Bosaniyorum .. artik en hayirlisi bu olsa gerek

Sizi tebrik ederim, bir çok kadın eşi terkettiğinde çocuğu yük olarak görür ve istemez, çocuğu varsa kocasına karşı kullanır ( erkekse karısına karşı kullanır) siz çocuğunuza sahip çıkabilme gücünüz göstermişsiniz..Bu duruşunuz çok asil.

ilerde birgun bu adam kizina demesin annen seni almanyaya kacirdi bana yillarca gostermedi ben seni gormek istedim ugrastim alamadim vize sorunu vardi gibi iftiralar atabilir cocugunu ona gore yetistir

Cocugumu buLursa öyle seyler söyleyebilir anca ..
ben kizima zamani gelince herseyi acik acik anLatacagim zaten ..
saklayacak hic birseyim yok ..
ileride kizim kendi karar verir onu istemeyen bi babayla
görüsmek isteyip istemeyecegini ..

Artik en hayirlisi bu olsa gerek diyorum kendi kendime ..
2.yillik bi evlilik süreci .. acisi ve tatlisiyla gecen 15.ay asker bekleme süreci ..
ve askerlikden sonra sadece 2.bucuk aycik bi birlikdelik ..

Bu dönem icerisinde galiba bana verilen en büyük mutLuLuk
suan icimde tasidigim melegim oluyor ..

Ekimin 2.haftasi bosanma davamiz var ..
Kendisinden nafaka veya bir baska talepde bulunmayacagimdan
oda bebegi istemedigini ve görme talebinde bulunmadigindan
siddetLi gecimsizLik ile tek celsede Bosaniyoruz ..

Itiraz hakkinin oLmadigini oda biLiyor ..
istesede zaten cocugumu ona asla vermem ..

sonucda benden bosanmayi bekliyemeyip
gidip baskasiyla sözlenmesini gayet iyi biliyor ..

bundan sonra sadece Kizim icin yasiyorumm ..
onun sevgisine ihtiyacimiz yok ..
hakkedmedigim seylerii sirf cocugum var diye hassmetmemi sonuc olarak kimse
istiyemez benden ..

cocuguma babasizda cok güzel bir hayat suna bilecegimden cok eminim :emir_bebek: :CüvCüv:

Dua edin bana kizLar herseyin hayirlisi olmasi icin opuyorumnanaktan

Allah kimseye böyler şeyler yaşatmasın...

canım seni tebrik ediyorum, gerçekten çok güçlü bir kadınsın.
evladını görmek istemeyen, onu yok kabul eden bir adamla bir ömür yaşanmazdı zaten. bence sen en güzelini yapmışsın.
Rabbim kızınla mutlu bir hayat nasip etsin. Tez vakitte o insandan kurtulursun inşaallah canım. Allah yar ve yardımcın olsun...

tebrik ederim kararınızdan ve gücünüzden dolayı allah evladınıza ve size uzun hayırlı ömürler nasip etsin

canım öncelikle sana helal olsun kızın çok şanslı emin ol böyle bir adamla evli olmaya değmez zaten en iyisini yapıyorsun
sanırım Türkiye'de Türk yasalarına göre boşanacaksın o zaman anlaşmalı boşanma için sözleşme yaptır çocukla kişisel ilişki kurmak istemediğine dair madde koydur altına da imzasını al ileride çocuğuna onu da gösterirsin ama sanırım hakim kabul etmez illa ki kişisel ilişki için madde koyar gibi avukatınla görüş hukuken önemli değil ilerisi için önemli dersin

böyle insanların varlıgına ve gidip eşinle sözlenen o kıza da inanamıyorum..en hayırlı kararı vermişsin ondan adam olmadıgı gibi zaten baba da olmazmış.Allah kızınla beraber yolunuzu bahtınızı hep acık etsin

ildemcimmolumunekankayizsmile
canım arkadaşım benim,asker yolu beklemiştik beraber seninle..
hiç de değmeyecek olan bi insanı nasıl hasretle beklemiştin..
vicdanın acaip rahat olsun canım benim.. ve inan ennn önemlisi bu zaten..
gerisini salla gitsin,bırak kendi haline o vicdansızı..

aslında şeytan diyo ki,süründür 3 sene boşanma
ve çocuk için ve kendin için yüklü nafaka al boşanıncaya kadar,sora da hayat boyu devam etsin nafakalar..
bakalım yeni gelin ne diyecek bu parasızlığa..
gene de evlenecek mi acaba parasız bi adamla..
(nafaka,adam başkasıyla evlense dahi devam ediyor,adam ölse bile devam edior..
sen evlenirsen kesiliyor sadece.. aklında olsun bitanem..)

ne diyim,hakkında en hayırlısı olsun,
çookk mutlu ol evladınla ömür boyu inşallahhh...:Saruboceq:
canımmsınolumunekankayizsmile

+1 vereliniortak

Öncelıkle Allah yardımcınız olsun...
Bebegınızı sağ sağlım kucagınıza alın ınsallah...
Esınıze gelınce haddıme degıl ama bence de odullendırmeyın...
O kız dunden beklıyormus bunu...
Ben olsam bosanmam, mahkeme de bır bır anlatırım, boyle boyle soz bıle kestıler dıye...
Bak bakalım bu adılıgın ustune ne kadar nafaka oduyor...
Bosanmaz surundururdum...
O terbıyesız kızı da aılesını de kotu duruma dusururdum...
Utanmazlar bıle bıle adamın evlı oldugunu hem de hamıle karısı oldugunu...
Yok ya hıc mıde kalmamıs ınsanlarda...

Gecenlerde ızlemem ya denk geldı sırlar dunyasında bı hıkaye ızledım...
Adam evlı...
Anası sevmemıs gelını, gıdıyor gelıyor fısteklıyor oğlunu sana koyden kız alacam dıye...
Adam bır ıkı dırenıyor bır sabah kadın koyden aldıgı kızla cıkagelıyor adamın evıne, kuma nıyetıne...
Yok artık ıyıce abartmısler demıstım ama demek yasanabılıyoemus bunlar...
Psıkolojım bozulmustu bı sure...

Allah yardımcınız olsun...

canim kendi adina haklisin ama ben kizim dogmadan once bilmezdim, bir babanin bu kadar gerekli oldugunu. cocuk babayi gorunce sevinc cigliklari atiyor. yani daha onceden -hatta bir yazim var cocugumu babasiz buyutemem diyenler okusun- diye bir basligim dahi var. ama simdi dusunuyorum da kizimin babasiyla o sevgi dolu hallerini gorunce diyorum ki insan hersey herseye cocugu icin katlanir. gene Allah beterinden saklasin da o mutlu olsun bir kerecik gulsun diye insan cok fedakarlik yapabiliyor.

ben esimin isi dolayisi ile 3.5 ay ayri kaldik. kizim 6 aylikti. biz babamlarda kaldik bu sure zarfinda. esim de hafta sonlari gelip gidebiliyordu. dedesi babasindan ilgilidir. anneanne zaten cok duskun. ilk torun. evde kucaktan kucaga. her istedigim alinir, kizima her carsiya cikislarinda mutlaka bir oyuncak vs. babam alir parka goturur minicik bebegi. tum sevgisini verir. yani anneanne dede dayilar maddi manevi pervane etrefinda ama babanin yerini hicbiri tutmuyor.

AMA GENE de...

kizim cumartesi olup babasini otogarda karsilamaya gittigimizde babasini gorunce ki halini keske kameraya cekseydim. o kadar mutlu o kadar mutlu.

diyecegim o ki simdi sana ben onu prensesler gibi buyuturum, babasiz da buyuturum vs diyorsun ama baba sevgisi baska.

esin annesinin baskilarina dayanamamis olabilir ki Allah yuva yikan o kayinvalideyi iki cihanda mutlu etmesin insallah. yani ne bileyim ben cocuklarin anne ve babasiz buyumelerini dusunemiyorum artik:KK43: cok uzuluyorum bebekken bosanan ya da annesi babasi olenleri duydugumda. cunku bebegimin bensiz ya da baasiz oldugunda nelerden mahrum olacagini ancak yasayinca anliyor insan.

UMARIM esin hatasini anlar. Umarim sen de cok kati yureklilik gostermezsin. Umarim kizin anali babali cok mesut bir sekilde buyur mutlu bir cocukluk gecirir.

Ayrica...

Eger bosanma kacinilmaz olsaydi ben de diger arkadaslara katiliyorum, benim cocugumun babasiz buyumesine sebep olanlar olarak esimi ve daha o bosanmadan onla sozlenen ahmak kadini biraz surundururdum.

Belki o kadin senin hamile oldugunu bile bilmiyordur.

bilmiyorum canim ya. cok guclusun. eminim kizini da kimseye muhtac olmadan yetistirirsin ama baba sevgisi baska oldugu icin, eger esin pisman olursa bir kere daha dusun derim ben. sevgiler canim. cok opuyorum seni.

canim kendi adina haklisin ama ben kizim dogmadan once bilmezdim, bir babanin bu kadar gerekli oldugunu. cocuk babayi gorunce sevinc cigliklari atiyor. yani daha onceden -hatta bir yazim var cocugumu babasiz buyutemem diyenler okusun- diye bir basligim dahi var. ama simdi dusunuyorum da kizimin babasiyla o sevgi dolu hallerini gorunce diyorum ki insan hersey herseye cocugu icin katlanir. gene Allah beterinden saklasin da o mutlu olsun bir kerecik gulsun diye insan cok fedakarlik yapabiliyor.

ben esimin isi dolayisi ile 3.5 ay ayri kaldik. kizim 6 aylikti. biz babamlarda kaldik bu sure zarfinda. esim de hafta sonlari gelip gidebiliyordu. dedesi babasindan ilgilidir. anneanne zaten cok duskun. ilk torun. evde kucaktan kucaga. her istedigim alinir, kizima her carsiya cikislarinda mutlaka bir oyuncak vs. babam alir parka goturur minicik bebegi. tum sevgisini verir. yani anneanne dede dayilar maddi manevi pervane etrefinda ama babanin yerini hicbiri tutmuyor.

AMA GENE de...

kizim cumartesi olup babasini otogarda karsilamaya gittigimizde babasini gorunce ki halini keske kameraya cekseydim. o kadar mutlu o kadar mutlu.

diyecegim o ki simdi sana ben onu prensesler gibi buyuturum, babasiz da buyuturum vs diyorsun ama baba sevgisi baska.

esin annesinin baskilarina dayanamamis olabilir ki Allah yuva yikan o kayinvalideyi iki cihanda mutlu etmesin insallah. yani ne bileyim ben cocuklarin anne ve babasiz buyumelerini dusunemiyorum artik:KK43: cok uzuluyorum bebekken bosanan ya da annesi babasi olenleri duydugumda. cunku bebegimin bensiz ya da baasiz oldugunda nelerden mahrum olacagini ancak yasayinca anliyor insan.

UMARIM esin hatasini anlar. Umarim sen de cok kati yureklilik gostermezsin. Umarim kizin anali babali cok mesut bir sekilde buyur mutlu bir cocukluk gecirir.

Ayrica...

Eger bosanma kacinilmaz olsaydi ben de diger arkadaslara katiliyorum, benim cocugumun babasiz buyumesine sebep olanlar olarak esimi ve daha o bosanmadan onla sozlenen ahmak kadini biraz surundururdum.

Belki o kadin senin hamile oldugunu bile bilmiyordur.

bilmiyorum canim ya. cok guclusun. eminim kizini da kimseye muhtac olmadan yetistirirsin ama baba sevgisi baska oldugu icin, eger esin pisman olursa bir kere daha dusun derim ben. sevgiler canim. cok opuyorum seni.

Canim arkadasim .. babasiz büyümenin ne kadar zor oldugunu ben cok ama cok iyi biliyorum .. bende 6 yasimdan beri babasiz büyüdüm cünkü ..
babam baska bi kadin ugruna annemi ve 3.cocugunu terk edip gitti ..
yani iyi bilirim babasizligin ne demek oldugunu ..
ama annem cocuklari icin calisdi cabaladi bize babasizligin yoklugunu hic belli etirmedi ..
cok sükür cok rahat bir cocukluk ve ergenlik yasadim ..
annem kendi basina abimin dügününü üstelendi .. benim dügünümde de kendi herseyi yapdi .. yani annem cok güclü bi kadin ..
bilemezdim ki ayni kaderin bi benzerini bende yasayacagim ..
ama bende güclüyüm ..
ama yine diyorum babasi cocugunu görmek isterse basimin üstüne ..
gösteririm .. ama istemedigini öyle bi ses tonuyla bana belirtti ki ayrilmadan önce
icimi o an nefret kapladi .. bunu bi allah bide ben bilirim ..
hala istemiyorum diye avukatina talimat veren bi adami nasil BABA sifatina koyayim ben ..
Senin kizinin ayricaligi var .. babasinin kokusunu dogdugundan beri biliyor onu taniyor ..
benimsiyor babasini ..
ama benim kizim babasini bilmeyecek .. cünkü babasi öyle istiyor ..
o yüzden tek sevinci beni görünce olacak .. babasi yerine annesinin kokusunu bilecek .. benim koynumda uyuyacak .. ben onu canima can katark büyütecegim ..

allah yardımcın olsun her zaman,eminim kızın ve ailenle çok mutlu bir ömür geçireceksin.

sizle evliyken başkasıyla sözlenmek mi.....neymiş bu kadar acelesi.bence nafaka ve tazminatta onu süründürmelisiniz.Bu kadar kolay mı...inşallah bundan sonra çocuğunuzla huzurlu olursunuz

kesinlikle hayırlısı olmuş.kızınız ve sizin için daha mutlu bir hayat başlayacak diye düşünüyorum

Bende boşanma dönemindeyim canım..Allahın hediyesi meleğin var..O hep annesinin yanında olucak ve sana çok destek olucaktır o minicik hediye.Allah sabırlar versin hepimize

Artik en hayirlisi bu olsa gerek diyorum kendi kendime ..
2.yillik bi evlilik süreci .. acisi ve tatlisiyla gecen 15.ay asker bekleme süreci ..
ve askerlikden sonra sadece 2.bucuk aycik bi birlikdelik ..

Bu dönem icerisinde galiba bana verilen en büyük mutLuLuk
suan icimde tasidigim melegim oluyor ..

Ekimin 2.haftasi bosanma davamiz var ..
Kendisinden nafaka veya bir baska talepde bulunmayacagimdan
oda bebegi istemedigini ve görme talebinde bulunmadigindan
siddetLi gecimsizLik ile tek celsede Bosaniyoruz ..

Itiraz hakkinin oLmadigini oda biLiyor ..
istesede zaten cocugumu ona asla vermem ..

sonucda benden bosanmayi bekliyemeyip
gidip baskasiyla sözlenmesini gayet iyi biliyor ..

bundan sonra sadece Kizim icin yasiyorumm ..
onun sevgisine ihtiyacimiz yok ..
hakkedmedigim seylerii sirf cocugum var diye hassmetmemi sonuc olarak kimse
istiyemez benden ..

cocuguma babasizda cok güzel bir hayat suna bilecegimden cok eminim :emir_bebek: :CüvCüv:

Dua edin bana kizLar herseyin hayirlisi olmasi icin opuyorumnanaktan

içinde çocuk sevgisi taşımayan adamdan niye hamile kaldın ki?

içinde çocuk sevgisi taşımayan adamdan niye hamile kaldın ki?

Askerdeyken ve askerden ilk döndügü dönem ikimizde tekrardan bi bebek sahibi olmak istiyorduk ..
Hamile oldugumu ögrendigi gün benim kadar oda cok sevinmisdi ..
ilerleyen zamanlar icerisinde cocugu istememeye basladi ..
basdan öyle bisey hissetseydim zaten hamile kalmazdim ...
ama hamile kaldikdan sonrada o cana kiyamadim .. kiyamazdimda ..
sonuc olarak o benim bebegim ..

Üzülerek okudum hakkınızda hayırlısı neyse o olsun.Bir çocuğun elbette hem anne hemde baba sevgisine ihtiyacı var ama olmayınca olmuyor işte.Çocuğu istemiyorum ne demek ya öyle kızgınımki şu an o masum yavruya bunu söylemeye bile hakkı yok sen kimsinde kimi istemiyorsun? ben olsam ilerde görmek istese bile göstermezdim Allah ona evlat nasip etmesin bir daha....Eminim yavrunuzu sonsuz sevginizle büyüteceksiniz yolunuz açık olsunnn

her ne olursa olsun içinde dağ gibi nefrette olsa süründür..lütfen süründür ya...allah için yani..bi insan böle bişeyi yapıpta bide üstüne kendisinden hiçbişey talep etmeyen bi insanla karşılaşıp mahkemem bittiğinde oh be demesin...lütfen bunu ona dedirttme nafaka talep et..eşşek gibi ödesin...ihtiyavcım yok diyosun ya bırak olmasın ihtiyacın ama al ondan o parayı..al başka çocukları sevindir..biyerlere ver ama yeterki al...
kendin ve çocuğun için harcamasan bile başka insanları sevindir ama yeterki o sürünsün..sana bunları yaşatmanın bedeli yok ama hiç değilse bubunla sürünsün..2 ay ödedi ödedi ödemedi girer paşa paşa yatar içerde..eşek gibi sürünür...bu senin hakkın...

tekrar söylüyorum lütfen ona bu iyiliği yapma..haklarını kullan sun mahkemeye..lütfen...kendin için olmasada yap bebeğin için bunu...elini kolunu sallaya4rak çıkmasın mahkemeden...daha vaktin varken yap bunu...lütfen...

minik prenses adli arkadasa katiliyorum simdi kullanmasan bile o parayi bi hesap ac biriktir ilerde çocuguna lazim olur lutfen yaa sevindirme o adami

X