Bosaniyorum .. artik en hayirlisi bu olsa gerek

İnşallah çooook mutlu olursun bebeğinle.

Son düzenleme:
Hamile kaldığını öğrendiğinde sevinmiş demekki çocuğa karşı bir nefreti filan yok. Sadece doldurmuşlar arkadaşın dediği gibi katılıyorum babasız büyümek zor. Tabi yapılan davranışlar tavırlar seni çok üzmüş haklı olarak da. Sonuçta senin nikahlı kocanın söz fotoğraflarını görüyorsun. Bence çocuğun daha bilincinde değil yani çocuk çok farklı doğunca onu gördüğünde kendine ait olduğunu anladığında tavrı çok farklıda olabilir. Yuva yıkanın yuvası olmaz. Onlar çeker elbet bu dünyada da öbür dünyada da. Benim aklıma buraya yazarken bir şey geldi. Şimdi annesi istemiyor evliliği dediğine göre de o sözlendiği kızda bunu seviyormuş Ya diyeceğim acaba büyü filan mı yaptırdılar. Bazı arkadaşlar diyebilir büyü safsata filan yok gerçekten var büyü ama Allahın izniyle tesir etmez. Aklıma bu geldi yoksa durduk yere birden soğuması sonra hamile karısını bırakıyor düşünün yani. Sonrada o seven kız kimse onla sözleniyor acelesine ne olduysa. Bilmiyorumda bu ihtimali de düşün. Hele ki bu geri zihniyetleri sahiplerse filan bu tarz yolları da araştırmış olabilirler. Sonuçta psikolojik bir etki büyü daha hernekadar etkisi tam açıklanamasa da. Senin için dua edeceğim inşallah düzelir. Birden bak sende soğumuşsun bana çok normal gelmedi.

yorumlarinizi tek tek okudum kizlar .. hepinize tesekkür ederim ..

Nafaka ve tazminat konusunda su bi kac gündür annem ve abim gillde üstüme geliyor ,
Avukatim zaten her telefon görüsmesinde karsi tarafin avukatiyla konusduklarini ve yeni haberleri belirtirken
hala nafaka vs. gibi seyler istiyip istemedigimi de soruyor ..

Hamileligimden kaynaklanan hormon degisimleriyle son bi kac gündür duygusal patlamalar yasiyorum
bunlari hakkedmedigimi düsünüyorum .. ben daha 20. yasindayim ve hayatimda en büyük 2.ci darbeyi aldim .. vede o mutlu mesut istanbulda hayatinin tadini cikariyor.. bunu düsündükce
hassmetmek zorlasiyor .. onun yapdigini benimde yapmam gerek .. Bebegimle hayatimi yasamam gerek .. o yüzden nafaka ve tazminat konusunu iyice bi düsünüp bi miktar belirleyecegim .. ihtiyacim yok onun parasina puluna ama inat ugruna bana yasattiklarinin bedeli olarak almam gereken hakkimi alacagim ..
azda olsa icimdeki nefreti belki dindirir onu kivrandircam sonucda ..

sana kızınla bir ömür boyu mutluluklar diliyorum canım.. Allahım yardımlarını üzerinden esirgemesin..

sonunda doğru karaı vermişsin arkadaşım hakkın olanı almalısın ....hakkın olanı diyorum çünkü nafaka senin hakkın....
ALLAH O İNSAN MÜSVETTESİNİ de islah etsin... hayatımda utanmaz bir çok insan gördüm ama senin eşinde arkadaşım ne yazık ki utanmanın bir gramıı bile kalmamış...
sanada bebişnle mutluluklar....

20 yaşındaymışsın bunu öğrenince hayranlığım dahada arttı, tebrik ederim seni.
Mesajlarını okuduğumda gözümde 30 lu yaşlara yakın bir kadın belirmişti şaşırdım açıkcası.
Sanırım bebeğinin babasıda 22-23 yaşlarında olmalı, çok erken ve acele edilmiş bir evlilik gibi geldi bana.
Bu yaşlarda zaman zaman böyle hatalar yapılabiliyor, zira bence bu kadar genç evlilik bence
yanlış bir karardan öte bir şey değil, ama artık olan olmuş geri dönüşü yok.
Anlaşılan o ki eşin olacak kişi karakteri tam oturmamış yada ancak kendisini tanımaya başlayan biri.
Allah herkesin yolunu açık etsin ama girdiği hakkın bedelini elbet ödeyecektir.
Asıl konuya gelince zaten doğru olan kararı vermiş boşanıyorsun bebeğini istemeyen bir adamın zaten baba olmaya da hakkı yoktur,
bu durumda yalnızca sana biyolojik destek sağlamış oluyor. Eğer maddi imkanın varsa
kendini ve çocuğunu rahat rahat geçindirebileceksen lanet olsun onun vereceği nafkaya
ben bu şartlar altında almaman taraftarıyım, zira öyle bir adamın bir lirasının ne benim nede yavrumun boğazından geçmesini istemem.
Ama imkanların sınırlıysa ve ondan gelecek para çocuğun için yarar sağlayacaksa almalısın.
Bunu iyi düşün öyle karar ver, nafaka aldığın taktirde malesef hayatından tamamen çıkmış olmayacaktır.
Ve onunla hala muhattap olmak yaralar açabilir. Rabbim kolaylık versin hayırlı insanlarla karşılaştırsın.

doğru karar vermişsin ildemcim o parayı al ister kendine harca ister bi fakire ver ama mutlaka almalısın en güzel ceza parasız bırakmaktır o müsvetliye.canımcım kendine ve bebeğine harcamak zorundada değilsin zaten öyle değilmi,maksat o adamdan para çıkması.

Hakkında hayırlısı Bebeği haketmemiş.Millet bebek hasreti ile yanarken o eli kolu boş olsun istemiş.Yanlız birşey var :Sözlendiği kişi evliliğinizi biliyormu bilmem ama yuva yıkanın yuvası olmaz derler

yazdıklarını okuyunca içim bi tuhaf oldu.kendimi bi an senin yerine koydum ve ilk olarak söyleyebileceğim şey oda cezasını çekcek ve bana yaptıklarıı ödeticem oldu ama bu bi anlık bi öfkeneyle seylne bişi.o yüzden sakin kafayla kararlar vermelisin.şahsen ben olsaydım ne yapar eder nafakayı alırdım.eğer bi adam uçkuruğuna bu kadar düşkünse kalkıp evli olduğu halde başka biriyle sözleniyosa nafakanıda söke söke al canım o seni hakkın.küçücük yawrucağın ne suçu varya.yarın bigün bu yavrucak hesap sormucakmı o adama.yazıklar olsun valla.yarıca yazdıkalrından ötürü arkadaşlarında dediği gibi 30 lu yaşlarında bi bayan gibi geldi.bi hayli olgunsun.bundan sonra doğru kararlar vereceğine inanıyorum

Esimin yasi 26 cnm yakinda 27 olcak .. ama malesef kisiligi oturmamis birisi..
yani bunu cok gec fark ettim .. evlenmeden önce bi 3.sene cikma dönemimiz oldu
daha sonra evlenmeye karar verdik .. yeterince tanidigima inaniyordum ..
daha evlenmeden nisan dönemimizde cocuk hayalleri kuruyorduk isimleri bile hazirdi ..
ama evLenince hersey degisiyormus onu anlamis oldum ..
tabi degismesindeki en büyük pay ailesinden kaynaklandi ..

desteklerinizde dolayi tesekkür ederim hepinize

Sana döner o hele bebeğin olduktan sonra o yeni kız mı kalır. Yaptığı saçmalık anlayacaktır elbette. Akıl var mantık var bu işte bir terslik var. İnşallah herşeyi yoluna koyarsın.

canım benım yaaa ..inan suan kendı derdımı bır kenara koydum senın ıcın cok uuldum...ALLAH yar ve yardımcın olsun ...hakkında ne hayırlısı ise o olsun ..sende hep boyle dua et canım ...

Bebeğini sağ salim kucağına almanı dilerim canım.
Bundan sonra ki hayatında doğru adımlar atarsın işallah.

Uzun zamandır girmiyordum nete geçen ay girdim sana yazarken laptopum bozuldu ((= kızın oluyormuş çok sewindiğimi belirtecektim.Hatırlıyorsan ikimizde şüpheleniyorduk hamilelikten ama bnmki fos çıkmıştı ((= Ayy cnm bnm boşanıyormuşsun tekrar tekrar okuyorum yazıyı inanamadım.Gerçekten çok zor bir durum hem de hamileyken Allah sana kolaylık,eşine de akıl fikir wersin.Nasıl kişiliksiz biriymiş ah gülüm yaa hiç mi anlayamadın gerçi erkekler böyle sağları solları belli olmuyor.Bir insan henüz doğmamış ewladını nasıl görmek istemez üstelik onun şuan kızını görmek için heyecandan delirmesi lazım.Neyse cnm bnm hakkında hayırlısı olsun gönlünden geçen tüm güzellikler gerçek olsun en kısa zamanda sağlıklı sıhhatli bir şekilde meleğini kucağına alman dileğiyle..

surundurme dıyorsunuzda ıldem de o adamdan ve soyadından kurtulmak ıstıyor bellı.bencede haklı.o adam ve aılesının soyadını tasımak bıle ınsanı tıksındırır.kurtul gıtsın.kendıne guzel ve mutlu bır hayat kur yavrunla.zaten maddı olarakta sıkıntın yokmus.daha ne olsun.

ama emınım kı o kızlada mutlu olamıycak ve sana çok yalvarıcak.o kızdada hıc mı akıl yok yaa.daha bosanmamıs bırıyle nasıl sozlenır.bekleyememısmı..Allahından bulsunlar ıkısıde...

uzulmeye bıle degmez!!!

Son düzenleme:
arkadasım allah sana sabır versın..ama sunu soylemek ıstıyorum artık erkeklerden tıksınır oldum.nedır bu ya.karısı dururken gıtmıs baskasıyla sozlenmıs.ne utanmaz adam ya.buna adam bıle denmez.ınsanlıktan nasıbını almamıs ..bırde karısı hamıleyken..allah onun czasını verır...onunda aklı basına gelır ama varsa...

ildemmcim çok doğru bi karar vermişsin.allah kocan olacak o varlığada akıl fikir versin.

Sizinle evliyken gidip birde ba$kasiyla sözlenebilmi$se zaten öyle bir insanla birliktelik düsünmemeniz cok dogal..
Allah önce size güc kuvvet saglik versin sonra bebeginizle bir ömür boyu mutluluk huzur ve rahatligin dolu oldugu bir dünya nasib etsin

Canım, işte olay bu. KAdın bu, güç, kuvvet, gerçekçi. Mükemmel bir anne olacaksın, annen arkanda. Kardeşim ve ben babalar gününde annemizin babalar gününü kutlar hediye alırız, o bizim hem annemiz, hem babamız çünkü ve çok mutluyuz. Büyük ihtimalle bende senin gibi fevri düşünüp ne nafaka nede tazminat istemezdim ama bakıyorumda bütün arkadaşlar nafaka ve tazminat konusunda ısrarlı. Ne denir, akıl akıldan üstündür. İçine nasıl sinerse öyle yap. Ama nafaka ve tazminat konusu, sakin olup düşünürsen mantıklı. En azından hayatta yaptığı hataların bir bedeli olduğunu bilmeli o kişi. Çok mutlu olacakasınız. Dualarımız sizinle, ama lütfen bizi haberdar et durumlardan. Kocaman öpüyorum seni.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…