Boşaniyorum

iyiki varsınız kimseye anlatamıyorum kapana kısldım sanki
daha öncede boşanmayı düşünmüştüm ama
bu gerçekleşicek çünkü annemin evine döndüm dün akşam
birazdan çıkıp eşyalarımı toplıycam allahım yardım et ne olur
annemin yanında ağlamamalıyım dayanmalıyım bu acıya
onları üzmeye hakkım yok babam daha yeni kapl krizi geçirdi
ona bir şey olursa işte o zmn bende o adamı çeker vururum

canım ya ınan çok uzuldum senınle aynı donemlerde evlenmıştık ve sen cok heycanlı mutluydun gerçi ben 9 aydır kkya gırmıyordum ve gırdım bunla karsılastım ınan bı yakınımın derdını okurcasına uzuldum
sorun ne bılmıyorum ama aşma sansınız yokmu arkadasım
kımse bosanmak için evlenmez ve bence saçma sapan dusuncelerını kafandan sıl bıraz rahat bırak zıhnını
etraf ne derse desın senın doğrun onemlı konuşmak ıstersen özelden msj atabılırsın
rabbım yar ve yardımcın olsun

chatlak,yaşadıklarına üzüldüm elbette .rabbim senin için bundan sonra hakkında hayırlısını versin..yorumlarını okudukça gözüm altdaki imzana takıldı ve içim cız etti asla seni üzmek istemem..sakın aklına kötü şeyler getirme ne kadar şanslısınki ailen yanında,birbirinize destek olun bu günler geçecek..sen akıllı bir kızsın.. ayakta dimdik durmalısın.. dualarım seninle..a.s.

böyle şeyler düşünme. evet çevrene karşı güçlü görün. hatta eşine çok daha güçlü görün.
sonra tek başına veya senin sorununa ortak olacak dostlarınla bir araya gel ve bağır bağıra bildiğin kadar. ağla...
bi düşün bakalım zararı kime.
o adam gezecek, 2 güne kalmaz unutacak, ama olan sana olacak.
sorunun herneyse ki sanırım özel bişey paylaşmak istemedin. takma ve allaha şükret. gerçekleri görmen çokkta geç olmamış

anlatamadigin nedir ?
nedir olay, belki bi hal caresine bakariz hepberaber
anlatmak ister misin

keşke o kelimeyi duyacağıma beni çekip vursaydı bu kdr içim yanmazdı

sorun nedir anlatir misin
bi kavga falan olmus herhalde
bak imzana bile bitanemle su kadar suredir evliyiz diye cizelge koymussun
bitanem diyormussun
bence evlilik oturma asamasinda gecici bi durum olabilir

canım benim yaşadıkların eminimki çok zor şeyler.ama daha evleneli bir yıl bile olmamış.evlenmekte boşanmakta kolay verilecek kararlar değil.evlilikte bazen tatsız hemde çok tatsız olaylar olabilir.öyle zamanlarda çiftler birbirlerine karşı çok kırıcıda olabilir.çoğunlukla her iki tarafta bir süre sonra yaşadıklarından pişman olur.özellikle bunlar evliliğin ilk iki yılında çok yaşanır.bende yaşadım.birçoğumuzda eminim yaşamıştır.sevgi bitmemişse ve ihanet yoksa halledilemicek bir sorun yoktur bence.olayları tekrar iyice düşünüp tartmanı öneririm.senin için en hayırlısı neyse o olsun....

canim az önce gördüm şaşkınlık icerisindeyim cok üzüldüm walla ne diyecegimi bilemiyorumsenağlama

Çok üzülüyorum böyle haberleri alınca
içim acıyor kötü hissediyorum ama yapılan
yada söylenen birşey senin canını çok yakmış belli
belkide bazı birikimler seni bu kararı almaya zorladı
Canım hayat gerçekten çok zor ne zaman nerde neler
yaşıyacağız karşılaşacağız bilinmez ama bu genç yasta da
bu kadar karamsar olma lütfen neler yaşanılıyor ve unutuluyor
zaman en büyük ilaç....
Rabbim yardımcın olsun bu sıkıntılardan kurtarsın
hakkında hayırlısı ne ise onu nasip etsin sana

21 yasinda dul kalmak..Canim bunu gozunde buyutme korkma..
Sen halla esini sevip sevmedigini anlayamadim ben..
Ve bosanip bosanmak istemedigini..
Inanan biz erkeklerden daha gucluyuzz dul olacak olamani kafanda buyutme
Tek sen olamayacaksin sonda olmayacaksin..
21 yasinda olman buyuk avantaj senin icin hayatina yeni sayfa
acabilirsin onuzda cok mutlu olursun bu kadar seni aglatan bir insan icin degmez..
Ama seviyorsan bosanmak istemiyorsan..
Birseyleri duzeltmek icin cabalayabilirsin..
Senin icin iyi olan..hayirli olan neyse o olsun canim..

tam yüreğimde hissettim hissettiklerini
şu an kim ne dese sana faydası yok
olmuş bitmiş geçmiş
geçmişi sorgulama ve yargılama.kendine kötülük edersin
21 yaş nedir ki.daha yolun başında değil en başındasın
inan bana geçecek.izi bile kalmayacak.
güçlü olmak zorundasın.kimse için değil.ailen için
seni öyle dimdik gördüklerinde acıları hafifleyecek.kızımız böyle mutlu diyeceklerdir
ve bi gün hayat gülen yüzünü gösterecek sana.umudunu hep taşı içinde
yolun açık olsun.sabırla ve umutla yürü

cok üzüldüm canim
suan hersey cok yeni belki sorunlarinizi halledip yeniden barisirsiniz
esin sana her ne dediyse eminimki oda kizginlikla söyledi
insallah hakkinda hayirlisi olur

hayatta her ınsanın başına hersey gelıyor

sende herkes gıbı sevdiğin erkekle bazılarının karşı cıkmasına ragmen aşk uğruna omur boyu surecek bır evlılık yaptın..

Bazen insanın başına birseyler gelecekse kımse engel olamıyor

bu genc yaşta bu yasadıkların dersler almalısın...
sadece bosanma kararı aldın belkı yuvan kurtulur belku bosanırsın..

Dilerim kı hakkında neyse hayırlısı o olsun...

Ama şunu bılmelısın bu dunyada hıc bır erkek ıcın ağlamaya degmez..

zaten değen erkekte ağlatmaz..

Aılen ıcın guclu olmalısın....

dua ıle

bak güzelim ben kendimden biraz bahsedeyim de sen de bence kendi haline sevin...EVLENDİĞİMDE 17 YAŞINDAYDIM.ONUN İÇİN OKULUMU BIRAKTIM.GELİNLİK BİLE GİYDİRMEDİLER.HERŞEYİ ACELEYE GETİRİP KUŞU KAFESE KAPATIR GİBİ BENİ EVE KAPATTILAR.KAYNANAM VE KAYNATAMLA AYNI EVDE YAŞADIM İLK YIL.KAYNANAMLA GEÇİNEMİYORDUM.SÜREKLİ EŞİMLE TARTIŞMALARA NEDEN OLUYORDU.İNTİHAR ETTİM.HASTANEYE BİLE KALDIRMADILAR.İÇTİĞİM HAPLARI KUSARAK ÇIKARDIM VE O ŞEKİLDE HAYATA GERİ DÖNDÜM.BU YETMEZMİŞ GİBİ BİRDE HAMİLE KALDIM.OKADAR ZAYIFTIMKİ 45 KİLOYDUM.BULANTILAR BİR YANA DURSUN YATAKLARA DÜŞTÜM.İSTANBUL DIŞINDA OTURDUĞUMUZ İÇİN AİLEMLE İRTİBAT KURAMIYORDUM.NE TELEFON NE DE BAŞKA BİRŞEY.SENE DE 1 GÜN.KAYNANAM İSTANBULA GERİ DÖNDÜ.FAKAT BEN YALNIZ KALDIM.AMA EŞİM ANNESİZ YAPAMADIĞI İÇİN TEKRAR ONLARIN PEŞİNDEN İSTANBULA GELDİK.HAYATIM HEP BU ÇİZGİDE DEVAM ETTİ.BEN ETTİĞİM İÇİN AİLEME BİRGÜN BİLE ŞİKAYET EDEMEDİM.ŞİMDİ Mİ?ŞİMDİ ALTLI ÜSTLÜ KAYNANAMLA OTURUYORUZ.HALA ANLAŞAMIYORUZ.2 ÇOCUĞUM VAR.EŞİMLE HALA ANLAŞAMADIĞIM KONULAR VAR.BELKİ HER EVLİLİKTE BU TARZ OLMASADA PROBLEMLER VARDIR.ANCAK BEN YUVAMI DAĞITMAYI HİÇ DÜŞÜNMEDİM VE DE DÜŞÜNMÜYORUM İNŞALLAH.SEN BENCE DUA ETMELİSİN Kİ ÇOCUĞUN YOK VE AYAKLARININ ÜZERİNDE DURABİLİYORSUN.ALLAHTAN TEMENNİM SANA YENİ KAPILAR AÇAR.HA BU ARADA BEN 9 YILLIK EVLİYİM AMA SENİN YERİNDE OLSAYDIM HİÇ ARDIMA BAKMADAN AYRILIRDIM.BENİM PİŞMANLIĞIM BU.SENDE PİŞMAN OLMA BİR SEVGİ UĞRUNA...İYİ DÜŞÜN,HANGİ KARARIN AĞIR BASIYORSA ONU YAP.UMARIM PİŞMAN OLMAZSIN...:kahve:

Canım benim senin geçtiğin evrelerden bende geçtim aynı kaderi paylaşıyoruz benimde 20gün sonra evlilik yıldönümüm ama olmaz olsaydı,ben 10 aydır boşanmaya çabalıyorum ve bu şahıstan boşanmak istemekle ne kadar doğru karar verdiğimi hergeçengün daha iyi anlıyorum.Zararın neresinden dönersen kar oluyor.Keşkelerle bende senin gibi kendimi ve ailemi çok üzdüm değmez bir şahıs yüzünden.Bu hayatta ailenden başka kimse için ağlamaya değmiyorsana üzülme geçecek demem anlamsız ateş düştüğü yeri yakıyor yanlız şunu söyleyebilirimki zaman acıyı büyük ölçüde hafifletiyor.Bugünlerde geçecek emin ol.Yalnız aklından ölümle ilgili düşünceleri sil,unutma ki bir sen daha yok bu dünyada ve seni sevenler için çok değerlisin.

Sevgili Chatlak

Ben 39 yaşında 15 yıllık evliliğini 5 ay evvel bitirmiş bir dostunum (kabul edersen) ve ne mutlu ki sana
daha 1.yılında görmüşsün ve bitirmişsin ben gördüm ama hep düzelir dedim tam 15 yıl boyunca çünkiii
kör kütük aşıkdım. Orta yaşa geldim bir oğlum ve ben yalnız kaldık (bunu ben istedim) çünkü bizi
hak etmiyordu. Aldattı ve bitti. Üzülme desemde mutlaka üzüleceksin ve üzülerek zamanında yardımıyla unutacaksın hayatın çok başındasın. Yapacak bir sürü hedef belirle azimle tutun hayata
birgün böyle yıkılmışken bir arkadaşım aradı dediki
düşük yapıyorum acil dr a gittim
ve 5 haftalık bebeğim hayata tutunmuş düşmek istemiyor , gözlerim doldu bir bebek hayata tüm gücüyle asılmışken bizler niye vaz geçelim kim için tabiki deymez hayatın biryerlerinde bize ait güzellikler mutlaka vardır. Hadi onları bulmak için azimle direnmeye beylik laflar etmeye gerek yok
yaşandı ve bitti bunu yaşayanda sadece bizler değiliz.
Sana herşeye yeniden başlayacak enerjiler diliyorum ki buda var sende biran evvel hak ettiğin güzelliklere kavuşman dileğiyle.

Sevgilerimle,
tubatuba

Evet Tubayı arayan bendim 5 haftalıktı bebeğim düşecekti ben üzülürüm bir yandan niye bunlar oldu diye doktorun dediği kulağıma küpe oldu baksana dedi bebeğine sana nasıl tutunmaya çalışıyor o vazgeçmiyor sen düştü diye vazgeçiyorsun ona fırsat ver zaman tanı güçlensin de büyüsün.
İşte o günden beri 6 ay geçti evliliğini bitiren canım dostum Tuba da bebeğim de hayata tutundu vazgeçmedi...
Güzel günler olduğu gibi zor günler de olacak evet kendimizi bir arabanın altına atmak istediğimiz günler de ama hayattan asla vazgeçmeyeceğiz ve sevdiklerimizden.
Gülmek olduğu gibi ağlamayı da kabul etmeli üzüntüler olacak hayat zaten bu demek.

Sevgili Chatlak;
zaman öyle çabuk geçiyor ki şu an belki bunu anlamak çok zor ama bir bakıyorsun hayatın senin düşündüğünden bambaşka bir yere gelmiş.Annen ve baban için üzülmeni çok iyi anlıyorum bizim ailemizde de geçti böyle sınavlardan ama sonunda gördüğün ve şükrettiğin tek şey herkesin sağlıklı ve huzurlu olması.Mutluluk eninde sonunda geliyor.
Bu zor dönemi birbirinizi kırmayarak, daha çok destek olarak ve kararlı olarak atlmanız herşeyi daha kolaylaştıracaktır.Kendini asla bırakma şöyle düşün ki senin mutsuzluğun aileni her zaman daha çok üzecektir.Kendine fırsat ver, zaman tanı herşey düzelecek yorgunluk da üzüntü de gözyaşı da geçecek.Sen mutlu olacaksın ki seni sevenler de mutlu olsun.
Allaha emanet olun.

allah kimseye taşıyamayacağı yükü yüklemezmiş.
ne olur kendini bu kadar yıpratma.acın o kadar
yeniki hiç bitmeyecekmiş gibi geliyor sana.ama emin
ol geçecek.keşke böyle olmasaydı tabi.ailenden destek al.
onlara dayan.atlatacaksın inşallah.sakın öyle ölmeyi falan düşünme birdaha.
bu hiçbirşeyin çözümü olamaz.

X