Böyle biriyle arkadaş kalmaya devam eder miydiniz yoksa ben mi çok kinciyim?

Bana çok enteresan geldi..Siz o an okadar kotuyken sizi nasıl yalnız bırakabilir..Ben size hak verdim açıkçası.Bence kendisi size zor zamanlarinizda destek olamayacağından dolayı mesafeli bir arkadaşlik kurmaliydi.her derdinde sizin kosmaniz onun çok hoşuna gidiyorken böyle büyük fırtınalı bir günde o hiç kıpırdamamis..Olmaz öyle.bende ewliyum ve çocuğum var kız feryad figan ağlıyor hemen 10 dk bırakır bebeği kosardim.kosamiyorsamda arar canım. Yanında olmak isterdim ama gelemiyorum iyimisin die sürekli ilgilenirdim.

Yazdığını tekrar okur musunuz ve anladıktan sonra cevap yazar mısınız? Bilmem anlatabildim mı?

Allah razı olsun hak verdiğin için çok sağol. Allah etrafimizda gerçekten hatır sahibi düşünceli insanlar bulundursun.. Benim de arkadaşlık anlayışım bu..

Sen düşünmüş olabilirsin ama arkadaşının o sırada ne kadar meşgul olup olmadığını ya da kafasının nerede olduğunu nereden biliyorsun? Kadın kayınvalidesiyle yan yana burada insanlar kayınvalideyle bir araya gelince fıttırıyor yahu. Tamam hadi diyelim çok boş bir insan, seni de unuttu. Eee? Sen unutulmaz bir insan mısın, aklından çıkmış olamaz mısın hayat koşuşturması içinde? 5 gün sonra aklına geldiyse de geldi, "Oh aman yarabbi nasıl 5 gün sonra aklına gelirim ben her an aklında olmalıyım" diye arkadaşlık bitirmek çocukça. Her insan da bir değil, yaşadıklarımız da bir değil.

Komsum demissin yani bebekde olsa gelebilinecek bir mesafede, ustelik kv gelmis ona 5 dk emanet edip seni gormeye gelebilirdi. Ben hep yaninda olucam ama o benim yanimda olmucak kbakma bu siradan bir komsu.
Onceden birsuru arkadasim vardi, arabam varken 2 kati oldu. Arabayi sattim azaldi, ve bana yanlis yapanlari direk sildim. Onceden gecmisin hatrina diyip katlaniyodum ama artik finito bu isler. Valla yalniz kalmayi tercih ederim boyle destek olamicaklarsa. En azindan kafam rahat

Yahu 5 gün arayıp sormamış diyorum ve beni mı hatalı buluyorsunuz şu durumda. Cidden garip bi arkadaşlık anlayışınız varmış

Bundan sonra istesem de sıcak davranamam ki. Yaptığı beni direkt irrite etti o dereceyim şuan. Resmen beni Annemi aglama duvarı olarak kullanmış. Kendi sıkıntımda ona isim düşünce anladım bunu..

Genel konun itibari ile haklısın niktir et bence de.

Arkadasın tamamıyla haksız değil ama evet en azından anneni babanı seni arayabilirdi o kadar saat süresince. Bence fazla uzatma ama bundan sonra biraz mesafeli davran.
Bundan sonra olsa olsa selam selam olur onunla.

Ben de bu şekilde düşünenlerle arkadaş olmayı reddediyorum ve silip atıyorum. Allah ta beni kararlarımda yanıltmasın..

Bence en azindan aramaliydi. Ben gelemiyorum bebegim agliyor, kv burda sen bana gel deseydi o zaman. Arkadaşım beni hungur hungur aglarken arasa, mumkun degil gormeden içim rahat etmez. Gidemiyorsam bile nolur sen gel diye yalvarirdim. Anasini babasini arardim ulasamiyorsam. Telefonla arayamayacak kadar da bir engel değil sonucta bebek.

Ustune alinabilecekler alinabilir ama bazi insanlar evlenince dunya kendi etrafinda donuyor saniyor. Sadece kendi dertleri kendi dunyalari oluyor hayat. Ve bence en yorucu arkadas tipi hic tavsiye etmem. Ben de evliyim arkadasim arasa gidemesem bile boyle bir durumda en az 100 tane mesaj atarim 100 kere ararım cevap alana kadar. Telefonda agliyormus bir de.

Ya cidden fikrinizi savunayım derken saçmalamışsınız gibi geldi bana. Kizin yaşam şeklini ,meşguliyet durumunu ,hayatini bilmesem heralde bu kadar kizmazdim gonul koymazdim değil mi. Her neyse görüşünüz için tesekkurler. Iyi geceler.

Şimdi kendini haklı görüyorsun sana ne dersek diyelim düşünceni degistireyemeyiz..

Ancak evlenip çocuğun olunca o kıza hak verirsin..

Aynı kafadayız. Kesinlikle ben de bu kanıdayım. Kolay kolay silmem karşımdakini sürekli analiz ederim ölçerim tartarım. Ama yaptığı bariz bi yanlışta elimde olmadan silerim. Dediğin gibi böyle yalan dolan insanlar olacaksa cevremde hiç olmasın daha hayırlı.

Canımcım bak kibar olmaya çalışıyorum saçmalamışsın falan bunlar ayıp ve hoş değil. Arkadaşına da böyle davranıyorsan düşüncemde yanılmamışım. Buraya fikir almaya konu açıyorsun, herkes senin mantığında olaya bakmayacaktır bunun bilincinde olarak buraya konu açıyorsunuz değil mi? Benim göremediğim bir şeyler olabilir mi diye? Ben de diyorum ki tıpkı burada olduğu gibi arkadaşın da o an düşünememiş olabilir, sonradan aklına gelmiş olabilir bu onu kötü bir arkadaş yapmıyor en azından gönlünü almaya da çalışmış ama başlıkta da yazdığın gibi seni kinci yapıyor. Bunu söyleyen tek kişi de ben değilim herkese aynı saldırganlıkta cevap veriyorsun. Biraz aynayı kendine de doğrultmanı tavsiye eder, iyi geceler dilerim ben de.

O an gelememiş ve hemen mesaj atmamış olmasını anlarım. Zaten mesaj yazacak durumdaysa gelebilirdi demek ki gerçekten bebeği durmadı sorun oldu. Ama 5 gün sonra mesaj atması biraz geç olmuş. Belki kafanı toplamanı beklemiştir. Ben olsam affederdim bi de kaç defa gelmiş, hediye almış, açıklama yapmış. Ama içinizden gelmiyorsa zorlamayın yapacak bir şey yok.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…