Böyle kaynana görmediniz

Marygold

Geçici Olarak Hesap Pasiftir !
tek ayak cezası
Kayıtlı Üye
23 Şubat 2017
1.887
5.464
Selam arkadaşlar,
Bayram yaklaştıkça sinirlerim bozuluyor çünkü kaynanama gideceğiz yine. Size başından anlatsam roman olur, özetlemeye çalışayım.
Eşimle çok kısa bir süre içinde tanışıp evlendik. Eşim kv'den tek çocuk. Üvey de 2 görümce bir de kaynım var ama bana hiç zararları olmadı, severim onları. Kv üç çocuklu adama varmış, binbir yalan dolan entrika ile üç kardeş birbiriyle görüşmüyor şu an. Biz hepsiyle görüşüyoruz. Kv birinden aldığı lafı diğerine taşımış haliyle olaylar büyümüş gitmiş. Şimdi aynısını kızkardeşinin üç kızına yapıyor, kendi kulaklarımla duydum. Birini ötekine kötülüyor sürekli. İçlerinden samimi olduğumu uyardım siz de bu oyuna gelmeyin diye.

Gelelim bana yaptıklarına. Yeni evliyken gelip 1 ay kaldı bizde. Eşyalarımın yerini değiştirdi izinsiz perdelerime kadar söktü yıkadı. Sonra elini beline koyup "iki ayda iki ayda bir geleceğim de öyle yıkayacağım bunları artık" dedi. Yani benim başımı ezmeye kalktı o zamandan. Sonra beni tehditler etti "saf bir kadın gibi görünebilirim ama gerekirse oğlumu duygularımla parmağımda oynatmasını iyi bilirim" dedi. Hiç birini eşime anlatamadım, anlatacak olunca ters tepki aldım hep sustum. Neticede biraz tatsızlık yaşasak akşamına oğlunun yanında bayılıverdi (!).

Yıllardır iki-üç ayda bir evime gelir 2 hafta kalır. Her geldiğinde yatak odama dek karıştırır. Bazı eşyalarımı saklar bazılarını çalar. Hiç yüzleyemedim anında canavara dönüşüyor çünkü. Çocuklarımı dolduruyor bana karşı, o geldiğinde bana düşman gibi davranıyorlardı, ben de ses kaydı koydum bir gün evden çıktığımda. Gelince dinledim ve ertesi gün zona çıkardım üzüntüden. Annemden kardeşimden konuşuyor, beni yeriyor, çocuğa diyor ki, çok üzgünüm ben ama sana sebebini anlatamam annen duyarsa yine bana bağırır sinirlenir. Çocuğun kafasına sanki önceden sinirlenip bağırmışım gibi sokmaya çalışıyor. Yani ortada olmayan şeyler çıkarıyor varmış gibi. Sonra çocuğu uyarıyor bunları anlatma kavga çıkar baban kemiklerini kırar. Eşime söylesem nasıl ses kaydedersin deyip cıngar çıkarır.

Yıllardır yaptıklarını anlatsam sayfalar dolar. Arkadaşlarıma kendini muhteşem göstermeye çalışıyor ben gelinimin odasının kapısından bile geçmem diye, halbuki kameraya aldım kaç sefer yaptıklarını odamda.
Bir sefer çıldırma noktasına gelip her şeyi göze alıp eşime anlattım. Eşim delirdi, 2 hafta küs kaldık, kaldırmadı anlattıklarımı, çok kızdı, bana karşı savundu ağzımı kapatmaya çalıştı ama geri adım atmadım. İstersen boşa ama bunlar olmadı diyemem daha da zorlarsan anlatacaklarımla ne annen ne sen yüzüme bakamazsınız utancınızdan deyince sustu.

Anladığım kadarıyla annesinin kulağını büktü, bir süre elini eteğini çekti kaynanam. Sonra yavaş yavaş eski hareketlerine döndü. En son gelişinde evde yaptığı gizli bir hareketi yardımcım görünce ben de yüzledim kv'yi. Yerin dibine geçmesi gerekirken şimdi surat yapıyor. Oradan buradan laflar sokup gönderiyor hepsinin farkındayım. En son yazdığı şey beni çıldırttı. İnsan dediğin susmasını edebiyle oturmasını bilecekmiş. Ben de şimdi karşısına geçip evimde karıştırmadığın yer yok, ellemediğin eşya yok, her gelişinde çantana evden aşırdıklarını saklıyorsun asıl sen edebinle otur diyemiyorum.

Çıldırmanın eşiğindeyim, eşimle o zamanki yaşadığım gerginliği yaşamak istemiyorum tekrar. Baba yok tek annesi var zaten sıcak davranmıyor, annesini hep azarlıyor görgüsüzlüklerini gördüğünde, ben de üzerine daha gitmek istemiyorum ama o kadın yapıp edip yine de bana ters gitmiyor mu çıldırıyorum. Şimdi bayramda orada olacağız, onun evine gideceğiz, sanki ayağına gidiyorum, oturmak sohbet etmek zul gelecek, uzak dursam eşim farkedip üzerime gelecek, yine laf sokacak yine çocuklarımı dolduracak.. gitmeyelim desem kavga çıkar, zaten eşim farketti dün akşam gitme muhabbetinden sonra yüzüm düştü. Bir yandan da diğer akrabaları hepsi beni sever ben de onları. Akıl verin nasıl davranayım nasıl tavır takınayım? Yüzde yüz haklı olduğum halde bu kadın nasıl oluyor da kendi haklıymış gibi davranabiliyor? Son yüzlememde o kadar kötü duruma düşmesine rağmen yüzü bile kızarmadı. Napacağım ben bu kadınla?

Madem ille gidiyorsun sen de onu sinir et,ayaklarini uzat,al eline cayini ,devir totonu yat hizmet bekle. Uyuz olsun.
Evine geldiginde de aynisini yap. Perdeleri yika,evi kapi duvar sil ,mutfagi temizle de acik acik. Hizmetcilik yaptir kafani kullan, surundur.iki kereden fazla gelirse ben de bir sey bilmiyorum

Eşime belli edemem eşime söyleyemem çünkü ters teper diye okadar çok tekrarlamışsin ki çok üzüldüm

Bı eş ne için var
Yuvamin huzurunu bozan anam babam olsa acimam demeli
Sana gelip annem deli idare et görmezden gel dese sen zaten ses etmez idare edersin
Ne hakla derdini anlattığında ters tepiyor sen bu kadını çekmek için mi evlendin
Rest cekme zamanın bence olan herşeyi eşine anlatıp bunu çözmek senin elinde işine gelirse de

Sorun kv değil eşiniz bence.

Eğriye eğri, doğruya doğru diyemeyen birisi. Aksi takdirde annesine haddini bildirir, sizin bu kadar yıpranmanızın önüne geçerdi.

Bu anlattıklarınızı başka biri yapsa esip gürleyecek insan sırf annesi olduğu için susuyorsa hiç hak, adalet, adamlıktan bahsetmeyecek bana.

Sanırım ölmesini beklemekten başka çareniz yok zira anladığım kadarıyla tartışma vs yaşamaktan da kaçınıyorsunuz. Aslında sağlam bir cinnetin halledemeyeceği az şey var bence.

Yerinizde olsam tüm eve güvenlik bahanesiyle ses de kaydeden kamera sistemi döşetir, bunu kendisine de duyurarak en azından biraz edepli durmasını sağlamaya çalışırdım.

Sizin adınıza samimiyetle üzüldüm, Allah kolaylık versin.

Beni de rahatsız etmeye başladı eşimin ailesi. Gururumun kırıldığı yere ben gidemiyorum. Sürekli nasıl olduğumu sormalar eşime, çocuk yok mu daha demeler, sürekli eve davet etmeler, gittikleri otele davet etmeler, bahaneler bulmalar. Hiç geri adım atmadım biliyorum bana bir şey söyleseler 3. Dünya savaşı o evde çıkacak. Görüşün işte oğlunuzla beni ne yapacaklarsa. İşin kötü tarafı benimki bensiz gitmez. Seni ezip geçmem, sen tamam dediğin zaman barışma taleplerine olumlu cevap veririm diyor. Git git gitt diye ısrar ediyorum asla gitmiyor. Bu da iyi bir şey değilmiş bunu anladım. Vicdan yapıyor insan, hatalarını anladılar ben neden bu kadar kindarım diyorum kendi kendime. Senin yerinde olsam gitmezdim ama eşin sorun çıkarıyor. Ben bu yüzden sorun istemiyorum diyorsan git o sana ne yapıyorsa aynısını yap. Eşine de hiçbir şey söyleme, söylenme, sanki affetmiş gibi davran. Bırak sorunu o çıkarsın.

Ne deseniz haklısınız, eşimi ben alıştırmış olabilirim. Annem evlenirken tembihlemişti sen asla şikayet eden taraf olma, bırak kaynana etsin erkekler şikayet edenden sıkılır diye. Biraz fazla söz dinlemişim sanırım.
Dediğiniz gibi cinnetin eşiğindeyim zaten, en ufak bir şekilde konu açılsa patlayacağım, eşim de farkında o yüzden hiç oralara uğramıyor korkusundan.

Eğer seni anlayan ve seni susturmak ve sindirmek yerine sana daha makul yaklaşan bir eşin olsaydı kv nin yaptıkları seni bu denli sinirlendirmeyecekti. sorun eşin..

Ben de şimdi karşısına geçip evimde karıştırmadığın yer yok, ellemediğin eşya yok, her gelişinde çantana evden aşırdıklarını saklıyorsun asıl sen edebinle otur diyemiyorum

Niye diyemiyorsunuz? Herşeyi ortaya dökmüşsünüz zaten ki iyi de yapmışsınız, bunu da söyleyin dananın kuyruğu kopsun. Son darbeyi indirmemişsiniz, kamera kayıtlarını da eşinize göstermemişsiniz sadece anlatmışsınız. Elinizde her türlü kanıt, belge var. Bunları kullanarak o kadından kurtulabilirdiniz, hatta ben olsam çenemi tutamaz(!) bütün sülaleye de anlatırdım yatak odamı karıştırıp evimden eşya yürüttüğünü. İnceldiği yerden kopsun diyememişsiniz. Eşiniz de anneciğinin tarafını tutuyorsa buyursun yanına gitsin, kapı orada diyememişsiniz ona da. Bu kadar şeyden sonra kadının ayağına bayramlaşmaya gidip el öpmek tabii zul gelir.

her şeyi açık konuşup rest çekersen eşin şiddet uygular mı, boşanır mı?
seni bu kadar korkutan ne?
kv sayesinde zaten senelerdir huzurun yok, çocuklarını kocanı dolduracak kadar etkili ama tek yaptığın korkup susmak mı?

benim kv çocuklarımı bana karşı doldursa yaka paça atarım onu evden, kocam onu tutarsa anasının peşinden kovarım. had bilmeyene bildirmek lazım.

Erkekler annesinin haksiz olmasindan daha cok bunun esinin tarafindan yuzune vurulmasini hazmedemiyorlar maalesef. Hele ki bu babasi vefat etmis bir adamsa. Siz cok haklisiniz. Ama tek cozumunuz var. Annesi geldigi zaman cocuklarinizi yalniz birakmayacaksiniz. Cocuklarinizin yaninda mukemmel.davranacaksiniz. Esinizin yaninda da. Yatakodanizida kapali tutacaksiniz. Gerekirse kitli tutun. Siz de bayramda gidin. Kimsenin agzina laf vermeyin. Guleryizlu olun. Laf sokarsa donuverin yuzunuzu, gormezden gelin. Takilmamak en buyuk ceza zaten bu tip insanlara. Bir olay olursa en azindan esinize "ya gormedin mi kiz agzini bile acmadi suc annende" dicek insanlar olsun etrafinizda.

Merhaba, nasıl bu kadar rahat davranıyor demişsiniz ama cevabı konuda var zaten. Eşiniz izin vermiş bunlara. Ortaya döktüğünüz şeylerden sonra bile sizi değil annesini savunmuş. Ailesi sizsiniz oysaki artık, sizi ezdirmemesi gerekirdi. Herkesin annesi tek, özel, önemli. Eşini ailesine ezdirmeyen adamlar annelerini daha az seviyor, daha az kıymet veriyor değil ki.

Bunca sene alışmışlar ses çıkarmamanıza, o nedenle bu saatten sonra pat diye bir değişim olacağını düşünmüyorum ben. Sizin yerinizde başkası olsaydı kayınvalidesiyle görüşmüyor olurdu ve haklı olurdu. Bence siz değil eşiniz korksun sizi kaybetmekten. Odanıza kilit takın, gerekirse asma kilit vurun. Bu ne ya, terbiyesiz kadın. Odaya girmek ne demek.

Diyemiyorum çünkü eşim aşırı asabi. Zamanında bir kere güzellikle anlattığımda annem yaşlı ben biliyorum yaptıklarını, sen idare ediver demişti. Ben de başımın üzerine o zaman dedim.
Eşim farkında değil. Farkettiği şeylerde zaten annesinin canına okuyor. Ama ben söylediğimde kaldıramıyor çünkü kompleksli davranıyor bu konuda. Elim kolum bağlandı, bu hariç bir sorunum yok. Kıyamet de kopsa boşanmaz onu da biliyorum. Ama kendimi bir anlık öfke ile kötü duruma da düşürmek istemiyorum. O yüzden akıllıca bir çözüm bulmam lazım. Yoksa gemileri yakmak kolay. Bir de aklıma başka bir şey takılıyor. Yarın bir gün öldüğünde eşim bana derse ki al kurtuldun kına yak. Kel ölür sırma saçlı olur ya..

Çok. Sinir oldum kesinde der zaten eşiniz ama böylede çekilmez ki tüm yaptıklarının delillerini sunardim ben olsam ve altta kalmayın bence sesiniz çıksın sevmiyorlar böyle olanı ama en azından çok. Yanasmazlar

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…