Boşanma kararı ve kararsızlığım

fikirci1

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
17 Ekim 2024
1
0
25
Merhaba hanımlar. Benim danışmak istediğim konu boşanmam ile ilgili. 2.5 yaşında bir kızım var 3.5 senedir evliyiz. Eşimin kızım olduktan sonra kumar oynama alışkanlığı olduğunu borclarindan öğrendik. Söz verdi vs ama birkaç kez daha tekrarladı bu durumu bende ailemin yanina gelmiştim boşanmaya karar vermiştim fakat geçen sene tekrardan yapmayacagini söyledi psikolojik tedavi alması gerektiğini belirttim ve bu sartla kabul ettim birkaç seans gidince iyi olduğu için bıraktı tedaviyi son 5 6 aydır bana maaşıyla ilgili konularda yalan söylemiş ve şahsi telefon kullanmayi bırakmıştı şirket hattı telefonu vardı sadece burdan oynayıp oynamadıgina bakıyordum bazen. 1 ay önce bu yalanlari ortaya çıktı yeminler etti oynamadıgina sadece maddi sıkıntılar yasamis bizi daha fazla üzmemek için yalan söylemiş. Ben yinede kabul etmedim ailemin yanına geldim boşanma konusunda kararlıydim. Sonrasında 2 hafta sonra bana mesajlar attı pişman olduğunu sevdiğini mücadele edeceğini vs kabul etmedim. Güvenim inancım yok artık çünkü burda hayat kuracağımi ve dönmeyecegimi belirttim ama o kızımın üstüne yemin etti oynamadıgina bende söylediği yalanların da doğru bir davranış olmadığından dolayı boşanma konsuunda kararli olduğumu söyledim. En son ısrar edince bir süre ailemin yanında kalacağımı düzeltmek istiyorsa bu sehre taşınmamiz cabalamamizi söyledim bu süreçte nasıl bir hayat yasayacaguz diye tartıştık kavga ettik bende ağır konuştum suanda da ikimizde kararsısiz duygusal karmaşa yaşıyoruz. Dusunceliyim bosansam kızım ilerde mutlu olur mu yaşım 25 ilerde illaki yalnız kalmak istemeyip hayatımı biriyle birleştirmek istesem kızım için sıkıntı olur mu bana ne olur yol gösterin kafam Allak bullak

X