Boşanmadan önce yüzleşmek..

utopyali

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
20 Nisan 2018
315
252
33
Aldatıldığımdan şüphe edip bir konu açmıştım ardından ardı arkası kesilmeyen iğrenç olaylar yaşadım..

2 yıla yakındır evliyim, 5 yıllıkta mazimiz vardı. Gebeyim ve doğuma son 5 günüm kaldı. Eşimle kısa bir süredir ayrıyız, düşünüp kendimizi toparlamaya çalışıyoruz.
Bu ayrılık bana çok iyi geldi düşünüp herşeyi tartmama sebep oldu, şimdi sizin doğruyu yanlışı ayırt etmeme yardım etmenize ihtiyacım var. Kendimle yüzleşmek istiyorum kısacası.

Diğer konumda bahsettiğim gibi eşimin beni aldattığına sahiden inanıyor bir delil bulup boşanmak için fırsat kolluyordum. Peki niye bebek ? diyeceksiniz, hamile kaldıktan bir kaç ay sonra şüphelenmeye başladım işin acı tarafıda bu. Tam o dönemlerde eşim babasına destek için bizi baya aşan bir miktarda borca girdi (kredi çekti, sağdan soldan buldu) ve eğer eşimin babası o parayı ödemezse alacaklılarla bu dönemlerde sıkıntı yaşayacağımızı ikimizde biliyorduk, doğumuma denk geldiği için gerilip devamlı bu konuyla alakalı huzursuzluk çıkarıyordum haklı olarak çünkü madur oluyorduk çünkü çocuğuma daha iyi şeyler sunmak istiyordum.
Eşim bunalıyor, daha çok çalışıyor, eve geç geliyor, benimle kavga etmek istemediği için bunları hiç anlatmıyor konuşmuyordu bende hamileyim diye beni aldattığını düşünüp sürekli aldatıyorsan söyle boşanalım diyerek üzerine gidiyorum ki en büyük hatam buydu. Arada şüphelerimi kuvvetlendiren şeylerde oldu, mesela bir gece saat 3te telefonuna mesaj geldi telefonu alıp lavaboya gitti geldiğinde telefonu açmasını istedim kızarak açıp son kayıtları gösterdi o saatte sadece öperatörden mesaj gelmişti ama ben bir türlü ikna olmuyordum en ufak şeyi sorguluyordum, tabi bu dönemde eşimin profil resminden bizim resmimiz kalktı, ikimizin resimleri hiç bir yerde paylaşılmaz oldu, telefonun şifresi değişti, sorunca söylenmedi, gece gezmeleri arttı vs.. Ben her birine ayrı ayrı kavgalar edip ağır hakaretler savuruyordum, bazen " metresinin yanında mısın " diye iğrenç cümleler kurup kendisinden nerede olduğunu ispatlamasını istiyordum zavallı kendine yedirebildiği kadar arkadaşlarıyla resim atıyor ya da görüntülü arıyordu, ama birşeyler devamlı gizleniyordu ve bu yüzden evimizde her iki günde kavga vardı bende o da bıkmıştık. İkinci hatam buydu. Diğeri ise evlenirken bildiğim ve değiştirmesini istediğim meseleler için ağır konuşuyordum " adam gibi tutabileceğin sözler verseydin " gibi laflar ettim veya yaptığım iyilikleri başına kaktım utanmadan. Alttan aldı. Yetmedi başka konularda " bana eş, doğmamış çocuğuna baba olamıyorsun " veya " iğrenç adamın tekisin, seninle evlendiğime çok pişmanım, Allah belanı versin " gibiye kadar gidiyordu söylediklerim cevap veriyordu kavga ediyorduk ama asla bana bu gibi şeyler söylemiyordu. Böyle böyle soğuduk o da artık alttan almamaya ne düşünürsen düşün bıktım demelere başladı ve son noktalara geldik. Onun hatasıda elbette çoktu benim şüphelerimi dindirebilirdi, telefonu alıp duşa lavaboya girmek nedir, yanımda yabancı numaraları açmamak veya.. Böyle huyları sonradan türeyince dayanamaz oldum..

Onu bu şekilde incitmiş ve bunaltmış olduğumun farkındayım. Ama boşanmanın doğru olduğunu düşünüyorum, ailelerle yüz göz olduk, birbirimize demediğimiz kalmadı, iki yabancı olup rehberde ki aşkımlı canımlı cicimli yazıları bile silip isimlerle kaydettik.
Ben hala kendisine güvenemiyorum neyin ne olduğunu bilmiyorum..

Sadece aramızda ufakta olsa kalan gurursuz bir sevgi var, çocuğumu haksız yere babasız mı bırakıyorum acaba diyorum.
Karşılıklı çok hatalı olduğumuzu biliyoruz, düzelmez sanıyorum ama..
Bir kaç gün sonra yüzyüze konuşup son kararı vereceğiz. Sizce doğru olan ne ?

Konunun uzun olmaması için sadece kendimi yargıladım sorarsanız karşı tarafıda anlatırım.

Son düzenleme:
Zor bir durum gerçekten.Hele de doğuma yakinken.Eski konunuzu da takipliyordum ben.Aranizdaki sevgi nasil ve ne boyutta bilemem ama aile birliğinin temelini sevgiden belki de daha fazla olusturan saygıyı ve güveni yitirmişsiniz.Kuşkularla bir ömür geçer mi?Bence geçmez.Sizinde tereddütünüz bebeğiniz anladiğim kadariyla.Ama bu kavgalarinizi bebeğiniz varken de yaptiğinizi düşünsenize.Bu daha fazla etkiler bebeğinizi bence.Yoksa babasiz kalmiyor sonucta.O kisim eşinizin çocuğunuzla nasil bir iletisim kurduğuna bağlı.30 yil ayni evde yaşayipta doğru düzgün iletisim kuramayan,çocuklar babalar var.Allah yardimciniz olsun.Bir an evvel toparlanip güç bulun dilerim

Birebir bunları düşünüyorum. Saygımızı, güvenimizi bir kere yitirdik geri kazanabileceğimizden emin değilim..

Ne söylesem bilemedim . Aranızda aşk varsa bu gibi şeyler asılabilir gibi gelir hep bana .ama eşinizin de size güven vermesi lazım. Her şey şeffaf olmalı. Siz de kendinize biraz çeki düzen verin. sürekli kavga çıkaran konumunda olmayın.

Çözüm bu gibi evet, ama eskiler unutulur mu ? Çok incindik aynı hatalar tekrar ederse bizim için çok büyük pişmanlık olur. Birde artık ailelere ayrılmak istediğimizi söyledik geri dönüp bir daha pişman olmak istemiyorum..

ya bana ne olursa olsun söyledikleriniz çok ağır geldi bence bunlar söylenmemeliydi sevgi vardır belki ama saygınız gitmiş nasıl toparlarsınız bilmiyorum bu evliliği eşinizi isteyip istemediğinizi kendinize sorun bence ona göre adım atın ama bu sözlerle tekrar nasıl yan yana duyulabilir bilmiyorum

Peki aileler boşanmayın diye aranızı bulmaya çalışmadılar mi ? İkinizi karşılıklı dinlediler mi hiç ? Bir de şunu söyleyeyim unutulmayacak hiç bir şey yok hayatta . eşiniz geri dönmeye değecek biri olacağına söz verirse bir daha denemekten zarar gelmez. Bebeğiniz için en azından. Doğum anında bile insan eşini istiyor yanında. Ne bileyim çok üzüldüm durumunuza .

Bencede çok ağır kendi adıma çok utandım zaten hiç bir şey için değil de sadece yaşadıklarım ağır geldiği için böyle konuştuğuma çok pişmanım. Farklı şekilde izah edip anlaşılmayınca böyle çıkardım hıncımı galiba ..

Sen ayrılmak istemiyorsun bence. Ailelere söylemişsin, rehberde ismiyle kaydetmişsin, o zaman neden konu açıyorsun. Demek ki içini titreten bir şeyler var hâlâ.
Ne diyim keşke her şeyin telafisi olsa, karşılıklı sevgi mevcutsa geçmişi bırakıp önünüze bakabilir misiniz bilmiyorum.
Ama bence seviyorsun o adamı.

Burdan bakınca saygıyı ve güveni ilk bitiren sensin gibi duruyor
Onun için önce sen kendine dürüst olacaksın
Artık o sözleri bir daha söylemem diyebilir misin
Bu borç meselesi çözüldü mü mesela bu önemli bir konu başlangıç bu çünkü
babası ödüyor mu borcunu?
Şüpheli hareketler demişsin mesela öyle çok büyük bişeyde göremedim ben
Huzursuz evden kaçmış adam
Gece mesajı banyoda okumuş ne varki bunlarda
Ailelerin onun bunun ne düşündüğü önemli değil şu durumda
Önemli olan sensin,eşin ve bebeğin
Ilımlı konuşmaya çalış adamla hort zort gitme bu defa

Olsun en azından farkındasın ne kadar sağlıklı olur bilmiyorum gerçekten ama bu durumları neden böyle söylediğinizi neden bu durumları yaşadığınızı eşinizle çok sakin bir şekilde konuşun devam etmeniz mi Bebek için iyi yoksa burada bitmesi mi konuşun derim ama ne olursa olsun saygı bitmesin o olmayınca dünyaları yakacak kadar aşıkta olsanız olmaz bazı şeyler

Cok garip bir konu.
Yani anlattiginiza gore aldatma yok ama surekli dillendirmis ve kotu cumleler kullanmissiniz. Adamin aldatacagi yoksa da aldatmaya iter gibi haliniz var. Ciddi bir durum yok gibi geldi bence bir sure daha deneyebilirsiniz, bebek geliyor stresli bir donem derken bu haldesiniz gibi.

Tepki verdiğini herşeyde hakliymissin ama tepki verme şeklin yanlış olmuş karşılıklı hataları kabul ederek yapıcı bir konuşma geçerse aranızda bence düzelir hayırlı doğumlar olsun sağlıkla kucağına almayı nasip etsin

Ben en altta belirtmiştim, kendimi yargıladım isterseniz onuda anlatırım diye. Ben durduk yere böyle olmadım ki. Mesela aynı evi paylaşıyorsunuz bu borcun size sorun olacağını bilip karışmamasını istiyorsunuz ki bizi gerçekten çok aşan mevlalar 3 5 bin lira değil e eşiniz sizi takmıyor sonrada borcu ödeyemedim diye sizi evini ihmal ediyor ihtiyaçlarınızı bazen karşılayamıyor haliyle sinirlenip huzursuz oluyorsunuz. Sadece mesaj değil daha bir çok olay var ben kendisine hala güvenmiyorum o konuda.

Valla sende adama açmışsın ağzını yummuşsun gözünü. Böyle birseyden şüphelensen bile bence ona belli etmeden takip edebilirdin hangi erkek seni aldatiyorum der. Ben eğer çocuk varsa kesinlikle eften püften sebeblerle bosanmaya karşıyım. Ki sende hatalisin.

Aldatma benim delilim olmadığı için yok, belkide vardır nereden bilebiliriz ? Eşimin arabasında en son kadın saçı buldum iş arkadaşım bindi dedi o güne kadar hiç denk gelmemiştim o gün mü bineceği tutmuş mesela..

O borç meselesinde sonuna kadar haklısın
Babası ödüyor mu borcu
En azından kendini sorumlu tutmuyor mu geldiğiniz noktadan

Ben ayrılmanın doğru olduğunu düşünüyorum çok düştük toparlayamayız gibi geliyor affedemeyiz içimizde kalır gibi. Seviyorum inkar edemem buraya zaten acı gerçekle yüzleşmek için yazdım.

Belkilerle is mi yapilir Allah askina? Net olana kadar susacaksiniz veya su an acaba mi demeyeceksiniz.

O borç meselesinde sonuna kadar haklısın
Babası ödüyor mu borcu
En azından kendini sorumlu tutmuyor mu geldiğiniz noktadan

Yani bunun gibi meseleler yüzünden ben bu ağır lafları ettim. Durduk yere değildi hiç birşey ama yinede yanlıştı biliyorum. Sorumlu tutuyor mu bilmiyorum konuşmadık yüzyüze gelince konuşacağız..

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…