Boşananlar :/

Ben eski konulari okumustum ama yorum yazdim mi hatırlamıyorum sanırım bilezik mevzusu vardi bilezik vermistin önce onları çatır çatır al. Sonra annende varmi makbuz falan? Icradan kurtarmis ya ona dair
Bir soz vardir kör Allah'a nasıl bakarsa Allah ta kör e oyle bakarmış madem seni cok afedersin keriz yerine koymaya çalışıyor sömürüyor mahkeme kapıları sonuna kadar açık aynısını yap 10 kuruşuna kadar al. Hatta nafaka tazminatta talep et. Ciddiyim. Avukatlar kadınlari gazlar,isinin ehli bir avukat bul once için sogusun zaten adamdan sogumussun anladigim boyle adamla ömür gecmez ana ogul alsinlar ev otursunlar uzulmeye bile degmeyecek bir insan
Insan sonradan görünce böyle oluyor. Sen paragöz falan degilsin kendisi oyle oldugu icin senide oyle zannediyor. Üzüntünü anlıyorum yaşın çok genc kac kurtar kendini haketmeyene ömür verilmez

Alabileceğim kadar alacağım inşallah. Yok paragöz olsam çalıştığı işe askerlisiğine bakardım:) evlenirken evi olduğunu bile bilmiyordum körü körüne evlendik. Kendileri söylediler al ev al araba diye bir araba verdiler nikahtan 3 gün önce falan sattılar sahte bilezik taktılar :) şaka gibiydi eşim beni çok sever ama ailesinin izinden gittiği için otu çek köküne bak hesabı onlara uydu ve kendi çıkarı için kullandı vazgeçmeyeceğimi bildiği için. Sonunda vazgeçtim. İyiki çocuğum yok ama çok utanıyorum herkesten.

Herkes kendine yakisani yapar,deyin bir de sukur namazi kilin kurtulacaginiza sonra da iyi bir avukat. O deli ise siz daha deli olun,korkutmasina izin vermeyin. Tabi onleminizi alin. Zaman,baska birseye ihtiyaciniz yok. Ara ara saman alevi gibi parlayacak icinizin atesi ama sonecek. Adam olan icin olumden beterdir seref yoksunuymus denmesi. Hirsiz karakterli insana aciyin,uzak durun. Hakkinizda hayirlisi.

Parlamasını bile istemiyorum. Şu 5 yılı silip atsam razıyım. Gençlik aşkım herkese savunmuşluğum. Herkes ama herkes söyledi bana ben görmedim kendide pek efendi görünüşlüdür :) resmen ayak üstü kandırdı beni çok doluyumda :) inanılmaz küfürleri hak ediyor

İYi akşamlar ablalarım, kardeşlerim. Bu ara üst üste konu açıyorum sıkılmayın benden ama birilerinin bana destek olması lazım.

“Unutma! Kimsenin yaptığı yanına kâr sayılmayacak. Seni rahatsız edeni, Allah rahat bırakmayacak. Belki bazen erteleyecek, bazen sabredecek.
Ama hesabını sormadan canlarını almayacak.” (Nebi yıldız) Sözleriyle konuya başlamak istiyorum.
Konuların tüm içeriğini geçtim. Yüreğimde koca bir acı var. İlk aşkım, ilk sevdiğim insan , yürekten bağlı olduğum , canım dediğim. Çok çok sevdiğim insanın evlendikten sonra gerçek yüzünü şükür ki sonunda artık görebilmemle evliliğime taş koydum sonunda. Ama emsalsiz bir korku var bünyemde hayattan öyle soyutlamışım ki kendimi. Boşlukta hissediyorum. Evin içerisinde deli gibi dönüp dolaşıyorum. Arayıp ağzıma geleni söyledim ki bu öfke bu kırgınlık saydır saydır bitmez zaten. Boşanmanın boşluğuna düştüm arkadaşlarım 25 yaşımdayım toy muyum diyeceğim yaşımda küçük değil bu kadar mı acizim bilmiyorum normalmi duygular. Siz boşananlar davayı açana kadar ne hissettiniz. Bir cesaret dava açtıktan sonra bu hisler geçti mi? Artık olan oldu düşüncesiyle rahatladınız mı? Evde kalan eşyaları toplama cesareti , mahkemede görme cesaretini nasıl gösterdiniz ne hissettiniz ? Kısaca ben napayımda böyle boşluk hissetmemeyim. Aklıma geldikçe nefret ediyorum, aklımdan gittikçe ciğerim yanıyor. Kararlıyım pazartesi boşanma davası açıyorum. Kendisi hala benim suçum yok diyor yalanları inkar ediyor , biz köprüyü geçene kadar ayıya dayı deriz diyor (ailecek böylelermiş) öyle diyor. Yani olmayacak dönmeyeceğim. Ama kendimi nasıl toparlarım umursamamak istiyorum bitsin istiyorum bu süreç nasıl ? Kendimi çabuk toparlamam gerekli ailemin hiç üzülmesinide istemiyorum. Boşanmak istediğimi bağıra çağıra söyledim. Ki Başka yolu yok kesinlikle allah bir daha yolumu kesiştirmesin inşallah. Oy oy :21: ben nerelere gidemmm dostlar
Çok canın acıo ama geçiyor.Benımde altınlarımı bılezıklerımı aldılar en son kayınbaba denen karaktersız oglum bana kefıl olucak sende ımza ver dedı ımza vermedım dıye boşandım.Sana her sey çok kolay olucak diyip senı kandırmıcam.Canın acıcak için yanıcak yerı gelıcek mıden bulanacak ama gececek.Ben 2018 11. Ayda bolandım 3 ay 27 gun evlı kaldım.Avukat çok onemlı oaradan kaçıp sacma bı avukat bulayım deme .Açacagın davada her seyı guzel bı sekılde yaz .Umarım elınde kanıt vardır.Adam barışalım demıyor mu?

Parlamasını bile istemiyorum. Şu 5 yılı silip atsam razıyım. Gençlik aşkım herkese savunmuşluğum. Herkes ama herkes söyledi bana ben görmedim kendide pek efendi görünüşlüdür :) resmen ayak üstü kandırdı beni çok doluyumda :) inanılmaz küfürleri hak ediyor
Kizginliginiz aslinda kendinize. Nasil yaptim,nasil inandim,dusuncesi. Hayat ve insan. Hayat surprizlerle doludur,insan da zayif ama bir o kadar gucludur. Kendinizi affedin,tecrube hanenize yazin ve ilerleyin. Hatalarinizdan ders aldiginizda gelisecek ve olgunlasacaksiniz. Artik hirpalamayin kendinizi.

Alabileceğim kadar alacağım inşallah. Yok paragöz olsam çalıştığı işe askerlisiğine bakardım:) evlenirken evi olduğunu bile bilmiyordum körü körüne evlendik. Kendileri söylediler al ev al araba diye bir araba verdiler nikahtan 3 gün önce falan sattılar sahte bilezik taktılar :) şaka gibiydi eşim beni çok sever ama ailesinin izinden gittiği için otu çek köküne bak hesabı onlara uydu ve kendi çıkarı için kullandı vazgeçmeyeceğimi bildiği için. Sonunda vazgeçtim. İyiki çocuğum yok ama çok utanıyorum herkesten.
Nasil anlamadım kız düğünde sana sahte altın mi taktılar? Arabayi ne diye sattılar cok pislik bir aileymis gercekten. Esin hic pisman degilmi? Gozu kör olmus galiba

Üzgünüm canım, o boşluk dediğin şeyy uzun bi süre sürecek, ve uzunnn uzun bi süre içinde acıyacak, sende ailende malesef çok çok üzüleceksiniz yedikleriniz gün gelecek boğazınıza dizilecek, gün gelecek geceler geçmek bilmeyecek, yastığı başınızı koyduğunuzda bi parçanız eksik gibi huzursuz bi tuhaf hissedeceksiniz uykuya öyle rahatt rahat dalamayacaksın.
Amaaaa, bir gün gelecek herşeyi unutmuş hatta hiç yaşanmamış gibi hissedeceksin huzura ereceksin. Bu yaşadıklarında sana tecrube edindirmiş olacak 😊
Sonra geleceğe daha emin adımlarla ve sana değer veren biri ile ilerleyeceksin. Güçlü olmaya çalış 😘

Gercekten sahte bilezik mi taktilar😯 Sizin haberiniz warmiydi takcaklarindan yoksa, sonradan mi ögrendiniz🙁

Üzgünüm canım, o boşluk dediğin şeyy uzun bi süre sürecek, ve uzunnn uzun bi süre içinde acıyacak, sende ailende malesef çok çok üzüleceksiniz yedikleriniz gün gelecek boğazınıza dizilecek, gün gelecek geceler geçmek bilmeyecek, yastığı başınızı koyduğunuzda bi parçanız eksik gibi huzursuz bi tuhaf hissedeceksiniz uykuya öyle rahatt rahat dalamayacaksın.
Amaaaa, bir gün gelecek herşeyi unutmuş hatta hiç yaşanmamış gibi hissedeceksin huzura ereceksin. Bu yaşadıklarında sana tecrube edindirmiş olacak 😊
Sonra geleceğe daha emin adımlarla ve sana değer veren biri ile ilerleyeceksin. Güçlü olmaya çalış 😘
Geçsinde bir iki yıl daha feda olsun yoksa ellerinde hasta olup ölücem :) ben hattatımda bu kadar yalancı ana oğul görmedim beni kendi aileme kırgın bıraktılar

Nasil anlamadım kız düğünde sana sahte altın mi taktılar? Arabayi ne diye sattılar cok pislik bir aileymis gercekten. Esin hic pisman degilmi? Gozu kör olmus galiba
Evet set bileziğini sahte taktılar bunu nikahta söylediler düğünde. Konuştum çok yapma takma dedim dinlemedi huyu öyleymiş. Nefret ettim

Öyle tabi tak diyende olmadı :)) etraf ne dermiş tövbeler olsun hayatta duymamıştım ztn gerçekte görmüş oldum o heyecanla direttim sonunda sustum. Annecimde gözümün içine baktı gidelim desen yakarım bu düğünü der gibi /:)
Ya kıyamam annene ama :) napsın? Hakli vallahi ama kızı seviyor iste bise diyemiyor. Son durumlardan haberi var dimi ailenin.

Allah’ımmmm şirret dolu ortalık :) aşmana çok sevindim şuan içinde bulunduğum durum gerçekten çok zor durum birde evladın varmış. Allah sağlıklı ömür versin inşallah. Bizimde imtihan böyle insanlara çatmakmış. E boşanırken hiç birşey yapmadı mı umarım benimki çeker gider sinirli çünkü deli damarı tutarsa birşey yapmaya kalkar korkmuyorum ama ailemden sakınmak istiyorum ortalık karışır diye :/
Boşanma davasını memleketimde açmistim Temmuzda. Martta ilk celse idi ki karşı taraf itiraz etmiş ve dava görev yaptığımız yere alındı. Henüz gün dahi verilmedi, daha çok bekleyeceğim burada. İki yıl önce ayrıldığımız da yalvar yakar dönmüştü, affet vs vs. Şimdi ise hiç rahatsızlık vermedi. Avantajım amiri velim ve de bir çok polis velim var. Gerçi bu kadar yüzsüz biri onları da takmazdi. 😊 Her şey geçiyor, çocuğum olmasa hiç haber dahi almam. Bugüne kadar sormadım kimseye ne yaptığını. Çocuğum bazı şeyleri anlatıyor, o ara bir buhran geçiriyorum ama toparliyorum, buhran dönemlerimde özellikle burada paylaşıyorum, kendime geliyorum fikir aldıkça 😊

En doğrusunu yapıyorsun. Herşey gibi bu da geçer içindeki öfke bitince huzura da erersin.
Az zaman heeşeyin ilacı. Ara ara buhran yaşanması normal.
Üzülmek lendine kızmak hepsi insanı. Tecrübeli bir kadın olarak hayatına devam edeceksin

Resmen saçmalıyorsun ya.... Yarın kocan yapınca böyle rahat anlatamayacaksın bi sevgilinin bi nişanlının yapmasına benzemez yok yakınken dön..... Son gun o imzayı atana kadar vaktin var sonrası daha kötü olacak dönmeb

Bir gun bile ayni evde yasamadigim esimden bosanma kararini 5 dakika icinde aldim. Evim,esyam,gelinligim,her seyim hazirdi. Nikah yapmistik dugun icin bekliyorduk. Telefonda ayrilacagimi soyledim. Sana mutluluklar,insallah her sey cok daha guzel olur dedim ve bitti. Esyalardan kendime ait olanlari aldim. Onunkileri ona biraktim. Hic de uzulmedim. Bir evlilik hayati yasamadigim icindir belki ama sonucta umutlarim vardi gelecek hayallerim vardi. Hepsi bitti. Umrumda da olmadi cunku biliyordum ki devam etseydim cok kotu gunler gecirecektim. Gunlerce annemin evindeki odamdan cikmadim. Sonra bir gun hic bir sey olmamis gibi hazirlandim,disari ciktim arkadaslarima gittim. O gun hayatim degisti.

Uzulmeyin,her sey olacagina variyor ve hic bir aci sonsuza kadar surmuyor

Evet aynen böyle söyledi. Şimdi bizim evimiz değil ben nasıl söylerim üstümüze yap diye diyor. Sorun tapu değil anlamıyor sorun beni düşürdükleri durum o kadar yeminnden sonra elimdeki avucumdakini aldıktan sonrA göz göre göre mal kaçırmaları.

Ya ben konuyu tam anlayamiyorum...

Kocana da aciyorum ben suan. Annesinin evini icradan kurtarabilmek icjn senin malini harcamis ve sana senin ustune yapicam diye yalan atmis.Halbuki belki sana dogrulari soylese bu kadar uzamayacakti konu.

Mal yuzunden bosanmak cok kotu. Kocan ailesinin kontrolunde galiba.Keske biraz da kendini ve esini dusunse.Yuvasi yikiliyor.

Ya mucize olsa da bu evlilik kurtulsa.

X