Böyle bir durumda tavriniz nasil olurdu?

Mira_88

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
29 Ocak 2015
1.379
1.236
35
Iyi geceler herkese

hanimlar benim aklimi kurcalayan bir mesele var. Detaylari ile anlatiyorum ki iyice anlasilir olsun.
Bir arkadasim vardi kurban bayramda kendi kendine ogluma üstüne basa basa söz verip gelmedi orali olmadi (olabilir insanlik hali tadi tuzu yoktur diye gecistirmistim). Sonra tesadüfen baska bir arkadasdan ögrendim ki onu arayip kendilerini ziyaret etmek istedigini söylemis. Oglumda sahit olunca malum corona pek kimseyide görmüyoruz, baya üzüldü agladi zaten yeni konusmayi beceriyor. Ben hatta kendisine msj atmistim bak bekliyoruz mutlaka gelin olurmu diye (demesin ki buyur etmedi). Gemese biz bayramlasmaya giderdik cünkü akrabalari türkiyedeydi onlarda yanlizdilar. Bu arkadaslimla günlük yazisiriz güleriz egleniriz yani. Bunun üzerine ben araya eskisi kadar onunla yazismayarak mesafe koydum cünkü ciddiye alinmadigimizi hissettim. Nitekim konusu acilinca ben fikrimi güzelce söyleyince bana cevabi "hahaha ay kiyamam bizi mi bekledi ay evet hep evdeydik nen bilimmm hic cikmadik bi yere yaa" oldu. Bana dümdüz " kusura bakmayin cocuk icinde üzüldüm kiyamam, bazi durumlar söz konusuydu size gelmek nasip olmadi umarim en kisa zamanda telafi ederiz" dese hic icerlemezdim

Konumuz su: Bizi gecenlerde evine aileli davet etti, kendi esinden icin "X cok kizdi sen miraya ayip ediyorsun hani hic cagirmiyorsun" demis. Cünkü arkadasim bos kalmiyor sosyal medyada görüyoruz evine misafir aliyor kendi gidiyor vs. Bu beni ilgilendirmez cünkü zaten mesafeliydim o anlamda bide bana ne :)

Daveti icin tesekkür ettim, onunda ise gittiigini hayat yogunlugundan dolayi insanin görüsemeyebilecegini vs söyledim. Kendisi corona test yerinde calisiyor patronu türk.
Sürekli calistigi bir yer degil hatta burda minijob deniliyor yani haftada bir kac saatligine gidiyor. Patronu sabah 7-8 gibi aramis ve o aksam test yerinde calisacak olanl kizlarin konsolosluktan geleceklerini ve yol yorgunu olacaklarini kendisinin aksam ise gelmesini söyledi. Cumartesi konsoloslugun acik oldugunu bende o günü ögrendim. benim arkadasim acil aksam bos günü oldugu halde gelmeliymis. Patronuda biraz saygisiz bir kadin.

benim arkadasimda hayatta gelemez böyle seylere politik bile davranamz. Bana dediki "ay mira inanirmisin patronum beni aksam 8de ise cagiriyor dedimde misafirim var bugün bos günüm baska islerimde var gelemem hahaha diyor ki baska zamana al misafirini hahaha zorla para kazandiracak hahah napsak ki bilemedim". Patronunu tanidigimdan ve tavrini hos bulmadigimdan (kendisi esiyle iki patron olarakda arada gidiyorlar arkadasimi cagirmasada olurdu) bende "bana sorarsan sen daha iyi bilirsin, sadece kadinin konusma tarzi pek hos degil seninde bos gününmüs alternatif olarak baskasida ise girebilirmis, ama sen illa gidecem dersen sen bilirsin" dedim.

Arkadasim saatlerce bana geri dönmedi. Msj attim son durum nedir ona göre plan yapalim bizde dedim tik yok. Görümcesiyle ceyiz alisverisine gitmis. Aradim acmadi. Aramamin sebebi onu bunaltmak degil ama son durum nedir ögrenip ona göre program degisikligine gitmekti amacim. cünkü fikrimi sordu ve cevabindan sonra geri dönmedi ondan aradim.

Saat 3de bana geri döndü bizde 5-6da ona gidecektik. Ay hiiic telefonuma bakamadim esim bile aramis yolda gelirkende arabada hic bakmadim dedi. Orasida bana tuhaf geliyor oglum esim evde olacak ben 4-5saat hic telefona bakmicam. Neyse uzun lafin kisasi ise gitti iptal oldu. Ben yinede kötü bisey düsünmedim ama elbette biraz hayal kirikligi yasadim. Napalim insanlik hali dedim. Hatta konuyu burda acip vaktimden calarak buraya bunu yazarak kendimede kiziyorum ...bosver salla gitsin önemseme fazla diye...ama konunun bana sorun gibi görünmesine simdi geliyorum.

Sorun ise su: Baska bir arkadasim ayni is yerinde oldugu icin tesadüfen olayi ögrendi ve bana "seninle ailenle dalga gecmis, is tarzi ve isin sartlari burda cok baska patrona ben bos günümdeyim misafirim gelecek kusura bakma ama gelemem dese patron ona gikini cikaramazdi ama onunda biraz isine geldi" dedi. Ayrica kimse saatlerce telefonuna bakmamazlik yapmaz acaba baska bi arkadasi gelse siz gelmeyin aksam ise cagiriyorlar hahah zorla para kazandircaklar dese sence yüzlerine bakarlarmiydi bi daha dedi. Sen hep böylesin iyimser düsünüyorsun böyle yapa yapa kendini hasta edeceksin insanlarin saygisi sana kalmicak dedi. Bence yaptigi büyük ayip isten kovulma riski yok ve baska arkadaslari gelse hayatta onlari geri cevirmezdi dedi. Konuyu acarken bile biraz hissiz duygusuz hissediyorum yani ne düsnecegimi sasirdim zaten kaygilarim var arada ataklar geciriyorum ama degersiz bir insan gibide durmak istemiyorum

Son düzenleme:
Siz onu arkadaşınız olarak görürken o sizi daha çok sıradan bır tanıdık gibi görüyor anlattıklarınıza bakılırsa.. Hatanız her seferinde saatlerce cevap vermesini beklemeniz, sözünde duracağını sanmanız ve hayatınızdan resmen koca bir günü ondan bir cevap bekleyerek heba etmeniz. Sorunuza en fazla bir saat içinde cevap vermiyorsa sallayın ve kendi işinize bakın. Geç geri dönüş yaparsa da kusura bakma tatlım ben çoktan başka plan yaptım bi dahaki sefere görüşürüz artık dersiniz. Gününüzü başkaları şekillendirmesin! (Bu arada kendinize de bir sorun neden bu insana arkadaş diyorum? bana ne katıyor? şimdiye kadar ne kattı?)

O kadar ayrıntı yerine uzunca destan yerine son paragrafı yazsaydınız sorun o kısım madem
malum bazi detaylari atlayinca “ ne anlayışsız insansin kadinin ise gitmesi gerekmis”gibi yorumlar geliyor. o yüzden yanlis anlamaya mahal vermemek icin detaylariyla yazdim

Ben işin sonunun böyle olacağını tahmin ettiğimden eşime arkadasin ani isi çıktığını, biz şimdilik erkenden kendi islerimizi halledebilecegimizi ve büyük ihtimal ile gidemeyecegimizi söyledim. dedigim gibi cevap vermemesi beni çok kirdi zaten bir msj bir arama sonrasi bende biraktim.
Bazen fazla mi alinganlik yapiyorum diye artik cogu seyide bosveriyorum lakin ortak arkadasimizbana biraz çıkışınca emin olamadim

Evet ben yine insanlik hali bisey oluşmuştur arayamamistir diyerek konuyu kapatmistim ama baska biri bana farkli bir bakis acisi gösterdi. öylede bir insan ki nazikce problemi dile getirince bile ay hahahah tarzinda konusuyor.

Olur bazen böyle . Arkadaş sanırız ama o sadece bizimle vakit öldürür. Sizin onu koyduğunuz yere o sizi hiçbir zaman koymamış . Görüşmeyin olsun bitsin . Önce biz kendimize değer verelim ki başkasından bekleyebilelim

Aman çok meraklandım ben de senin diyebilmek mümkün olsa keşke bazı insanlara.
Ne kadar değer görüyorsan o kadar değer göster. Arama sorma, o aradığında müsait olma. Böyle tipler için güzel canını sıkma.

Çok yorucu bir arkadaşlık kaçan kovalanır gibi olmuşsunuz. Böyle insanlarla zamanımı harcamazdim. Çocuğa verdiği sözü tutmamış sizi ekmiş lakayit bir insana benziyor size birşey katacağını sanmıyorum böyle tiplerle güzel zamanınız harcamayın

benım anladıgım kadarıyla sız agzından bır laf cıktımı hemen yapan bırısınız, yanı bırıne su saatde goruselım dedınız mı buyuk bır mevzu olmadıgı surece ertelemeyen, cevapsız yanıtsız bırakmayan, umursamaz davranamayan o an o kısıye oncelık tanıyan bırısınız
arkadasınızda bu konularda daha rahat bırı

bende sızın gıbı bırıyle sozlestım mı unutmam ,karsımdakıda umursamaz davranırsa kızarım bırde ustune bekletırse sanırım bugun ego kotasını benımle dolduruyor derım bu konuda sıze hak verdım
ınsanların hassas oldugu konular olabılır sızde bu konulara dıkkat eden bırısınız demek kı

bırde esı arkadasına ayıp oluyor artık cagır demıs ya bunuda sıze soylemıs sankı esının hatrı ıcın cagırmıs yoksa daha cagırmayı dusunmuyormus gıbı de konusmus fazla rahat belkıde patavatsız bırı :)

küsmenızı gerektıren bır durum yok küsmeyın
ama goruselım dedıgınde bakalım kısmet deyıp konuyu kapatın net bırsey demeyın
gercekten cagırmak ıstedıgınde cagırır bellıkı yarım agız cagırmıs sızde gorusmek ıstedıgınız ıcın ne zaman saat kacta demıssınız ondan sonra da gerı adım atmıs
arkadasınız sevdıgınızde bırı ,oglunuzda severmıs, ozellıkle cocuklar verılen sozlerı unutmaz kalbı kırılmasın dıye oglunuza ısı varmıs gorusucez dıye anlatın kıyamam ya :)

Yeni konuşmaya başlayan oğlunuz, nasıl bu kadar olayların içinde? Kim gelmiş, kim gitmiş? Benim oğlum da çok sever misafir ve evet gelmeseler.uzulur ama ben kesin emin olana kadar söylemem oğluma, iptal olursa üzülür diye. Bence siz de bundan sonra misafiriniz "çıktık geliyoruz" diyene kadar oğlunuza bir şey söylemeyin, beklenti yaratmayin çocukta.

İkinci olarak, arkadaşınız sizi bir kere ekmiş ve gelmemiş. Mesafe koyacağım demişsiniz. Kadın sizi davet etmiş ama hemen kabul etmişsiniz ve yine ekilmissiniz. Arkadaşınız için öncelikli bir arkadaş olmadığınızı anlayın artık ve ona göre mesafenizi koyun.

Arkadaşınız sizi çok önemsemiyor demekki.görüşmek isteyen insan bahaneler bulmak yerine çözümler üretir.araya mesafe koymak en iyisi

yaklasik 5 ay sonra davet etti ben istemedim. cok israr etti hic görüsemedik lütfen gelin dedi. bi ihtimal beki hareketinin yanlış olduğunu anlayip bir adim atmak istediğini düşünmüştüm .

bayramlasma konusundada dediğim gibi oglumla disaridaydik yanimiza ugradi, ayrilmadan direk ogluma dönüp bayramda size gelicem tamam mi söz dedi. cocukta sasirdi sevindi tekrar sordu gercekten gelecekmisim? oda evet gelicem sana söz veriyorum dedi. zaten beni en cok rahatsiz edende buydu,onunda cocugu var ve cocuklarin bu konularda hassas oldugunu biliyor cok bilincsiz bir insanda degil.
gelemesede net bir sekilde benimle konussaydi bende kendimi kötü hissetmezdim

Bazı insanlar kendilerini daha üst seviyede görebilmek için başkalarının ezik olduğunu düşünmeye ihtiyaç duyuyorlar. Bu kişinin size tutumu kesinlikle samimi değil. Aramayın, ararsa da açmayın beklesin. Elinizdeki varsa işi bitirip öyle geri dönün. Varsa sizinle bir işi bir yolunu bulup ulaşır zaten. Bırakın uğraşacaksa uğraşsın. Bu tarz kişileri hayatınızda tutmanız kendinize saygısızlık olur.

Kendinize (evladınızı katmıyorum kıyamam ona, göz yaşına) değeri önce siz vereceksiniz..

Ne koşuyorsunuz böylelerinin peşinden yok mesaj atmalar, aramalar.. Daha sizi ilk ektiğinde, oğlunuzu ağlattığında silecektiniz..

Çok mu yalnızsınız, kimse yok mu etrafınızda eğer öyleyse buraya yazın, burdan sanalda olsa edineceğiniz dostlar daha vefalı çıkacaktır.

Neden bilmiyorum arkadaşınız sizi kıskanıyor gibi hissettim. İnsanlar kıskandıkları kişiden uzak durmayı, çevrelerine sokmamayı seçerler.

cevap vermemişsiniz
yeni konuşmaya başlayan oğlunuz bayramı nasıl aklına tutuyor ki
en fazla 2 yaşımdadır bıcırık.. muhtemelen bayrama yakın hatırlattınız çocuğa oda unutmadı
bir daha yapmayın kesin net olmadan söylemeyin

arkadaşınız çok saygısız biri ve rahat.. sizde benim gibi hassas ince düşünen birisiniz
bir daha görüşmezdim ben olsam.. sorduğunda da çatır çatır söylerdim

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…