Boşaniyorum

chatlak

özgür
Kayıtlı Üye
26 Ekim 2006
594
2
geldik yolun sonuna
oysa ki tam 20 gün sonra
1.evlilik yıldönümümüzdü ne planlarım vardı
süprizler hazırlamaya başlamıştım şimdiden
ama ne mi oldu bilindik son BOŞANIYORUZ....
kendim ettim kendim buldum ne diyim hep dik kafalığım yüzünden
olmayacak bir insanla bir yuva kurmaya çalıştım çabaladım
ne oldu olan kime oldu
gidenler benden gitti sabrede ede sabır taşı oldum dün çat diye çatladım
ağlıyorum ama onun için deil babam için ailem için herkese yaşattıklarım senağlama
için ben ne kadar zayıf bir insanım dün akşam çok düşündüm
kendimi atıcaktım bi arabanın önüne kimsede dert sorun kalmıycaktı
ama yapamadım cesaret edemedim allah kahretsin ki hala yaşıyorum
hala nefes alıyorum istemiyorum ben bu hayatı istemiyorummsenağlama
ben haketmiyorum ne anamı ne babamı onlar haketmiyorlar bu acıları
biraz dinleseydim onları olmıycaktı bu evlilik herkes söyledi ama ben göremedim
bana göre deildi ama ben kör aşıktım allah kahretsin ya allah kahretsinsenağlama
etmiyorum hakkımı helal etmiyorum onun için tek bir damla gözyaşı bile dökmüyorum
ama bu zamana kdr benim gözümden akıttığı yaşlar kdr kanı aksın inş....senağlama
allahım sana havale ediyorum sen kim haklı kim haksız görüyorsun
ne yazıcam ne diycem bilmiyorum yanlış bi kelime kulnandıysam kusura bakmayın
21 yaşında dul kalmak ne demek nası olucak allahım ben napıcam nereye sığıcamsenağlama

Son düzenleme:
canim benimm kiyamam sana ne olur uzulmee
daha coook gencsinnn
kendine yepyeni hayat kurr unut butun yasadiklarinii
neden kendine eziyet ediyosun
bunu sende demissin degmeyecek bir insan ugrunaa sakin ama sakin bu dunya icin canina kiymaya kalkma sakin!!!!
biliyorum simdi ne desem hepsi bos gelecek sana ama
dua edicem senin icin allah karsina daha iyilerini cikarsin insallah en kotuu gunun boyle olsunn
allah daha baska acilar yasatmasin canimm
sabirlar diliyorumm

nedemek annemi babamı haketmedim? nedemek 21 yaşında dul kalmak ne demek nası olucak allahım ben napıcam nereye sığıcam lütfen böle düşünme senin güçlü olman lazımmmmmm sakınsakın böle düşünmeee çalışıyosun şin var mesleğin var nereye artı ilk boşanan sen değilsin bitanem lütfen yapma bunu... bişeye ihtiyacın olduğunda burdayız sakın unutmaaaa

Arkadaşım,canım benim..
Solmasın o güzel yüzün..:1hug:
Defalarca konuştuk seninle di mi birtanem bu konuları kah senin evinde kah benim evimde...benneyaptımki
Hiç kimse için dünyanı karartmaya değmiyor birtanem.. Sakin ol,sadece kendini düşün. O ne der,bu nasıl konuşur diye kendini yok yere hasta etme.. Sen sağlam dur,ayakta kal ki hayatın birazcık kolaylaşsın..:teselli:
Seni seviyorum..

kıyamam sana..o seni hak etmemiş bence ..o ve ailesi üzülsün ...lütfen herzamankinden daha güçlü olmak zorundasın...kimse boşanmak için evlenmiyor ama olmuyorsa ,hayatını zehir ediyorsa son çare boşanmak...sen akıllı ve mantıklı bir kadınsın..kendini hemen bırakma...sıkıldığın zaman içini dök bizler dinleriz seni...
allah yardımcın olsun canım...

lalem nası yapıcam nası eskisi kadar güçlü deilim ben artık
yüreğim kaldıramıyor içim kanağlarken gülemiyorum artık
kaldıramıycam ben bunca yükü

lalem nası yapıcam nası eskisi kadar güçlü deilim ben artık
yüreğim kaldıramıyor içim kanağlarken gülemiyorum artık
kaldıramıycam ben bunca yükü

Şu an acı çok taze.. Böyle düşünmen çok normal..
Annene sığın nolur..
Gerçekten aklı başında seni koruyacak,saracak,sevecek bir kadın annen.. Çok şükür diyorum..
Atlatacaksın birtanem,geçecek bunların hepsi bana inan..

Sevgili Chatlak

Ben 39 yaşında 15 yıllık evliliğini 5 ay evvel bitirmiş bir dostunum (kabul edersen) ve ne mutlu ki sana
daha 1.yılında görmüşsün ve bitirmişsin ben gördüm ama hep düzelir dedim tam 15 yıl boyunca çünkiii
kör kütük aşıkdım. Orta yaşa geldim bir oğlum ve ben yalnız kaldık (bunu ben istedim) çünkü bizi
hak etmiyordu. Aldattı ve bitti. Üzülme desemde mutlaka üzüleceksin ve üzülerek zamanında yardımıyla unutacaksın hayatın çok başındasın. Yapacak bir sürü hedef belirle azimle tutun hayata
birgün böyle yıkılmışken bir arkadaşım aradı dediki
düşük yapıyorum acil dr a gittim
ve 5 haftalık bebeğim hayata tutunmuş düşmek istemiyor , gözlerim doldu bir bebek hayata tüm gücüyle asılmışken bizler niye vaz geçelim kim için tabiki deymez hayatın biryerlerinde bize ait güzellikler mutlaka vardır. Hadi onları bulmak için azimle direnmeye beylik laflar etmeye gerek yok
yaşandı ve bitti bunu yaşayanda sadece bizler değiliz.
Sana herşeye yeniden başlayacak enerjiler diliyorum ki buda var sende biran evvel hak ettiğin güzelliklere kavuşman dileğiyle.

Sevgilerimle,
tubatuba

yaşadığımız müddetçe herşey bizler için.ne güzel mesleğinde varmış kendine yepyeni bir hayat kuararsın daha çok gençsin .yanlış şeyler düşünme...zamanla herşey geçer

canım bunları yaşaman gerekiyormuş ve yaşıyorsun sabrınla sınanıyorsun ALLAHIN verdiği cana kıymayıda asla düşünme annen baban sen ölünce rahatlıyacaklarmıki ASLA anneni babanı sevdiğin için üzülüyorsun kendine birşey yapsan halleri ne olurdu düşünüyormusun bende bi anneyim ve çocuğum iyisiyle kötüsüylle başımın tacıdır hayat bi sınav daha çok genciz güçlü olki çevrendekilerde güçlü olsun mutlu olki onlarda olsun ALLAH sana sabır güç ve hayırlı bi gelecek verir inş. yolun şimdiden açık olsun:teselli:

allahım ne olur bana yardım et ne olur bana güç ver
ne olur yanlız bırakmayın beni ne olur

daha çok gençsin be gülüm ne yazacağımı bilemedim sakın kendine zarar vermek gibi bişey geçmesin aklından .. onunde yaşanacak çoook şey var acısı tatlısı.. Allah yardımcın olsun gülüm

bence yaşanılan herşeyden ders almamız gerekiyor...boşanan yığınla arkadaşımız var...hiçbir zaman çevrenin etkisinde kalmayın...bizim milletimiz iyiyede konuşur,kötüyede...onlara kulaklarınızı tamamen tıkayın..kimse sizin içinizi,yaşadıklarınızı bilemez..şükredinki aileniz yanınızda ve size destek..işte en büyük günüz bu..aileniz için,başta kendiniz için bu hayatla savaşın ve yenen siz olun..kötüler hiçbir zaman kazanamazlar unutmayın....hakkınızda hayırlısı olsun...ama güçlü olmak sizin elinizde unutmayın arkadaşım...dualaraım sizin güçlü olmanız,bu olayı en az sıkıntıyla atlatmanız için...
sevgiler...

çok zor...
bi insanın hayallerinin yıkılması,
aradığını bulamaması ve umutlarının kırılması.
hatta güvendiği dağa kar yağması.
bi an da yapayalnız hissetmek kendini ne kadar zor.
her insan hata yapar ve ya yanılır. ama kimse bununsonucunu çokağır bedellerle ödemek zorunda değil.
şükret ailen var, sana dayanak olacak insanlar var.
neden hiç biyere sığmayasın ki...
bekarken annenin babanın evladıydında evlenince ve ya boşanınca değil misin?
lütfen karamsar olma. kimse değmiyo hayatını mahvetmeye. bak sende diyosun daha ne kadar gençsinm. bu kadar çabuk yıkılırsan işin var. daha neler yaşıcaz kimbilir ne zorluklar görücez.
kimse bilmiyor.
senin yapman gereken şey başını kaldırım tertemiz alnınla, hayatın sana sunacağı güzellikleri ve ya zorlukları cesurca göğüslemen.
yeniden mutluluğu ykalaman dileğiyle...

ya nedenini bi bilseniz bi anlatabilsem offf
söylebilsem allahım ben bunları haketmedim haketmedim
ben gurusuz nede onursuz deilim bana ........

Son düzenleme:
neden içinde saklıyorsun..kimse seni ne ayıplar nede yargılar..için içini kemirene kadar anlatmak istersen anlat ve rahatla lütfen...

anlat canım benim ya belki rahatlarsın.
anlat, dinliyoruz seni

hayatım çok zor bir yol dönemecindesin ve belki de bu dönemde tüm dünyanın üzerine geldiğini hissediyorsun ancak deneyimlerime dayanarak söyleyeyim ki mutlu olman için gerekli bir çok sebep var. birincisi yanlış bir insanla mutlu olmak için çabalamak her gününü mahvedecekti. ve bunu etrafımda yaşayan o kadar çok insan var ki bir tanesi de benim çok yakın zamanda doğruyu görmüşsün. canım bir kızın olsa ve mutsuz ve kötü bir evliliği olsa ona devam et dermiydin ben demezdim o zaman bunun iyi tarafını da görmek zorundasın ya çocukların olsaydı bir de bunu düşünerek katlanmak zorunda kalacaktın. canım hayatta aldığımız derslerden başarılara gidiyoruz ve diyebilirim ki bu yanlış insan inşallah sen doğru kişiye götürür. bu zor döneminde ne zaman istersen yazabilirsin elimden geldiğince sana destek olmak isterim. ancak yanlışın neresinden dönsen kardır derler bu dönemi ne kadar güçlü atlatırsan hem kendini hem aileni mutlu edersin ve değmeyen bir kişi için kendini üzmemen gerektiğini bir daha hatırlatmak isterim. ve inan seni güçlü gördükçe o kahrolacaktır. kendi kıymetini bil ve her zaman hayata sarıl canım.

canım benim,sakın ha değmeyecek bi insan için kendi hayatına kast etme,bende 21 yaşında dul kaldım,çok üzüldüm çok parçaladım kendimi nasıl olur canımdan çok sevdiğim insan bana bunları nasıl yapabilir diye,keşke bende ailemi dinleseydim dedim,onları dinleseydim böyle olmayacaktı,ama kaderde ne varsa onu yaşıyoruz,şimdi hayata yeniden tutunma zamanı,allah ailemden razı olsun beni eskisinden daha çok koruyorlar üstüme titriyorlar,kendini asla yalnız hissetme bak yalnız değilsin,aynı kaderi paylaşanlar var,şimdi 23 yaşındayım,işime kavuştum,okuyorum,hayatı sevmeye güzelliklerini görmeye çalışıyorum,tek istediğim anne olmak,allahımdan hayırlı zamanda hayırlı bi eş diliyorum,herşey kötü gitmez,rabbim böyle bi sınav vermiş bize,sabret,ne yapmak istediğine karar ver ve asla arkana bakma,ben o hatayıda yaptım az daha yalanlarına kanıp geri dönüyodum,ailemi bu sefer dinledim asla pişman değilim,çünkü gerçek yüzü şimdi daha net karşımda eski eşimin,allah yardımcın olsun canım,zaman her şeyin ilacı,bi sorun olursa paylaş bizimle,kendine dikkat et a.s :teselli: a.s.

Canım ne olur böyle koyverme kendini, çok üzüldüm durumuna ama inana bana daha çok gençsin yolun başındasın! ben 31 yaşındayım bebek istiyoruz şimdilik bazı problemler var eşimin ailesiyle sorunlar yaşıyoruz, işyerim başka şehre taşınıyor, berbat bir çocukluk geçirdim, annem üç kere evlendi, pek çok şehir, okul ve iş değiştirdim, 10 yıl yalnız yaşadım, evliliğim benim istediğim gibi değil vs vs. boşanmayı düşündüm ama eşime kıyamıyorum yine de. öyle çok şey yaşadımki ben bile daha yorulmadım, ama sen daha çoook gençsin canım hayatı kendine zehir etme bu yaşlarının tadını çıkar. olabilir hepimiz hata yaparız sen aşkın peşinden gitmişsin ama yanlış adama aşık olmuşsun işte ne yapalım yani ucunda ölüm yokya! annenlerde ben demiştim falan derler önce sonra anlayışla karşılarlar, senin kendini bırakman onları daha çok üzer inan bana, işte buna hiç hakkın yok. Toparla kendini, her gün güneşle birlikte yeni bir gün doğuyor, yeni umutlar yeni heyecanlar yaşayacaksın daha şu an inanması zor gelse de hayatın daha yeni başlıyor senin! öyle bir yaşa ki öyle bir sıkı sarıl hayata ki yaşamak bu kıza ne kadar da yakışıyor desin herkesler!

X