Boşanıyoruz..LÜTFEN okuyunuz ben nerde hata yaptım ki?

ben babamın kızıyım yuzune de soyledım ben 13 yasında babasını kaybetmış bırıyım ama babamın kızıyım bana yaptıklarına hıc susmadım ve bu yuzden adım dırdırcı oldu pes etmıycem yıkıldım su anda ama kalkıcam ayaga kımın ne soyledıgı umrumda bıle degıl dul sa dul her neyse ben kendımı bılıyorum kı rabbım yolundan ayırmasın benı dogru yapıyorum bu evlılıgı bu yalanla surduremem ben yalandan nefret eden ben onu daha yanımda esım dıye tasıyamazdım..

Aferin sana canim! Sunuda bil, bu herkesin basina gelebilecek birsey. Soruyorsun ya konu basliginda "nerede hata yaptim" diye. Hiç bir yerde. Cok usta bir sekilde sana yalan söylemis, seni kullanmaya çalismislar.

Birak kendi küçük dünyalarinda kuzenini arasinlar, etrafa yalanlarini saçsinlar. Etraf zaten anlayacak ne tür pislikler olduklarini. Hiç endise etme. Kurtuldun artik.

sen nasol olurda bu kadar borca girersin anlamadım.
dişli bir avukat bul sakın anlaşmalı boşanma. çok bilmiş abbası! ödesin borçları altınları da verm
çunku butun hersey parca parca oldu ve ben hep toparlamaya calıstım avukat la konustum alırız ama dıyo herseyınde hacız oldugu ıcın tazmınatları 50 bın acsak 10 bın olarak belırler 1 yıl surer bu mahkeme ve bankalar hacızlerı bıter sonra sen alırsın dıyo yanı hıc bızaman 1 yıl o pılıkle ugrasmak ıstemıyorum.

çok dogru dedın bende cok sevdım annemı dınlemedım ama annem herseyı gormustu ve bak gene bana sahıp cıkan annem oldu bu kadar agır ogrenmeseydım keske ama oyle oldu ..
Aileler ne kadar eski kafa desek de yılların tecrübesiyle daha deneyimli ve bilgi sahibi oluyorlar.

Aferin sana canim! Sunuda bil, bu herkesin basina gelebilecek birsey. Soruyorsun ya konu basliginda "nerede hata yaptim" diye. Hiç bir yerde. Cok usta bir sekilde sana yalan söylemis, seni kullanmaya çalismislar.

Birak kendi küçük dünyalarinda kuzenini arasinlar, etrafa yalanlarini saçsinlar. Etraf zaten anlayacak ne tür pislikler olduklarini. Hiç endise etme. Kurtuldun artik.
canımsın çok ama çok saol bende boyle dusunuyorum kurtuldun derslerını al ve onune bak tertemız bı sayfa aç kendımı çok sorguladıgım sey hata mı dıye tum altınları versem bu arada 120 bın altınların degerı 26 bının onlar taktı bu adam adam olur muydu asla sanmıyorum ben sence?

Ailenin istemedigi bi evliligin daha yurudugnu gormedim ben. Ins altinlar hala sizdedir

evlenırken bıle o kadar mutevazı davrandım kı ama dedıgın dogru ben ınsanlık ettım de anlayamadılar
Ben de evliyim, benim de babam abim falan var ama istisnasiz erkeklerin hiçbiri bu kadar fedakarlığa değmez.
Ne kadar çok naz caz yaparsan o kadar kıymetlisin. Ne kadar verici ve fedakar olursan o kadar kıymetsizsin.🤷‍♀️

canımsın çok ama çok saol bende boyle dusunuyorum kurtuldun derslerını al ve onune bak tertemız bı sayfa aç kendımı çok sorguladıgım sey hata mı dıye tum altınları versem bu arada 120 bın altınların degerı 26 bının onlar taktı bu adam adam olur muydu asla sanmıyorum ben sence?
Anlaşmalı boşanmada şimdi bunlar ne kadar koparırsak kâr derdine düşer altınların yarısını isterler.

Bosandiktan sonra o altinlar ile ve bankadan biraz kredi ile kendine ev al. Mis gibi, istedigin sekilde döse. Gez toz, içindeki zehrini o sekilde at. Sürekli onlardan nefret etmek seni hasta eder. O negatif enerji ile yasanilmaz. Psikolog destegi ile bide çok güzel hayatin olacak canim. Geçmis olsun.

bir de yazıların arasında okudum . kızlarını zengin bir aileye nişanlamışlar, duyulmasın istiyorlarmış.
bence baya gürültülü boşan onlarda duysun. belki onlarıda dolandırmaya kalkışır bunlar.

Ben de evliyim, benim de babam abim falan var ama istisnasiz erkeklerin hiçbiri bu kadar fedakarlığa değmez.
Ne kadar çok naz caz yaparsan o kadar kıymetlisin. Ne kadar verici ve fedakar olursan o kadar kıymetsizsin.🤷‍♀️
benım şu anda pul kadar degerım yok yalanlar soylenen yalanlardan bunu anlıyorum demıyorkı ben oglumun yıkılmasına sebebım demıyor elın kıızı oglumun arkasında durdu demıyor yapılanlar allahın katında yanacak o adam ben ınanıyorum

Merhaba arkadaşlar emek verıp okudugunuz için allah razı olsun..Ben işi yerinde aile si orta sevıyede olan biriydim yanı anlıycagınız küçük dünyamın prensesiydim çok neşeli hayat dolu bir insandım ve çok aşık oldum çok sevdım oyle ki ailemı dınlemedim evlenıcem sevıyorum hayatta herşey ekonomı iş değil iki gönul bır olursa herseyı yaparız dedım onun da çok sevdıgınden emınım aslında o da çok şeyden vazgectı kendını çok değiştirmeye çabaladı ama aslında ben bılmıyordum onun hayatını o bana göstermek istediği gibi göstermiş ve bende sevgımden çok sevgımden ınanmısım..çok güzel bir düğünüüm oldu her ıkı aılenınde bahsettıgı o kadar guzeldı kı sevıyordum sevılıyordum basarmıstık bızden keyıflısı yoktu ta kı dugunden 3 gun sonra babasının arayıpta altınlarınızı bozdurun borçlarınızı odeyın dıyene kadar benım haberım yoktu ne borcu dedım bedellı askerlık ve koltuk borcu dedı dedım kı bunun ıcın altın bozdurmayalım cunku ben ıkımızın de borcumuz yok altınlar ev peşınatımız kararı ıle altınları annemın kasasına beraber göturup koymustuk bu kadar bı borc ıcın annemlere soylemeye gerek yok dedım ve uzerıme kredı cektım verdım aksam eve geldıgımde borclarıı odedın mı dıye sordum yok dedı benım sana soylemem gereken bıse var ne oldu biz evin kirasını ödemedik parayı ona verdım dünyam yıkıldı ve sonrasında kendı çabalarımla ogrendıgım 100 bın cıvarında hıcbırının benle alakası olmayan borçları ogrendım hersey ama hersey yalandı kendı ıs yerlerı vardı babasıyla beraber dugunden 10 gun once kapattılar ama borcumuz yok demıslerdı bana bu olaylar olurken babasını cagırdım ben babası bana sen paracısın altınları bozdur borcunu ode bosanacaksanda bosan sıze neyse bıze de o dedı bana ve benı bır kez olsun aramadılar ben kendı cabamla 3 ay boyunca borclarını odemye calıstım annemden 15 bın borc aldım ve en sonunda ben odemeye calıstıkca yenı borçları ogrenınce bıraktım evlerıne ıcra gıttı babası karakola gıttı ve ıhametgahını sıldırdı bana sureklı sus kabullen dır dır etme herkesın borcu var ne var bunda dunyanın sonu degıl dedıler ama ben her ay bı yalan bı borc ogrenıyordum o kadar uzun kı yasadıklarım bardagın son damlası ben 3 aylık evlıyken arkadaslarımdan borc para ıstemesı ve ozelımızı konusmasıydı ben aıleme hıc anlatmadım bunları ve en sonunda herseyı anlattım su anda annemdeyım evı bıle kaldırdılar once onlar kaldırdı 1 yıllık evlı olma suremı beklıyorum bu evlılık bıttı ama pekı ya benım yıkılan sevgım hayallerım ve benım asık oldugum adam nerde ha soruyorsanız ne hıssedıyorsun dıye kocaman bı boşluk o adamı arıyorum ama olmuş kızlar ben ne yasadım bana allah rızası ıcın yardım edın ne oluyo...şu anda arkamdan soylenen yalanları sıze anlatamam borcları bana bıraktı hıc bıse odemıyo esyaları aldılar babası herseyı bılmesıne ragmen allah muhammed hakkına bıse bılmıyordum dıyo canan butun borçları bılıyordu dıyo dır dır cı oglumun psıkolojısı bozulmus dıyo ve anlasmalı bosansınlar baskısı var bu olaylar olurken asık oldugum adam yok babası var ama ben evlenme kararını onla almıstım babası nıe ayrılmamızı konusuyo kı ben gıdıp suratına ayrılmak ıstedıgımı soyledım aılemın duydugunu benım arkadaslarıma benım le ılgılı nasıl konusur borc para ıstersın dıye saydırdım ve en son kapıdan cıkarken bana kendıne duzgun durust zengın bırını bul ve evlen dedı amın ıns dedım asansore bınene kadar benı bekledı ve ses seda yok babası var artık ..bize yazık olan sevgımıze uzulmuyor mu nasıl bı vıcdan var
Hata biz insanlar icin ama o hatadan döne bilirsin canim kimsenin ahi kimsede kalmaz .Allah buyuktur yarina birakir kimsenin yanina birakmaz

bir de yazıların arasında okudum . kızlarını zengin bir aileye nişanlamışlar, duyulmasın istiyorlarmış.
bence baya gürültülü boşan onlarda duysun. belki onlarıda dolandırmaya kalkışır bunlar.
bu benım aklımdanda gecıyor ama olmamıs bı yuvayı yıkanın yuvasıda olmaz vıcdanı var kı o aıle benım ne kadar duzgun oldugumun ovuncunu yapıyormus bunlara bunu da soyledıler ha bana ama sızce bu dogru mu

Bosandiktan sonra o altinlar ile ve bankadan biraz kredi ile kendine ev al. Mis gibi, istedigin sekilde döse. Gez toz, içindeki zehrini o sekilde at. Sürekli onlardan nefret etmek seni hasta eder. O negatif enerji ile yasanilmaz. Psikolog destegi ile bide çok güzel hayatin olacak canim. Geçmis olsun.
cansın çok tesekkur ederım arabamı degıstırmeyı dusunuyorum o pıslıgı hatıratan herseyı atıcam ama evde olabılır de burda evler cok pahalı bakalım allah buyuk bugunler bı gecsınde

Hata biz insanlar icin ama o hatadan döne bilirsin canim kimsenin ahi kimsede kalmaz .Allah buyuktur yarina birakir kimsenin yanina birakmaz
bundan sonrası ıcın onlar aklıma geldıgınde hep dıycegım sey bu yazdıgın cumle olacak inankı yanlarına kalmıycak onların da kızları var bak da gor neler olacak.

aynen annem babasını ılk gordugunde bu adam adam degıl dedı bende onyargılısın demıstım ayagının altını opmem lazım annemın
Aslındq seziyorlar gerçekten de evlilikte aşk falan palavra hepsi gidiyor bir süre sonra.

bu benım aklımdanda gecıyor ama olmamıs bı yuvayı yıkanın yuvasıda olmaz vıcdanı var kı o aıle benım ne kadar duzgun oldugumun ovuncunu yapıyormus bunlara bunu da soyledıler ha bana ama sızce bu dogru mu
"ovuncunu" bunu anlamadım.
ama belki hayır bile işlemiş olursunuz. sizin yaşadıklarınız iftira değil gerçeğin kendisi. ailece borç batağındalar anladığım kadarıyla. belki kızları bile borçludur. özellikle kapılarını çalıp söyleyin demiyorum. sessizce çıkıp gitmeyin diyorum.
emek emek dizidiğiniz çeyizler, kurduğunuz hayaller, sadece sizin burnunuzdan gelmesin. o babasınında oğlununda gelsin burnundan.

X