Boşanmış 2 tane erkek çocuğu olan bir erkekle kafamda çok soru işaretleri var. Deneyimli olanlar lütfen fikrinize ihtiyacım var.

Çoğu arkadaş yazmış zaten ama bende yazayım kosarak kaç bu adamdan. Kendi çocuğumuza bile bakarken kafayi yiyoruz psikolojik olarak yipraniyoruz, sen ne diye 2 tane cocugun sorumluluğuna giresin? Birde anneleri de problemliymis seni asla rahat birakmazlar.

32 yaş nedir bu devirde genc kiz bile denir benim gozumde. Lutfen gözündeki perdeyi kaldir ayril bu adamdan. Ağrısız basina dert alacaksin hic gerek yok. Adam bulmus senin gibi kariyeri olan guzel genc kadini, cocuklarina da anne olabileceksin onun gozunde . Oh gel keyfim gel adam tabii illa evlenelim diye tutturur, bu kadar insan sana kaç diyorsak demekki var bir bildiğimiz lutfen gozunu aç.

Ben 32 yaşında boşanmış çocuğu olmayan bir kadınım. Önceden çok çocuk sahibi olmak istiyordum fakat artık çocuk istememeye karar verdim. Biyolojik yaşımda geçiyor zaten. Yaklaşık 1.5 senedir beraber olduğum adam sürekli evlilik konusunu açarak aramızda huzursuzluk çıkmaya başladı. Önceki eşinden 2 tane erkek çocuğu var. Biri 11 biri 12 yaşında. Annelerini istemiyorlar ve velayet davası devam ediyor. 2 tane pedagog raporu babaya velayeti verme hususunda. 1.5 yıldır çektiğim ızdıraplar, bitmek bilmeyen stresli dönemler yüzünden sürekli hastalanıyorum. Evlenmeli miyim evlenmemelimiyim kararsızım. Eski eşi çok problemli bir kadın. Çocuklarını döven ve hakkında açılan birsürü dava dosyaları var.
ASLAAA

hayat çok acımasız gerçekten. o çocuklarıyla imtihan ediliyor ben ise burada çaresizlik içinde düşünüp duruyorum.
Sizde biraz drama queenlik var bence. Siz ajitasyon seviyorsunuz. Mazoşist bir tarafınız da var bence. O kadar abartılı ve saçma bir dram yaratmışsınız ki nedir yani ayrılacaksınız olacak bitecek. Hayatınıza başkaları da girer kaldı ki zaten 1 defa yanlış bir evlilik yapmışsınız. Ayrıca 34 te evlendim 35 ve 38 de doğum yaptım. Genceciksiniz daha. Bi
Silkelenin ya hu nedir bu jiletçi Müslüm hayranları tavırları. Bi de bu ilişki beni kanser etti kısmına diyecek söz bulamıyorum

Ben 32 yaşında boşanmış çocuğu olmayan bir kadınım. Önceden çok çocuk sahibi olmak istiyordum fakat artık çocuk istememeye karar verdim. Biyolojik yaşımda geçiyor zaten. Yaklaşık 1.5 senedir beraber olduğum adam sürekli evlilik konusunu açarak aramızda huzursuzluk çıkmaya başladı. Önceki eşinden 2 tane erkek çocuğu var. Biri 11 biri 12 yaşında. Annelerini istemiyorlar ve velayet davası devam ediyor. 2 tane pedagog raporu babaya velayeti verme hususunda. 1.5 yıldır çektiğim ızdıraplar, bitmek bilmeyen stresli dönemler yüzünden sürekli hastalanıyorum. Evlenmeli miyim evlenmemelimiyim kararsızım. Eski eşi çok problemli bir kadın. Çocuklarını döven ve hakkında açılan birsürü dava dosyaları var.
Ohaaaa! Kızım sen iyi.misin ?? Benimle yaşitsin..Allahin sevgili.kulusun ki çocuksuz olaysız ayrılmışsin 2 çocuklu sorunun hiç ama hiç eksik olmayacağı bir evliliğe niye evet diyesin ?? Sen onun için bulunmaz bir nimetsin! Adam mı kalmadı yav adam mı yok piyasada! Allah aşkına 2.kez ateşe niye yuruyesin zen bekar bi adamla bile olabilirsin ki niye niye niye 2 çocuklu bir sorun sorumluluk nedeninin????

burada her eleştiriye açığım. çevremdeki hiç kimse zaten olumlu bakmıyor. hem maddi hem de manevi anlamda bu dünyaya çocuk getirmek, çocuğa haksızlık yaparım diye düşünüyorum. çünkü benim çocukluk dönemim kötü tecrübelerle geçti..
Kız basini yak aman sana dil döken de kabahat icim şişti dram Queen.. git s.k hayatını bul belanı aman bize ne yaa

Çocugum olmadan önce olabilir derdim, çocuğum olduktan sonra kaccc derim.Arkaniza bile bakmayın
Hele ki sorunlu bir annesi olan.O çocuklarda da derin yaralar vardır eminim.Ve en güzel yaşlarınız tükenir gider ve kimseye yaranamazsiniz

İyi de sevgiliyle de bu adam aynıydı bosanmıs çocuklu. E evlilik niyeti olacağı da az çok ortada. Sizin şimdi mi aklınıza geldi cidden bu

yani döven anneden kurtarmak istiyor. çocukları dolduruşa getiriyor. öyle bir kadın ki ''dışarıda su satın bana para getirin'' diyecek kadar vicdansız. Ayrıca nafakayı çocuklara hiç ama hiç harcamayıp. kendisine yatırım yapıyor

Klasik erkek yalanı. Nafakayı sevgilisiyle yiyiyordu dese bile hiç şaşırmam.

Son düzenleme:
Çocuğu sizi yanında tutmak için istiyor. Yumuşak karnınızı biliyor. Sizi nasıl yanında tutacak ki bu vaadi vermeden? Kim onu tonla sorunu ile alır başına bela eder sizden başka? Kim ondan bu kadar az şey ister? Tek sorumluluk almayacak, kendininkileri de sizin başınıza atacak. Çocuk istiyodun al sana çocuk olacak yani.
Aynen öyle. Ha 2 ha 3 diyor. Bulmuş nazik düşünceli kadını kaçırmayayım başını bağlayayım diyor. Çok iyi biliyor, kimse 2 ergen oğlu ve çirkef eski karısı olan biriyle kahve bile içmez.

Konu sahibi, bırak bu adamdan çocuk yapmayı evlenmek bile hayatınızın hatası olur. Bakın benim kendi doğurduğum, sevgiyle bakıp büyüttüğüm pamuklara sardığım çocuğumun içinden canavar çıktı 12 yaşında. Anne baba aile ortamı gayet düzgün, kavga gürültü patırtı yok, çocuğun her şeyiyle ilgileniyoruz ona rağmen ergenlik başlayınca babasıyla kaçışacak saklanacak yer aradık evde. Hiç güvenmeyin çorba yapıyorlar kendilerine bakıyorlar olayına. Bir kere anneleri değilsiniz laf bile söyleyemezsiniz, topla kaldır temizle vs asla diyemezsiniz derseniz de annelerini bulursunuz karşınızda. O mahkemenin bile velayet vermek istemediği, davaları olan kadın dünyanın en anaç annesi oluverir. Yazık size kanser olmuşsunuz, bunlar sizi gömer, adam da yeni kurban arar. Bakın o çocuklara da yazık ve onların yeri babalarının evi babaannelerinin evi değil. Anneleri problemli sıkıntılıysa çocuklara babaları bakacak, bakmak zorunda. Sakın böyle saçma bir teklifle gitmeyin. Benden size abla tavsiyesi, hemen ayrılın. Her gün ağlayacağınıza bir gün ağlayın.

Ayy bu nasıl konu ya. Ben kaygilandim. İki erkek çocuğum var. Biri 11 biri 7. Henüz küçükler ve çok tatlılar. Konu sağolsun çocuklarımdan soğuttu beni şu an.
Hazırlıklı olun evet yıkanmayı red ettikleri bir dönem oluyor. Benim kızlarda da oldu. Banyoyu suyu seven çocuklar banyoya girmez oldu. İte kaka yalvara yalvara zorla yıkandılar. İlk kızımda anlayamadık bir sorun var sandık ama diğeri de öyle yaptı. Hatta tişörtlerini renklerine göre katlayan, odasını yatağını toplamadan okula gitmeyen kız pasaklının önde gideni oldu. Bir ara odasının kapısını açamıyorduk dağınıklıktan. Temizlemeyi bırak girmek bile yasaktı odalarına. Ama tünelin sonu aydınlık, şimdi böyle değiller. Sabah erken kalkıp yıkanıp öyle gidiyorlar okula. Genç kız olunca üst baş saç bakımı önemli oluyor🤩

Bir anne ve cok anac bir kadin olarak ben baskasinin iki erkek ergenine annelik/ablalik yapamam/yapmak istemem. Yeri gelecek onlar cesmede tatil yapmak isteyecek, sizin macten alacaginiz rujun butcesi onlarin bar shotlarina gidecek. Ben olsan hic girmem bu topa.

Aynı yaştayız neden geçiyormuş biyolojik yaşımız anlamadım istesem 3 tane daha yaparım 45 e kadar doğurabilir insan

Konuya gelince iki tane ergen çocukla baş etmek kolay değil ben kendi ergenimle baş edemiyorum elin çocuğuyla zor olur

Ama yaparım diyorsanız neden olmasın sizin kararınız

Hazırlıklı olun evet yıkanmayı red ettikleri bir dönem oluyor. Benim kızlarda da oldu. Banyoyu suyu seven çocuklar banyoya girmez oldu. İte kaka yalvara yalvara zorla yıkandılar. İlk kızımda anlayamadık bir sorun var sandık ama diğeri de öyle yaptı. Hatta tişörtlerini renklerine göre katlayan, odasını yatağını toplamadan okula gitmeyen kız pasaklının önde gideni oldu. Bir ara odasının kapısını açamıyorduk dağınıklıktan. Temizlemeyi bırak girmek bile yasaktı odalarına. Ama tünelin sonu aydınlık, şimdi böyle değiller. Sabah erken kalkıp yıkanıp öyle gidiyorlar okula. Genç kız olunca üst baş saç bakımı önemli oluyor🤩
Ay evet ya geçen oğluma kalk duşa gir dedim yüzmeden geldik temizim diyor Allahım her gün ite kalka duşa sokuyorum girince de saatlerce çıkmıyor

Bi de şeyi hesap etmiyor ya konu sahibi.

Bu çocukların mezuniyetleri var kız isteme nişan düğünleri var. Psikolojik sorunları olduğu dönemler var. Evlilik torun vs zamanları var.Bu aşamalarda anne- babaları hep bir arada olmak zorunda.

O uzaklaştırma hapis cezası aldırttığı dövüştüğü kadın ilelebet hep hayatlarında olacak.

Şimdiden mutsuz konu sahibi bekliyor ki evlenince düzelecek.

İnsanın gözünü bu kadar evlilik bürümem

Üzüntüden kanser olduğunuz bu ilişkide bu ne hırs,hiç mi canınızın kıymeti yok???
Geçmiş olsun🙏🙏

Üzüntüden kanser olduğunuz bu ilişkide bu ne hırs,hiç mi canınızın kıymeti yok???
Geçmiş olsun🙏🙏
Teşekkür ederim. Canımın kıymetini artık anlıyorum. Zamanla herşey düzelecek...

bu hayattta hic birsey kendi sagliginizdan daha kiymetli degildir , unutmayin bunu lütfen. yazdiklarinizi saskinlikla okudum ve hasta oldugunuz icin tam olarak söylemek istediklerimi yazmiyorum, sifalar dilerim.
sağolun. lütfen açık olun, burası anonim olduğu için psikologdan önce kendimi toparlamaya çalışıyorum.

Anne olmayan biri ergen iki oglana tahammul edemez. Anneyim ustelik meslegim cocuklarla ilgili buna ragmen ben bazen dogurduklarima tahammulde zorlaniyorum. Yapmayin cok pisman olursunuz.

sağolun. lütfen açık olun, burası anonim olduğu için psikologdan önce kendimi toparlamaya çalışıyorum.

Kız açığı maçığımı kalmış adam seni ‘keriz’ sanmış ‘keriz’ koyuyor uyan kendine gel.

Mesaj at hemen ‘ailem kesinlikle karşı çıktı maalesef olmayacak bu iş kendine iyi bak’ yaz ve her yerden engelle.

Zaten keriz buldum hahaha diyor içten senin gibi çocuğu olmayan birinin ailesi çocuğu çocukları olan birini kabul etmez %99 o da tahmin eder zaten.

Bitti gitti saçma sapan işlere girişme yaşının kadını ol 32 yaşında gibi davran.

Keriz dedim çünkü kendini keriz yerine koydurmuşsun madem açık konuş diyorsun bunu bil.

Adam keriz buldum hahaha diye seviniyor.

Ay canım sakın evlenerek hata yapma. Hele ki ikinci evliliğin olacakmış, çok değil bir iki seneye eyvah dersin ama daha önce de evlenip ayrıldığın için, ister istemez tekrar boşanmaya çekinirsin, kaç yıl bu adamın kahrını çeker durursun.

Öncelikle söylediklerin çok çelişiyor. Kadın çocuklarına darp uygulayan biri olsa, o çocuklar anneye verilmezdi zaten.
Ayrıca " evin yarısı verilmiş, nafaka verilmiş, doyumsuz" diyorsun ama nafaka ve evin yarısı zaten kanuni hak. Burada doyumsuzluktan bahsedilemez. Hatta ben sana şu kadarını söyleyeyim, karşındaki adam sadece üç kuruş nafaka vererek çocuk sorumluluğundan büyük ölçüde kurtulmuş oluyor. Çünkü çocuk büyütmek o kadar zor ki. İşin sadece maddi yönü yok. Hasta olsa sabaha kadar başında bekliyorsun , uykusuz işe gidiyorsun. Okulda bir sorunu olsa , işten izin alıp gitmeye çalışıyorsun. Acil bir durumu olsa, hastaneye ulaşmaya çalışıyorsun. Bebek olsa öz bakımı, büyük olduğunda sosyal/duygusal sorunları oluyor. Ne bileyim, çocukları evde bırakıp dışarı çıkmak çok sayılı oluyor. İnanın tahmin edeceğinden çok çok daha zor çocuk büyütmek. Ve neredeyse kadınların pekçoğu bu sorumluluğu maddi manevi tek başına almaya (haklı olarak) korkar ve boşanmayı son seçenek olarak değerlendirirler. Maalesef ülke yapımızda genellikle erkekten kaynaklı sorunlar oluyor. Karşınızdaki adam tabii ki boşandığı eşini kötüleyecek. Hiç kimse yoğurdum kara demez. Hadi o adam azınlıkta olsun ve her şey anlattığı gibi olsun. Sizin evlilik yine sağlıklı yürümez. Kendin bir çocuğun sorumluluğunu alamayacağını düşünerek çocuk düşünmediğini söylüyorsun, o zaman o çocuklara nasıl bakacaksın ? Babaannede mi kaliyor ? Hep orada kalmaz ki. İlla ki baba evinde de kalacaklar. Karı koca iki kişilik sofra hazırlamak bile zor gelecekken, bir de +2 çocuklara sürekli yemek, bulaşık, çamaşır döngüsüne gireceksin. En ufak bir olumsuzlukta seni kötü bilecekler. Ayrıca bu çocuklar büyüdükçe üniversite okutması, askerliği, düğünleri vs var. Hepsi ciddi maddi masraf demek. Adam bunları maaşıyla sağladığında ( ki yapmak zorunda) bir süre sonra evi geçindiren sadece sen olacaksın ve gözüne batacak. Ben sana gerçekleri yazıyorum, karar senin.
Sen adam için iyi bir seçeneksin çünkü hem gençsin, hem çocuğun yok hem de para getireceksin. Tüm baskısı bu yüzden. Bir daha senin gibi birini bulamaz.
Okuyunca üzüldüm valla. Dilerim evlenerek hata yapmazsın. Çok seviyorsan sevgili olarak devam et ama evliliğe yanaşma derim.
öncelikle teşekkür ederim fikirleriniz için. söylediklerim nasıl çelişiyor anlayamadım. çocukları döven bir annenin mahkemesi devam ediyor, (delilller, videolar, ses kayıtları, çocukların ifadeleri herşey var) sizce türkiye de kanun var mı? bile bile hala çocuklar annesinde. üstelik çocuklar asla annelerini istemiyorlar. anlattığınız gibi bir model ne yazık ki annesi. hastalandığında bile çocukları hastaneye götürmüyor, çocukları bir silah olarak kullanıp babanız götürsün banane diyip başından atıyor.

X