Boşanıyorum

arkadaşım öncelikle çok üzüldüğümü belirteyim. Ben asla boşanmadan yana olmuş biri değilim ama yazdıklarını okuyunca boşanmalı dedim. Ne üzül nede daha fazla incitmesine izin ver. Birdaha başkasına nasıl güvenirim demişsin inan güvenirsin seni ve sevgini hakedecek bir erkek mutlaka çıkar karşına.

durumuna çok üzüldüm kardeşim. empati kurmak bu durumda ne yapılabilir buna karar vermek gerçekten çok zor. boşanmak ilk bakışta bir kurtuluş gibi ama sonrası neler getirir neler götürür çok iyi analiz etmek lazım söylediklerine göre eşin bayaa değişmiş evelendikten sonra bunun nedeni ne olabilir sırf cinselliktide amacı elde edince sevgiyi saygıyı aşkı birkenaramı bıraktı veya bunlar hiç olmamış yapmacıkta olmuş olailir sevgi aşk kolay kolay yitirilecek şeyler değil çünkü..bir insan nasıl bukadar değişebilir çok merak ediyorum Allah yardımcın olsun ailenle görüşüp ona göre karar ver bence yolun başındasın onun için sabret deme gibi bişey söyleicem ama eşinle konuş dicem konuşma şansınız yok galiba bu yolu zorla derim ben yinede arkadaş aile desteği alarak konuyu çözmeye çalışın eski muhabbetinizi yakalayabilirsiniz inşallah böyle ...

senı cok ıyı anlıyorum canım bı ara bende snın gıbıydım benım esımde tam bır pc kolık sabah kalkıyor 10 bır oturuyor tamma yemkden yemege goruyordum yuznu cekdım karsıma konsudum zamnınd ayatıp kalkıor sende cek karsına konus pc mı onemlı aılenmı de vakıt ayır de parasını yemsıım harcıyorsan sankı tekmı harcıyorsun o ne ole hesap sormalar sacmalık bence sen ne ıyısı guzelce olgun bır sekılde konsu esınle boyle olmaz de Yoksa sende kendıen edıceksınn

yani bu forumda sizin dertlerinize benzer cok kisi okudum. ama boyle madde madde detaylica analiz edeni gormedim. bu bence artik sizin sinira geldiginizi gosteriyor. bir yil bu kadar seyi gozlemleyip bikmak icin aslinda cok da yeterli degil. demekki cok sik yasadiginiz seyler ki artik bikmissiniz.
bence esinizin pek bir tutulacak yani yok. bosanmak cok zor eski hayatiniza donmek cok zor. ama geri doneceginiz hayat bundan kotu mu olcak? buna gore karar verin.. ayrica unutmayin ne kadar kotu oldugu da degil sizi nerenizden vurdugu da onemli iki durumun. burda kendinize sayginizi kaybetmek uzeresiniz. ailenizin yanina donseniz, yada atanip kendi hayatinizi kursaniz en azindan derdiniz anne baba sikintisi ya da gecim derdi olurdu. yani bosandiktan sonrasi bundan zor da olsa, en azindan onurunuzla devam edersiniz.
cok uzuldum sizin icin ama cok bilincli birine benziyorsunuz. umarim kendi cikis yolunuzu bir an once bulursunuz. 1 yil giden seyleri geri yerine koymak icin cok gec degil. biraz cesaret.....

Arkadaşım, evlilikte her iki tarafında birbirine bir şeyler katması gerekir, tamam evlendikten sonra değişen insanlar gördümde sizin eşiniz 180 derecenin gerçekten hakkını vermiş. Hayatınızı bu şekilde geçirmek isteyip, istemediğinize gerçekten karar vermeniz gerekir, hani bir düzelme ışığı, ufak bir umut olsa neyse...Bunu en iyi siz görebilirsiniz. Eşinizin hatalarını, eksiklerini görmediğide ortada. Biz burdan direk boşan diyemeyiz belki, ama bu hayatı gerçekten bu şekilde yaşamak istiyor musunuz? Allah yardımcınız olsun.

ılgisizlik var, saygısızlık var, cimrilik var, bencillik var, her seferinde kendini haklı görmek var... liste uzayıp gider, biz bayanların bekarken taktıkları görünmez pembe gözlükler yok mu hepsi onun suçu , olaylara duygusal gözle bakıyoruz hep, aman evlenince düzelir diyoruz hep, bazı şeylerde yaşamadanda olmuyo işte. Sonuçta evlilik bir tür kumar. Çok güzel bir mesleğiniz var, yaşınızda çok genç daha,çok ama çok güzel bir hayat sizi bekliyor. Bu zamanlarınıza gelecekte hayıflanmayın hiç, bazen daha güzel şeyler olması için geçmişte kötü olaylar yaşamak gerekiyor. Götürüsü sizden çok şeyler olmuştur belki ama getiriside çok olacaktır.

bir insan ne için evlenir ya sevilmek ilgi gösrmek saygı duymak sevgisini göstermek için rahat etmek için evlenirki başta böyle değilmiş acaba evlilik agırmı geld iküçük beye bir anda kendini kaf dagında görmeye başladıda karşısındakini baya noldugunu unutup kırıcılıga yöneldi çok çirkince sözler sarf etmiş tartıştıktan sonra her kavgada zaman kaybısın boşanalım tarzı sözleri zatnen sizi itebilcegi kadar itmiş sen daha gençsin böyle adamla ömür düzelmedigi sürece nereye kadar giderki emirvakiler nereye kadar insan yeri geliy oyemek yqapmadıgı kahvaltı ettigi gün oluyo keyifsiz oluyo eşi gık ses çıkarmıyo o adamlar neyapsın boşasınmı karısını yemek yok die evde köle değilki kadın belki ogün rahatsız hal ahtırda sormuyomuş zaten bu pc olan evdeki evlilikler hep mutsuz oluyo zaten bizdede pc yokken birbirizimle süper sohbet ederdik 12saat onu beklerim iki kelam edelim die gelir tarla eker pcden ee anlat yavru ne yaptın benim yüzüe bakmadan konuşan insana ben cvp vermem direk hiç duymamış gibi yaparım mutfaga yanıma gelir anlar sende koy tavrını cnm böyle evlilik fazla yürümez kendini toparlasın gelen gideni aratır unutmasın sen gidersen çok arar seni çokkk

Arkadaşım valla ben daraldım okurken. Klasik bir kız annesinin yapacağını yapmış anneniz, evlatlarının yuvaları bozulmasın diye öncelikle damatlar haklıdır, öyle tavır alınır, ama eminim ki annenizle oturup uzun uzun konuşursanız, eşinize öbür yüzünü gösterecektir.
Hiç birimiz dört dörtlük değiliz hatalarımız mutlaka var ama önemli olan onları görebilmez karşımızdakine haklısın diyebilmek. E

Yarım kaldı az önce yazdıklarım erken gitti, bazen canım yemek yapmak istemiyor, kahvaltıyla geçiştiriyoruz sonuçta iki kişiyiz, artık benim gibi olsaydınız eşinize tik gelirdi herhalde boşanalım demekten. ılk önce annenize olan biteni en ince ayrıntısına kadar anlatın, yanınızda yer almasını isteyin, sonra yapmanız gerekenleri yapın, öyle kendinizide fazla yıpratmayın dünyaya bir kere geliyoruz hepimiz en iyi nasıl yaşayacaksak elimizden geldiğince öyle yaşamalıyız.

Yazık, eşinizin size hiç saygısı yokmuş. Baktı anneniz de hafiften ondan yana, sizi ezdikçe ezmeye çalışıyor. Ama emin olsun anneniz şu yazdıklarınızı okusa yanınızda olur, kimse kızı bu çileyi çeksin istemez.

En ufak tartışmada boşanma konusunu açan adamla zaten bir şey yürümez. Sizin boşanmaya yanaşmayacağınızdan emin gibi bir şey sanırım, yoksa bu kadar üstünüze gelmezdi herhalde..

Valla arkadaşım aynı yaştayız, mesleğin var. Gençliğine yazık, bu adamla ömür geçmez. Kaynanadan betermiş yahu!

caınım oncelıkle sana sabır dılıyorum Allah yardım etsin tatlım
ikinci olarak ise ınsallah atanırsın meslegını elıne alırsın canım
bu sene sınava gırecek mısın
bu seneye hazırlanamadıysan bıle obur senenınkıne daha eylulden hazırlanıp yuksek bır puanla atanmaya bak tatlım
eger su an bosanmayı dusunmuyorsan o evı sadece kpss calısacagın bır yer olarak kullan tatlım
zamanı gelınce tercıhınle atanıp meslegını elıne al guzelım
gerısınde yaptıgın bu maddeleme psıkolog ve psıkıyatrıstlerın genelde ılıskın ıcın ıyı yön kötu yön dökün dediği maddeleme gibi sen bunu yapmışsın
demekki sonuç hoşuna gitmemiş
ben ayrıl ya da ayrılma diyemem tatlım tek sana gaz vereceğim konu kpss ye sarıl tatlım
bir ayda bile toplarsın biraz
eğer eğitim bilimlerine hakimsen genel kültür yeteneği bir ayda toparlarsın canım

hepsini okuyamadım. yarısında sıkıntı bastı :1shok:

daha 1 yıl:bbo:

kararın senin için iyi olur umarım

canim meslegin ögretmenmi?
Madem ögretmen isen neden calismiyorsun?
Bu zamanda bir maasla gecinmek gercekten kolay degil, yani sende aile bütcesine katkida bulunman lazim aslinda.

sadece pes ,diyorum ve bu bencil adamdan bir an evvel ayrılmanızı temenni ediyorum.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…