Boşanma sebebiniz neydi

Belli oluyor nasıl soğuduğun. Ay beni çok seviyoo olmuşun iki ağladı diye de poposu sıkıştı ona ağlıyo. Kan kustururken hiç ağlamıyodu. Çalışmak istıyorum de bakalım kim ağlıyo o zaman.
Kafası gidip geliyo zaten abimle konuştuktan sonra ben spora başlıcaktım terapiste giedecektik sonra da işe girecektim. Şimdi birdenbire puffff

Kafası gidip geliyo zaten abimle konuştuktan sonra ben spora başlıcaktım terapiste giedecektik sonra da işe girecektim. Şimdi birdenbire puffff
Çünkü değmiyorsun adam olmaya anladın mı? Değmiyorsun. Senin hakkın onun gözünde eline çocuk verilip eve tıkılmak. Başka bişey hak etmiyorsun.

Kaç kere dedim hem de sen biz bu haldeyken çocuk diyosun dedim.saçmala ne çocuğu önce biz düzelelim dedim. Millete özeniyorum her ailede oluyo böyle kavgalar sen büyütüyosun dedi. Ağlıyodu. Sonra ben dedim ki bak benle mutsuzsun sen de kendine göre birini bulsan çok daha mutlu olursun eminim dedim iyice kendini kaybetti adam kendimi öldürürüm diyip ağladı
Her ailede olmuyor böyle şeyler. Ayrıca eşinin psikolojisi hiç normal değil. Ben olsam korkardım böyle biriyle aynı evde yaşamaktan.

Çünkü değmiyorsun adam olmaya anladın mı? Değmiyorsun. Senin hakkın onun gözünde eline çocuk verilip eve tıkılmak. Başka bişey hak etmiyorsun.
Aslında her şey bununla alakalı değer vermemek. Benim eşimden beklentim şuydu 2 yıl çocuğumuz olmadı ya çocugumuz olana kadar çalışabilirsin. Arkadaşlarınla bi kahve içebilirsin nasıl mutlu oluyosan öyle yap sen mutlu olursan bende olurum du. Sırf bu yüzden bitiyo evliliğim. Bunu açıkca eşime söylediğim halde adam anlamıyo. Keşke ağlamasaydı ama benim ağladıklarıma saysın. Ben ağlarken de o sırtını dönüp yatıyo du. Ben kendi değerimi bilmiyorum ki karşımdaki bilsin. Ömür boyu böyle bir zihniyetteki adamla yaşamak istemiyorum. Annem gibi olmaktan korkarken tam da onun gibi olmuşum meğer haberim olmamış.

Ailesiyle tanıştırmadı hiç. Aynı mahalledeydik binalar yan yana hatta ama aileyi hiç tanımıyoruz.
e eski konunuzda demissiniz ki;
"Evlenmeden önce ön tanışma olsun diye 3 yıllık eltim kayinvalidem annem ve ablamla tanışmaya annemlere gitmişlerdi"
herkes tanismis kaynananizla siz kapi komsususunuz bir gun tanimadiniz mi?
ayrica konuda demissiniz ki;
Hele evlendiğim ilk sene tek başıma bi ekmek almaya bile çıkamıyodum
Eşimin ailesi çok eski kafalı insanlar. Kaynanasız bir yere gidemezsin. Bir şey yaparken eşimin ailesinin de rızası nı almak gerek izin verirler se falan.
oysa yeni evliyken kaynanam niye bana cok gelmiyor bende kalmiyor diye dert yanmissiniz;
"Evlendiğimden beri kayınvalidem eltimr daha çok ağırlık veriyo. Daha önemsiyo ben yeni gelin geldigimi bile anlamadim hep her şeyi onun la yapiyo bu duruma üzülüp icerledim. ** eltimle kayinvalidem görüntülü konusuyolarmis beraber pasta börekler yapıyolarmiş. Bi ara kışın her gun kayinvalidemlerde sürekli balik yiyolardı afiyet olsun beni ilgilendirmez ama bizi niye cagirmiyolar. Ben bikere soyledim kayinvalideme bizde gelelim balik yiyelim diye bana sizde evinizde pisirin yiyin dedi amaç birlik olmak degilmi en çok uzuldugum eltimde çok sık kalmaya gidiyo ben de o kadar ısrar ettim gel kal diye 1 kere bile kalmaya gelmedi"
ayrica evden cikamadigim zamanlar dediginiz zaman dilimi doktorlarda gecmis bebek sahibi olmak icin
ve son olarak daha bu eylulde babaniz sizi kabul etmis, bosan gel demis.
neden gitmediniz?

Aslında her şey bununla alakalı değer vermemek. Benim eşimden beklentim şuydu 2 yıl çocuğumuz olmadı ya çocugumuz olana kadar çalışabilirsin. Arkadaşlarınla bi kahve içebilirsin nasıl mutlu oluyosan öyle yap sen mutlu olursan bende olurum du. Sırf bu yüzden bitiyo evliliğim. Bunu açıkca eşime söylediğim halde adam anlamıyo. Keşke ağlamasaydı ama benim ağladıklarıma saysın. Ben ağlarken de o sırtını dönüp yatıyo du. Ben kendi değerimi bilmiyorum ki karşımdaki bilsin. Ömür boyu böyle bir zihniyetteki adamla yaşamak istemiyorum. Annem gibi olmaktan korkarken tam da onun gibi olmuşum meğer haberim olmamış.
Ömür boyu böyle yaşamak istemiyorsan yok ağladı napayım yok sağa yattı napayım yok amuda kalktı bi kafam karıştı yapmayacaksın. G.tüyle gökdelene de çıksa seni evde oturtacak bi yere salmayacak.

Her evlilikte olmaz gecsinler onu... anlattiginiz model babannem ve annemin yaşadigi model, yani bi 40 50 yil oncesinde kalmis eşin ve ailesi... annem hala der "arkamda kimsem yoktu birakip gidemedim ömrüm gitti"diye... hatta şöyle diyim babannem vefat ettiginde annemin 40 yillik kayinvalidesinin arkasindan "gitsin bizde bi hayatimizi yaşayalim,illallah artik" demisligi var... Biz buyuyunce isler bi nebze değışsede annemin malesef kayip bir gençligi var. Lütfen siz kendinize bunu yapmayin! Lütfen hayatiniza sahip çikin...giden zamanin telafisi yok...

Aynennn bana da öyle diyo napıyolar sana öte git mi diyolar şöyle böyle. Bazen boşandıktan sonra boşluğa düşme hissi korkutuyor beni o süreçte de pskiyatriden yardım almayı düşünüyorum
İkinci çocuğum olduktan sonra yaşadıklarına tek çocuğun varken yaşasaydın bir dakika bile Durmaz ayrılırdım psikolojimi o kadar bozdular ki çocuklarına karşı çok dikkatli olan ben unutkanlığın yüzünden 2 yaşındaki kızımın bacağına kaynar çaydanlık devrildi şu an en çok onun vicdan azabı bitiriyor beni kendimi hiçbir zaman affetmeyeceğim unutmayın ki evlilige devam ettiğin zaman çocuğunda olursa bu kavgalardan en çok çocuklar etkileniyor. Cahil insanlarla uğraşılmıyor seni de tüketiyor.

evlikonunuzda demissiniz ki;
"Evlenmeden önce ön tanışma olsun diye 3 yıllık eltim kayinvalidem annem ve ablamla tanışmaya annemlere gitmişlerdi"
herkes tanismis kaynananizla siz kapi komsususunuz bir gun tanimadiniz mi?
ayrica konuda demissiniz ki;

oysa yeni evliyken kaynanam niye bana cok gelmiyor bende kalmiyor diye dert yanmissiniz;
"Evlendiğimden beri kayınvalidem eltimr daha çok ağırlık veriyo. Daha önemsiyo ben yeni gelin geldigimi bile anlamadim hep her şeyi onun la yapiyo bu duruma üzülüp icerledim. ** eltimle kayinvalidem görüntülü konusuyolarmis beraber pasta börekler yapıyolarmiş. Bi ara kışın her gun kayinvalidemlerde sürekli balik yiyolardı afiyet olsun beni ilgilendirmez ama bizi niye cagirmiyolar. Ben bikere soyledim kayinvalideme bizde gelelim balik yiyelim diye bana sizde evinizde pisirin yiyin dedi amaç birlik olmak degilmi en çok uzuldugum eltimde çok sık kalmaya gidiyo ben de o kadar ısrar ettim gel kal diye 1 kere bile kalmaya gelmedi"
ayrica evden cikamadigim zamanlar dediginiz zaman dilimi doktorlarda gecmis bebek sahibi olmak icin
ve son olarak daha bu eylulde babaniz sizi kabul etmis, bosan gel demis.
neden gitmediniz?
Şimdi bakın ben evlendiğim ilk senemde hiçbişey anlamadım bana her şey yasaktı ya tek başıma dışarı çıkmam komşuyla görüşmem falan ben bu durumları ilk 6.ayımda annemle konuştum ilk. Annem de yeni evlisin olur ilk zamanlar yaptı onun dışında eşimle beraber gezerdik dışarda yemek falan yerdik ne bilim bi şekilde idare ediliyodu. Ama sonra ben evde dura dura cid anlamda bunalıma girdim kayınvalidem gil de her şeyime laf eder oldu üstüne bir de alınganlığım eklendi. Şimdi tahammül edilemez halde her şey. İlk zamanlar herkes gibi ben de tanıma aşamasındaydım eve yeni gelin geldiğim için ilgi bekliyodum ama eltim kıskançlık yapmasın diye o ilgi ağırlık ona verildi. Ben de üzüldüğümle kaldım. İnsan kapı komşusunu da tanıyamıyo işte ben bekarken evde duran birisi değildim onu da geçtim annem bile o kadar tanımıyo görmüş mahallede sadece çünkü kayınvalidemgil öyle kimseyle görüşen dışarı çıkıyım geziyim diyen insanlar değil sürekli evde. Ekmek almaya bile kayınbabam gider. Kapının önünden sebzeci geçer ya ona bile inmez kayınbabm kızarmış.
En sonki olayımızda babam son kez deneyin dedi.

İkinci çocuğum olduktan sonra yaşadıklarına tek çocuğun varken yaşasaydın bir dakika bile Durmaz ayrılırdım psikolojimi o kadar bozdular ki çocuklarına karşı çok dikkatli olan ben unutkanlığın yüzünden 2 yaşındaki kızımın bacağına kaynar çaydanlık devrildi şu an en çok onun vicdan azabı bitiriyor beni kendimi hiçbir zaman affetmeyeceğim unutmayın ki evlilige devam ettiğin zaman çocuğunda olursa bu kavgalardan en çok çocuklar etkileniyor. Cahil insanlarla uğraşılmıyor seni de tüketiyor.
Senin adına üzüldüm . Ama kendine bu kadar yüklenme sende insansın sonuçta ve evladının saçının kılına zarar gelsin istemezsin. Her şeyden önce kendi sağlığımız işte bizler iyi olursak çocuklara da o denli iyi bakabiliriz. Çocuk olduğunda her şeyin daha da zorlaşacağının farkındayım o yüzden korkuyorum.

Her evlilikte olmaz gecsinler onu... anlattiginiz model babannem ve annemin yaşadigi model, yani bi 40 50 yil oncesinde kalmis eşin ve ailesi... annem hala der "arkamda kimsem yoktu birakip gidemedim ömrüm gitti"diye... hatta şöyle diyim babannem vefat ettiginde annemin 40 yillik kayinvalidesinin arkasindan "gitsin bizde bi hayatimizi yaşayalim,illallah artik" demisligi var... Biz buyuyunce isler bi nebze değışsede annemin malesef kayip bir gençligi var. Lütfen siz kendinize bunu yapmayin! Lütfen hayatiniza sahip çikin...giden zamanin telafisi yok...
Ben de öyle düşünüyorum duygusal manipülasyonlara gelmemeliyim. Eşim de boşanmıcam diyo inatlaşıyo. Nolcak bilmiyorum. Şimdi ben ciddiye bindirdim işi bana çok iyi davranıyo da biliyorum 2gün sonra yine aynı şeyler bu kafalar zihniyetler değişmiyo ne yazık ki. Eşimde bi korku var benim düşüncem benden sonra birisini bulacağını düşünmüyo ve çevresindeki bizden sonra evlenen herkesin çocuğu oldu o tribe girdi. Allah yardım etsin ne diyim

Ömür boyu böyle yaşamak istemiyorsan yok ağladı napayım yok sağa yattı napayım yok amuda kalktı bi kafam karıştı yapmayacaksın. G.tüyle gökdelene de çıksa seni evde oturtacak bi yere salmayacak.
İnşallah ailemi de ikna ederim. Çünkü bu aralar konuşuyorum annemle falan bunlar çok küçük şeyler düzelir falan yapıyolar. Bizimkilerde aynı zihniyet

İnşallah ailemi de ikna ederim. Çünkü bu aralar konuşuyorum annemle falan bunlar çok küçük şeyler düzelir falan yapıyolar. Bizimkilerde aynı zihniyet
Ailene ihtiyacın yok ki, abin yeterince destek oluyor. Elin para tutmaya başlayınca yanaşacaklar abin farkında o yüzden çok korkusu yok.

X