Boşanmayı düşünüyorum

• Konu Sahibi gülenyüz
  • Başlangıç Tarihi
G

gülenyüz

Ziyaretçi
  • Konu Sahibi gülenyüz
bana yardım edin boşanmayı bile düşünüyorum ne karar verecegimi bilmiyorum eşimin ailesiyle sorunlarım var iki düşük yaptım bebeklerim gelişmedi 2 aylıkten düşük yaptım eşimin ailesi beni şuçluyor eşim bu konuda hiç bir şey demiyor eşimde de sperm zayıf ameliyat oldu bana dua okutup içereceklermiş düşük yapmayayım diye bu konuda eşim hiç bir şey demiyorlar yakında üzerime kuma bile alırlar beni sürekli küçük görüyorlar hakaret ediyorla küfür ediyorlar iftira atıyorlar ne yapacagımı bilmiyorum kendi ailem ne yaparsan arkandayız diyorlar eşimi seviyorum eşimde hiç ses çıkmıyor sessiz kalıyor bana lütfen yardım edin ne yapmalıyım

• Konu Sahibi gülenyüz
slm durumun gerçek ten çok zor.eşinin ailesininde yaptığı çok ayıp bence onlara karşı mesafeli ol ne derlerse desinlr duymazlıktan gel umursama çünkü sen sessiz kalırsan ve soğuk durursan onlar çatlar bırak sen sinir olcağına onlar olsun birde öyle dene derim ben a

• Konu Sahibi gülenyüz
ayrıca kocanı seviyorsan başkaları için ayrılmayı düşünme onların istediği belki de o sende onları sevindirme aksine eşine yakın davran

• Konu Sahibi gülenyüz
onlarıda denedim ama olmuyor her yolu denedin yoruldun morellerim çok kötü

• Konu Sahibi gülenyüz
eşin hiçmi destek olmuyor sana destek olması lazım ikinizin elele vermesi lazım.yani neden anlamıyorum iki kişi evlendiği zaman niye onları rahat bırakmıyorlar.böyle seylere sinir oluyorum

• Konu Sahibi gülenyüz
Evliliklerde yalniz basina sevgi yeterli olmaz hicbir zaman.Esinizinde size saygi duyup

bunu size deger vererek göstermesi lazim.Ne demek ilacli sular iciricekler?Eliniz kolunuz bagli

gibi yaziyorsunuz..!Esinizin tavri degismedikce,ailesinin tavrida degismez.Cook ciddi düsünüp

iyi bir karar vermeniz lazim.

• Konu Sahibi gülenyüz
ikikere düsük yaptiysan onlara ne oluyo..Ay sinir oldum ya sen cocugu onlara dogurmuyosunki ...Sacmaliga bak.. Olur olmaz bu senin sorunun onlarin degil.

• Konu Sahibi gülenyüz
Bu ne canım ya...Sen zaten onca sıkıntıyı çekiyorsun,üzerine karşılaştığın davranışa bak.Eşinin sana destek olması lazım.Onunla konuşup bu sorunu çözmeye çalışsan...Anlamıyor mu seni?Senin yanında olsa kimseye laf söyletmez.Bu sizin probleminiz.Onlara ne ki?

• Konu Sahibi gülenyüz
Esinin sessiz kalmasi vicdaninin rahat olmamasindan canim, kendini suclu hissediyor!!

Aileside durumu gayet iyi biliyor yani aslinda sorun ogullarinda ama seni sürekli suclayarak ört baz edicekleri anlicagin!!

Esimin kuzeninin 11 sene cocugu olmadi esinin sprem yetersizliginden bu 11 seneye kizin agzindan burnundan getirdiler neler söylemedilerki, kisir, biyikli kisir (hormon bozuklugu oldugu icin kil problemi vardi) sen kadinmisin, bak senden sonra evlenenlerin kactane oldu falan filan cahilce sacma sapan laflar iste...

Onunda esi hic sesini cikarmazdi hatta kendinde kusur oldugnu bile bile oda sirf ailesinin yaninda kücük düsmemek disariya karsi birseyler ispatlamak icin kadincagizi ezer döver küfür kafir ederdi....kötükedihüso

Cocuklari oldu sonunda mutlular simdi ama o kizin yüreginde acilan yaralar o beynine yerlesen laflar hakaretler hala dinmedi ve hala unutamiyor!!:çok üzgünüm:

Ne diyim güzelim, allah yardimcin olsun zor bir durum, lakin benim fikrim sakin ama sakin sessiz kalma ve kendini ezdirme...:1closedeyes:

Aslinda bütün dügüm esinde bitiyor seni korumasi ve ailesinin yaninda böyle savunmasiz birakmamasi lazim

• Konu Sahibi gülenyüz
çok üzüldüm senin adına ya senin derdin sana yeter zaten neden böyle yapıyorlar eşinle bence açık açık konuş aklını başına toplasın bu ne yaaa nefret ediyorum böyle herşeye karışan ailelerden ne hadlerineyse yazık yaaaaa tavrını koy derim ben....

• Konu Sahibi gülenyüz

Olacak sey degil yaa..
Bir insan sevdigi kisiye nasil olur da sahip cikmaz ailesinden cekindigi, korktugu v.s. icin?!
Madem ölye evlenmesinler böyle erkekler!!

Bak Canim, üzügnüm bunu söyledigim icin ama,
ailesiyle olan problemlerini tekrar anlattiktan sonra
ona bosanma konusunu acmadiysan, citlat derim..

eger seni gercekten seviyorsa, bundan sonra sahip cikacak, senin yaninda olacak,
bosanmak mi asla diyecek ..

ya da baktin ki söylediklerini takmiyor ise,
ancak o zaman bosanmayi düsün derim..

Allah kolaylik versin

-iyi bayramlar-

• Konu Sahibi gülenyüz
her zaman için erkeklerin böyle bi durumda sessiz kalması sorun oluyor.neden bizler gibi açık şekilde fikirlerini beyan etmezler.şahsen ben eşimin böyle bi durumda ne düşündüğünü sorardım.karar ondan sonra alınır.eger bana destekse sonuna kadar devem ederdim.ama sen bide ailesi kuma bi
le getirir diyosun.....bu düşündürücü........erkeğin kadınına sahip çıkması gerekiyo.....eşinle konuş........sonra karar verirsin

• Konu Sahibi gülenyüz
anladığım kadarı ile eşinin ailesi seni pek istemeden almış.belki akılllarında başka adaylar da vardır önceden düşündükleri.işte evliliklerdeki en büyük problem:AĞZINLA KUŞ TUTSAN YİNE DE YARANAMAZSIN GÖZLERİNE GİREMEZSİN.çünkü istenmeyen gelinsin.eğer kaynanan seni isteyerek alsaydı oğluna karşı korurdu.bak iki düşük yapmışsın ellerine koz da geçmiş.
sana hakaret etmeleri de egolarını tatmin için güven bana.niye mi....kaynanalar gelinleri oğullarından kıskanırlar.
dayanamazlar.kocanı mutlu etmeni,beraber yatağa girmenizi,kendilerini 2.planda hissederler ve gönülsüz aldılarsa savaş başlatırlar.
önce oğullarını dodururlar sonra seni sindirirler.ne gariptir ki gelinlere eziyet etmekten özel bir zevk ve haz alırlar... öylelikle kendilerini değerli hissederler...
güzelim işin çook zor.hem kaynana,hem pasif kocan....bu durumda iş kocana düşüyor.seni seviyorsa elinden tutup onları karşısına alıp "bu benim canım,karım,herşeyim bundan sonra iyi davranacaksınız" demeli.nerdeeeeee.....
eşin maddi olarak kısmen de olsa onlara bağlı ise mecburen sessiz kalır.....çünkü destekleri olmadan kendilerini kötü hissederler....
iş eşte. dengeyi sağlayamıyorsa ve kaynana ezmeye devam ederse işin çok zor.çok üzüldüm durumuna.
bak şunu unutma.çektiğin bu eziyetleri yıllarca unutamayacaksın...her zaman beyninde bu aşağılanmaların ve eziyetlerin verdiği psikolojik tesirden kurtulmak için çok uğraşacaksın..
kolay değil yaşadıkların ama senin gibi binlercesi var...beterin de beteri var.
kuma getireceklerine emin misin gözdağı olmasın.bu zamanda kuma nadirdir de.

• Konu Sahibi gülenyüz

öncelikle geçmiş olsun düşüklerin için inşaAllah saglikla tez zamanda tekrar hamile kalirsin..ama senin öncelikle stresten uzak durman lazim..bunu eşinle konuş..böyle bir durumda hamile kalip cocuklarin saglikla gelişse bile stresten üzüntüden düşürebilirsin Allah muhafaza..sen eşinin ailesini tamamen boşver..sadece eşine yönel..onunla konuşmaya caliş..yardimina destegine ihtiyacin oldugunu belirt ona..

erkekler gerçekten düz cümleler dişinda birşeyden anlamiyorlar..ali ata bak gibi basit cümlelerle anlat halini..

bu süre zarfinda da ailesiyle daha az muhatap ol..seni mutlu eden kişilerle görüş..moralini yüksek tutmaya caliş canim..inşaAllah hayirlisiyla saglikla mutlulukla tez zamanda bebegine kavusursun a.s.

• Konu Sahibi gülenyüz
Canim benim ya gerçekten çok üzüldüm öncelikle rabbim sana sonsuz sabir dayanma gücü versin inş.cahil aile düşmek onlarla ugraşmak gerçekten çok zor,şuan seni ayni durumda olan biri olarak okadar iyi anliyorum ki benimde çocugum olmuyor bir defa düşük yaptim eşimin ailesi bu konuda bişey demiyor ama ne yapsan onlara yaranamiyorum koyu cahil bi kayinvalide var yani eşimi bende çok seviyorum ama sevgi evlilige gerçekten yetmiyor arkadaşim seni erkek gibi ailesine eşe dosta karşi savunacak sahiplenecek bi eşe ihtiyaç duyuyor insan bende şuan ayrilma derecesindeyim eşimi çok sevmeme ragmen allahtan hayirlisini diliyorum eger eşim bana bugun böle yaparsa 5 yil sonrada yapar 10 yil sonrada yapar yok kardeş yok gerçekten sende bende çok iyi düşünelim bu yükü götürebilecek sabredecegimize inaniyorsak devam derim ama ben böle giderse bu işte yokum dersek bence inceldigi yerden kopsun çünkü ileride herşey dahada kötü olabilir.allah aydinligina çikarsin arkadaşlar lütfen bize dua etsinler bende eşimle bir iki haftalik ayrilip ayrilmayacagimiza dair düşünme karari aldi bu bile beni çok incitti eşimi bukadar severken onun bunu düşünelim demesi beni maffetti.

• Konu Sahibi gülenyüz
zaten erkek tarafı gelinlerini ezmek için ellerinden geleni yaparlarklava: eğer eşin sessiz kalıyorsa bu onların daha da hoşuna gider ve cesaretlenip seni daha çok ezmeye çalışırlar her şey eşinde bitiyor sen zaten bu ortamda biraz zor hamile kalırsın ki düşük yapmışsın kafana hiç bişeyi takmaman lazım hamile kalsan bile bu psikolojiyle sorunlu bi hamilelik geçirirsin allah yardımcın olsun zor bi durum.eşinin seni kollaması arkanda durması bence sorunu büyük oranda azaltır eşinle konuşmalısın eğer böyle giderse devam edemeyeceğini ona uygun bi dille anlatmalısın.:teselli:

• Konu Sahibi gülenyüz
işin zor arkadaşım ama sabret herkese inat sabret bence istedikleri zaten senin boşanman zaten istediklerini verme ellerine...iyi düşün..allah yardımcın olsun:Saruboceq:

• Konu Sahibi gülenyüz
onlarıda denedim ama olmuyor her yolu denedin yoruldun morellerim çok kötü

kaydirigubbakcemile5 eşinde seni seviyorsa
onlara karşı sessiz kalmasın o sessiz kaldıkca ve sen sesiz kaldıkca sana daha da çok karışacaklar bu açık
dişinin göster dediklerini önemseme pek görüşmeyin bi süre gitme onlara
eşin ısara ederse ne yaptıklarını görmüyormusun de
eminim eşinde üzgündür iyi bir dr.gidin
bir arkadaşım vardı 6 ay yatakda yattı bebek tutunamayıp düşüyordu
oda sürekli yattı ve şu ana bir kızı var
sende böyle yap tatlım ümüdini kaybetme eşinde yanında olsun
seni ezdirmesin bunları açık açık konuş yoksa böyle yürütemeyeciğim de o da bilsin ne durumda olduğunu
seni kaybetmememk için birşeyler yapmaya başlar
kocanla arana kimsenin girmesine izin ver me kötükedihüso

• Konu Sahibi gülenyüz
:çok üzgünüm:herkese beni desteklediginizden dolayı teşekkür ederim benim dert ortagım oldunuz inanın ne yapacagımı bilmiyorum kayınva. atlı üstlü oturuyoruz çok zor inan böyle yaşamak ne karar verecegimi ne yapacagımı düşünemiyorum 6 senedir sabrediyorum neye güzülecegimi bilmiyorum iki bebegimi kaybettim hakarete ugradım vs. ama bunu bazılarını ogullarının yanında yapmıyorlar yanlızken yapıyorlar bende büyüktür diye bazen bir şey söylemiyorum sabrediyorum ama dayanacak gücüm kalmadı artık ne yapacagımı bilmiyorum inanın:çok üzgünüm:

• Konu Sahibi gülenyüz
canım çok geçmiş olsun düşüklerin için.rabbim herşeyin hayırlısını bilir.
ama eşinin ailesi ile yaşadıklarına çok üzüldüm.eşin bu duruma ne diyor?hala boşanmayı düşünüyormusun canım?
izmirin neresindesin istersen görüşelim canım yüzyüze belki iyi gelir sana?

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…