Boşanmalı mıyım ?

Şahsi fikrim siz zaten ayrılmaya karar vermişsiniz ama destek görmek istiyorsunuz gibi.
Eski sevgilinizi görmek biraz daha üzerinde düşünmenize bir sebep gibi geldi. Onunla ilgisi yoktur diye düşündüm.
Eğer ayrıldıktan sonra daha mutlu olacağınızı düşünüyorsanız, neden ayrılmamak için düşünesiniz ki ?
Bir de eşinizin size kötü davrandığını söylemişken. Bence şartlarınızı gözden geçirip, eğer evliliğinizi sağlamlaştıramıyor ve eşinizi sevemiyorsanız ayrılmayı daha ciddi düşünmelisiniz.
Çok teşekkür ederim içimden geçenleri en doğru şekilde yazmışsınız . Boşanmayı bugün düşünmedim hep sabrettim el ne der çocuğum ne olur ne yaparım çok üzülür müyüm … severek evlenmiştim ama insanlar o kadar değişiyor ki, evlendi ailesiyle de bağını asla koparmadı tabii ben görüşmesin etmesin demiyorum her şeyin sınırı olur . Kendi zor geçirirken eline geçen üç kuruşla hala ailesine bir şeyler yapmak peşinde kardeşine ayakkabı almak diğer kardeşine ehliyet almak bu arada benim de ehliyetim yok.. bunları gördükçe de daha da uzaklaştım ve sürekli annem babam her şeyim sen kimsin tavrında

Önceki kişi sizi el üstünde tutuyorduysa neden onunla yürümedi? Şimdiki eşinizle evlenirken size makul görünen şey neydi? Sebeplere iyi bakmak lazım. Ama eşiniz iyi bir eş değil, onu baştan söyleyeyim.
O zaman küçüktük çok güzel bir sevgililik dönemiydi ama bitti , yurtdışına taşındı zaten benim için duruyordu Türkiye’de . Ayrılınca Burda durmak istemedi daha fazla ve geri taşındı . Yurt dışı Türkiye olmadı tekrar denesek de . Ondan umudu kesmek için evlendim . Eşim de çok iyiydi ilgili gezen tozan hatta bu devirde böyle saygılı ahlaki değerlere sahip insan kalmadı der gören . İçi beni dışı sizi yakar gerisine diyeceğim bu

Çok teşekkür ederim içimden geçenleri en doğru şekilde yazmışsınız . Boşanmayı bugün düşünmedim hep sabrettim el ne der çocuğum ne olur ne yaparım çok üzülür müyüm … severek evlenmiştim ama insanlar o kadar değişiyor ki, evlendi ailesiyle de bağını asla koparmadı tabii ben görüşmesin etmesin demiyorum her şeyin sınırı olur . Kendi zor geçirirken eline geçen üç kuruşla hala ailesine bir şeyler yapmak peşinde kardeşine ayakkabı almak diğer kardeşine ehliyet almak bu arada benim de ehliyetim yok.. bunları gördükçe de daha da uzaklaştım ve sürekli annem babam her şeyim sen kimsin tavrında
Hiç birimiz ağaç kavuğundan çıkmadık, hepimizin ailesi biricik ve çok kıymetli.
Erkeklerin bu huylarını tamamen evlilik sorumluluğunu alamamalarına bağlıyorum artık. Biz kadınlar gibi kolay adapte olamıyorlar. Ama bu onları temize çıkarmıyor. Çekirdek ailesinden kısıp, kök ailesine bu harcamaları yapıyorsa bence çokta üzerinde düşünülmesi gereken bir kimse değil.
Tabi takdir sizin, evlilik sizin. En doğru kararı siz verebilirsiniz :)

Yani sevmediğiniz biriyle neden evlendiniz? Adam ikide bir annenin evine git diyen, öfkesine hakim olamayan biriymiş. Ailesi de sorunluymuş. Şimdi bu adamı ne cazip yaptı da evlendiniz? Hadi evlendiniz diyelim, bu kadar soruna bebek de yapmışsınız.
Ben açıkçası motivasyonunuzu merak ettim bu evliliği başlatmaktaki. Şey mi dediniz, sevdiğimle olmadı, o zaman herkes aynı gibi mi düşündünüz?
Şu durumda aileniz de yanınızdaysa boşanın derim.
Sevmemek değildi mantıklıydı eli yüzü düzgün birisi , evlenmeden böyle olacağını bilemezdim ki ..

Sevmemek değildi mantıklıydı eli yüzü düzgün birisi , evlenmeden böyle olacağını bilemezdim ki ..
Yaş 26 olduğuna göre herhalde en fazla 2 yıllık evlisiniz. 1.5 yaşında da bebek var.
Evlendikten sonra biraz bekleyip adamı tanısaydınız. Evlenmeden belli ki pek tanımamışsınız.
Baktınız ailesi üstünüze geliyor, adam da kovup duruyor ona göre aksiyon alırdınız.
Ama şu durumda da ikinci çocuk olmadan karar vermeniz lazım. Dayanırım derseniz o başka ama yok dayanamam derseniz ona göre düşünmeniz lazım.

Boşanma kararınızın önceki kişi ile ilgili olduğunu düşünmüyorum. Siz mutlu olduğunuzu hatırlamışsınız sadece. Aileniz destek oluyorsa o evlilikte kalmayın. Sizi sürekli kovmakla tehdit eden birini tek başına bırakın. Çocukla ilm zamanlar zor olur elbette mevcut düzeninizin değişimi ama aile evinde çabuk alışırsınız. Çocuk bakımında destek olurlar, kendinize vakit ayırırsınız. Daha sonra çalışırsınız. Nafakanızı tüm haklarınızı mutlaka alın.

Yaş 26 olduğuna göre herhalde en fazla 2 yıllık evlisiniz. 1.5 yaşında da bebek var.
Evlendikten sonra biraz bekleyip adamı tanısaydınız. Evlenmeden belli ki pek tanımamışsınız.
Baktınız ailesi üstünüze geliyor, adam da kovup duruyor ona göre aksiyon alırdınız.
Ama şu durumda da ikinci çocuk olmadan karar vermeniz lazım. Dayanırım derseniz o başka ama yok dayanamam derseniz ona göre düşünmeniz lazım.
4 yıllık evliyim .. başta da sorun oldu ama erken evlenince insan fark etmiyor kürtajlarım var sıkıntılı gebelikten . Ben ilk kürtajımda eski nişanlısına baktığını gördüm . Bu çocuğa hamileyken yine baktığın gördüm ve çocuk doğduktan sonra da baktığını gördüm aslında birkaç konu birikip de insan taşıyor . Neden durdun diyeceksiniz bilmiyorum niye o zaman bitirmedim

4 yıllık evliyim .. başta da sorun oldu ama erken evlenince insan fark etmiyor kürtajlarım var sıkıntılı gebelikten . Ben ilk kürtajımda eski nişanlısına baktığını gördüm . Bu çocuğa hamileyken yine baktığın gördüm ve çocuk doğduktan sonra da baktığını gördüm aslında birkaç konu birikip de insan taşıyor . Neden durdun diyeceksiniz bilmiyorum niye o zaman bitirmedim
Oooo sister iş başka yöne gidiyor.
Adamın gözü dışarıdaymış. İletişime geçip görüşmediğini nereden bileceksiniz?
Valla git gide olumsuz detaylar çıkıyor.
İlk yakaladığınızda hesap sorsaydınız keşke durmak yerine.

O zaman küçüktük çok güzel bir sevgililik dönemiydi ama bitti , yurtdışına taşındı zaten benim için duruyordu Türkiye’de . Ayrılınca Burda durmak istemedi daha fazla ve geri taşındı . Yurt dışı Türkiye olmadı tekrar denesek de . Ondan umudu kesmek için evlendim . Eşim de çok iyiydi ilgili gezen tozan hatta bu devirde böyle saygılı ahlaki değerlere sahip insan kalmadı der gören . İçi beni dışı sizi yakar gerisine diyeceğim bu
Ben sizi anlayamadım. Önce severek evlendim demişsiniz sonra umudu kesmek için evlendim diyorsunuz. En sonunda üçüncü bir kişi çıkacak haaayır asıl buydu diyecek gibisiniz.

Oooo sister iş başka yöne gidiyor.
Adamın gözü dışarıdaymış. İletişime geçip görüşmediğini nereden bileceksiniz?
Valla git gide olumsuz detaylar çıkıyor.
İlk yakaladığınızda hesap sorsaydınız keşke durmak yerine.
Bana kıvırıyormuş gibi geldi.

Öncelikle eşinizle konuşmalısınız bence, ama tartışarak öfkeyle yada normal halinizle değil, fazlasıyla ciddiyetle. Öfke yada suçlayıcı bir üslup olduğu zaman erkeklerde otomatik savunma mekanizması gelişiyor ve sizin dedikleriniz dinleyemez anlayamaz. Seninle önemli bir konuda konuşma istiyorum deyin ve hissettiğiniz herşeyi söyleyin, gerçekten iyi olmadığınızı ve boşanma tarzı düşünceler aklınıza geldiğini ve bu duyguyu onun size hissettirdiğini, bunu düşündüğünüz için çok üzgün olduğunuzu söyleyin. Belki birşeyleri onarmaya çalışır bilemiyorum. Boşanma süreci kolay bir süreç değil her iki taraf içinde ona da kendinize da zaman tanıyın. İnsan herzaman aynı hissetmiyor daraldığımız bunaldığımız duygusal olarak hassas olduğumuz zamanlar oluyor. Belki geçici bir süreçtir.

Öncelikle eşinizle konuşmalısınız bence, ama tartışarak öfkeyle yada normal halinizle değil, fazlasıyla ciddiyetle. Öfke yada suçlayıcı bir üslup olduğu zaman erkeklerde otomatik savunma mekanizması gelişiyor ve sizin dedikleriniz dinleyemez anlayamaz. Seninle önemli bir konuda konuşma istiyorum deyin ve hissettiğiniz herşeyi söyleyin, gerçekten iyi olmadığınızı ve boşanma tarzı düşünceler aklınıza geldiğini ve bu duyguyu onun size hissettirdiğini, bunu düşündüğünüz için çok üzgün olduğunuzu söyleyin. Belki birşeyleri onarmaya çalışır bilemiyorum. Boşanma süreci kolay bir süreç değil her iki taraf içinde ona da kendinize da zaman tanıyın. İnsan herzaman aynı hissetmiyor daraldığımız bunaldığımız duygusal olarak hassas olduğumuz zamanlar oluyor. Belki geçici bir süreçtir.
Haklısınız bir konuşayım daha önce denedim de yine de suçlar gibi konuşuyo , tekrar denerim denemekte fayda var

Ben sizi anlayamadım. Önce severek evlendim demişsiniz sonra umudu kesmek için evlendim diyorsunuz. En sonunda üçüncü bir kişi çıkacak haaayır asıl buydu diyecek gibisiniz.
Evet umudu da kesmek istedim çünkü mutlu olmak hakkımdı . Düzgün biriydi iyiydi yani düzgündü sevdim . Mantıklı da geldi istediğim imkanlara da sahipti . Evlenince değişmişse suç bende değildir demi aileci onlar her şeyim seni silerim diyen biri

Boşanırdım ama eski sevgili için değil.

Ayrıca yeni insanlar da tanırsınız dünyada bir o yok ya.

Bazen anne babayla ayrı nasıl büyür onu düşünüp duruyorum evet ben mutsuz olduğum sürekli aşağılandığım evde durmak istemiyorum her konuda zıttım evlendikten sonra ortaya çıktı bunlar
ekonomik guvenceniz belli bi birikiminiz var mi kendinize ait? 1 bucuk yasindaki bebeyle paraniz olmadan cok zor

X