Boşanma sebebiniz neydi

Daha doğrusu boşanmak için illa eşin aldatma şiddet olayı olması mı gerekiyo. Ben eşimden ayrılmak istiyorum ama korkuyorum kafam karışık. Evlenirken baştan ailem karşı çıkmasına rağmen (babam baskıcıydı) evdeki baskıdan kaçmak için evlendim. Eşimi de seviyodum. Ama hiç tanıyamamışım eşim de ailesi de 10 kat daha baskıcı insanlar. 2 yıldır evliyim çalışmam yasak tek başıma dışarı çıkmam yasak komşularla görüşmek yasak. Hele evlendiğim ilk sene tek başıma bi ekmek almaya bile çıkamıyodum
Eşimin ailesi çok eski kafalı insanlar. Kaynanasız bir yere gidemezsin. Bir şey yaparken eşimin ailesinin de rızası nı almak gerek izin verirler se falan. Maalesef eşimde bu kafa bir insan bütün bunlara izin veriyo. Ben de mutsuzum. Ayrılınca mutlu olacakmışım rahatlayacakmışım gibi geliyo. Ama korkutuyo tabi. Sizce boşanmak için hafif sebepler mi ben abartıyo muyum. Tecrübeli arkadaşlardan fikir almak istiyorum. Kafam karışık çünkü
Ay boşan gitsin. Özgür ol

Geldi abimin yanında da konuştuk tartıştık. Abim de durumu anladı Çift terapistine ikna oldu beyfendi. Araştırdık randevu alcaz. Abim iletişim probleminiz var ben kardeşimin arkasındayım dedi. Her zaman ki gibi eşim beni kötülemeye çalıştı neyseki abim beni bildiği için takmadı. Abımı yolladık eşimin morali bozuldu ben bugün otelde kalcam dedi çıktı evden. Ben de evdeydim. Yarım saat sonra geri geldi vazgeçtim diye hiçbişey olmamış gibi sırnaştı sarılmaya öpmeye çalıştı. Çocuk hayali anlatıyo kendisi. Ben senden ayrılamam ölürüm sensiz yapamam yapıyo. Yarın yalnızken aricam abımı konuşuruz yine. Bakalım çift terapistini denicez ama söyliyim işe yaramıcak çünkü adamın huyu böyle hiççoktan herşeyi denemiş olcaz benim ümidim yok pek. Yine tek yapmam gereken korunmak. Allah yardımcım olsun

Ya şimdi onu bunu geç. Kaç gündür farklı başlıklarda tartışıp duruyoruz. Sen de birçoğumuzu onayladığını belirten cevaplarla yanılıyorsun? Ne yapmaya karar verdin?
Benim düşüncem bu adam değişmez . Ne olacağı belli sonu ayrılığa gidiyo ama eşim ikna olmuyo. Tek yapmam gereken korunmak her şeyin hayırlısı ailemle yürütücem durumu

Geldi abimin yanında da konuştuk tartıştık. Abim de durumu anladı Çift terapistine ikna oldu beyfendi. Araştırdık randevu alcaz. Abim iletişim probleminiz var ben kardeşimin arkasındayım dedi. Her zaman ki gibi eşim beni kötülemeye çalıştı neyseki abim beni bildiği için takmadı. Abımı yolladık eşimin morali bozuldu ben bugün otelde kalcam dedi çıktı evden. Ben de evdeydim. Yarım saat sonra geri geldi vazgeçtim diye hiçbişey olmamış gibi sırnaştı sarılmaya öpmeye çalıştı. Çocuk hayali anlatıyo kendisi. Ben senden ayrılamam ölürüm sensiz yapamam yapıyo. Yarın yalnızken aricam abımı konuşuruz yine. Bakalım çift terapistini denicez ama söyliyim işe yaramıcak çünkü adamın huyu böyle hiççoktan herşeyi denemiş olcaz benim ümidim yok pek. Yine tek yapmam gereken korunmak. Allah yardımcım olsun

Ben otelde kalacagim deyince sen ne dedin? Peki kocisim nasil uygun gorursen mi dedin?

Katip bu adam bosanmadan pericim bosanmaz. Pericim adami duzeltecek. Gelip burada dertlesiyor belki adami duzeltebilecek ustun zeka bir fikir gelir umudu tasiyor. Hicbiriniz de piriltili bir zeka ornegi fikir vermemissiniz ki tuttutmussunuz bir bosan. Hepiniz kiskancsiniz.

Bu arada bunlarin hepsi ayni. Peri de boyle bir ailede yetismis. Perinin ailesi de bu kafada. Yoksa hangi aile bu kizi bunlara birakir.
Düzelmeye ceğini anladım da adam boşanmıyo. Seni de kendimi de öldürürüm diyo. İlişkinin yürümediğini anlaması gerek pat diye eşyamı toplayıp gidemiyorum. Her şey süreç biraz empati lütfen

Düzelmeye ceğini anladım da adam boşanmıyo. Seni de kendimi de öldürürüm diyo. İlişkinin yürümediğini anlaması gerek pat diye eşyamı toplayıp gidemiyorum. Her şey süreç biraz empati lütfen

Hmm bosanmiyorsa ikna etmek gerek. Simdi empati yaptim esim benden bosanmasa sarma sararim ben. Sonucta adamin huyuna gidip ikna etmek lazim.

Adam seni abine kötülüyor hem de senin yanında? Ne diyor peki kadınlık yapmıyor falan mı diyor?
Abin evden gidince çocuk da çocuk diyip sırnaşmaya başlıyor. Bilmiyorum nasıl mideniz alıyor korunmak da çözüm değil. Örnek çok

Anlasın diye beklersen çok beklersin. Adamın kafasındaki senaryo belli, yol haritası belli. Çocuğu koyup eve tıkacak seni. Bunu ne değiştirebilirsin ne de olmayacağına inandırabilirsin. Anca kaçabilirsin kaçabildiğin kadar uzağa. Karşında laf dinleyen bir adam olsa şuan başka şeyler konuşuyor olurdunuz.

Eşinin seni suçladığı konular ne peki? Ne anlattı abine?

Eşinin seni suçladığı konular ne peki? Ne anlattı abine?
Aileme hakaret ediyo dedi. Çalışmamı istemiyolar diye geri kafalılar demiştim ama eşime yani ailesine bi saygısızlığım olmadı kesinlikle. Nişanlıyken kıskançlığını ölçmek için tesettür mankenlik yapıyım demiştim bir kere onu öne sürüyo mankenlik yapacakmış falan. Eski tartıştığımız konuları kendine göre çevirerek anlatıyo

Anlasın diye beklersen çok beklersin. Adamın kafasındaki senaryo belli, yol haritası belli. Çocuğu koyup eve tıkacak seni. Bunu ne değiştirebilirsin ne de olmayacağına inandırabilirsin. Anca kaçabilirsin kaçabildiğin kadar uzağa. Karşında laf dinleyen bir adam olsa şuan başka şeyler konuşuyor olurdunuz.
Bunu anladım abimi çağırmamın sebebi de oydu kendisi de neyin içinde olduğumu görsün bana hak versin diye. Ben ayrılacağımı biliyorum zaten ama pat diye olmuyo işte her şey süreç istiyo

Aileme hakaret ediyo dedi. Çalışmamı istemiyolar diye geri kafalılar demiştim ama eşime yani ailesine bi saygısızlığım olmadı kesinlikle. Nişanlıyken kıskançlığını ölçmek için tesettür mankenlik yapıyım demiştim bir kere onu öne sürüyo mankenlik yapacakmış falan. Eski tartıştığımız konuları kendine göre çevirerek anlatıyo
Kendinde bir hata görmüyor yani. Bu adamın yetişme tarzı, sahip olduğu kültür çok farklı. Daha öncede söyledim, adamın normali bu. Terapiyle düzelecek birşey değil bence ama sen yinede dene şansını bakalım.

Manken olmak icin yuva mi yikilir peri?

Benim düşüncem bu adam değişmez . Ne olacağı belli sonu ayrılığa gidiyo ama eşim ikna olmuyo. Tek yapmam gereken korunmak her şeyin hayırlısı ailemle yürütücem durumu

Yani bir karar vermiş değilsiniz.
Bir ayrılığın gerçekleşmiş olması için tek tarafın karar vermiş olması yeterli. Dolayısıyla adamın ikna olmasına gerek yok. Ama açıkça ifade etmek gerekirse siz ne sorumluluk alabilecek kapasitedesiniz ne de sorumluluk almaya gönlünüz var. Bu yüzden bekliyorsunuz ki adam ikna olsun. Daha doğrusu siz de en az bizim kadar bu işin adamın ikna olmasıyla olmayacağını, daha doğrusu adamın asla ikna olmayacağını biliyorsunuz. Siz içinde bulunduğunuz durumun bile sorumluluğunu almadığınız için adamın boşanmaya ikna olmadığı için boşanadığınız bahanesinin ardına sığınıyorsunuz.

X