Boşanma Kararsızlığı

Değer vermiyor
Sevgi dilini kullanmıyor...
Anlıyorum seni...
Boşan mumkunse...
Bunun sonu yok.

3 aylık evli olman ve ardından boşanmış olmak...
Elalem ne der?

Elalem için yaşama güzel kız...
3 günlük dünyada...
Yakışırken giyeceksin derdi mahallede bir teyze...
Yaşlaninca giysen de alsan da yakismayacak be gülüm..

Herkes doktor olmuşsun ama diye başlamış...
Dert doktor moktor dinlemez ki...
Boşanma kararı almak ekmek almak gibi değil ki ?

Bu yüzden canım...
Kendine değer ver...
Sen emanettin ona...
Seni korumakla mükellefti...
Dövmekle değil...

Seni sokakta tokatlarken...
Unutma ki; sen o küçük kasabanin doktoruydun....
Tanimazsin belki sen ama...
Millet tanır seni...

Bunları hak etmiyorsun...
Madem ki ailen de arkanda...
Kaldı ki olmasa dahi...

Güçlü ol...
Özgür ol...
Kozadan çıkan kelebek ol...

Resmen senin adına utandım ve üzüldüm. Ev arkadaşım doktordu benim. Sabahlara kadar ders çalışırdık. Geleceğe dair planlar yapardık. Seni onun yerine koydum da şimdi...
Bu yaşananların sebebini sen de çok iyi biliyorsun. Senin mesleğini, kariyerini kıskandıgının farkındasın. Ama sırf elalem ne der diye kendini bu duruma mahkum ediyorsun. Eşin eziklik psikolojisine girmiş.
Eskiden bende senin gibi düşünürdüm. İyi kalpli olsun der geçerdim. Annem karşı çıkardı hep. Ama bende herhalde senin gibi bir evlilik yapmış olsam, ayni tavırlara uğrayacaktım.
Boşver tüm yaşananları. Tayinini iste, darp raporu al, davanı aç. Yepyeni bir hayata başla. Şiddet gösteren erkek, o gücünün farkına varmış demektir. 30 yıl sabretsen de değişmez.

Kesinlikle katiliyorum . Doktor diye duyguları yok mu onun da basireti bağlandı demekki

İnsanlar konuşur konuşsunlar ne var? İki üç gün konuşup defolur giderler ama bu evliliğe devam ederseniz siz daha çok dayak yersiniz. O kim ki vurabiliyor ya aptala bak ezdirmeyin bu kadar kendinizi! Ben de 3 buçuk aylık evliyim ama boşanmayı düşünüyorum, olmuyorsa olmuyor ölelim mi yani?

elalem ne der mı
cıddı mısın sen ustelık doktorsun baskalarının ne dıyeceklerıne gore mı hayatını ıdame ettırıyorsun
bu soruyu ben sana sorsam bana ne cevap verırdın

Daha önceki sayfalarda yorumum var ama tutamadım kendimi tekrar yazıyorum. Elalem ne der kaygısını bir kenara bırak lütfen kendin için yap bunu. Biraz cesaretle hayatını nasıl değiştirebileceğini düşün. Kazandığın parada ünvanda ağzının tadı mutluluğun olmadığı sürece boş. Biraz cesaret et sadece yarın bir gün keşke boşansaydım deme bu kötülüğü yapma kendine. Elalem ne der diye soruyorsun ya ben şiddet yada aldatılma yüzünden boşanmış insanları görünce diyorum ki : Helal olsun yaşamını kökten değiştirebilecek cesareti varmış, kendisini ezdirmemiş hayatını kökten değiştirebilecek kararı vermiş,kendisine saygısı varmış diyip saygı duyuyorum. Küçük bir yerde yaşıyorsan bir konuşurlar iki konuşurlar. Lütfen hayatını çöpe atma. Bir psikologa/psikiyatriste git tedavi ol çünkü yaşadıkların büyük bir travma. Sizin canım cicim dönemlerinde olmanız gerekirken böyle şeyleri yaşamak, aşağılanmış duygusu, elinizin kolunuzun bağlı olduğu hissi çok zor.
Ama birazcık cesaret. Evet boşanma süreciniz sancılı olacak ama hayatınızı paylaştığınız insan müsveddesi size fiziksel ve ruhsal olarak bir daha zarar veremeyecek. Bu şansı ona vermeyin

Doktorsunuz yaziniz ilkokul mezunu gibi ne bir virgul ne bir paragraf .
Doktorsunuz dayak yiyorsunuz
Doktorsunuz ve bize ne yapayim diye soruyorsunuz ???
Bosanmayin
Boynunuzu kirdiginda otomatik olarak bosanmis ve elaleme rezil olmamis olursunuz ..
Kusura bakmayın ama sözkonusu dertli bunalmış üzgün bir insan var karşınızda ve sizden yardım istiyor. Devlet dairesine dilekçe mi yazıyor ki dikkat etsin noktaya virgüle. Bu zor durumunda bile kendini gayet iyi ifade etmiş bence. Ayrıca konunun doktor olmasıyla ne ilgisi var. İnsanız sonuçta hepimiz. Başımıza her şey gelebilir. İmtihan dünyası...Doktorlar süper ötesi harika evlilikler yapmalı da bizim mi haberimiz yok. Empati yapın lütfen.

millete rezil olma şu bu korkusu değil adam seni sindirmis insanların konuşması mi daha mühim yoksa senin bu hayatı yaşaMan mi? İnsanlar için kendini yakma insanlar her şeyi konuşur yeni bir olay olunca onu konuşur seni unutur sana soran olursa anlaşamadık özel hayatı konuşmayı sevmiyorum de geç adam seni hiçbir şey yapamayacağına inandırmış

Doktorlar mukemmel evlilikler yapsin mi demisim ben ?
Doktor ve meslegi var kendi ayaklari ustunde kimseye gerek kalmadan yasayabilir.
Bu kadar egitimi sokaklarda dayak yemek icin
Koca bir ay calisip 50 lira sadaka almak icin almadi herhalde .
Ayrica su an dayak yemiyor
Carsaf carsaf yazi yazip bir paragraf koyabilir insan okuyo bunu neticede .

Sen bir akil verir misin cok rica ediyorum ya ?
Ne akli verilebilir bi de hele !
Bu adam duzelir mi ?
Kadin onun elinden kurtulabilir mi ?
Bu kadar itis kakistan sonra bu evlilik duzene girebilir mi ?
Bu kadin bu saatten sonra bu adama saygi duyabilir mi ?
Bu adam maasini geri verir mi ?
Ailesine para yedirmekten vazgecer mi ?
Hadi bakalim

:)
Atarlı mısın kızım sen?
Bi bak yorumuma ben zaten yazıcağımı yazdım.
Gereksiz polemik yaratma ben barışsın demedim zaten. Kızı yerden yere vuruyorlar zaten yerden yere vurulmak istese kocasına sorarsı ne yapayım diye. Daha ılımlı yorum yapılması gerektiğini düşünüyorum.

İstersen ev hanımı ol karakterle alakalı canım, doktor olman bir şeyi değiştirmiyor sonuçta hepimiz kadınız
Şiddete maruz kalanların çogu meslek sahibi kişiler ve bu yüzden utanıp söyleyemiyorlar.Utanmayın bu sizin suçunuz değil.
Elalem ne der'i bir kenara atın yarın bir gün 3. sayfa haberlerinde o el alem keşke söyleseydi bilmem ne diyecekler.Eşinizin şiddeti defalarca sürmüş.Hele ki babasına öldürüm diye söyleyen insan baba da bu durumda hala gelmediyse o kişide öldürme potansiyeli vardır.Bunca yıl okudum diyoırsunuz neden?
Soruyorum size insan sayılmayacak kadar cani bir adam tarafından siddete ugramak için mi?ya yarın bir gün kıskançlıgından sizin mesleginizi yapamayacak duruma getirip ortada bırakırsa bunu hiç düşündünüz mü?
Eşinize gelecek olursak sorun net ve açık sizi kıskanıyor ve kullanıyor ben sevgi görmemdedim ortada para tatlı geliyordur.Kapak atmış bir doktora ,parası da var oh dayak yiyiyo hiç ses yok, ev hanımı alsam bu kadar rahat durmazdı diyordur.(Ev hanımından kastım gidecek yeri olmayıp meslegi olmayıp çocukjları için ya da elalem için siddete karşı susması) 3 ay felan degil bir gün dahi durmayın.Kimse boşandıgınızı bilmek zorunda değil.

Ee bizde bosan dedik ..
Sasirdi millet doktor bile bunu diyosa ev hanimi napsin
Geliri ,egitimi olmayan napsina dondu olay.
Sanki atom parcalamis gibi yorum bekliyodum baya bosan demissin
Iyi aksamlar !

İnsan olan anlar zaten yazısını. İnsan olmayan da eleştirir ancak :)

Sen doktorsum ne ailenin arkanda durmasina ihtiyacin var nede bi baskasinin o 6 yil kolaymi gecti merak ediyorum onca yil oku belki gezemeden sabahlara kadar ders calis sonra kronun tekiyle evlen 50tl yi harclik olarak al ve bide uzerine dayak ye.... Senin yerinde issiz birisi olsa dayan der yada yorum yapmadan uzaklasirdim ailene anlat durumu benim aileme gorede esim ve ailesi melekti ben seytandim... Hatta esimin ailesini evimde istemiyorum dedim diye annemle babamla kavga ettik onlarida evden kovdum taki dugun gecesine kadar anasi babasi esim uzerime saldirdi... itekledi beni esim ben eksik kalmadim kavga dovus alisigim yoldum boynunu fln siktim heryerini babamlarda kosarak geldi sahit oldu suan biliyorlar ve bana birak gel bosver diyorlar bende meslek sahibiyim ogretmenim bidaha degil itmek yanlislikla carpsin kafasinda tabak bardak kirip arabama atlayip gidicem babamin evine bide bende siddet yok o beni itti ben parcaladim parama asla karismaz kartimin sifresini bile bilmez ona ragmen boyle dusunuyorum sakin durma...

Elalem ne der diye yaşamayı bırak öncelikle
Şiddet sürekli tekrarlıyo. Büyük konuşmak istemem ama bir kere bile olsa affedilir bir yanı yok.
İşin var, kimseye muhtaç değilsin.
Allah gönlüne göre versin

Ee bizde bosan dedik ..
Iyi aksamlar !

Ne kadar gereksiz boş konuştuğunun farkında mısın acaba?
Bahsettiğim konu düzgün yorum yapılması. Yerden yere vuruluyor kızın sucu varmış gibi.
Boş konuşmak için fazla vaktinizin olduğu besbelli ortada.

Ee bizde bosan dedik ..
Iyi aksamlar !

Şaşıracak bir durum yok bi bakarsın yarın senin de başına gelebilir.
Düzgün bir dille söyleyin insan gibi. Doktor olması uzaylı olduğu anlamına gelmiyor.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…