Boşanma kararı

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Evet benim ondan uzak olmam onunda bu karara almaya itti ama tamamen uyari amaçlı,gerçek den istediği bu değil.. o bana göz daği veriyor onun isteklerine boyun eğmeli istediği gibi biri olmami istiyor yani istesem mutsuz ola ola her dediğini yaparım ama o istek yok..
Maddi Anlamda ayrılma kararı ciddi olursa ve gerçekleşirse krediyi ödemez direk satılığa çıkarır yari yarıya paylaşır ben ona ceketini alıp gitmesini ima ettim ama yanaşmadı.. yani ayrılık kararı alırsak borcu devam ettiği için bankaya kalan borcu vermeyle elime toplamından 120 bin kadar geçer ama benim isteğim o para asla dokunmamak.. ama bi düzen kurmama yardımcı olur diye düşünüyorum.. olsada kalıcı bir çözüm üretmem lazım sonucda 1 kereye bahşiş bir şey olur..
Valla allak bullak oldum.. ailemin durumu iyi kirada evi var ama doğum günümü bile kutlamayan ailem evi bana tahsis etmez.. asla.
Çok pişmanım zamanında aklımı kullanmadım çok pişmanım çok iş işden geçti umutsuzluğa kapılıyorum herşey için çok geç sanki

hic belli olmaz, siz ailenize bir danisin derim,
120 bin kotu para degil, aylik 2 binden 5 yil sizi goturecek bir para, siz de o 5 yilda kendinizi toparlarsiniz.
Dedigim gibi barinma masrafi en kallavisi maalesef, onu bir sekilde cozebilirseniz kendinize cikar bir yol bulabilirsiniz gibi geliyor bana.
Esiniz zaten belirli bir miktar nafaka odeyecektir.

Yazmayacaktım ama dayanamadım. Korku doğru bir motivasyon değildir. Bakın bir sürü erkek eşini aldatıyor boşanmak yerine neden çünkü konfor alanından çıkmaya korkuyor, tazminat ve nafaka ödemeye korkuyor. Ama mutsuz evlilikle böyle sürüp gidiyor. İlla ki herşeyin eksisi ya da artısı var. Ama 70 yaşınıza geldiğinizde pişman olduğunuzda burda yorum yapanlardan hesap soramazsınız. O yüzden kendi eksiklerinizi artılarınızı belirleyin. Pişman olmaktan korkarak yaşanan Bir hayat kaçırılmış Bir hayattır. Ayrıca evren boşluk kabul etmez. Boşandıktan sonra yapacağınız hataları pek tabi evliyken de yapabilirsiniz. Lütfen ne istediğinize odaklanın ve doğru cevabı bulun.

Normalde eşe göre tavır almaya karşıyım, yani bana ters. Ama siz çok genç yaşta evlenmişsiniz, hazırda bir mesleğiniz yok,iki tane de çocuk var ortada. Bunlara ek olarak kriz var, daha da kötü olucak diyorlar, kariyer sahibi insanlar işlerini kaybediyor. Dışarısı zor yani. Sizi en çok rahatsız eden kısıtlama diye anladım ben. Sevgi gösteriyor ama artık sevmediğim için hoşlanmıyorum diyorsunuz. Kıyafet, makyaj konusunda hem onun gözüne batmayacak ama sizi de güzel, şık bakımlı hissettirecek çok alternatif var piyasada. Pantolon üstü hafif kalçayı kapatan gömlekler bluzlar, çok güzel uzun elbiseler var. Hepsi anne modeli değil yani. Eşinizin size müdahalesine sebep olmayacak şekilde emin olun güzel giyinebilirsiniz. Sevgi konusuna gelince terapi istemiyor diyorsunuz, artık youtubeda bile çok güzel psikologlar, danışmanlar videolar yayınlıyorlar. En azından içinizdeki çalkantılı biraz çözebilmek için yardımcı olur. Salgın bitince sadece kadınların gittiği meslek edindirme kurslarına katılabilirsiniz ilginiz doğrultusunda. Şu aşamada üniversite daha zor gözüküyor. Sizin moraliniz düzeldikçe eşinize davranışlarınız da değişicek, belki de onun da davranışları değişicek sizde ki olumlu tavırları görünce. Yıkmak kolay ve çoğu zaman pişmanlık getirir. Bir de böyle deneyin.olmazsa zaten yapacak birşey yok.

Merak ediyorum hayatınız nasıl? Yanı calisiyormusunuz ?cocugunuz? Ilişkiniz?
Çalışıyorum tabi ki. İyice bir işim var devlette. Kariyerim var. Kızım büyüdü ama keşke sabırlı olabilseydim ki buzde kültür farkından tut da beni sevmeyen bir eşe kadar herşey vardı evliliğimiz de.
Gelelim senin şartlarına.
Özel sektörde 3000-4000e çalışacak olsam asla bosanmam.
Şu an iyiyim maddi sıkıntım yok hiç de olmadı. Dediğim gibi ev araba var ama doğru düzgün adam yok üstte bahsettiğiniz "peki duygular' meselesi özel sektorde koştur koştur sabahın köründe akşamın bı yarısına çalışınca kalmıyor işte.
Çok var özelde çalışan boşanan arkadaşım, ablalatim. Hepsi de bıkmış her an işsiz kalabilmrkten, üç kuruş kendine lüks yasayamamaktan. Hepsinin derdi zengin bir koca bulsak da rahat etsek. Zengin koca derken eve düzgün maş giren, arada hediye alabilen, arada dışarda yemek yiyebilecekleri, yazları ucuz pansiyonlar yerine bir otele gidebilecekleri bir rahatlık. Yani orta hal.bonlaedan bir çoğu da şu an işsiz. İçlerinde 20 senedir bir fiil çalışıp alanında uzman olanlar var. 1 senedir işsizler sağdan soldan(anne baba akraba komşu) aldıkları yardımla geçiniyorlar.
Dertleri rahat etmek artık. Bilmem anlatabiliyor muyum,? Senin şu anda yavruların yanındayken, kocan evindeyken, geçim derfin yokken veya azken yaşadığın hayatı istiyorlar sadece.
Hayat senin. İster nisan ister boşanma.
Duygular diye diye kafanı taşlara vuracaksın. Hay ben o kalbimi taş edeydim de bosanmasaydim diyeceksin.
Ben burada çok kişiye boşan dedim. Aldatma şiddet saygısızlık adam.yerine konmamak çok ciddi sebepler. Ama duygularım.bitti, şefkat duymuyorum, dokununca tiksiniyorum diyorsan git tedavi ol.
Hayatında biri olmadığına emin misin?

Canim bosanjnca yine istediğin gayat
Yaz

emin olun yazınızı defalarca okucam hepsi çok doğru her kelimesi dolu ve dogru..
Şuan gercekden canım aciyarak yazıyorum sevmedigim biri ile bir ömur geçirmek mi benim kaderim. Hayal ettiğin hiç birseyi yaşamamak.. Nasıl geçer böyle ömur.. Içim artık çok baska iken nasıl bastırcam duygularımı? Yaşarken ölmekmi benim kaderim ? Bir kadın soğumuşsa bitmişse bazı şeyler tekrar eskisi gibi olmuyor bundan sonrasında yüzümde en sahte tebessüm ile mutluluk rolümü Oynucam
Canim bosaninca yine istediğin hayatı yasayamayacaksin. Belki istediğin gibi giyineceksin belki istediğin gibi gezeceksin ama inan bunların hiçbiri kendini ateşe atmaya değmez. Dışarısı ateş. Söylüyorum sana.keske sihirli bir değnek olsa ve eşini biraz duzeltsem.
Benim eski eşim de çok rahatken sonrasında tutucu oldu. Bunda devlette yükselmesi ve politik olarak usttekilere de yakinlik etkili oldu. Beni nikahlara vb goturmezdi düşün. Eminim giyeceklerimden utanirdi. Almanya'daki kardeşinin yanına gidecekti. Kardeşi benden için onu getirme demiş ki daha hiç karşılaşmamıştık. Eşim de ağzını açıp tek kelime etmedi ki ben asla kolsuz, dekolte, mini hatta etek giymezdim. doğululardi.
Yani dediklerini çok iyi anlıyorum. Çok iyi. Benzerlerini yaşadım.
Sanma ki rahat rahat atıp tutuyorum.
Ama yine diyorum ki keşke biraz daha deneseydim. Keşke kızımi babasından ayirmasaydim. Keşke kızıma hayatta yapılabilecek en büyük kotulugu annesi olarak ben yapmasaydim.
İnan buyudugunde sorsa, ne diyeceğimi bilmiyorum. Beni bunun için mi babamdan ayırdın diyecektir.
Senin de verecek sağlam bir cevabın olsun.
Maddi olarak ayaklarının üzerinde saglam durmayı hiç saymiyorum bile. O kesin olmalı zaten.

Velayet konusundan baslayim. 9 yasindaki bir cocuk anneye verilir. Pedagog esliginde cocuga kimde kalmak istersin diye sorulabilir sorulmayadabilir ama genelde o yastaki cocugun anne ilgi ve sefkatine ihtiyaci oldugu icin anneye verilir. Velayet icin annenin calisip calismadigina bakilmaz. Cocuklar icin nafaka verilir. Siz de calismadiginiz icin nafaka alirsiniz. Yalniz nafaka miktarlari biraz dusuk onu soyleyim. Anlasmali bosanirsaniz nafakayi siz belirlersiniz hakim onu kabul eder ama cekismeli bosanmalarda miktari hakim belirler. Anlasmali bosanin esiniz kabul ederse, evden de cikmayin cocuklarin duzenini bozmamak icin. Esiniz tasinsin. Anladmali bosanmalarda sartlari esinuzle siz belirlersiniz. Bir protokol hazirlayip imzaliyorsunuz. Iki taraf da ortak noktada bulusursa cekismeli bosanmaya gerek kalmaz.
Soyle de yapabilirsiniz. Bir sure esinizke ayri yasayip yapip yapamayacaginiza bakabilirsiniz.

Konunuzda çok fazla "duygular" betimlemesi var.
Boşanın , boşanmayın demen ama sizin gözünüz, gönlünüz çoktan taşınmış o evden belli.
Ama yeni hayatınızda bu boşluğu doldurabilecek misiniz?
Bu sizin ne kadar risk alabildiğinize bağlı.
Ben maddi ve manevi şartlar hazır olmadan ( şiddet-aldatma vb. hariç) 2 çocukla beraber bir belirsizliğe atlanmasını tavsiye etmem.
İyi ölçüp biçin.
Dimyata pirince giderken evdeki bulgurdan olmayın.

Normalde hic huyum degildir ama sizin tumunu okudum.. kusura bakmayın ama banada gözünüz biraz dışarda gibi geldi saç makyaj kıyafet duygular falan diyorsunuz küçük yaşta hemen evlendiğiniz için içinizde kalmış bazı şeyler 13 yıldır saç baş konusunda pek ala orta yolu bulabilirdiniz.. bence eşiniz o kadar baskıcı olsa hala bildiğinizi okumaya devam edemezdiniz.. bana dokunmasını istemiyorum ağlıyorum kısmında sizin için üzüldüm ama kolay şeyler değil haklısınız.. eşiniz eş terapisine daha önce gitmiş ikna ederseniz gene gider.. cinsellik konusundaki hislerinizi açık açık konuşun değişmek istiyorum bana zaman ver destek ol bu sorun için terapiye gidelim falan deyin.. sizi çok anaç değilde daha çok kendinizi düşünüyor rahat rahat giyinip gezmek istiyor gibi gördüm ama çocuklarınızın düzeninide düşünün.. altın çağım diyorsunuz çocuklarınız bu rahatlıkta büyümeyi hakediyor 100 bin 120 bin bi para değil ona güvenmeyin param var diye düşünmeyin hazıra dağ dayanmaz.. ama cinsellik konusunda eşinizden vakit isteyin siz isteyene kadar size dokunmasın.. terapiye gitmek eskisi gibi olmak istemiyorum deyin ve ondan destek isteyin belliki o sizi hala seviyor.. aldıgınız kararların arkasında durun ama kurs falan veya üniversiteyi açıktan okuyabilirsiniz açıköğretimde bir sürü bölüm var onu araştırın.. kolay gelsin hakkınızda hayırlısı..

Normalde hic huyum degildir ama sizin tumunu okudum.. kusura bakmayın ama banada gözünüz biraz dışarda gibi geldi saç makyaj kıyafet duygular falan diyorsunuz küçük yaşta hemen evlendiğiniz için içinizde kalmış bazı şeyler 13 yıldır saç baş konusunda pek ala orta yolu bulabilirdiniz.. bence eşiniz o kadar baskıcı olsa hala bildiğinizi okumaya devam edemezdiniz.. bana dokunmasını istemiyorum ağlıyorum kısmında sizin için üzüldüm ama kolay şeyler değil haklısınız.. eşiniz eş terapisine daha önce gitmiş ikna ederseniz gene gider.. cinsellik konusundaki hislerinizi açık açık konuşun değişmek istiyorum bana zaman ver destek ol bu sorun için terapiye gidelim falan deyin.. sizi çok anaç değilde daha çok kendinizi düşünüyor rahat rahat giyinip gezmek istiyor gibi gördüm ama çocuklarınızın düzeninide düşünün.. altın çağım diyorsunuz çocuklarınız bu rahatlıkta büyümeyi hakediyor 100 bin 120 bin bi para değil ona güvenmeyin param var diye düşünmeyin hazıra dağ dayanmaz.. ama cinsellik konusunda eşinizden vakit isteyin siz isteyene kadar size dokunmasın.. terapiye gitmek eskisi gibi olmak istemiyorum deyin ve ondan destek isteyin belliki o sizi hala seviyor.. aldıgınız kararların arkasında durun ama kurs falan veya üniversiteyi açıktan okuyabilirsiniz açıköğretimde bir sürü bölüm var onu araştırın.. kolay gelsin hakkınızda hayırlısı..
Merhaba. Sondan başlayım.. okumak içimde kalmıştı benim durum nereye giderse gitsin okumayi gercekden istiyorum..
Dediginiz rakamdaki para gercekden ufak zaten niyetim de asla kullanmamak hazıra dağ dayanmaz dediginiz gibi..
Demissiniz giyim, saç makyaj.. bunlar hep vardı ben hep bakımlı biriydim sadece hayat gayesinde çocuk büyüttüm kilolarım vardı göze gelmiyordu anlatabildimmi .. giyim kilo olunca otomatikman büyük beden oluyor alternatifler daralıyor bunu böyle dile getirme sebebim şuan 46 bedenden 36 bedene 6 ayda geldim ve ne giysem şuan güzel duruyor göze o yüzden batıyor bstmaysn makyaj saç ve giyimim..
Çocukların konusunda büyük haksızlık etmişsiniz bakın ben 2.doğumumdan sonra artık sevmediğimi anladım, bıraksam o zaman bırakırdım. Oyle yada böyle belki laf yerdim ,psikolojik baskıya uğrardım ama ailem sokağa atmazdı şuan bir adım atmiyorsam onlar için atmiyorum... biri burada çocukları babaya ver demiş.. aslaaaaa ..benim çetrefilli hayatımı çocuklarımın lafının az geçirmem nasıl beni Kendimi daha düşündüğümü gösterir..
Allah kimsenin başına vermesin kaç yılı verdim bu evliliğe neler yaşadım altın cağım derken gerek maddi, gerek rahatlık ( kayinvalide-gorumce) sorunları aştığımim için altin cağ olarak adlediyorum.

Konunuzda çok fazla "duygular" betimlemesi var.
Boşanın , boşanmayın demen ama sizin gözünüz, gönlünüz çoktan taşınmış o evden belli.
Ama yeni hayatınızda bu boşluğu doldurabilecek misiniz?
Bu sizin ne kadar risk alabildiğinize bağlı.
Ben maddi ve manevi şartlar hazır olmadan ( şiddet-aldatma vb. hariç) 2 çocukla beraber bir belirsizliğe atlanmasını tavsiye etmem.
İyi ölçüp biçin.
Dimyata pirince giderken evdeki bulgurdan olmayın.
Haklisiniz keşke bir anda olsa geleceği görebilsem.. şuan radikal bir karar vermem çocukların ve geleceğimi düşünmem.. ama bir gerçek var ki bedenim bu evde ruhum gönlüm dediginiz gibi çoktan taşındı. Koca bir boşlukta bedeni bekliyor..
Yazıldığı gibi kolay değil inanın.. Sevmek sevilmek ne kadar güzel duygular. Birde tam tersini düşünün.. evet evliliklerde bazı şeyler biter yetini başka birşey alır. Ama bende yokk.. çürüyorum hergecen gün.. Keske anlaşılsam, ifade edebilsem..
Kafamda sadece şu artık hayat bitti ömrünün sonuna kadar içindeki hevesle özlemlerle keşkelerle yaşayıp cürüceksin

Velayet konusundan baslayim. 9 yasindaki bir cocuk anneye verilir. Pedagog esliginde cocuga kimde kalmak istersin diye sorulabilir sorulmayadabilir ama genelde o yastaki cocugun anne ilgi ve sefkatine ihtiyaci oldugu icin anneye verilir. Velayet icin annenin calisip calismadigina bakilmaz. Cocuklar icin nafaka verilir. Siz de calismadiginiz icin nafaka alirsiniz. Yalniz nafaka miktarlari biraz dusuk onu soyleyim. Anlasmali bosanirsaniz nafakayi siz belirlersiniz hakim onu kabul eder ama cekismeli bosanmalarda miktari hakim belirler. Anlasmali bosanin esiniz kabul ederse, evden de cikmayin cocuklarin duzenini bozmamak icin. Esiniz tasinsin. Anladmali bosanmalarda sartlari esinuzle siz belirlersiniz. Bir protokol hazirlayip imzaliyorsunuz. Iki taraf da ortak noktada bulusursa cekismeli bosanmaya gerek kalmaz.
Soyle de yapabilirsiniz. Bir sure esinizke ayri yasayip yapip yapamayacaginiza bakabilirsiniz.
Oncelikle bilgilendirme için çok teşekkür ederim. Eğer güzellikle ayrılırsak eşimin bana destegi olur.. ve özellikle nafaka çocuklarına vereceği fazlasıyla verir o konuda icim rahat.

Çalışıyorum tabi ki. İyice bir işim var devlette. Kariyerim var. Kızım büyüdü ama keşke sabırlı olabilseydim ki buzde kültür farkından tut da beni sevmeyen bir eşe kadar herşey vardı evliliğimiz de.
Gelelim senin şartlarına.
Özel sektörde 3000-4000e çalışacak olsam asla bosanmam.
Şu an iyiyim maddi sıkıntım yok hiç de olmadı. Dediğim gibi ev araba var ama doğru düzgün adam yok üstte bahsettiğiniz "peki duygular' meselesi özel sektorde koştur koştur sabahın köründe akşamın bı yarısına çalışınca kalmıyor işte.
Çok var özelde çalışan boşanan arkadaşım, ablalatim. Hepsi de bıkmış her an işsiz kalabilmrkten, üç kuruş kendine lüks yasayamamaktan. Hepsinin derdi zengin bir koca bulsak da rahat etsek. Zengin koca derken eve düzgün maş giren, arada hediye alabilen, arada dışarda yemek yiyebilecekleri, yazları ucuz pansiyonlar yerine bir otele gidebilecekleri bir rahatlık. Yani orta hal.bonlaedan bir çoğu da şu an işsiz. İçlerinde 20 senedir bir fiil çalışıp alanında uzman olanlar var. 1 senedir işsizler sağdan soldan(anne baba akraba komşu) aldıkları yardımla geçiniyorlar.
Dertleri rahat etmek artık. Bilmem anlatabiliyor muyum,? Senin şu anda yavruların yanındayken, kocan evindeyken, geçim derfin yokken veya azken yaşadığın hayatı istiyorlar sadece.
Hayat senin. İster nisan ister boşanma.
Duygular diye diye kafanı taşlara vuracaksın. Hay ben o kalbimi taş edeydim de bosanmasaydim diyeceksin.
Ben burada çok kişiye boşan dedim. Aldatma şiddet saygısızlık adam.yerine konmamak çok ciddi sebepler. Ama duygularım.bitti, şefkat duymuyorum, dokununca tiksiniyorum diyorsan git tedavi ol.
Hayatında biri olmadığına emin misin?
Nedense özellikle sizin mesajlarınızı okumaya ayrı seviyorum.. sizi gözümde aslında gözümde demeye gerek yok gercekden güçlü bir karakter olduğunuzu burada herkes görebiliyor..
Bakin siz mantık evliliği yapmışsınız sonucda duygusuz değilsiniz elbet birşey de hissetmissinizdir.. herşeyden önce çocuğunuzun babası ama karakter meselesi..
Ama ben aşırı hassas biriyim. Sevmek sevilmek insan bunu arzu ediyor. Giyim, makyaj hanı şu şekilde algılandı bunlar için ben sorun cikariyorum burada demek istediğim bu kadar basit şeylere karışıyor sonucda ben hep böyle idim ama zayıflamam göze battı..insanlar birbirini değiştirmek yada kısıtlamak için evlenmemeli sonucda ben nerede nasıl gözükeceğini nasıl davranacağımı bilen biriyim bunlar onun için mesele olmamalı inan insan sıkılıyor.

Yazmayacaktım ama dayanamadım. Korku doğru bir motivasyon değildir. Bakın bir sürü erkek eşini aldatıyor boşanmak yerine neden çünkü konfor alanından çıkmaya korkuyor, tazminat ve nafaka ödemeye korkuyor. Ama mutsuz evlilikle böyle sürüp gidiyor. İlla ki herşeyin eksisi ya da artısı var. Ama 70 yaşınıza geldiğinizde pişman olduğunuzda burda yorum yapanlardan hesap soramazsınız. O yüzden kendi eksiklerinizi artılarınızı belirleyin. Pişman olmaktan korkarak yaşanan Bir hayat kaçırılmış Bir hayattır. Ayrıca evren boşluk kabul etmez. Boşandıktan sonra yapacağınız hataları pek tabi evliyken de yapabilirsiniz. Lütfen ne istediğinize odaklanın ve doğru cevabı bulun.
Ne kadar doğru..
Ben o önümü giremediğim yerdeyim.. imkanlar benim adım atmamı engelliyor. Sonuç tek olmucam ben sanırım bu hatta çürümeye mahkumum

Normalde eşe göre tavır almaya karşıyım, yani bana ters. Ama siz çok genç yaşta evlenmişsiniz, hazırda bir mesleğiniz yok,iki tane de çocuk var ortada. Bunlara ek olarak kriz var, daha da kötü olucak diyorlar, kariyer sahibi insanlar işlerini kaybediyor. Dışarısı zor yani. Sizi en çok rahatsız eden kısıtlama diye anladım ben. Sevgi gösteriyor ama artık sevmediğim için hoşlanmıyorum diyorsunuz. Kıyafet, makyaj konusunda hem onun gözüne batmayacak ama sizi de güzel, şık bakımlı hissettirecek çok alternatif var piyasada. Pantolon üstü hafif kalçayı kapatan gömlekler bluzlar, çok güzel uzun elbiseler var. Hepsi anne modeli değil yani. Eşinizin size müdahalesine sebep olmayacak şekilde emin olun güzel giyinebilirsiniz. Sevgi konusuna gelince terapi istemiyor diyorsunuz, artık youtubeda bile çok güzel psikologlar, danışmanlar videolar yayınlıyorlar. En azından içinizdeki çalkantılı biraz çözebilmek için yardımcı olur. Salgın bitince sadece kadınların gittiği meslek edindirme kurslarına katılabilirsiniz ilginiz doğrultusunda. Şu aşamada üniversite daha zor gözüküyor. Sizin moraliniz düzeldikçe eşinize davranışlarınız da değişicek, belki de onun da davranışları değişicek sizde ki olumlu tavırları görünce. Yıkmak kolay ve çoğu zaman pişmanlık getirir. Bir de böyle deneyin.olmazsa zaten yapacak birşey yok.
Her şeyi denediğini söylesem.. tekrar diyorum giyim, makyaj,vs.. benim burada demek istediğim dinlediğim müziğe bile karışıyor..
Sorun şu ki bir arkadaş yazmış bu grupta..benim kalbim gönlüm aklım artık bu evde değil.. haa bir yerdede değil koca boşlukta o yüzden içinden bu evliliğe dair birşey yapmak gelmiyor.. zamanında yaptım ama artık tükendim.. bir kalp soğursa tekrar ısınmaz

Ya siz nasıl insanlarsınız? Kadın, bana dokununca ağlıyorum diyor siz hala yok macera arıyorsun, yok bilmemne diyorsunuz. Üstte birileri boşanınca çocukların psikolojisi bozulur vs vs yazmış. Kadının nasıl üzgün olduğunu görmüyor musunuz? Az empati kurun.
Anlamak için yaşamak gerek ki Allah kimseye yaşarmasın.. inanın çok zor.. Ben ışığı olan çevrem tarafından sevilen biriyim.. Kendimi izole ettim resmen işığın sondu

Hayır. Ama az önce yazan arkadaş böyle devam ederse birine aşık olursunuz lafı beni dehşete düşürdü korktum... sevmemek sizce neden olamazmi sevmediğiniz biri size dokunsa tabi biz zamanla bu hale geldik
Peki sevmediğiniz adamdan neden 2 tane çocuk yaptınız. Çocuklarınıza da yazık değil mi? Eşinizle ilgili ayrıntılı bir bilgim yok, birse onun tarafından dinlemek lazım. Karşılıklı fevri hareket etmeden, bağırıp çağırmadan yalnızken konuşmayı deneyin, nasıl düzeltebileceğiniz hakkında fikşr alışverişi yapın ve yeniden deneyin bence, birlikte terapiye gidin, bence eşinizin sizi kısıtlamasından dolayı eşinize gıcık oldunuz ve kin tuttunuz bu yüzden de bu negatif duygularınız birikti birikti ve sevginizin önüne geçti. Birde eşinizin tarafından bakmayı düşünün, severek evlendiği 2 çocuğunun annesine dokunurken karısının ondan hoşlanmadığını, onu istemediğini hissetmesi bir erkek için ne kadar da gurur kırıcı, üzücü olabilir diyorum. Hiçbir şey tek taraflı değildir. Aslında evliliğinizde ilgi, kısıtlama, sevgi dışında bir problem yok gibi görünüyor. Boşandığınızda ya çok pişman olur eşinizi çok sevdiğinizi anlarsanız ve eşinizi özlerseniz ne olacak???

Peki sevmediğiniz adamdan neden 2 tane çocuk yaptınız. Çocuklarınıza da yazık değil mi? Eşinizle ilgili ayrıntılı bir bilgim yok, birse onun tarafından dinlemek lazım. Karşılıklı fevri hareket etmeden, bağırıp çağırmadan yalnızken konuşmayı deneyin, nasıl düzeltebileceğiniz hakkında fikşr alışverişi yapın ve yeniden deneyin bence, birlikte terapiye gidin, bence eşinizin sizi kısıtlamasından dolayı eşinize gıcık oldunuz ve kin tuttunuz bu yüzden de bu negatif duygularınız birikti birikti ve sevginizin önüne geçti. Birde eşinizin tarafından bakmayı düşünün, severek evlendiği 2 çocuğunun annesine dokunurken karısının ondan hoşlanmadığını, onu istemediğini hissetmesi bir erkek için ne kadar da gurur kırıcı, üzücü olabilir diyorum. Hiçbir şey tek taraflı değildir. Aslında evliliğinizde ilgi, kısıtlama, sevgi dışında bir problem yok gibi görünüyor. Boşandığınızda ya çok pişman olur eşinizi çok sevdiğinizi anlarsanız ve eşinizi özlerseniz ne olacak???
Vakit meselesi tabi..Keske yazdigim herşeyi okuma zamanınız olsaymış cunki anlardınız saydığımız herşeyi yaptığımı.. evinizdeki çiçeğe bile sevgi aşılayıp suyunu verirken benim güneşe mahkum kaldığımı kurudugumu susadigimi anlardiniz

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
X