Boşanmak

Evet kesinlikle çok haklısın karar verildiği anda uygulamak en güzeli.Karalı olduğumun o da farkında.Bakalım akşam ne söyleyecek bana.Ya tek giderim ya beraber gideriz.
Evlilik danışmanına gidecektik onu da kararlaştırmıştık ama onu da ertelemekle ne kadar yanlış yapmışım.

eşinle olan anlaşmazlıklarını ayrı evde çözebileceğine inanıyorsan eşine karşı net ol açık açık "bu evden gidiyorum ya seninle yada sensiz" de ona...belki oda sana karşı son kozlarını oynuyordur işte ayrı evde bu kadar anlayışlı olmam gibi
sana daha öncede demiştim hiç bişi senin hayatından kaybedeceğin yıllarından önemli değil eşin bence ayrı ev fikrini kabul edicek ama senin gerçekten ev konusunda kararlı olduğuna inanması gerekiyor son bi çare vazgeçermi boyun eğermi derdinde...bir de şöle düşün ;o evde kaldığın sürece nasıl olsa evliliğin devam etmeyecek ama 2 yıl ama 3 yıl sürecek sonunda bitecek bu açık ve net ozaman neyi bekliyorsun ayrı eve çıkmaktan başka çaren yok canım eşinde eğer evliliğini biraz olsun düşünüyorsa seni biraz olsun seviyorsa kabul eder

Canım güzel bir açıdan bakmışsın sağol.Bu söylediğini de akşam söyleyeceğim ona.Kesinlikle doğru burada oturduğumuz sürece 2 yılı doldurmak üzereyiz,ite kaka en fazla bir kaç ay gider.Belki bu sözlerim onu uyandırır.
Bana annem kendini düzelteceklerle gelirse onu da kabul etmem asla bir yıldır hatta nişanlıyken de söz vermişti annsei ama huylu huyundan vazgeçmiyor işte.Bunları hep anlatacağım umarım anlar,anlamazsa da herkes kendi yolunu çizer artık.senağlama

Acaba bu evde oturmazsanız kira verirseniz geçinemeyeceğinizden mi endişe ediyor?Bu ev satılıp başka bir semtte o parayla ev alınabilir veya bu ev kiraya verilip o kirayla başka ev tutulabilir. Çevre ne diycek diye düşünürlerse de o semt oğlumuzun işine daha yakındı daha kolay gidip geliyo falan diyebilirler komşulara.

asla ve asla hala aynı evde kalmayı kabul etme..

eğer eşin sana değer veriyorsa hemen haftasonu çıkın ev arayın ve taşının..

sorun sadece eşinin ailesiyse sakın acil kararlar verme.. çok üzülüyorum aile nedeniyle huzuru bozulanlara..

ama eşin ille benim ailem diye tutturursa sana da fazla seçenek bıraskmıyor demektir..

Ve taşınma konusunu hiçbir şekilde zamana bırakma.. hemen bu haftasonu halledin. Eğer kayınpederin de senden tarafaysa şanslısın demektir..

Yalnız eşinin burdan taşınırsa ot gibi olurum vs. sözlerine takıldım. Ailesinin devamını istiyorsa o da kendi ailesinden feragat edecek, ortayı bulacak seni annesiyle karşı karşıya getirmeyecek..

Bütün detayları konuşup öyle karar ver ayrılmaya..

Umarım sorunlarınızı çözebilirsiniz..

Canım gerçekten ben de çok takıldım bilmiyorum belki de vazgeçeyim diye söylüyor ama az önce aradığında dedim ki ayrı evde deneyelim madem ayrılmaktan yana değilsen.O zaman da yapamazsak sorun ikimizdedir zaten uzatmanın anlamı yok.kabul etmezsa zaten bu evlilikte ailesi huzur bırakmadı ama eşimin korkaklığı yüzünden bitmiş olacaktır.Kayınpederim taşınma konusunda benden yana mı değil mi tam emin değilim önemi de yok zaten artık.
Akşam konuşunca anlaşılır sorunlarımız çözülecek mi aksi mi olacak.
Teşekkür ederim canım umarım her şey güzel olur.

Evet o da var tabi de eğer taşınırsak ne olursa olsun işe girerim.Gerikirse temizlik bile yaparım huzurum olsun yeter ki.Zaten kaç gündür iş başvuruları yapıyorum,kasiyerlik olsun satış elemanlığı olsun.O kadar okuduk iş de yok bize yaaasenağlama

Nacizane fikrim, çocuğun yokken arkana bakmadan bitirmen..

Nacizane fikrim, çocuğun yokken arkana bakmadan bitirmen..

Ah canım sağol gerçekten çok kolay olsa ben de öyle yaparım ama işte ilk defa 1 aydır kafamda bunlar dolaşıyor ,şimdi daha da şiddetlendi bu fikir.akşam eşimin tavrına göre netleştiricem kararımı.Bir de zaten devam desek bile çocuk olayı çok uzun süre olmayacak oturmamış evliliğime bir de masum bir yavruyu dahil edip de onun günahına girmeyeceğima.s.

Kızlar eşim benden isteklerimi düşünmek için bir iki gün süre istedi tamam dedim ama gece sürekli söylediği yalanlardan birini yakaladım, o kadar kötü oldum ki.Hani küçük önemsiz yalandır deyip sadece konuşarak bu huyundan vazgeçirmeye çalışıyordum ama anladım ki huylu huyundan vazgeçmiyor.Bardak taştı kesinlikle.......Böylece ben de geleceğmi daha iyi görmeye başladım yarın gideceğimm kesin ailemin yanında.Bu insanların yanında ben asla mutlu olamam artık bunu anladım.,
Beni iyice keriz yerine koymaya başladılar yok böyle bir şey ya,artık kimse için üzülmeye değmez.Kendimi yormanın da bir alemi yok,kendilerine başka bir enayi bulsunlar.
Anasının dırdırını onun yalanlarını çekecek birini bulurlarsa tabi.Kararım nettir ve dünyayı verseler dönmeyeceğim.
ılgilenen herkese teşekkür ederim,sağolun arkadaşlar.Hepinizi öpüyorum.
Konunun kapanmasını rica ediyorum.

çok üzüldüm inanki. benimde eşimin ailesi bizi ayırmak için hala ellerinden geleni yapıorlar. bizim artımız onlardan ayrı yerde oturmak galiba. ama inanki ayrıda olsan telefonla yetiyorlar canına. onlar için neden yuvanı yıkacaksın istediklerini gerçekleştireceksin ki. eşinle kiraya çıkın dönüpte bakmayın bile. valla güzelim bende artık benim yuvamı yıkanın yuvasını yıkacağım dedim eşime. oda bilirki yaparım. allah yardımcınız olsun.

Kararını vermişsin. Hakkında hayırlısı olsun canım.

Hayırlı olsun canım inşallah..

Sağolun kızlar şimdi geldim annemlerdeyim ancak henüz söyleyemedim biraz cesaretimi toplayıp anlatacağım.Neden bu kadar rahatım onu da anlayamadım.Üstümden tonlarca yük kalktı sanki.

Son düzenleme:
Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…