Boşanmalı mıyım ?

nurdiyebirii

Üye
Kayıtlı Üye
16 Şubat 2022
56
18
26
Merhaba hanımlar size bir sorum olacak ama linç yemek istemiyorum. Kimsenin başına gelmeden anlamayaz zaten . Ben evliyim bir çocuğum var 1,5 yaşında . Birini çok seviyordum ama olmadı evlenmedik asla da unutmadım . Eşim de sürekli kavga çıkaran bir tip hep o haklı hep onun dediği olacak . Onun dışında evini madur etmez bize iyi bakar . Birde sorunlu ailesi var her şeyde huzursuzluk çıkaran, eşim her kavgayı büyütüp ağızda alınmayacak şeyler söyler ve iki kavgadır da annenin evine yollarım seni diyor . Bu eskiden sevdiğim kişiyle karşılaştık merhabalaştık ve onu gördükten sonra da hak etmediğim bir evlilikte kalmamayı istedim , eskiden mutlu olduğum bana değer veren beni çok seven günleri aklıma geldi . Mesele şahıs değil sadece bende mutlu olabiliyordum hak ettiğim değeri görebiliyordum onu hissettim . Boşanmayı düşünmeye başladım, ama çocuğum olduğu için ne yapacağım bilmiyorum. Çok üzgünüm çaresizim .

Çok zor. Size yapın ya da yapmayın demiyorum ama ben olsam boşanırdım.

Bir kere hayata geliyoruz. Sevilip değer gördüğün bir ilişkide olmak yerine böyle bir evlilikle ömrü heba etmeye gerek yok ki.
Diğer yandan yalnız olmak, böyle bir koca tarafından sevgi ve değer görme umuduyla yılları tüketmekten iyidir.

Merhaba hanımlar size bir sorum olacak ama linç yemek istemiyorum. Kimsenin başına gelmeden anlamayaz zaten . Ben evliyim bir çocuğum var 1,5 yaşında . Birini çok seviyordum ama olmadı evlenmedik asla da unutmadım . Eşim de sürekli kavga çıkaran bir tip hep o haklı hep onun dediği olacak . Onun dışında evini madur etmez bize iyi bakar . Birde sorunlu ailesi var her şeyde huzursuzluk çıkaran, eşim her kavgayı büyütüp ağızda alınmayacak şeyler söyler ve iki kavgadır da annenin evine yollarım seni diyor . Bu eskiden sevdiğim kişiyle karşılaştık merhabalaştık ve onu gördükten sonra da hak etmediğim bir evlilikte kalmamayı istedim , eskiden mutlu olduğum bana değer veren beni çok seven günleri aklıma geldi . Mesele şahıs değil sadece bende mutlu olabiliyordum hak ettiğim değeri görebiliyordum onu hissettim . Boşanmayı düşünmeye başladım, ama çocuğum olduğu için ne yapacağım bilmiyorum. Çok üzgünüm çaresizim .
Adam size hic deger vermiyor vermeye de eğer aileniz destek oluyorsa boşanın zaten kafanizda bitmis gibi mutsuz bir evlilik mutsuz bir aileyle büyüyeceğine cocuk mutlu anne ile büyüsün

Ben evliyim bir çocuğum var 1,5 yaşında . Birini çok seviyordum ama olmadı evlenmedik asla da unutmadım.

eskiden sevdiğim kişiyle karşılaştık merhabalaştık ve onu gördükten sonra da hak etmediğim bir evlilikte kalmamayı istedim

Boşanacaksanız boşanın da boşanma kararı alma nedeniniz çok sağlıksız.

Çalışıyor musunuz, ailenizin yanına dönerseniz; ailenizin evi çocuğunuzla yaşamanıza uygun mu ? Aile evinizde, ailenizin kurallarına uyarak yaşayabilir misiniz ?

Adam sevmiyor siz sevmiyorsunuz. Neden evli kalasınız ki? Çocuğunuz mutsuz bir ailede mi büyüsün?

Ya gerçekten insan değilsiniz ben zaten başına gelen var mı neler oluyor boşansam çocukla ne zorluklar olur onu sormak için yazdım insanları terlemek için yazıyorsanız kendinize saklayın düşüncenizi
Burdakileri dinleyecek misin diyorum sen bana insan değilsiniz diyorsun. Hayırdır ne dokundu niye şarladın?

Boşanacaksanız boşanın da boşanma kararı alma nedeniniz çok sağlıksız.

Çalışıyor musunuz, ailenizin yanına dönerseniz; ailenizin evi çocuğunuzla yaşamanıza uygun mu ? Aile evinizde, ailenizin kurallarına uyarak yaşayabilir misiniz ?
Ailem kuralcı değildir hatta çok daha rahat edeceğim bir yer , Şuan çalışmıyorum çocuğum kreşe gittiği an işe gireceğim zamanı gelmediği içni evdeyim

Yani sevmediğiniz biriyle neden evlendiniz? Adam ikide bir annenin evine git diyen, öfkesine hakim olamayan biriymiş. Ailesi de sorunluymuş. Şimdi bu adamı ne cazip yaptı da evlendiniz? Hadi evlendiniz diyelim, bu kadar soruna bebek de yapmışsınız.
Ben açıkçası motivasyonunuzu merak ettim bu evliliği başlatmaktaki. Şey mi dediniz, sevdiğimle olmadı, o zaman herkes aynı gibi mi düşündünüz?
Şu durumda aileniz de yanınızdaysa boşanın derim.

Şahsi fikrim siz zaten ayrılmaya karar vermişsiniz ama destek görmek istiyorsunuz gibi.
Eski sevgilinizi görmek biraz daha üzerinde düşünmenize bir sebep gibi geldi. Onunla ilgisi yoktur diye düşündüm.
Eğer ayrıldıktan sonra daha mutlu olacağınızı düşünüyorsanız, neden ayrılmamak için düşünesiniz ki ?
Bir de eşinizin size kötü davrandığını söylemişken. Bence şartlarınızı gözden geçirip, eğer evliliğinizi sağlamlaştıramıyor ve eşinizi sevemiyorsanız ayrılmayı daha ciddi düşünmelisiniz.

Önceki kişi sizi el üstünde tutuyorduysa neden onunla yürümedi? Şimdiki eşinizle evlenirken size makul görünen şey neydi? Sebeplere iyi bakmak lazım. Ama eşiniz iyi bir eş değil, onu baştan söyleyeyim.

X