boşanıyorum

bir aile yuva yıkabilirmi

• Ankete Katılan
    74
A

atesim

Ziyaretçi
  • Konu Sahibi atesim
bundan 1sene önce bunları yaşayacaksın deseler inanmazdım 1sene oldu evleneli ve 8ay birlikteydik o kadar uzun ki yaşadıklarım yorgunum çok sevdik evlendik ama olmadı ya ailesi hani çatır çatır ayırdı derler ya aynen öle oldu eşim onları tercih etti aşkımıza kıydı doğmamış çocuklarımın katili yani çok isterdim bi çocuğum olsun biz mutluyduk yani ama bu aileler bırakmıyo peşini zaten yıkılan evliliklerin çoğu aileler yüzünden bırakında birbirini seven gençler mutlu olsun ama yuva yıkanların yuvası olmaz ya anlatacağım arkadaşlar uzun uzun o kadar çok şey yaşadımki kötüyüm ve hala eşimi seviyorummmmmmmm

• Konu Sahibi atesim
Allah yardımcın olsun canım. Allah yüreğini ferahlatsın...

• Konu Sahibi atesim
allah hayırlısını versin canım ama sıkma bu kadar kendini inanki su akar yatağını bulur

• Konu Sahibi atesim
cnm eğer eşini gerçekten seviyosan mücadele etmeni tavsiye ederim tabi ben sorunun neler olduğunu tam bilmiyorum ama anladığım kadarıyla iknizde birbirinizi seviyorsunuz iyi düşünün derim....

• Konu Sahibi atesim
hakkinda hayirlisi olsun canim.
cok uzuldum ama uzulme sen hayirlisi buymus...ama kocanada diycek bi kelime bulamiyorum ailesinin agzinami bakiyordu sonucda ailesin sen dimi ailen var ne aileni ezdir nede aileni ez a.s.
uzme tatli canini canim ...

• Konu Sahibi atesim
Canım benim,eşinle konuş,onu sevdiğini söyle.Bir şeyler yap,böyle bitmesine izin verme.Sahip çık evliliğine.

• Konu Sahibi atesim
hakkınız da hayırlısı olsun bazen ne kadar sevsende ayrılık son çare oluyor canım

• Konu Sahibi atesim
tüühh üzüldüm canım yaa
eşin seni yeterince sevmiyormuki bu ayrılığa göz yumdu.
eğer öyleyse, allah değerini bileni cıkarsın karşına.hayırlısı canım hayırlısı

allah hakkınız da hayırlısını versin canım ama son bir şans vardır mutlaka bi dene konuş tekrar

Allah yardımcın olsun canım. Hakkında hayırlısını iste. Demekki herşey sevmekle olmuyo. Yani sadece senin sevmenle olmuyo. O ailesini seçti diyorsun. Neden seçim yapmak zorunda anlamadım. Seni istemiyolar mıydı. Eğer senin suçun yoksa ve eşin sadece ailesi istiyor diye boşanıyosa yapacak bişey yok. Demekki güçlü bi erkek değil. Sana ailesine yuvasına sahip çıkacak kadar. Çünkü onun ailesi sensin artık. Hayırlısı canım. Belkide mutsuz olacaktın uzasaydı. Hergün ağlayacağıma birgün ağlarım hesabı.

Biraz ayrintilari anlatsana canim.

Bence de evliligini krurtarmaya calis. Onu ne kadar sevdigini anlat.
Ask ta grur olmaz derler, tabi istisnalar var.
Yine de birsey keybetmezsin.

Allah yardimcin olsun.

Bir sevgiliniz vardı ve artık yok. Kabullenmek istemesenizde bitti bu ilişki. Ama siz hala onu özlüyor, "belki bir gün yeniden döner" diye hayaller kuruyorsunuz. Peki ya hayatınız? Siz farkında olmadan akıp gidiyor elinizden.

Çoğumuz biliriz ya da duymuşuzdur. "Yeni Türkü" grubunun bir şarkısı vardır. Maskeli Balo...

.... Yaredir sinede eski sevgili
Eski sevgili, eski günler
Hayata baksana takmıyor kimseyi
Hiçbir şey diriltmez artık geçmişi
Yaredir yinede....

Bir ilişkiye başlarken ne zaman biteceğini, nasıl biteceğini bilemez insan. Nasıl bitecek biliniyor ya da en başta düşünülüyorsa da bunun adına da ilişki denmez zaten. Bitiş anı ise çoğunlukla bağra çağıra gelir. Aşk haykırır "bitiyorum beni kurtarın" diye. Taraflardan biri bu haykırışa kulak verip çaba göstersede, diğer taraf onunla aynı fikirde değilse, tek tarafın çabası o aşkı kurtarmaya yetmez. Aşkı kurtarmak istemeyen taraf sonunda pılısını pırtısını toplayıp çeker gider.

Sonra birbiri ardına sorular gelmeye başlar. "Neden Bitti?", "Hata Kimdeydi?", "Başkası mı var?" Bu sorular yanıt bulsa dahi neyi değiştirebilirsiniz ki? Düşündükçe işin içinden çıkamaz hale gelirsiniz. Sizi böyle p.. gibi ortada bırakıp gitmesini içinize sindiremezsiniz. Bu durumda kimisi işi hakaretlere hatta şiddete kadar vardırır. Kimisi nasıl intikam alacağının planlarını kurmaya başlar. Kimisi de kendisini daha sonra daha çok acı verecek olan "Geri Dön" yalvarmalarına başlar.

Eski aşkınızın hayali sizde ne kadar uzun süre kalırsa, sizin hayattan kopuk şekilde yaşamanızda o kadar uzun sürecektir. Elbette unutmak mümkün değildir. Şarkı da şöyle devam eder zaten;

....Yaredir sinede eski sevgili
Ne yapsan kolay unutulmaz
Ağlama geçmişe yaşadık bitti
Anılar bizi yalnız bırakmaz
Yalnızız yine de....

Kimse kimseye "anılarını unut" diyemez. Ama sevgilimiz olduğunda bile "yalnız" olduğunuzun bilinciyle yaşamalıyız ilişkilerimizi. Hayat bir kişinin ellerine bırakılmayacak kadar değerli değil mi? "Yaşadık güzeldi ama bitti" demeyi öğrenmeli ve unutmamalı; terk edilen, hayata direnme gücünü yine kendisinden almak zorunda kalacak. İşte bu güce sahip olduğunuzun farkına vardığınızda, hayatımızın ellerimizden kayıp gitmesine izin vermeyeceğiz.

Bu arada, Yeni Türkü bir başka şarkısında da şöyle diyor;

.... Aşk yeniden unutulmuş yemin gibi
Aşk yeniden hem tanıdık hep yepyeni
Aşk yeniden kendini yarattı kendinden.....

Arkadaşlar bir yuva kolay kolay kurulmuyor. Lütfen hayatın gerçeklerini görelim. Yolumuz dümdüz olmayacak hiç bi zaman olursada zaten bi tadı kalmayacak.

Ateşim canım bu sözlerimi bi dost tavsiyesi olarak algılarsan çok sevinirim.
1. Eşinin değiştiremeyeceği şeyleri ondan isteme( ailesi)
2. Yuvayı kurtaracak olan sensiz vazgeçersen eğer eşinin sığınacağı yer senin kolların değil ailesinin kucağı olur

Bak evliliğin ilk yıllarında herşey zaten iyidir. Bir yıl geçtikten sonra başlar genelde. Eğer tabi en başından problemli başlamıyosa bişeyler. Bu dönemde tanıtırsın kendini tanırsın eşini ailesini. Eğer biraz cabbar olur da kocanı elinde tutup ailesinede saygısızlık yapmadan küsmeden ipleri koparmadan kendini ifade etmeyi başarısan sorun kalmaz. En azından mesafeyi koyar öle devam edersin.
Tabi bundan sonra eşidede değişmeler olacak inan seni sen ailesini aile bilecek.

Malesef ki bir ikinc, konu evlenen kadar hadi hadi derler sonra iri çekiştiri "oğlum" öbürü çekiştirir "kızım" kimse demez bunlar artık evlendi bi hayatları var bırakmazlar.
Amerika da reşit olan her çocuğun istediğiyle yatmaya bile hakkı var bizde evlenince çocuk muamelesi gösterirler.

Erkeklerde evlenince birden anneci babacı olurlar. ama yapacak bişey yok doğaları bu

sana tavsiyem bi daha düşün derim. Evliliği kurtarmak senin elinde. Sen elini eşine verki o da üstüne düşeni yapsın. Ama tabiki son karar senin göünen köy kılavuz istemez diyede bi söz var. Olmayacaksada zorlamanın bi anlamı yok

Umarım senin için hayırlısı olur

ben evliliğimi kurtarmak için çok uğraştım ama aile anlatılmaz kötü başından neler yaşadığımı anlatıcam o zaman hak verirsin mahkemeye eşim verdim iş raydan çıktı yani geri dönüşü yok ama teşekürler tavsiyelerin için

vala tam bi ana kuzusuydu biz biaileydik ama ona göre değilmişşiz demekki sağol

yaşadıklarımı anlatacağım okursun sağol sende allaha emanet ol teşekkürler

aşkta gurur olmaz tabi ki gidene gel desen ne olacak gelse ne olacak içimde kırılan çok şey var ayrıntıları anlatacam

ya o kadar güzel yazmışsın ki ne diyeyim aynen katılıyorum çok uğraştım olmadı olmadı bazen çıldıracakmışım gibi geliyo hayatın nersinden tutanacağımı bilmiyorum tek celsedemi bitti nasıl bişey mahkeme ne olup bittiyo işin maddi boyutuda var tabi avukat istediğin kadar uzatırız dedi ne yapacağım inan bilmiyoırum

eşim davayı izmirden açmış ama benim avkat dedki evlilik izmirde geçmediği için iptal edip bulunduğum yere aldırabiliyomuş evet ya bizdende2500ytl istedi gürültü çıkacak çünkü hemde bayağı bilmiyom uzatsam uzatmasammı ona aslında acı çektirmek istiyorum

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…