Boşanmak mı daha zor evli kalmak mı? Detaya iner misiniz?

Kristalbeyaz

Aktif Üye
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
8 Temmuz 2022
107
48
29
Eşimle çok sık kavga ediyoruz, 14 yıldır evliyiz. Onunla küçük yaşta kaçarak evlendik. Eşimin babası hep çok sinirli bir insandı bizi hiçbiryere göndermezdi, insanların içinde küçük düşürücü laflar söylerdi ve eşim ona hiç karşı gelemezdi. Ne olursa olsun yine de babasını savunurdu. Evlendiğim yerde dışlandım, hiçbiryere gidemedim hiç arkadaşım kalmadı ve artık çok yalnız kaldım. Eşim ve ailesi çiftçiler fındıklıkları var tarlaları bahçeleri dolu. Ama ben bahçe işlerini asla sevmiyorum, hiçbir zaman gel bahçede çalış demediler ama yaz gelince mecburen köye taşınmak zorunda kalıyoruz. Hiç istemiyorum orda yaşamayı çünkü evde kayınpederim hep sinirli ben çocuklarımla bir evin içine tıkılıp kalıyorum. Çarşı yok market yok tatil yok. Bütün yaz okullar açılana kadar köydeyiz. İstemediğimi söyleyince eşimle kavga ediyoruz.boşansam 3 çocukla nasıl bir hayatım olur bilmiyorum, evli kalsam 14 yıllık evliliğime dönünce sadece evin içine hapsolmuş bir kadın görüyorum. En güzel yıllarım psikolojik baskılarla geçmiş resmen. Annemden sürekli dayak yediğim için eşime kaçtım burda da başka türlü sıkıntılarla karşılaştım. Napıcam ben bi akıl verin

Çocukların yaş kaç? Onların psikolojik sağlığı açısından huzurlu mutlu evde büyümeleri daha önemli.

Yukarıda ev ve maddi açıdan ailenin destek olacağını belirtmişsin böyle imkana her kadın sahip olamaz.

Benim kararım boşanmak olurdu.

3 çocuk ile geçiminizi sağlayabilecekseniz ve mutsuzsanız boşanın tabiki. Genç yaşta, bilmeden, tanımadan cahillikle yapılan evlilik var ortada. Daha gençsiniz. İstediğiniz hayatı yaşayın, iş bulun, çalışın. Kendi ayaklarınızın üstünde durun.
İyi dedin kral

Çocukların yaş kaç? Onların psikolojik sağlığı açısından huzurlu mutlu evde büyümeleri daha önemli.

Yukarıda ev ve maddi açıdan ailenin destek olacağını belirtmişsin böyle imkana her kadın sahip olamaz.

Benim kararım boşanmak olurdu.
Çocuklarım biri 10 yaşında biri 7, biri daha 1 buçuk yaşında

Evet, ailemden kalan bir ev var, ve geçim konusunda da bana yardımcı olurlar, sıkıntı çekmem yani
Ne güzel ya ben 2 yıldır evliyim eşimde ailesine çok bağlı takıntılı geri kafalı kötü düşünen insanlar. Onun dışında eşim iyidir yani tatilimi yapar gezdirir sadece eski kafalılığından dolayı çok tartışırız en çok da annesi yüzünden. Sırf bu yüzden eğer senin gibi imkanım olsa bir ev ve yardımcı olacak bir ailem olsa arkama bile bakmadan koşa koşa giderim hiç düşünmem boşanırım . Ama maalesef...
3 tane çocuğun olduğu için kolay değil gerçekten 14yıl çekmişsin zor bir karar

Evet, ailemden kalan bir ev var, ve geçim konusunda da bana yardımcı olurlar, sıkıntı çekmem yani

İlk mesajınızda annenizden dayak yediğiniz için eşinize kaçtığınızı yazmışsınız
Sizi döven aile şimdi üç çocuğunuzla sahip mi çıkacak
Anladığım kadarıyla bir mesleğiniz yok, edinseniz bile bu çocukları kim idare edecek, okullarını, kreşlerini, hastalıklarını, sorunlarını. Ne kadar destek oluruz deseler de bu konularda aile dahil kimseye güven olmaz. Şimdi herkes size boşan yazar evin var yaparsın yazar ama o iş öyle değil. Ailen çok iyi bile olsa kimseden üç çocuğu çekip çevirmesini isteyemezsin.
Sorumluluk harici maddi konularda var, bugün işe başlasan alacağın ne kadar olacak sanıyorsun, nafakalar zaten üç kuruş para, aile bu konuda da desteği sürekli sağlayamaz hele de kardeşleriniz falan varsa.
Bakın bu forumda ne konular okuduk, hayat yan başım dön başımdır kimseye destek olur diye güvenmeyin, boşanmaya kararlıysanız bunun için önce bir hazırlık evresi olmalı, çalışmaya başlama, para biriktirme, hayatını planlama gibi işler, üç çocukla öyle hadi boşanıyorum olmaz, olamaz

Eşimle çok sık kavga ediyoruz, 14 yıldır evliyiz. Onunla küçük yaşta kaçarak evlendik. Eşimin babası hep çok sinirli bir insandı bizi hiçbiryere göndermezdi, insanların içinde küçük düşürücü laflar söylerdi ve eşim ona hiç karşı gelemezdi. Ne olursa olsun yine de babasını savunurdu. Evlendiğim yerde dışlandım, hiçbiryere gidemedim hiç arkadaşım kalmadı ve artık çok yalnız kaldım. Eşim ve ailesi çiftçiler fındıklıkları var tarlaları bahçeleri dolu. Ama ben bahçe işlerini asla sevmiyorum, hiçbir zaman gel bahçede çalış demediler ama yaz gelince mecburen köye taşınmak zorunda kalıyoruz. Hiç istemiyorum orda yaşamayı çünkü evde kayınpederim hep sinirli ben çocuklarımla bir evin içine tıkılıp kalıyorum. Çarşı yok market yok tatil yok. Bütün yaz okullar açılana kadar köydeyiz. İstemediğimi söyleyince eşimle kavga ediyoruz.boşansam 3 çocukla nasıl bir hayatım olur bilmiyorum, evli kalsam 14 yıllık evliliğime dönünce sadece evin içine hapsolmuş bir kadın görüyorum. En güzel yıllarım psikolojik baskılarla geçmiş resmen. Annemden sürekli dayak yediğim için eşime kaçtım burda da başka türlü sıkıntılarla karşılaştım. Napıcam ben bi akıl verin
Bence resti çekin,işte gezmezsek hep evde bir odada tıkılı kalacaksam ayrılırım diye,bir süre ayri kalın ciddiyetinizi anlasın, boşanmayı göze alamayıp bu konuda bir değişimen gidecektir,gitmezse de ayrilirsiniz

X