geleneksel biçimde görünen gelin-kaynana sorunsalının aslında patalojik bir durum olarak haykırmasına yönelmemişsiniz konu sahibi. Olay burada tabiri caiz "kaderci ağzı" ile bu insanın size "ah-u vahlı çile çektirme" mevzusu değil, olay burada karşınızdakinin sağlıksız olması ve buna dönük çözüm istememeniz. Siz eşinizi kendinize çektikçe belki seviniyorsunuz ya hani, ancak bunu yaparken bu kadının size yönelik hırs ve saplantı halinin, hayatınızdaki en büyük zaaflarınıza dönük zarar verme eğiliminin olabileceğini ve bunun gelebileceği noktaları düşünmemeniz(?), karşınızdaki insanın sağlıklı bir birey olmadığını bile bile evlatlarınızla yalnız bırakmanız çok düşündürücü. Bu dakikaya kadar bu sorunu (hani zaten ruh hastası diye kabul etmenize rağmen) görmedi iseniz bundan sonra bu kişinin başınıza getirebilme ihtimali olduğu tehlikelerle anlamazsınız umarım. Son noktalı cümle olarak; dilerim annelik içgüdüleriniz bunun patolojik bir durum olduğunu öğrendiğinizde (geç kalmadan)devreye girerde o evlatlarınızı yalnız bırakmaz, soruna dönük kalıcı çözümler üretirsiniz.(!)

Azıcık ağdalı yazayım da zeki sansınlar..

Çocuklarınıza gerçekten çok üzüldüm şu an şu cevabınızdan sonra. MedusaDarbesi tam odaklanmanız gereken noktaya parmak basmışken hala laf sokuyorsunuz. Maalesef doğruları duymak işinize gelmedi diye düşünüyorum çünkü doğru adımı atmak hayatınızı sarsacak. Beni çocuklarıma kötüleyen, eşyalarımı hastalıklı biçimde karıştırıp zarar veren bir kadını hayatımdan sonsuza dek çıkartırdım ben koca derdine düşmektense. Keşke siz de böyle düşünseydiniz.

Al benden de o kadar bu akşam bayramlaşmaya gideceğiz Kv ye offff hiç gitmek istemiyorum sinir oluyorum ya (( seni çok iyi Anlıyorum ama kelin merhemi olsa kendi basına sürermiş önce

Konuya başından beri ara ara bakıyorum, cevaplarınıza bakıyorum, takıldığınız noktalara bakıyorum ve yazıp yazmamayı düşünüyorum -düşünüyordum.

Baktım ki benim takıldığım noktaya takılan başka arkadaşlar da var, ben de yazmak istedim.

Söz konusu, çocuğumun ruhuna dokunan bir pislik ise, çocuğumu bana karşı doldurmaya çalışan, o masum zihnine henüz yalan nedir onu bile yeni idrak eden algısına sinsice zehir akıtan biri karşısında, sizin tabirinizle eteğimi belime toplar, mahalle karısına bağlarım. Onun o ağzını da iki kulağına kadar cart diye ayırır, evimden ittirle kovarım. Eşim anam haklı diye yılanlıgı savunacak kadar kör sağır ise de, onu da eline sıkıştırdıgım bir valizle "Hadi yürü anana" diye ardından postalarım.

Hayat her an satranç oynamaya gelmez, bazen ringe çıkıp boks yapmalısınız.

Koca derdine düştüğümü de nereden çıkardınız? Ne boyutta ne diyor siz ne kadar biliyorsunuz? Neye nasıl müdahale ettiğimi siz nasıl bilebilirsiniz?
Karşıma geçmiş saçma sapan devrik cümlelerle, çok görmüş geçirmiş olduğunu sanalım diye osmanlıca kelimeler kullanmaya çabalayarak yazılmış bir yazıyı tabii ki dikkate bile almadım.
Babaannesi tarafından doldurulmaya çalışılan çocuklarla ilgili bugün dahi açılmış konular var. Hepsinin farkındayım aptal değilim, okusaydınız zaten görürdünüz. Aynı şeyi söylüyorum, kişi kendinden bilir işi, siz koca derdine düşerdiniz demek ki, bana bu yakıştırmayı yapmanız kendi tecrübelerinizden olsa gerek.

Mahalle karısına bağlamak benim tarzım değil. Sizin tarzınız oysa ancak tavsiyesinde bulunursunuz, ben dikkate almam o ayrı.

Hanımlar,
zaten banlanmıştınız, devamı gelmesin isterseniz, sonra banlandık diyorsunuz da burası da bir site ve kuralları var sonuçta.
Sevgili Mune insanlar tavsiye verirken "koca derdine düşmek" "ezik" "kendine saygısız" gibi kelimeler kullanırsa cevap hakkı doğmuyor mu? Karşıdaki hakaret boyutuna vardırırsa konu sahibi nasıl sussun? Vallahi cevap vermek ban yemeye değer. Ban verirken bir zahmet konumu kapatırsan daha fazla çirkefle uğraşmamış olurum. Eline sağlık şimdiden

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…