Boşanma sonrası mis gibi çiçek açanlar

Merhabalar

Uzun uzun sebeplerini yazmayacağım burada ama kısaca şöyle söyleyim yoğun bir iletişimsizlik, saygısızlıklar silsilesi sonrası artık kesin sona çok yaklaşmış bulunuyorum yani boşanmaya.
Ancak her ne kadar çalışsam da yurt dışında yaşamak, otizmli bir oğlumun olması vs. konularına bir de boşanma eklenince sanki üzerime karabasanlar çöküyor ben de altında kaldım gibi hissediyorum 🥹
Evlilik onarılmayacak şekilde yıprandı ve boşanmak da dünyanın sonu değil biliyorum ama bu geçiş süreci beni çok düşündürüp, depresyona sürüklüyor.
Sorum boşanmış sonra başlıkta da belirttiğim gibi mis gibi çiçek açmış hanımlara: herkesin hikayesi farklı olsa da siz neler yaptınız, nasıl ayağa kalktınız, neler tavsiye edersiniz? Asla tekrar bir evlilik düşünmüyorum ama ben de yine güvenli bir ilişkide sevip sevilmek isterim ilerde. Sizler boşandıktan sonra bu sevgiyi buldunuz mu?
Kısacası benim sanırım bir nebze motivasyon hikayesine, her şey harika olmasa da bugünden iyi olacak denmesine ihtiyacım var şimdilik 🌸
Çok ama çok güzel olucak herşey merak etme.
4 senelik evlikte aldatıldıgımı ögrenince boşandım. benim çocuğum yoktu. o ilk depresyonlu dönemi kardeşimin yeni doğan kızıyla atlattım daha çok. küçük turlara gezilere çıktım bol bol. kitaplar sinema ve tiyatro en büyük destekçimdi zaten. 2023 yılında harika bi insanla tanıştım. tüm korkularımı alan gözümün içine bakan bi adamla ve yeniden evlendim. şimdi ilki için iyiki bitmiş diyorum. başlarda zor oluyor ama sonuç güzel oldu benim için.

umarım senin içinde çok güzel olur .

Ben de şu an tam anlattiginiz durumdayım 2 ay önce boşandım ama çok zor atlatıyorum annemlerin yanına geldim aradığım seyleri bile bulamiyorum düzenim bozuldu diyorum nefes alamıyorum ne zaman geçecek bilmiyorum bu durum.🤦
Direk kendi düzeninizi başka bir evde kurup bireysel olarak hayat kurduğunuzda hepsi cok daha hızla geçecek emin olun:)

Çok güle oynaya boşanmama rağmen o dönemde 47 kiloya düşmüştüm. Ben de yurt dışındaydım, ayrıca oğlum da ben de spektrumdayiz (yani hayat zaten belli sebeplerden dolayı zordu). Güle oynaya derken o evreye gelene kadar çok zor zamanlar geçirdim, tam bir salak olduğum için ekonomik, psikolojik ve bazen de fiziksel şiddet görüp uzun yıllar cesaretsizce durdum kaldım çünkü.

Ne zaman ki evler ayrıldı, oğluma da bir huzur geldi açıkçası. Evdeki gerginlik, korku yerini kahkahalara bıraktı. Sudan çıkmış balığa dönmedim mi? Tabii ki döndüm, ama hiçbir zaman geri adım atmadım, ayrılınca adam kıymetlimissss moduna girse de. Hiç beceremediğim bir şey olan resim kursuna yazıldım, hayatımın en eğlenceli 10 haftasını geçirdim. Her ay başka bir şehre gezmeye gittim oğlumla, yaşayamadığımız ne varsa elimizden geldiğince deneyimledik.

Çok özet geçiyorum buarada ama sonrasından da bahsedeyim. Tekrar evlendim, ama tekrar evlenme fikri yıllar sonra anca aklıma yattı, uzun bir birliktelik sonrası oldu yani. Oğlum üniversite 2. sınıfa geçti bu sene, halinden memnun. Olgun ve anlayışlı bir çocuktu hep, eşimle de iyi anlaşırlar. Ama yalnızken de iyiydim, biraz bonus oldu eşim.

Boşanma sonrasında kendimi dinledim, dinlendim, büyüdüm, öfkemi dindirip tecrubeymis diye teselli buldum. Ve galiba dediğiniz gibi çiçek açtım ben.

İlerisi için hiç korkmayın, eminim geride bıraktıklarınızdan kat kat güzel olacak. İlhan İrem'in çok güzel bir şarkısı var İlk Gülücükler diye, bizim durumumuzda olan kadınlar için hep aklıma o gelir. Belki sözlerinde kendinizden bir şeyler bulursunuz, dinlerseniz sevinirim. Yürüyün yürüyebildiğinizce... 💕🌸
O kadar umut doldu ki içim yazdıklarınızı okuyunca ağladım çok ağladım ben de o yol ayrimina geldim kendi içimde bir gün benim de çiçeklerim açar değil mi tabi benim ailem yok varlar ama öldüler diyim bir tek küçük kız kardeşim var her anında destek umarım o gün geldiğinde kurtuldugumda ben de sizin gibi yazarım
Benim iki evladım var tabi hiç desteğim yok maddi gücüm de yok şu an için ama göze aldım maddi gücümu elime aldığım anda hayatımı kurucam bir kaç seneyi bulsa bile
Gerçekten gözlerim güler bir gün benim de umarım sevgisizlikten içim kurudu artık çok yoruldum

O kadar umut doldu ki içim yazdıklarınızı okuyunca ağladım çok ağladım ben de o yol ayrimina geldim kendi içimde bir gün benim de çiçeklerim açar değil mi tabi benim ailem yok varlar ama öldüler diyim bir tek küçük kız kardeşim var her anında destek umarım o gün geldiğinde kurtuldugumda ben de sizin gibi yazarım
Benim iki evladım var tabi hiç desteğim yok maddi gücüm de yok şu an için ama göze aldım maddi gücümu elime aldığım anda hayatımı kurucam bir kaç seneyi bulsa bile
Gerçekten gözlerim güler bir gün benim de umarım sevgisizlikten içim kurudu artık çok yoruldum
Sizi ağlattığım için çok üzgünüm ama biraz bile umut olabildiyse hikayem, bu beni çok mutlu eder. 💕

En zor olan şeyi, yani karar vermeyi başarmışsınız, gerisi detaylar artık. İnşallah en kısa zamanda da maddi gücünüzü elinize alır, evlatlarınızla yepyeni bir hayata başlarsınız. Çok güçlüsünüz belli, evlatlarınız için başaracaksınız, onlar da siz de çok mutlu olacaksınız eminim. Birbirinize olan sevginiz özgürlüğe giden yolda en büyük destekçiniz olacak. Güzel haberlerinizi yakında alma dileğiyle. 🌸

X