Boşanmış 2 tane erkek çocuğu olan bir erkekle kafamda çok soru işaretleri var. Deneyimli olanlar lütfen fikrinize ihtiyacım var.

Verin neyse gitsin kurtulun ya. Böyle oturduğumuz yerden konuşmak yazmak evet kolay ama bu kadar da kendinizden vazgeçmeyin ya. Gerçekten kendi hakkınıza girmişsiniz, yakınımda olsanız gerçekten sizi bir güzel kendinize getirirdim ama güzellikle ama zorla :)
birkaç birşeyi vardı, teslim etmek için ortak arkadaşına verdim ama çöpe at gitsin dedi. benim aldığım şeyleri de geri verecekmiş ama istemedim. insan bu kadar 3-5 hesabına girmemeliydi ya, çok yazık.

birkaç birşeyi vardı, teslim etmek için ortak arkadaşına verdim ama çöpe at gitsin dedi. benim aldığım şeyleri de geri verecekmiş ama istemedim. insan bu kadar 3-5 hesabına girmemeliydi ya, çok yazık.
girerler, evdeki tabagı vermezler, yemek cekiniz ile evin mutfagını da yaparsınız evlensenız

herseyı cope atın, anılarınız dahil ve sil baştan başlayın. ortak arkadas falan ondan haber almayın . tasınma ımkanınız varsa tasının vs. yani sil baştan dediğim, yapabileceğiniz ne varsa artık

girerler, evdeki tabagı vermezler, yemek cekiniz ile evin mutfagını da yaparsınız evlensenız

herseyı cope atın, anılarınız dahil ve sil baştan başlayın. ortak arkadas falan ondan haber almayın . tasınma ımkanınız varsa tasının vs. yani sil baştan dediğim, yapabileceğiniz ne varsa artık
yemek çekimle onlara bile harcama yaptım ama gözüm görmedi. başımın gözümün sadakası olsun.
taşınma imkanım hayalim zaten, yavaş yavaş gerçekleştireceğim inşallah.

Nedense hep boşanmış aile çocuklarını bu akrabalar sev sev bitiremiyor. Bizim çocuklar neden gezmiyor çanta gibi bi ora bi bura? Sığmıyolar işte bi yere sığdıramamışsınız karı koca.
Evet ya kimin çocuğu dede, amca geziyor? Eve sığamayanlar. Bu kadar basit.
Kendi çocuğunu gönderir mi ileride dedeye, amcaya? Tabi ki hayır, yanından ayırmaz.
Çocuklara asıl sahip çıkacak kişi babaları ama sanki ordan oraya gitmeleri iyi bir şey gibi yazmış.

yemek çekimle onlara bile harcama yaptım ama gözüm görmedi. başımın gözümün sadakası olsun.
taşınma imkanım hayalim zaten, yavaş yavaş gerçekleştireceğim inşallah.
uzaklaşmak en guzel seydır ımkanlarınıza gore yavas yavas yapın ama once ortak cevre ortak arkadaslar vs. anılar, esyalar sıfırlayın

Lütfen yanlış anlamayın ama eğer bu zihniyetle yaşamaya devam ederseniz çok daha üzülürsünüz … kendine acımayana kimse acımaz
ve bana yaşattıklarından dolayı hala üzgünüm, bir türlü zihnimden silinmiyor. acınacak duruma da düşmeyim zaten.

O 33, ben 32 yaşında. Boşanmış çocuğu olmayan bir kadınım. Önceden çok çocuk sahibi olmak istiyordum fakat artık çocuk istememeye karar verdim. Biyolojik yaşımda geçiyor zaten. Yaklaşık 1.5 senedir beraber olduğum adam sürekli evlilik konusunu açarak aramızda huzursuzluk çıkmaya başladı. Önceki eşinden 2 tane erkek çocuğu var. Biri 9 biri 10 yaşında. Annelerini istemiyorlar ve velayet davası devam ediyor. 2 tane pedagog raporu babaya velayeti verme hususunda. 1.5 yıldır çektiğim ızdıraplar, bitmek bilmeyen stresli dönemler yüzünden sürekli hastalanıyorum. Evlenmeli miyim evlenmemelimiyim kararsızım. Eski eşi çok problemli bir kadın. Çocuklarını döven ve hakkında açılan birsürü dava dosyaları var.
Eski eşi bir kenara koysakta en nihayetinde iki çocuğun annesi. Sadece bugün değil ileri için de size problem olur. Babaya gelince belli ki o da bu durumla ilgili sorunları asamamış ilerisinde sorumluluğu sizin boynunuza yikabilir. Bu işten vazgeçin. Duygusallığı bir kenara bırakıp mantık çerçevesinde bakın. Adam sizi çocuksuz görmüş evlilik isteyebilir. Ama siz denk değilsiniz. Yaşım geçiyor,çocuk istemiyorum gibi cümleleri de bir kenara bırakın. Her şey nasip. Onu siz biz bilemeyiz. Kendinizi kimseye mahkum etmeyin. Evlenip mutsuz olacağınıza bekar kalıp kendinize vakit ayırmanız en güzeli olacaktır.

Yok yok yukaridaki uye bosanmayip cocuk yapti baya aksiyonlu konulari vardi. Simdi pek kendiyle ilgili birsey yazmiyor. Merak ettim cocuktan sonra bosandi mi diye.
genelde hamile olan kadınlar mecburiyetten barışıyor sanırım.
bile bile ateşe vermiş kendini, bile bile çocuk yapmış olabilir bilemeyiz.
kimseyi yadırgamak da istemiyorum ama

Bir kere biyolojik yaşın geçmiyor 45 yaşında anne olanlar var. Ayrıca siz o iki ergen erkek çocuğun sorumluluğunu neden alasınız ki? Ne gereği var böyle bir şeye.
Daha 32 yaşındaki gencecik kadınsın boşanmış iki erkek çocuklu adama mi kaldın. Sırf evlenmek için evleniyorsun kendi başını yakarsın evlenme.
Ben anlamıyorum ki 30'lu yaşlarda ki genç kadınların "yaşım geçti" karamsarlığı neden var. Öyle bir anlatmışsın ki yaşını söylemesen 60 sanacaktım

Bir kere biyolojik yaşın geçmiyor 45 yaşında anne olanlar var. Ayrıca siz o iki ergen erkek çocuğun sorumluluğunu neden alasınız ki? Ne gereği var böyle bir şeye.
Daha 32 yaşındaki gencecik kadınsın boşanmış iki erkek çocuklu adama mi kaldın. Sırf evlenmek için evleniyorsun kendi başını yakarsın evlenme.
Ben anlamıyorum ki 30'lu yaşlarda ki genç kadınların "yaşım geçti" karamsarlığı neden var. Öyle bir anlatmışsın ki yaşını söylemesen 60 sanacaktım
evlilik için değil, çocuk için biyolojik yaşım geçiyor dedim.
ne onunla ne de bir başkasıyla evlilik düşünmüyorum.
bu adamı tanımadan önce de düşünmüyordum.

ayrıl-barış olayları çok oldu. çocuk gibi engellemeler, telefon numarasını silmeler vs. ama bir şekilde nasıl oluyorsa tekrar bir arada buluyoruz kendimizi.
Kendini bir arada bulmuyorsun. Yeterince akıllı düşünemediğin için hatalarını tekrarlıyorsun. Kendine saygısı olan bir kadın o hareketleri yapan adamın yanından bile geçmez. İlk önce kendine saygın olsun

evlilik için değil, çocuk için biyolojik yaşım geçiyor dedim.
ne onunla ne de bir başkasıyla evlilik düşünmüyorum.
bu adamı tanımadan önce de düşünmüyordum.
Tamam biyolojik yaşın geçmiyor ki. 45 yaşında anne olanlar var. Hem farz edelim ki biyolojik yaşın geçti çocuğun olmayacak ee ne fark eder ki. Herkes anne olmak zorunda değil. Ki en doğrusunu düşünmüşsün en iyisi evlenmemek. Zaten yaşın ne ki daha 32. İleride bulursun belki kafa dengi birisini

Kendini bir arada bulmuyorsun. Yeterince akıllı düşünemediğin için hatalarını tekrarlıyorsun. Kendine saygısı olan bir kadın o hareketleri yapan adamın yanından bile geçmez. İlk önce kendine saygın olsun
kendime saygım olmadığı için de oda bana saygısızlığı arşa çıkardı.

X