Boşandıktan Sonra

Kızımın okula gitmesi,okuldan alınması ile ilgili görüşüyoruz telefonda ister istemez, çalışma saatlerimize göre bunun planlamasını yapıyoruz çünkü küçük ve babası ile iletişim halinde olmak zorunda kalıyorum.

Tahmin ettiğim gibi, çok olmamış kurtulalı. İlk sene sancılı geçiyor. Eski alışkanlıklar ve yeni hayat birbirine karışıyor. Bir yandan sonsuz bir huzur bir yandan kaygı hissediyor insan. Bunlar çook normal. Çocuğum olmadığı halde ben de yeni yeni kendime geliyorum. Senelerce diken üstünde yaşamışsın, öyle birden ah ne güzel hayat moduna giremezsin ki. Bi kere devrelerin yanmış, psikolojin alt üst olmuş, kafanın içinde bin tane sekme açık kalmış. Gecenin bi yarısı yaşadığın saçma sapan bi kavga , maruz kaldığın bi olay aklına gelebiliyor, hadi yat yatabilirsen. Kalkıp sigara üstüne sigara içiyorum. Ne yaşadım lan ben diyorum, ne yaşadım öyle... Geçiyor ama arkadaşım. Yeni hayatın hep huzur dolu olsun. Allahım karşına hep iyi insanlar çıkarsın.

Evet evet her gece 3 te ya da 4 te uyanıyorum bir sigara içiyorum deliksiz bir uyku mümkün değil yani. Huzurlu olsam da yaşadıklarımın ağırlığı ve dediğin gibi açık kalan sekmeler şu an haliyle beni biraz yoruyor. Ama yine de başardık, başardık

Valla patlayip sane ne , kimsin diye bagircaksiniz. Haddi, yeri olmayan islere karismasin. Bir de cocugu verirken muhattap olmayin, cocugu teslim edecek anneanne veya teyze var mi?

Valla patlayip sane ne , kimsin diye bagircaksiniz. Haddi, yeri olmayan islere karismasin. Bir de cocugu verirken muhattap olmayin, cocugu teslim edecek anneanne veya teyze var mi?
Hayır tek başıma kızımla onun memleketindeyim burda kimsem yok.kızımı babasından ayırmayayım diye belli bir süre kalırım bir de kızım adına da böyle bir karar alamam şu an ama tabiki memleketime gitme gibi bir hayalim hep var.

Görüşmeyin beraber ozaman. Birlikte oturmanız şart değil.

Ay o salak için niye ağlıyorsunuz
Bir kahkaha atın giyimim basit olabilir ama en azından karakterim kaliteli, malum sende ikiside avam diyip geçin
Botoksmu yaptırıyorsunuz, genç ve güzel gözükmek için şart, seninde ihtiyacın var gibi istersen dr.umun nosunu vereyim çok memnun kalırsın gibi gibi cümleler kullanın
Hiç olmadı tutun birini az ağzını yüzünü yamultsun bir süre kendinden başka kimseyle uğraşamasın hasbam
Ayrıca kızınız çokta küçük değilmiş, bence çok fazla biraraya gelmeniz gerekmez artık. Hızla azaltın görüşme sıklığını.

Görüşmeyin beraber ozaman. Birlikte oturmanız şart değil.
Birlikte oturmuyoruz ki sadece onu görmek zorunda kaldığım zamanlarda var ,kızımı gelip alırken kızımı bana getirirken bunlar maksimum 2 3 dklık zamanlar ve o anlara bile başarı ile sıkıştırıyor bu laflarını,uyardım,uyardım ama adam anlamıyor. Neyse bir sekilde tepkim eninde sonunda yükselecek veya avukatımla görüşüp bir hal çaresine bakacağız devam ederse bu söylemleri.

Bu meseleler avukatlik bir mesele değil ki, söylem var sadece. Söylesin kulak asmayın 2 3 dakkalık görüşüyorsanız. Siz kendi içinizde büyütmüşsünüz. Zorlama yok birşey yok.

bence bu yılların vermiş olduğu samimiyetle alakalı,henüz sınır çizememiş,yıllarca tanıdığımız aile olduğumuz herşeyini bildiğimiz insanlara kolay kolay yabancılaşamıyoruz,zamanla uzaklaşıp mesafe koyacaktır,yabancılaşacaktır size,uyarınızı yapın tabiki ama altında derin bir anlam aramazdim ben olsam,rutinleşmiş hareketler sadece.

Birini bulunca biter bu kıskanmaları, o güne kadar elinin altında kalın istiyor, bu bencilliğe prim vermemekle iyi ediyorsunuz devam edin.

Boşadığınız herifin vasat altı fikirleri için neden kapanıp ağlıyorsunuz yahu? Kafanızda bile büyümüş. Neden bu kadar değer veriyorsunuz hala?

Hala seni seviyor bence eşin ayrıca bana karışamazsın diyip haddini bildirin

Hala seni seviyor bence eşin ayrıca bana karışamazsın diyip haddini bildirin
Asla sevmiyor beni ki ben de onu sevmiyorum zaten tamamiyle karşılıklı,tek isteği benim mutlu olmamam. Hayat ideali, zevkleri,ilgi alanları ve inancı olmayan insanlar kendini sevmediği gibi başkasının da yaşam sevincini öldürmek için uğraşıp dururlar. Bir başkaının mutluluğunu ve üzüntüsüne inanmaz ve vicdan sahibi olamazlar,Tüm bunları yaşadım,gördüm tam tamına içinde yaşadım bu psikolojik şiddetin hem de 3 değil 5 değil 10 yıl dile kolay..

Neden birşey dediğinde halen üzülüyorsunuz? Kendinize sordunuz mu hiç?
Çünkü bu adamla boşanmış olsam da hala benimle ilgili fikirlerini söylemesine maruz kalmak durumunda kaldığım için üzgünüm ,bana etraf çok kötü bak ne haberler çıkıyor seni ve kızımız için endişeliyim gibi mesajlar atıp sanki o bize sahip çıkıyordu da şimdi kendimizi koruyamayacak halde oluşumuzu ima ediyor oluşuna üzülüyorum. Ben artık tek olmanın,tek karar vermenin keyfini çıkarmaya çalışmak istiyorum, daha dogrusu sadece o değil herkese karşı bir sınır belirledim ve kimsenin bunu geçmesini istemiyorum

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…