Boşanmak

pamuksekeri

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
30 Ocak 2008
1.145
3
Kızlar kaynanamla sorunlarım var hem de çok,evde çıkan sesimize kadar her şeyimize karışıp sürekli beni iğnelemesi eşimle kavgalarımızı şiddetlendirdi ve artık o insanlarla akraba olmak istemiyorum.Eşimde taşınıca demişti ama şimdi yan çizmeye başladı anladım ki taşınsak bile sorunlarımız daha da artacak,taşınınca sana artık anlayış göstermem ot gibi olurum falan dedi.Neyse şimdi karar aşamasındayım ailemi üzmek istemiyorum ama boşanan arkadaşlara sormak istiyorum boşanmak mı daha zor bu sorunlarla baş etmek mi?
ıkilemde kaldım,boşandıktan sonra ailem bana karşı değişir mi,çünkü hep bana karşı çok iyiydiler ama bazı arkadaşlar ailem bana kötü davranıyor demişler beni evliliğimdeki sorunlardan çok bu yıkar.
Gerçi daha önce annem eğer çok üzülüyorsan gel demişti,çocuğum da yok ayrıca.

Son düzenleyen: Moderatör:
Yok canım..
Neden ailen kötü davransın..
Sen onların evladısın sonuçta..
İnsan çocuğunu her koşulda bağrına basar..
Hakkında hayırlı olsun inşallah

Yok canım..
Neden ailen kötü davransın..
Sen onların evladısın sonuçta..
ınsan çocuğunu her koşulda bağrına basar..
Hakkında hayırlı olsun inşallah

Sağol canım benim durumumda olan ve boşanan herkes hakkında hayırlı olur umarım,inşallah dediğin gibi olur ama bazı arkadaşlar boşanınca aile de değişiyor demişlerdi konularında o yüzden korktum.Bir de ailem istememişti evlenmemi ,abim hala konuşmaz eşimle bana biz sana demiştik diyecekler.Bir de kavga gürültü olmadan bitmesini istiyorum,artık çok yoruldum kavgalardan.
Ailemi de bu insanlarla yüzgöz etmek istemiyorum.Eğer kesin karar verip de dönersem onları nasıl sakinleştirebilirim bilmiyorum.

Canım kolay şeyler değil tabi bunlar.
Sende üzüleceksin ailende üzülüp yıpranacak başlarda belki ama inan geçecektir.
Onlar senin ailen varmı ötesi.
Hakkında hayırlısı neyse o olsun.

Canım kolay şeyler değil tabi bunlar.
Sende üzüleceksin ailende üzülüp yıpranacak başlarda belki ama inan geçecektir.
Onlar senin ailen varmı ötesi.
Hakkında hayırlısı neyse o olsun.

Amin canım cümlemizin.
Her zaman bu konuda şükrediyorum o insanlar benim ailem olduğu için.
İşte olaylara göre değişmelerinden korkuyorum.
Tam net kararımı veremedim vermeden de geri dönmeyeceğim ama bugün kararımı netleştireceğim kesinlikle.
Şu aileme gidip sonra geri dönme olaylarını sevmediğim için kararımı vermeden gitmeyeceğim iyice suyu çıkmasın işin.
Biliyorum ki gidince gel özür dleriz ne istersen onu yapıcaz diyecekler hepsi ama gittikten sonra asla dönmem.
Sağolsun bazı arkadaşlarım bana özelden destek oldular sağlığını kaybeden insanlar bile var bu yüzden,ya ailemden birine bir şey olursa.
Şuan evlenmemiş olmayı o kadar isterdim ki.
En zoru da karar aşamasıymış....

Amin canım inşallah..
Zor süreçler bunlar canım..
Sen kararını kesin verdikten sonra inan ki abinin konuştuklarını duymayacaksın..
İnşallah eşinin tarafı aklı selimdir de fazla olay yaşatmazlar..
Her aile farklı oluyor maalesef..

Evet canım her aile farklı oluyor dediğin gibi.Eşimin babasına boşanmayı düşünüyorum dediğimde eğer gidersen ben ölürüm,o zaman ömür boyu vicdan azabı çekersiniz demişti.Ama annesi beni rezil eder ama umurumda değil açıkcası çünkü herkes beni de onu da tanıyor.Kavga gürültü istemiyorum ama.
Her şeyi göze aldım ama kavga olayları ve ailemin değişmesi hariç.
Umarım kararım herkes için en iyisi olur ,yaşamadn bilemeyeceğim işte.
Eşyalarımı topladım öyle oturuyorum evde eşim de sabah giderken tuvalet masasına gitme yazmış.Akşam son kez konuşucam ve ne yapacağım hakkında net bir sonuca varacağım.
Kimse üzülmesin diye üzülen yıpranan olmak da yordu beni.
Offf offfffsenağlama

Bana sorarsan sorunlarınız dipdibe yaşamaktan kaynaklanıyor olabilir. Ayrı eve çıkıp öyle deneyin bence.

Altlı üstlü oturuyoruz ama inan ki aynı evde yaşamak gibi bir şey.

Bence de eğer bu evlilikteki sorun ailesi ise mutlaka ikna etmelisin uzak bir yere taşınmaya..
Madem kayınpeder ölecekmiş,o zaman çözüm bulmanıza yardım etsin..
Sen sakin ol bakalım..
Eşin gelsin,neler diyecek..

Bana sorarsan sorunlarınız dipdibe yaşamaktan kaynaklanıyor olabilir. Ayrı eve çıkıp öyle deneyin bence.

1 yıldır yalvarıyorum eşime resmen taşınalım diye hep bana tamam taşınalım diyor ama bunun için çaba sarfetmiyor ki.Beni oyalıyor mı anlamadım.Aradaki saygıyı da yitirmeye başladık eşimle yavaş yavaş.O kadar çok şey yaşadım ki bu süreç içinde.Dün de ben neler düşünüyordum her şeyi çözmek için dedi.Ama sadece düşünmek yeterli değil biraz da çaba gerekli,düşünerek çözülseydi her şey amenna.
Blöf yaptığımı mı sanıyor bilmiyorum ama gittiğim zaman dönmeyeceğimden emin olduğum için net kararımı vermeden çıkmadım bu evden.Gidersem tamam ne istersen yaparız derler ama o zaman da ben dönmem asla.

Kimse üzülmesin aman ben susar ağlarım yerimde mantığıyla hareket etme canım.
Dert sahibi olursun allah göstermesin.
Sen mutlu değilsen ailende mutlu olamazki zaten.
Eşinle konuş bakalım akşam.
Allah güç, sabır versin canım.

Aç interneti kiralık evleri araştır eşine göster gel haftasonu buraları gezelim de.

Evet sorun annesi ve kız kardeşi,o da çocuğuyla beraber onlarda kalıyor.Bana yaptılar bir allah bilir bir ben.Başkası olsaydı yerimde çoktan giderdi ama yine ben kötü oldum.Devamın eşimle çok kavgalar yaşadık,onlar olmasaydı biz kendi aramızdaki sorunları çözebilecek yetide insanlardık.Ama başkalarının müdahalelerini çözmek gibi bir niyetim yok.
Babası hep gelir tamam konuştum artık kimse gelip sana bir şey demeyecek dedi hep şimdiye kadar ama hep tam tersi oldu.
Tek çözüm bizim gitmemiz ama onların korkusunun ne olduğunu çok iyi biliyorum hep biz taşınırsak millet ne der derdindeler.
Eşim de ev benim evim onlara bırakıp gitmem diyor,evi benden bizden daha önemli sanki.

Ailem bilmiyor ki benim ne kadar üzüldüğümü,sorunların ucundan bucağından haberdarlar ama yanlırında çok mutluymuş gibi görünüyorum ki benim yüzümden onlar da üzülmesin.Akşam konuşucam sağol canım,allah sorunları olan herkese güç sabır versin.

Eşinde çözüm arayışı içinde olduğunu söylemiş.
Kararlı olduğunu ona hissettirmelisin canım. Dank etsin kafası bi.
Hiçbir kararınızıda ertelemeyin evmi bakılcak hemen gir koluna bak hafta sonu.

Ne milletin dedikleri ne de eviniz..
Hiç biri sizin evliliğinizden daha değerli değil..
Önce eşin bunu anlamalı..
Hiç kimsenin başkasını üzmeye hakkı yok..
Akşam gelince sinirlenme,sakin sakin konuş,haklıykan haksız duruma düşme..

Sağol canım kesinlikle ben de senin gibi düşünüyorum.Gerekirse kuru ekmekle geçiririm günümü ,yeter ki huzurum olsun.1 yıldır eşime bunu anlatamadım ki.
Şimdi aradı konuştuk ikimiz de daha sakiniz son günlere göre.Akşam geleyim konuşalım dedi.Hala benden sabır bekliyor ,iş yerinde olduğu için rahat konuşamadık.Ama bana dediği şey benim hislerim kuvvetlidir hislerimizle hareket edersek her şey düzelecekmiş.
Ne yazık ki kızlar başta hatanın en büyüğünü ben yaptım.Annem bana o çocuk evin tek çocuğu aynı apartmanda yaşayın ayrı eve çıkıcam deme demişti.Eşim de bana ev bakalım dediği zaman olur mu öyle şey annenlerden uzak oturmayalım sen evin tek oğlusun demişitm.Keşke o zamanlar bu siteyi bulmuş olsaydım.
İnanın ki buradan çok şey öğrendim.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…