Böyle kaynana görmediniz

Uzun uzun kaynanayi anlatmissin ama asil sorun kocanda. Kendi begenmedigi bir davranisi gorde azarlamayi biliyor ama siz soyleyince size kiziyor. Annesine kiyamama olayi degil bu. Esin izin vermese bu sekilde davranamaz. Siz de "aman iyi olalim" diye herseyi analtmiyorsunuz. Peki suan iyi misiniz bu sekilde?

bütün ses kyıtlarını dinletir görüntüyüde izletirim allahın kulundan korkmam. yapılanlardan utanılmıyor da benm kaydetmem mi ayıp oluyor.
sonu nereye varırsa varsın yapardım.. bu kadar çekimser olursanız tepenizde tabiki inmez bu kadın.

+1

valla böyle gelin de görmedik.
ne sabırlısınız öyle maaşallah mı desem bilemedim.
elinizde o kadar kanıtla nasıl hala sizin yüzünüze bakabiliyor, laf söyleyebiliyor. en en kötüsü çocuklarınıza verdiği zarar, buna izin vermemelisiniz. işte burada hatalısınız son derece. oğullarımın duygu dünyasına bile isteye zarar verecek, ben de iyi olmaya çalışacağım, geçiniz o işleri.

Bana kızıyor ama ardından annesini de hallediyor zaten. Bana göstermemeye çalışıyor kompleks yapıyor annesinin cahilliğini.

Çocukları hallettim zaten. Büyük olan herşeyin farkında ve yutmuyor artık. Cevabını da veriyor gayet güzel.

benim komşum vardı inanılmaz elit okumuş etmiş, kültürlü zengin bir aileydi.
ama kadın kesinlikle eşinin annesiyle görüşmüyordu.
görüşmüyordu ya bu kadar basit.
niye ailemin huzurunu bozayım, çok istiyorsa kendi gitsin annesini görsün diyordu kadın.
eğer bir de gerçekten öğretim görevlisiyseniz bu cahil eşe ve annesine nasıl katlanıyorsunuz?
eşim anlamıyor ne demek. anlayacak efendim siz kahır çekmek zorunda değilsiniz.
anlamıyor değil eşiniz sizi insan yerine koymuyor.
onun annesine bir borcunuz yok.
çoluğun çocuğun huzurunu bozsun, hırsızlık, fitne fesat karıştırsın eğlencesine baksın.. oh ne ala ya..
ben olsam neler yaparım o kadınına var ya... Allah biliyor da yapacaklarımı benim karşıma çıkarmıyor böylelerini.
Eşiniz madem inanmıyor o zaman şöyle diyin 'Madem bana inanmıyorsun şöyle yapalım. Ben anneni mahkemeye vereyim tarafsız bir hukuk alanında hükmünü mahkeme versin. Bende kanıt çok ve böyle yaşamak zorunda değilim.'

Bunu diyebilirse helal olsun demek lazım ama şahane birşey bu kesin tek cozum

Zaten eskisi kadar gelemiyor. Gelse de yüz vermiyorum evde sığıntı gibi dolaşıyor. Oğlu oturup iki çift laf etmiyor, hep kendi başına takılıyor. Evde istenmediğini bile bile geliyor, oğlu kendince evlatlık görevini yapmış oluyor, anası da bir kaç gün bıradan yediği içtiğini kar saymaya geliyor torun bahane ederek.
Yemeğe çıksak azar işitiyor herkesten önce yemeğe atladığı için. Cahilce laf etse azar işitiyor oğlundan. Evdeki bir şeyi istediğinde yine oğlu azarlıyor bırak onu sen ne yapacaksın diye. Bu kadar değer görüyor zaten. Ben zaten aparkatta bekliyorum biraz koz geçsin elime, halledeceğim. Bugüne dek terbiyemi bozmadım, kavgayı hiç sevmem. Oğlunun, gördükleriyle nasıl ezildiğini biliyorum bana karşı. O yüzden kalakaldım.

Canına okuyor da bu canına okuma sizi en fazla birkaç hafta idare eder, sonra yine aynı. Annesi ölünce mutlu musun, rahatladın mı diye soran adamın aklından da şüphe ederim. Ölümsüz bir insan mıymış annesi? Hepimiz eninde sonunda öleceğiz ama annesi hariç mi? Gemileri yakmayın ama elinizdeki video ve ses kayıtlarını kendisine yollayın madem, oğluna gösteririm deyin. Çek elini evimden deyin. Daha hâlâ korkmuyorsa siz de korkmayın.

Aynen bunu yapacağım.

kadının suçu yok kocanın suçu çok , kadın kötü karakterli ,o kadın için seni ezen kocanda sıkıntı.

Bu tarz insanları Allah ıslah etsin. Ne yaparsan yap asla değişmez. 2 gün iyi dersin 3. Gün hop yine aynı.

O yüzden sen seviyeni ve kaliteni düşürmeden devam et. Evine eninde sonunda gidilecek, yapacak birşey yok.

Eşinin yanında çaktırma ama eşin olmadığında yüzüne bile bakma.

Emin ol eşin herşeyi senden çok daha iyi biliyor ama kalkıp da annesini sana kötüleyemiyor elbette. Ne olursa olsun o da onun annesi.

Hakikaten zor bir durum ama ne kadar az önemseyip, umursamazsan o kadar rahat edersin.
Evinde zaten karıştırmadık yer bırakmamış madem. Bırak bundan sonra da ne yapıyorsa yapsın. Sen herşeyi yaptıktan sonra bile vazgeçmiyorsa, ne yapabilirsin ki?

Önemli şeylerini kilitli bir kutu alıp veya küçük bir kasa gibi birşey, ona koyabilirsin.

Diğer aldığı yiyecek içecek veya kıyafet gibi şeyler için de artık birşey deme. Çünkü psikolojik sorunları var anlaşılan. Sen başedemezsin.

Allah yardımcın olsun. Gittiğinde Bence aksine eşinin ve çocuklarının yanında çok iyi davran :))))

Şöyle yaparsam kavga çıkar, böyle yaparsam tatsızlık olur, söyleyemem konuşamam anlatamam diye diye yıllarınızı geçirmişsiniz hala da aynı şeyi yapıyorsunuz. Çıksaydı kavga ne olacaktı? En baştan ya sözünüzü dinletecektiniz ya da bu anne delisi adamdan kurtulacaktınız. İş işten geçmiş sizin için mecbur çekeceksiniz.

bazi seyler de esden onemli mesela insanin kendi ic huzuru esiniz bunu sizden almis her sekilde annesini savunuyor boyle nasil gecer buyuk konusmak istemem ama ben annesini evimde de istemem kendim de gitmem ha annem daha degerli diyorsa da hadi gule gule derim oyle adama

Yav, Allah ne akıllı insanlar yaratmış. Konu sahinin bu taktiği uygulaması şart bence

Bugüne dek aynen böyle yaptım aklın yolu bir. Ama şimdi buradaki yorumlarda yak yık deniyor, eşin eziyor deniyor. İnsan psikolojisi, hele de kompleksli birinin psikolojisi söz konusu burada. Yapılabilecek en aklı selim davranışı yapmalıyım. Ben ne salak bir insanım ne de saf. Hayatta her adımımı satranç oynar gibi atarım. Eşimle kısa süre içinde evlenmiş olsam da en doğru hamleydi benim için. Kaynanam ruh hastası. Yeğenleriyle bunu konuşuyorum zaten. Eşimi de iyi tanıyorlar. Bana söyledikleri teyzelerinin hasta olduğu. Üzerine basıldığında akrep misali yapabileceklerinin sınırını kestiremiyoruz. Bileklerini kesip not olarak da karın yüzünden yaptım diyebilecek kadar manyaktır. Yılların detayını yazamıyorum çok sürer. Eşim dediğim gibi boşanmaz annesi yüzünden. Bana ve çocuklarıma çok düşkün. Bana sormadan hiç bir şey yapmaz. Bir dediğimi iki etmez. Tek yumuşak karnı, kimse yoğurdun kara demesin.

Savundu o zaman olay çıktığında. Ama sonra bir sustu pir sustu. Annesi de uzun zaman gelemedi ve o zamandan beri de oğlu kartal gibi anasının davranışlarını inceliyor zaten. Ben kadının alttan alta bana göndermeler yapmasını kaldıramıyorum sütten çıkmış ak kaşık gibi.

bence ses kayıtlarını o kadına dinlet. hayatımdan uzak durmazsan hepsini oğluna gösteririm de. sen de sinsi ol biraz. manyak kadın ya.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…