Boşanma Aşamasındayım. Affetmeli miyim?

hypnoss_

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
9 Mayıs 2017
4
2
30
Arkadaşlar Merhabalar,
İlk önce durumumu şöyle anlatayım. 1 ay önce nikahım kıyıldı. 2 hafta sonra düğünüm olacaktı. Ayrı evde kalıyoruz.Çeyizim gitti evimiz hazır. Eşimle çok zor bir nişanlılık dönemi geçirdik. Bazı olaylar ailelerimize yansıdı. 1 hafta önce şiddetli bir tartışma geçirdik ilk defa bana tokat attı. Gece evime 20 dakikalık bir yerde beni sokakta bıraktı gitti. Yakındı ama korktum. 1 hafta ses soluk çıkmadı. Bende aileme anlattım herşeyi. Ailem çok kızdı gittik tüm çeyizimi toparladık. Dava açmaya karar verdik. Çok acı çekiyordum. Eşim aramaya basladı. Sürekli tersledim canım acıya acıya sürekli arıyor. Tüm zararı karşılayacağını, herşeyi telafi edeceğini sölüyor.
Ama annem de babam da suan çok karşı. Babam hergün arayıp onunla görüşmeyeceğime dair sözler söylüyor.
Annem adını dahi duymak istemiyor. Eşim de gerekirse ayaklarına kapanacagını söyledi. Ailesi ile gelmek istiyorlar.
Ne yapmalıyım ? Siz olsanız ne yapardınız ? Belki fikirleriniz bana ön ayak olur. Kendimi baskı altında hissediyorum gerek ailem gerek eşim. Yorumlarınız nedir?

bence düzelmez...
insan 7sinde neyse 70inde de odur derler..
70ten sonra düzelir belki. ömrünü heba etmeye hazır mısın?

Belki diyorum. Son bir umut mu diyorum. Nişanlılık zor dönem. Çok yıprandık borç harç. Bilmiyorum. Kafam çok karışık.

Belki diyorum. Son bir umut mu diyorum. Nişanlılık zor dönem. Çok yıprandık borç harç. Bilmiyorum. Kafam çok karışık.

peki ailen? annen baban? eşinin bir tokatında seni onun elinden aldılar.
sırf senin için endişelendiklerinden...
onlara arkanı dönüp gidebilecek misin?
ya da yine aynı şeyleri yaşarsanız eğer, geri dönebilecek misin?

Onların rızası olmadan bir adım atmayacağım. Bundan eminim. Herşey rızaları olursa düzelecek. Ama bir daha yaşarsam kimseye sığınamam.

Cok dusuk bir ihtimal duzelmesi. Bu kadar mi kolay vurmasi yani? Tabi siz daha iyi taniyorsunuz ne kadar samimi icten geliyor bu pisman halleri? Ne kadardir taniyorsunuz hic bunu yapacak biri degildi diyor musunuz? Vurmus bir de 1 hafta aramamis anca gecmis siniri heralde, hemen ben ne yaptim deyip aramaliydi bence..

Nişanlılık zor bir dönem gergin bir dönenden geçiyorsunuz belli ... Ama ailesi ile gelsin bir kere dinletin bence isterseniz eğer anne Babanız ikna olursa sizde düşünürsünüz

Z
Arkadaşlar Merhabalar,
İlk önce durumumu şöyle anlatayım. 1 ay önce nikahım kıyıldı. 2 hafta sonra düğünüm olacaktı. Ayrı evde kalıyoruz.Çeyizim gitti evimiz hazır. Eşimle çok zor bir nişanlılık dönemi geçirdik. Bazı olaylar ailelerimize yansıdı. 1 hafta önce şiddetli bir tartışma geçirdik ilk defa bana tokat attı. Gece evime 20 dakikalık bir yerde beni sokakta bıraktı gitti. Yakındı ama korktum. 1 hafta ses soluk çıkmadı. Bende aileme anlattım herşeyi. Ailem çok kızdı gittik tüm çeyizimi toparladık. Dava açmaya karar verdik. Çok acı çekiyordum. Eşim aramaya basladı. Sürekli tersledim canım acıya acıya sürekli arıyor. Tüm zararı karşılayacağını, herşeyi telafi edeceğini sölüyor.
Ama annem de babam da suan çok karşı. Babam hergün arayıp onunla görüşmeyeceğime dair sözler söylüyor.
Annem adını dahi duymak istemiyor. Eşim de gerekirse ayaklarına kapanacagını söyledi. Ailesi ile gelmek istiyorlar.
Ne yapmalıyım ? Siz olsanız ne yapardınız ? Belki fikirleriniz bana ön ayak olur. Kendimi baskı altında hissediyorum gerek ailem gerek eşim. Yorumlarınız nedir?
Zararin neresinden donersen kardir derim. Bir bayan gece vakti sokak ortasinda birakilmaz. Hemde namusu olacak bayani. Yaziklar olsun onun adamligina tukureyim.

nisanlilik zor bi donem evet,ozellikle dugune yakin tartismalar olabiliyor.
AMA eşin olacak insana vurabilecek kadar zor bi dönem bilmiyorum ben.

eger affederseniz saygisiz seviyesiz bi evlilik baslamis olacak.

ha bir de evlilik de cok kolay degil tabiki. her zor donemde vuracaksa isiniz var demektir.

yaptıkları yapacaklarının teminatı.
ben olsam adını bile anmazdım.

bu kadar hoyrat bir adama geri dönüp neyi düzelteceksin? herşey sarpa sarmaktan öte gitmeyecek..Tecrübe konuştu,melo değil.

Düzelir diye düşünmek ennn yanlış şey.evlenince şuanki halinden daha kötüsünü düşünün bence.affetmeyin çünkü evlilikte bazı şeyleri bukadar kolay kestirip atamıyosunuz bunuda sineye çekim şunu da çekim diyosunuz

Hic ne yapacagim diye düşünmeyin kendini şimdiden belli etmis. Evlenince daha beterlerini yapacaktir. Bu adamdan kurtulun ailenizi dinleyin derim.

Valla anne babana helal olsun . Adamı diyorsan da bence bu iş yaş . Şimdiden başlamış sağlıksız bi ilişki

Z

Zararin neresinden donersen kardir derim. Bir bayan gece vakti sokak ortasinda birakilmaz. Hemde namusu olacak bayani. Yaziklar olsun onun adamligina tukureyim.

Bu mesaja aynen katılıyorum.
Hiç olmamış.
Bırakın gitsin.
Onu düşünüp uzulmenize yazık.

X