Boşanma sonrası mis gibi çiçek açanlar

nochance

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
23 Ekim 2014
136
-73
37
Merhabalar

Uzun uzun sebeplerini yazmayacağım burada ama kısaca şöyle söyleyim yoğun bir iletişimsizlik, saygısızlıklar silsilesi sonrası artık kesin sona çok yaklaşmış bulunuyorum yani boşanmaya.
Ancak her ne kadar çalışsam da yurt dışında yaşamak, otizmli bir oğlumun olması vs. konularına bir de boşanma eklenince sanki üzerime karabasanlar çöküyor ben de altında kaldım gibi hissediyorum
Evlilik onarılmayacak şekilde yıprandı ve boşanmak da dünyanın sonu değil biliyorum ama bu geçiş süreci beni çok düşündürüp, depresyona sürüklüyor.
Sorum boşanmış sonra başlıkta da belirttiğim gibi mis gibi çiçek açmış hanımlara: herkesin hikayesi farklı olsa da siz neler yaptınız, nasıl ayağa kalktınız, neler tavsiye edersiniz? Asla tekrar bir evlilik düşünmüyorum ama ben de yine güvenli bir ilişkide sevip sevilmek isterim ilerde. Sizler boşandıktan sonra bu sevgiyi buldunuz mu?
Kısacası benim sanırım bir nebze motivasyon hikayesine, her şey harika olmasa da bugünden iyi olacak denmesine ihtiyacım var şimdilik

Hicbir şey sevmediğin, sana kotu davranan bir erkeğin koynuna girmek kadar korkunç olamaz bence.
Bizim sülalede mutsuz olan herkes, koca koca halalar bile boşanıyor. Hepsi "oh Bee,niye çekmişim bunca sene" diyorlar.
Ayrıca başka ülkede olmak evet desteksizlik açısından güzel ama turkiyede ağzı olan yorum yapıyor. Onlardan uzak olmak da güzel

Zaten cinsel hayat kalmadı özellikle son 1,5 yıldır ama üzücü tabii evli görünümlüsün ama değilsin aslında. Evet dedikodulardan uzak olacağıma seviniyorum ben de

Evet bu yorumu çok çok duydum asla düzlemsel bir düzelme yolculuğu olmuyor ama sonunda çok daha iyi ve güçlü çıkıyormuş insanlar. Bilmiyorum şöyle düşünüyorum ne kadar kötü bir alışkanlık sigara bile bırakıldığında aşırı yoksunluk, sinir stres, baş ağrıları hissediyorsun. Bu da bir alışkanlık neticede zor geçecektir ilk aylar ama lütfen uzun sürmesin zaten bitme noktasına gelene kadar da çok tükeniyor insan

evet haklisiniz kotu bir aliskanlik ve bitecek, gececek. inaniyorum ki daha guzel olacak her sey, kendimle ilgili daha dogrusu iş hayatimla ilgili guzel hayaller kuruyorum, oglum biraz buyudukten sonra oglumla beraber gidecegimiz tatilleri hayal ediyorum bana cok iyi geliyor, iyi hissettiriyor, motivasyonumu arttiriyor tavsiye ederim.

Geçmiş olsun. Ben 7 ay kadar önce boşandım. Herkes çok farklı yoğunlukta yaşıyordur bu süreci. Ben çok dalgalı geçiriyorum. İlk aylar hissizdim. Sonradan patlamalar yaşadım. Kolay değil, hayatın, rutinlerin değişiyor. Kendimize zaman vermeli ve acı çekmek için alan açmalıyız. Ama geçiyor, geçecek. Şu an yalnız yaşıyorum ama evliliğimde hissettiğim gibi yalnız hissetmiyorum. Bi özgürlük, bi ferahlık geldi. Bi de artık hayatımda beni dibe çeken, değersizleştiren biri yok. Çok cesur hissediyorum kendimi bitirebildiğim için. Gene de, günün belli zamanlarında dalıp gidiyorum falan. Ama ben normalde de fazla hassas ve bağımlı biriyim, siz belki çok daha kolay atlatacaksınız. 1 aydır çok tatlı, anlayışlı bi adamla görüşüyorum. Çok güzel şeyler hissediyorum. Ama hala yorgunum, o da çok şefkatle yaklaşıyor. Umarım sizin de kalbinizin dengi bulur sizi. Etrafımda boşanıp da mutsuz olan bi tane bile kadın yok. En yakın arkadaşım, ablam boşandı ve eski yaşatılarını asla özlemediler. Biz de öyle oluruz inşallah.

Bende cocukla bosandim. Sevdim, sevildigim iliskilerim oldu. Evlenmek isteyenler de oldu.

En zor sey kendi duzenimin bozulmasiydi. Evliyken tencereyi koydugum yerden, toz bezlerine kadar duzenliydi. Annemin yanina gelince bi yere koydugum esyayi ertesi gun yerinde bulamaz oldum. Ya yan dolapta ya yikanmis ya başka yerde. Bunada alisiyor insan

Ben de şu an tam anlattiginiz durumdayım 2 ay önce boşandım ama çok zor atlatıyorum annemlerin yanına geldim aradığım seyleri bile bulamiyorum düzenim bozuldu diyorum nefes alamıyorum ne zaman geçecek bilmiyorum bu durum.

Benim odama karismiyor annem. Kirlilerimi kendim biriktirir, yikananlari yerlestiririm. Kendim toplarim. Mutfak konusunda da artik alistim. Zaten calisiyorum sabah gidip aksam geliyorum tencere tavayla isim olmuyor

Galiba sonraki süreçteki zorluklar çocuk olup olmaması, ana baba evine geri dönmek vs gibi durumlara göre değişiyor. Ben yurtdışındayım zaten ana babamın yanına dönmüyorum. Türkiyede olsaydım da dönemezdim benim ana baba maalesef toksik insanlar bana huzur vermezlerdi. Burda desteksizim ama en azından dedikodu, duygusal baskı vs görmeyeceğim. Sadece her işin altından kendim kalkmak, duygusal olarak da yalnız hissetmek zorlayacak gibi geliyor. Umarım kısa sürer

Çiçek açmadım yalan olmasın 2 küçük çocuğum var. Sürekli koşturuyorum ama mutluyum.
Çok güvensiz bir evlilik içindeydim. Her gün kabuslar görüyordum. Boşanınca o kabuslar bitti. Sonra kendi paramı özgürce harcıyorum. Ücretsiz izne ayrılmıştım bebeğim yeni doğmuştu. İç çamaşırı ihtiyacım oldu alamadı pahalı dedi!
Evi ayırdığım gibi gidip en güzel markaları çamaşır kıyafet ne istiyorsam aldım.
Çocuklarımı kendi ahlakıma göre yetiştiriyorum. Bana layık görmediği arabamı satıp daha iyisini aldım çok şükür.
İş yerinde beni gören 10 yıl önceki kadın müdürüm böyle yapıp çok isabetli bir karar verdin dedi.
Güzelleştin gençleştin diyor insanlar. Demek ki çok yıpratmış beni o evlilik.
Bir arkadaşımın eşi de 4 yıldır bırakıp gitti. Mahkemeleri sürüyor. En büyük sebep çocuklarının özel otizmli olması. O defolduğundan beri yavru okuma yazmayı öğrendi. Kelimeler patır kütür geliyor. Arada baba krizi tutuyor ama sırf araçla gezdiriyor diye. Ayda yılda bir o da. Arkadaşım araç almak üzere. Onu da alırsa hiç sorunu kalmaz o mikropla ilgili. Size de kolaylıklar dilerim

Valla bundan daha iyi nasıl çiçek açılır umarım daha da güzel günler gelir sizin için
Bizim evliliğimizde en büyük sorun öfkenin çok yükselerek ağır küfür hakaretler olması yani en temel sebep bu. Ben de yaptım aynısını sonuçta biri başlatınca siz de altta kalmıyorsunuz. Kısacası saygı bitti saygı bitince sevgi, cinsellik vs her şey bitiyor.
Bu kararı alana kadar zaten kadınlar tüm acıyı dibine kadar yaşadığı için boşanınca ferahlıyorsunuz. Umarım dediğiniz gibi benim oğlum da iyi bir gelişim gösterir en büyük duam onunla ilgili zaten.
Size de çok çok mutluluklar diliyorum

Amin amin. En güzel günleri birer birer gelsin kuzunun inş. Çok şükür o zaman bugünümüze. Evet kadınlar özellikle de çocuklu kadınlar son anda boşanıyor. Canımıza tak ettiği noktada bitiriyoruz. Çocuğunuzla size de sağlıklı mutlu huzurlu bir gelecek dilerim

Çiçeği burnunda bekarım hahahah 1.5 ay oluyor boşanalı. Bir arkadaşın yukarıda dediği gibi bazen çok mutlu süper iyi hissederken bazen de gerçeklikten soyutlanıp ben ne yaşadım boşluğuna düşünüyorum, hüzün oluyor. Arkadaşlarla zaman geçirmek; konser, yürüyüş, spor gibi etkinlikler bana çok iyi geliyor. Tabi günün sonunda bin kez şükrediyorum sorunsuz şekilde boşandığımıza, yok yok gerçekten evliyken yalnız olmak bekarken yalnız olmaktan 1000 kat daha acı veren bir şeydi.

Bana da arada "ay kız besbekarım şimdi" mutluluğu geliyor, bi acayip oluyorum. Nasıl güzel bir özgürlük değil mi ?
Darısı tüm mutsuz olup, değersizleştirilen, yalnızlaştırılan ama konfor alanından çıkmaya cesaret edemeyen kadınlara olsun.

Evet kesinlikle. Benimki ekonomik şiddetti (kumar).. Her gece "oynadı mı oynuyor mu yalan mı söyledi hangi bankadan kredi çekti" diye düşüncelerle uyumak yerine sevdiğim playlistlerden dinlerken uyuyorum artık, bu bile ayrı bir huzur.

Allah'ım iyilerle karşılaştırsın, gördüğünüz göreceğiniz en büyük sınav bu evlilik olmuş olsun inşallah.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…