Boşanmak istemiyo

keyfimmeyfim

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
20 Mart 2015
101
61
Selamun aleykum arkadaslar en yakin arkadasimin davasi var kasimda bosanmak istemiyo. Kocasiyle arasi kotu aylardir konusmuyo ama 3 aylik evlilerken kocasi sacma sebepten birakip gitti kavga ettiler vs. Onun mahremi geregi anlatamam ama cocukta ofke problemi var ve doktor ilac kullanmasi gerektigini soyluyo ve evlenmeden omce bu konuda verdigi sozu tutmadi. Arkadasim seviyo ve ne yaparsa yapsin barismiyolar. Bildiginiz dua ayet sure varmi bize yardim edebilcek olanlar yazabilrimi ? 5 aylik yuva boyle seyler yuzunden yikilmasin diye tek cabamiz nolur yardim edin

Barışmak istemiyorsa yapacak pekte birşey görünmüyor

Barışmak istemeyen adamı dua ile eve getirince eline ne geçecek arkadaşım? O insanın hür iradesi hayatına müdahale etmiş olacaksınız günah değil mi? Öfke sorunu var diyorsun.. Böyle böyle devam edip adam dövmeye başlarsa "öldürülmekten korkuyorum" diye konu açar ama buraya.. Bazı insanlar Allah ın verdiği işaretleri göremiyor ve ısrarla kadere müdahale ederek dua ile şu ile bu ile zorla hayatlarını maf ediyorlar.. Çocuk olunca boşanmak daha zor yol yakınken dönüş en doğru olur. Ve dua vb. Şeyler ile adamı eve döndürmek onun iradesine müdahale olur onurlu olsun istenmediği adamla olmasın

Tovbe yarabbim kardesim dua dua. Biz elimizden geleni uapalim gerisi allaha kalmis. O nasil bir laf oyle sanki büyü tovbe estagfurullah nasil bir laf o. Siz cocugunuz icin sinavlarfa dua okuyarak mudahalemi etmis oluyosunuz. Allah ran hayirlsini isteyerek rabbiyle konusarak rabbinin rizasiyla ondan gelicek olan hayri istemek.

Dua ederek gunaha girmeyide ilk defa sizden ogreniyorum hanimefendi kardesim.

İkisi aynı şey değil gitmiş gelmek istemeyen bir insan için dua edeceğinize arkadaşınıza dua edin bence

Hakkımda hayırlı olanı beni mutlu edecek şekilde ver diye dua etmek lazım aslında.
Hakkımızda hayırlı olan her zaman bizi mutlu etmiyor çünkü.
Madem eşini geri istiyor hakkımızda hayırlı olanı bizi mutlu edecek şekilde ver diye dua etsin oda. Çıkan sonucada tevekkül edip razı olsun. Kaderinde ayrılık varsa zaten ne yapsa boş.

Ben de boşanma aşamasındayim. Aldatildigimi öğrenene kadar ayrılık surecinde kendim için cok dua ettim. Bir de karşı taraftaki adam için sadece Rabbim o kuluna vicdan merhamet nasip et. Hidayet nasip et. Bir yuva yıkılıyor bunun günahını vebalini idrak etsin diyerek çok yalvardım Rabbim ihanete ugradigimi resimlerle kanıtlarla önüme getirdi.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…