Boşanmış 2 tane erkek çocuğu olan bir erkekle kafamda çok soru işaretleri var. Deneyimli olanlar lütfen fikrinize ihtiyacım var.

Yaşınız daha çok genç. Çocuk düşünün ya da düşünmeyin kendiniz gibi çöpsüz üzüm birini bulun.
O adam sizin denginiz değil. Hele de belalı bir eski eş varken başında uzak durun.
Hassas birisiniz sanırım bunları düşünmek bile hastalık sahibi yapmış sizi.
Gerçekleştiğinde daha çok hasta olursunuz. Geçmiş olsun bu ara umarım atlatırsınız hastalığınızı.
evet çok duygusal ve hassas birisiyim. sevgi herşeyin üstesinden gelir diye düşündüm ama öyle değilmiş maalesef.

Ben 32 yaşında boşanmış çocuğu olmayan bir kadınım. Önceden çok çocuk sahibi olmak istiyordum fakat artık çocuk istememeye karar verdim. Biyolojik yaşımda geçiyor zaten. Yaklaşık 1.5 senedir beraber olduğum adam sürekli evlilik konusunu açarak aramızda huzursuzluk çıkmaya başladı. Önceki eşinden 2 tane erkek çocuğu var. Biri 11 biri 12 yaşında. Annelerini istemiyorlar ve velayet davası devam ediyor. 2 tane pedagog raporu babaya velayeti verme hususunda. 1.5 yıldır çektiğim ızdıraplar, bitmek bilmeyen stresli dönemler yüzünden sürekli hastalanıyorum. Evlenmeli miyim evlenmemelimiyim kararsızım. Eski eşi çok problemli bir kadın. Çocuklarını döven ve hakkında açılan birsürü dava dosyaları var.
1.5 yıldır neden izdirap cektiginizi anlamadım . Evlilik konusu yüzünden mi ? Bence evlenmemelisiniz çünkü belliki sorun çıkacak. Çocuklar sizinle kalacak onlarla nasil bir iletişim kurup bakim sağlayacaksınız sonuçta evde yemek yenecek ne bileyim bir çamaşır yıkanacak birlikte yaşadığınız zaman bir aile olarak toplu şekilde olacak bunlar bir de mesela eski eşle olan gerilimler surerse devamlı size yansıyacak başınıza dert almayın bence

Ben 32 yaşında boşanmış çocuğu olmayan bir kadınım. Önceden çok çocuk sahibi olmak istiyordum fakat artık çocuk istememeye karar verdim. Biyolojik yaşımda geçiyor zaten. Yaklaşık 1.5 senedir beraber olduğum adam sürekli evlilik konusunu açarak aramızda huzursuzluk çıkmaya başladı. Önceki eşinden 2 tane erkek çocuğu var. Biri 11 biri 12 yaşında. Annelerini istemiyorlar ve velayet davası devam ediyor. 2 tane pedagog raporu babaya velayeti verme hususunda. 1.5 yıldır çektiğim ızdıraplar, bitmek bilmeyen stresli dönemler yüzünden sürekli hastalanıyorum. Evlenmeli miyim evlenmemelimiyim kararsızım. Eski eşi çok problemli bir kadın. Çocuklarını döven ve hakkında açılan birsürü dava dosyaları var.
Bu kadar stres problem yaşıyorsanız neden evliliğe zorluyorsunuz kendinizi? Karşı taraf evlenmek istiyor diye sizde evlenmek zorunda değilsiniz. Daha şimdiden soru işaretleriniz varsa bence koşarak kaçın

Cocuk sahibi olmak için biyolojik yaş diye bir şey yok 50 yaşında kadın tüp bebek yaptırıyor.. hamile kalıyorlar yeterki 1 tane sağlıklı yumurtanız olsun o ayrı konu ve nasip işi demek ki Allah seni korudu ve olmadı ilk evliliğinde rabbim planlamıştır vardır bi bildiği. Şuan.özgürsün ve 2 çocuğu olan bir adamla evlenmeyi düşünmen hata diyebilirim yol yakınken dön kendine eş değilde sanki evlatlarına anne arıyor bakıcı gibi. Belki ben kötü düşünüyorum bilmiyorum ama ben olsam evlenmezdim o kişiyle senin olmayan o 2 çocuğa dayanabilecekmisin önemli. 32. Yaş çok genç böyle bir durum için ve sen ilerde tekrar çocuk istediğinde bu adam isteyecek mi oda merak konusu kendi çocukları var benim var zaten gerek yok diyip senin duygularını göz ardı etmesi çok yüksek ihtimal gibi geliyor bana nedense .. Allah karşına iyi insanlar çıkarsın eski eşinin öz evlatlarına şiddet uygulaması çok üzücü çocuklar ömür boyu annelerini öyle hatırlayacak onlar için zor. Konuştuğun adam da çocuklarına sahip çıkması son derece doğal ve güzel bir şey ama önemli olan senin bu evliliği nekadar sürdürebileceğin evlenmeden beraber yaşamayı deneseniz gözlemleseniz öyle bir şansınız varmı bilmiyorum görmek için?

ayrıl-barış olayları çok oldu. çocuk gibi engellemeler, telefon numarasını silmeler vs. ama bir şekilde nasıl oluyorsa tekrar bir arada buluyoruz kendimizi.
Bir kez evlenip boşandınız diye boşanmış biriyle olmaya mecbur hissediyorsanız kendinizi eğer, hissetmeyin. Daha iyilerine layıksınız, sizi mutlu edecek huzurlu olacağınız bir ilişkiye. Kendinizi kurtarın çok geç olmadan

1.5 yıldır neden izdirap cektiginizi anlamadım . Evlilik konusu yüzünden mi ? Bence evlenmemelisiniz çünkü belliki sorun çıkacak. Çocuklar sizinle kalacak onlarla nasil bir iletişim kurup bakim sağlayacaksınız sonuçta evde yemek yenecek ne bileyim bir çamaşır yıkanacak birlikte yaşadığınız zaman bir aile olarak toplu şekilde olacak bunlar bir de mesela eski eşle olan gerilimler surerse devamlı size yansıyacak başınıza dert almayın bence

yemek, çamaşır vs. bunları zaten kendileri yapıyor. Hatta deneyip gözlemlemek için 1 hafta onlarla yaşadım. hiçbir problem olmadı.

Daha gerçek ergenliğe girmediler siz o zaman görün o çocukları😅 işin şakası tabi ama 2 çocuk çok büyük risk. Gerek var mı bilemedim
Başka birisinin çocuğuna bakmak her zaman risk. Yeri geliyor kendi çocuğumuza dayanamadığımız anlar oluyor. Çocuksuz kadınların çocuklu erkeklerle birlikte olmasına karşıyım.

Cocuk sahibi olmak için biyolojik yaş diye bir şey yok 50 yaşında kadın tüp bebek yaptırıyor.. hamile kalıyorlar yeterki 1 tane sağlıklı yumurtanız olsun o ayrı konu ve nasip işi demek ki Allah seni korudu ve olmadı ilk evliliğinde rabbim planlamıştır vardır bi bildiği. Şuan.özgürsün ve 2 çocuğu olan bir adamla evlenmeyi düşünmen hata diyebilirim yol yakınken dön kendine eş değilde sanki evlatlarına anne arıyor bakıcı gibi. Belki ben kötü düşünüyorum bilmiyorum ama ben olsam evlenmezdim o kişiyle senin olmayan o 2 çocuğa dayanabilecekmisin önemli. 32. Yaş çok genç böyle bir durum için ve sen ilerde tekrar çocuk istediğinde bu adam isteyecek mi oda merak konusu kendi çocukları var benim var zaten gerek yok diyip senin duygularını göz ardı etmesi çok yüksek ihtimal gibi geliyor bana nedense .. Allah karşına iyi insanlar çıkarsın eski eşinin öz evlatlarına şiddet uygulaması çok üzücü çocuklar ömür boyu annelerini öyle hatırlayacak onlar için zor. Konuştuğun adam da çocuklarına sahip çıkması son derece doğal ve güzel bir şey ama önemli olan senin bu evliliği nekadar sürdürebileceğin evlenmeden beraber yaşamayı deneseniz gözlemleseniz öyle bir şansınız varmı bilmiyorum görmek için?
evet sürekli onlarla yaşama, birşeyleri paylaşma imkanım çok oldu. hayatımdaki adam evlenesiye hemen çocuk istiyor. bunu bile baştan konuştum. hiç düşünmüyorum ama hayat ne gösterir bilemem çocuk konusunda.

kendi kul hakkıma çok girdim farkındayım. karşımdaki adamı sevdiğim için bütün üzüntülerini üstüme yük ettim..
Sert yazacam kusura bakmayın,evet kendi hakkıniza girmişsiniz.Adam bile sizin kadar dert etmemiştir.Evli olmadığınız,sizin olmayan çocuklar için kendinizi heba edeceğinize gidip fakire fukaraya destek olsaydınız en azından hayır duası alırdınız.Yarin bir gün size birşey olsa ,çocuklar iki güne unutur,adam hemen yeni aşklara yelken açar.Degmez ......

ayrıl-barış olayları çok oldu. çocuk gibi engellemeler, telefon numarasını silmeler vs. ama bir şekilde nasıl oluyorsa tekrar bir arada buluyoruz kendimizi.
Dediğiniz şeyleri artık liseliler bile yapmıyor. Evlilik yaşamış, hayatın farklı yönlerini görmüş yetiskinlerin böyle davranması çok ama çok saçma. Kesinlikle evlenmemelisiniz, ilişkinin dinamiği evlenince değişmeyecek.

evet sürekli onlarla yaşama, birşeyleri paylaşma imkanım çok oldu. hayatımdaki adam evlenesiye hemen çocuk istiyor. bunu bile baştan konuştum. hiç düşünmüyorum ama hayat ne gösterir bilemem çocuk konusunda.
Çocuklarla başacıkabilirmisin daha kendi çocuğun yokken başkasının çocuğuna annelik yapmak zor gelmezmi nasıl buldun peki onlarla zaman geçirmeyi ?

Dediğiniz şeyleri artık liseliler bile yapmıyor. Evlilik yaşamış, hayatın farklı yönlerini görmüş yetiskinlerin böyle davranması çok ama çok saçma. Kesinlikle evlenmemelisiniz, ilişkinin dinamiği evlenince değişmeyecek.
aşırı manipüle ediyor beni. ''sen sürekli kötü düşünüyorsun, olumlu taraflarından bak, mutlu bir hayatımız olacak, mutluluğu elinin tersiyle itiyorsun'' gibi cümleler.

Yahu ben şimdi hikayedeki masum 2 çocuğa üzüldüm iyimi.. Çorbalarını bile 11-12 yaşlarında kendileri yapmak ve kendilerine bakmak zorundalar. Anne rol modeli dayakçı.. baba rol modeli de hayatındaki kadına çocuklarını kabul ettirmeye çalışıyor.. hayatında ki kadında ne çekip gidebiliyor ne çocuklu ve sorunlu adamı kabul edebiliyor..
32 yaşında ama zaten çocuk istemediği için biyolojik yaşının geçtiğini düşünüyor.
başkasının çocuğuna bakmak evet zor ve yürek ister..
Neyse siz bu kadar acabayla evlenmeyin zira o çocuklar bir kez daha sorunların içinde kalmasınlar barii.. hem size hem çocuklara yazık olur..

Çocuklarla başacıkabilirmisin daha kendi çocuğun yokken başkasının çocuğuna annelik yapmak zor gelmezmi nasıl buldun peki onlarla zaman geçirmeyi ?
kendi yeğenim var. anne yarısıyım elimde büyüdü, birtek emzirmediğim kalmıştı. oradan alışkınım. tatile gitmiştik ev tutup 1 hafta yaşama imkanım oldu. daha sonralarında dışarıda vakit geçirmeler vs.

aşırı manipüle ediyor beni. ''sen sürekli kötü düşünüyorsun, olumlu taraflarından bak, mutlu bir hayatımız olacak, mutluluğu elinin tersiyle itiyorsun'' gibi cümleler.
Ayy kesinlikle uzak durulması gereken erkek tipi. Tabi ki sizi manipüle eder, 2 çocuklu adamı sizden başka kim alır. Ne güzel genç kariyer sahibi birisiniz. Çocuk isteyin ya da istemeyin lütfen denginizi bulun. Ayrıl barış olan ilişkilerden hiç bir zaman hayır gelmiyor. çok fazla eksisi var adamın.

Zaten çocuk kaynaklı yeterince problemle boğuşan bir adam 3.çocuğu istemeyecektir. Zaten kuş tüyü kadar canınız var yel esse kapıyorsunuz illeti. Bi de el kadar bebek eklenecek sıkıntılı hayatınıza.
aksine hayatımdaki adam benden çocuk istiyor. maddi olarak zorlu süreçler olacak..

35 yaşında evlendim, 39 yaşında anne oldum. Biyolojik yaşınız geçmiş falan değil, önce orada bir anlaşalım. Hatta doktorum bana en genç hastalarımdan sayılırsın demişti, şok olmuştum. Birlikte olduğunuz kişinin evlenmek istemesi çok normal, düzenli bir hayatı olacak, çocukların ve kendisinin ihtiyaçları giderilecek vs. Peki siz ne olacaksınız? Belli ki mutlu değilmişsiniz boşanmışsınız. Sorunlu bir evlilikten çıkmış biriyle ne kadar mutlu olacaksınız, bunu iyice tartın.

X