Boşanacağım , siz olsanız saklar mıydınız?

Off size ne ister soyler ister soylemez diyenler olmuş
Ya arkadaslar bu bana soyledi soylemedi meselesi mi sizce?
Bi seyi soylememek vardir bir de saklamak vardir
Bu kiz soylememiş ayni zamanda plan yapmis da yuzugunu bile cikarmis anlasilmasin diye.
Kiz sizi cagirmak istemiyor olabilir demişsiniz peki de kiz da diyor ki babamin ricasi ustune soylemedim?
Siz bu adami nasil hakli goruyorsunuz, hadi kizi bosverin.
Valla ben acikca soyluyordum boşanirdim. Once olayi didikler ogrenecegimi ogrenir ceker giderdim. Kimse salak degil sen evde hamile karin beklerken yalan dolan turlu oyunlarla is ceviremezsin.

bu yorumunuz bir daha içimi yaktı çünkü tamda bu yazdıklarınızı hissediyorum .
bu arada kız rica etmiş benim bilmememi babasından babası da bana söylememiş işte yalan söyleyip gitmiş ve beni hala isteme konusu açılınca nişan günü olacak diyerek kandırıyor.. sebep ne ki? tek aklıma gelen anne-babanın bir daha birleştirilmeye çalışılmış olabileceği açıkçası...

Ah be bacım,

Sen daha önce bir tane daha konu açtın heraldr bu eski eşin karşısına çıkma ile ilgili sanırsam.

Post-modern davranıyorsun da bu manda yavruları anlamaz modernlikten ümüğünü sıkacaksın ne erkekler var karılarından korkan. Ne giyeceğine kadar eşi karar veren adamlara da rastladım çevremde. Ben sana önceki konunda da söyledim ağırlığınü koy diye. Vallahi eşinin eski eşiyle görüşmesine nasıl katlanıyorsun! Hele bir de böyle yalan söylemiş delirirdim heralde ben. Bu adama ayarı flört döneminde verecektin ama seni de anlıyorum sıkmayayım da uzaklaşmasın modundasın. (Ki ben de böyleyim) Ama genelde sevgi bakımından uzaklaşma belki olabilir ama bu yine de boşanmayla sonuçlanmıyor bunun bir düzene alıştıkları icin olduğunu düşünüyorum. Her neyse bu adama ayar şart ama sen çok salmışsın bunu. Nasıl ayar vericen bilmem ama üstünde bir gerginlik oluşur arada whatsapptan falan konum atmasını iste ya da işyerine baskın yap iş çıkışı haber etmeden gel bir telefon dökümü kredi kartı dökümü çıkart bakalım hatta bilsin bunların bazılarını (bazıları çok önemlı bütün yolları çakmasın) ki kontrolün sende olduğunu bilsin. Benim gördüğüm bazı kadınlar böyle yapıyor. (Yalnız fena gaz verdim heee):rapci::rapci::rapci:

başka biri ile karıştırmış olabilirsiniz. ben ilk kez yaşıyorum. ben çocuklar ile ilgili işte evlilik vs zamanlarında elbetteki görüşmelri gerektiğini kendisine de hep söyledim. ve hatta anne-kız bu evlilik ile alakalı sorun yaşadılar eşime gerekirse kkendisi oturup eski eşi ile konuşsun diye söyledim. çok iyi niyetli davrandım..

Tamam yalan kötü birşey de bu konu boşanmayı gerektirecek bir konu değil bence. Ben de yalandan nefret ederim.
Ama sanki boşanmak size kolay mı geliyor ne??

ilk bakışta boşanmayı gerektirmez gibi görünüyor ama benim bu kadar dışlanmam (isteme vs konularını bilmemi bile istemeyecek kadar) , yalan söylenmesi (yüzüğü bile çıkartacak kadar) , ve burda paylaşmadığım maddi manevi konularda var bu konu artık tak ettiren durumdu.. Bi kere güvenim yok ve benden önemli önemsiz çok şeyin saklandığını , pek çok konuda fikirimin bile alınmaya gerek duyulmadığını hissediyorum..

hayır benim zaten isteme töreninde ne işim var. Eşim de bilir bunu adı gibi. Benim takıldığım nokta bana yalan söyleyip iş için gidiyorum deyip saklanması. Yalancının mumu yatsıya kadar yanmaz mı elbette öğrenecektim . Tesadüfen öğrendim . Benim de kızım var ona yalan söyleyip ondan saklayıp babasıyla bir söz kessem olur mu hiç.
Yalan hos bir şey değil Ama eşinizin kızı babasından rica etmiş bunu, sizin kızınız sizden rica etse söyleme diye eşinize dermiydiniz yine de?

Eşinizle konuştunuz mu? Arkanızdan her türlü iş çevirip yalan söyleyebilir eşiniz. Burdan bu anlaşılıyor. Üzgünüm ama zaman kaybı bir evlilik bana göre.

Konunuzu ilk okudugumda eşinizin çocukları hakkında ne kadar fazla detaya hakimsiz diye düşündüm. Enerjinizi kendi çocuklarınızın hayatına odaklayın bence hem kendinizi hem eşinizi üzmeyin. İnsanın kendi ailesiyle o kadar hayat mücadelesi varken birde eşin önceki evliliğinden olan kızının düğündür nişandır telaşına niye takılıyorsunuz ki. Eşinizin kızı isterse size anlatır istemezse anlatmaz. Ayrıca belki de kız öncedinde babasının size bütün detayları anlatmasına kızdı ve değişikliğin gizli kalmasını istedi. Yani kızın dügünü nişanını eşiniz size söylememiş hayatınızı ne kadar etkiledi bu düşünün. Yalan söylemekten bahsetmişsiniz, ha eğer bu adam sizin ve çocugunuzun hayatını etkileyecek ciddi şeyleri sizden gizliyorsa, yalan söylüyorsa durmayın ayrılın yani torun sahibi olacak yaştaki adamın huyu seni boşarım tehditi ile değişmez.

ben bu konuları eşimden duyduğum için biliyorum. son cümleleriniz isabet olmuş , ben tehdit etmiyorum boşanacağım çünkü bir birey olarak eşimin bana yalan söylemesine tahammülüm yok. ve bunu kabul edersem o kendinde zaten hak olarak görmeye başlayacak. Benden pek çok şeyi gizlediğini tahmin ediyorum ne kadarı bizim hayatımızı ne derece etkiler gizli olduğu için henüz bilmiyorum.

Yalan hos bir şey değil Ama eşinizin kızı babasından rica etmiş bunu, sizin kızınız sizden rica etse söyleme diye eşinize dermiydiniz yine de?

anlıyorum zaten konu başlığımda da sorduğum şey bu aslında . neden kızı bunu gizler ki? bunu kendisine de sordum gerekli görmediğini benim aileden biri olmadığımı söyledi. ama onun gerekli görmemesi nedeni ile eşim bana yalan söyleyince güven kalmaz ki ortada . hani bir sebep olsa bana söylenmemesi için anlarımki zaten kendisi de açıkça konuşmasına rağmen bir sebep gösteremedi.
bu konuyu açarken başlığada yazdım siz olsanız saklar mıydınız diye. yani sizin isteme töreninizi yeni eşin bilmemesini neden isterdiniz ki? katılmayacağını ve onunla hiç bir iletişiminiz olmadığını bildiğiniz halde?

ilk bakışta boşanmayı gerektirmez gibi görünüyor ama benim bu kadar dışlanmam (isteme vs konularını bilmemi bile istemeyecek kadar) , yalan söylenmesi (yüzüğü bile çıkartacak kadar) , ve burda paylaşmadığım maddi manevi konularda var bu konu artık tak ettiren durumdu.. Bi kere güvenim yok ve benden önemli önemsiz çok şeyin saklandığını , pek çok konuda fikirimin bile alınmaya gerek duyulmadığını hissediyorum..

Kendimi kızın yerine koyduğumda bana göre haklu. İsteme ya da nişanımda hatta düğünümde babamdan yaşça küçük ve hamile eşini annemle aynı ortama sokmak istemezdim. Kız sizin de hamile olduğunuz için gerilmenizi istememiş bu yüzden babasına söyleme demiş olabilir. Evet yalan söylediği için tavrınızı tabiki koyun. Diğer konuları bilmiyorum. Dışlandığınız durumlardan gerçekten rahatsızsanız bunu da eşinizle paylaşın önce belki size mantıklı gelecek bir açıklaması vardır.

Çünkü bu üyenin 12 yaşındaki kızını babasına bırakıp yeni kocası ve onun çocuklarının harcattığı paralara kadar hesap sorup adamın oğlunu adamın kendi evinden attırma fikirlerini desteklemiyorum.Siz buyrun destekleyin.

Adam çocuklu olduğunu gizlememiş sonuçta, konu sahibi sürekli çocuklara yapılan şeylerle ilgili sorun çıkardığı için adam da yalan söylüyo bu kadar basit.

12 yaşındaki kızımı babasına bıraktığımı nerden çıkardınız?
adamın oğlunu kendi evinden attırma fikrini nerden çıkardınız?
çocukların harcattığı paralara hesap sorma fikrini nerden çıkarttınız?

kızım boşandığımdan beri benimle yaşıyor babasında değil.
o zaman 19 yaşında olan oğlunun nikah tarihi alınacağı zaman bizle yaşayacağı söylendi ve 12 yaşındaki kızımla bende çalışıyorken aynı evi paylaşamayacaklarını söyledim .
çocukların harcattığı para konusuna gelirsek düğün arifesinde bilinçli yapıldığını söylemiştim.ben kızımı imkanım varken özel okula değil devlet okuluna gönderiyorum çünkü eşime olurya bir gün yük olmasın diye ama eşim maalesef çocukları hakkındaki harcamalarda ki bunlar oldukça lüks olan şeyler tereddüt bile etmiyor. benim kkartlarımı kullanıp son kuruşuna kadar limit bırakmazken ben kızımın istediği ve ayakkabısı delindiği için ihtiyacı olan bir çift ayakkabıyı almak için maaşımı bekliyorum..
uzaktan bilmeden böyle konuşmak kolay tabi..

anlıyorum zaten konu başlığımda da sorduğum şey bu aslında . neden kızı bunu gizler ki? bunu kendisine de sordum gerekli görmediğini benim aileden biri olmadığımı söyledi. ama onun gerekli görmemesi nedeni ile eşim bana yalan söyleyince güven kalmaz ki ortada . hani bir sebep olsa bana söylenmemesi için anlarımki zaten kendisi de açıkça konuşmasına rağmen bir sebep gösteremedi.
bu konuyu açarken başlığada yazdım siz olsanız saklar mıydınız diye. yani sizin isteme töreninizi yeni eşin bilmemesini neden isterdiniz ki? katılmayacağını ve onunla hiç bir iletişiminiz olmadığını bildiğiniz halde?
Sonuçta kızının mutlu günü, isteme töreni olduğu için , kızının istediği gibi olsun istemiş olabilir eşiniz. Yani insanın hoşuna gitmeyen bir durum ama kızı ile eşi arasında kalmış adamda. Çok kabul edilemez bir yalan gibi gelmedi bana. Adama üzüldüm tam tersi bir yanda eşi bir yanda kızı. O gün kızının özel günü olduğu için ve siz de hamile oldugunuz için böyle davranmak mantıklı geldi yüksek ihtimal. Bana bosanilacak bir sebep gibi gelmedi. Başka konuda yalan söylemiş olsa haklısınız derdim ama burda mecbur kalmış bir nevi.

12 yaşındaki kızımı babasına bıraktığımı nerden çıkardınız?
adamın oğlunu kendi evinden attırma fikrini nerden çıkardınız?
çocukların harcattığı paralara hesap sorma fikrini nerden çıkarttınız?

kızım boşandığımdan beri benimle yaşıyor babasında değil.
o zaman 19 yaşında olan oğlunun nikah tarihi alınacağı zaman bizle yaşayacağı söylendi ve 12 yaşındaki kızımla bende çalışıyorken aynı evi paylaşamayacaklarını söyledim .
çocukların harcattığı para konusuna gelirsek düğün arifesinde bilinçli yapıldığını söylemiştim.ben kızımı imkanım varken özel okula değil devlet okuluna gönderiyorum çünkü eşime olurya bir gün yük olmasın diye ama eşim maalesef çocukları hakkındaki harcamalarda ki bunlar oldukça lüks olan şeyler tereddüt bile etmiyor. benim kkartlarımı kullanıp son kuruşuna kadar limit bırakmazken ben kızımın istediği ve ayakkabısı delindiği için ihtiyacı olan bir çift ayakkabıyı almak için maaşımı bekliyorum..
uzaktan bilmeden böyle konuşmak kolay tabi..

Böyle kullanılıyorsanız yalan söylemesi çok masum kalıyor yanında. O zaman boşanın ve çocuklarınızla yaşayın. Ben böyle bir durumda evlenmeyi de düşünmezdim heralde

sizden saklamalari cok.salakca amaclari ne anlamadim ama. sizinde bu yuzden bosanma davasi acmaniz daha bir garip olur. bence su an lohusa psikolojisi kuruntu yapiyorsunuz.

sırf bu yaşadığım olay için zoruma gidipte boşanmıyorum .. onların bana bakş açıları bu olduğu ve bunun giderek büyüyeceğini sonunda ise her konuda sen kimsin ki muamelesi göreceğimi gördüğüm için boşanacağım. kafam o kadar dolu ki az önce konuştum ve bir daha yalan söylemeyeceğine yemin etmiştin nişanlıyken yine söyledin dedim. gerekliydi nişan olup bitacekti sen de istemenin nişanda yapıldığını sanacaktın yalanla kapataktık konuyu diyor.

O zaman sen babamla benim arama girersin ya kızının istediği ya benim istediğim demiş olursun derdi.
Yani özetle sen ne kadar eşi olursan ol biz istersek babam sana yalan söyleyebilir demek istedi. Babamı bu konuda yargılayamazsın dedi.

Bence burayı yanlış anlıyorsunuz. Kız demiş ki "Eğer bilseydin gelmek isterdin veya babamın gelmesine hamileliği bahane edip engel olurdun. O yüzden senden saklamak istedim.". Kız, babası arada kalsın istememiş. Sanırım birbirinizi çok iyi tanımıyorsunuz ve eşinizi yollamayabileceğinizi düşünüp gizli kalmasını istemiş. Ben bu konuşmadan bu anlamı çıkardım.

Burada eşinizin kızını da suçlu bulamadım. Çünkü sizi çok tanımıyorsa böyle önyargılı düşünmüş olabilir. Suç eşinizde, size söylememiş. Onun sizi tanımış olması ve böyle bir durumda problem çıkarmayacağınızı bilmesi gerekirdi. Boşanmayı düşünmekte haklısınız ama bence eşinizle bu konu hakkında konuşun ve neye neden kırıldığınızı anlatın. Belli ki kendisi düşünememiş.

kafam o kadar dolu ki az önce konuştum ve bir daha yalan söylemeyeceğine yemin etmiştin nişanlıyken yine söyledin dedim. gerekliydi nişan olup bitacekti sen de istemenin nişanda yapıldığını sanacaktın yalanla kapataktık konuyu diyor.

Böyle pişkince cevap veriyorsa zaten boşanmayı hak ediyor bence :işsiz:

hayır benim zaten isteme töreninde ne işim var. Eşim de bilir bunu adı gibi. Benim takıldığım nokta bana yalan söyleyip iş için gidiyorum deyip saklanması. Yalancının mumu yatsıya kadar yanmaz mı elbette öğrenecektim . Tesadüfen öğrendim . Benim de kızım var ona yalan söyleyip ondan saklayıp babasıyla bir söz kessem olur mu hiç.
Sen belki anlayis gostermeyip gitmek istersin diye saklamislardir. Kizinin özel istegiymis. O da kendince babalik gorevi yaptigini dusunmus olabilir. Bosanacak birsey yok ama dışlanmişlık hissi incitici.Kiza en azindan bunu ifade et.Onu zor durumda bırakacak birsey zaten yapmayacagini, saklamalarina gerek olmadigini falan.Allah mutlu etsin de geç.Bu sorunu eşinle halledersiniz.

Bence burayı yanlış anlıyorsunuz. Kız demiş ki "Eğer bilseydin gelmek isterdin veya babamın gelmesine hamileliği bahane edip engel olurdun. O yüzden senden saklamak istedim.". Kız, babası arada kalsın istememiş. Sanırım birbirinizi çok iyi tanımıyorsunuz ve eşinizi yollamayabileceğinizi düşünüp gizli kalmasını istemiş. Ben bu konuşmadan bu anlamı çıkardım.

Burada eşinizin kızını da suçlu bulamadım. Çünkü sizi çok tanımıyorsa böyle önyargılı düşünmüş olabilir. Suç eşinizde, size söylememiş. Onun sizi tanımış olması ve böyle bir durumda problem çıkarmayacağınızı bilmesi gerekirdi. Boşanmayı düşünmekte haklısınız ama bence eşinizle bu konu hakkında konuşun ve neye neden kırıldığınızı anlatın. Belli ki kendisi düşünememiş.

aslında kafam çok dolu yazarken anlamlar da karışıyor.
Ben kıza dedim ki neden benim bilmemi istemedin .
o da net bir cevap vermedi. benim annem var babam var onların bilmesi yeterli senin bilmeni istemedim dedi.
ben de ama bu yaptığın babanın bana yalan söylemesine sebep oldu ve ben yalan konusunda çok hassasın baban ban yalan söylemeyeceğine söz vermişti şimdi bu yüzden benim olana güvenim kalmadı dedim.
o da bana ama sen böyle yaparsan ya kızın ya karın tercih et demiş olursun dedi.

ben bişey anlayamıyorum doğrusu ne benim bilgimin olmamasının sebebi belli ne diğer dediklerinin..

Boşanmak ıcın sacma sebep. Kızıyla alakalı herseyı sana söylemek zorunda degıl. Bence isteme nişan söz evlilik sen karışma bunlara

kızı ile alakalı herşeyi bana söylemek zorunda değil elbet . konu şu ki bana yalan söylemek zorunda da değil. bu kadar basit bir konuda yalanı tercih etmesi hiç doğru değil. daha önemli konularda yalan söylemediğine güvenebilir miydiniz siz olsanız?

kızı ile alakalı herşeyi bana söylemek zorunda değil elbet . konu şu ki bana yalan söylemek zorunda da değil. bu kadar basit bir konuda yalanı tercih etmesi hiç doğru değil. daha önemli konularda yalan söylemediğine güvenebilir miydiniz siz olsanız?
Tamam haklı olabilirsiniz ama hemen boşanmayı düşünmek gerekmiyor . Ayrıca kızıyla mesafeyi koyun. İyilik yap denize at olmuyor size sonra dert olarak dönüyor. Bu konuda da sanki siz nişana giderseniz diye bi söylem olmuş iyi tarafından düşünün . İzlemede kalın başka yalanları var mo

Sen belki anlayis gostermeyip gitmek istersin diye saklamislardir. Kizinin özel istegiymis. O da kendince babalik gorevi yaptigini dusunmus olabilir. Bosanacak birsey yok ama dışlanmişlık hissi incitici.Kiza en azindan bunu ifade et.Onu zor durumda bırakacak birsey zaten yapmayacagini, saklamalarina gerek olmadigini falan.Allah mutlu etsin de geç.Bu sorunu eşinle halledersiniz.

evet katılıyorum size kızı ve babası arasındaki konular . ancak ben diyorumki eşime sonuçta bunu öğrenecektim birgün , o da bana diyorki nişan olup bitecekti ve ben yalanı sürdürecektim sen istemenin aylar önce olduğunu bilmeyecektin konu kapanacaktı.
bu nasıl bir bakış açısıdır ki ne bir özür dileme ne hatayı anlama falan yok. ben bunu hakkedecek hiç bir şey yapmadım . hatta o kadar iyi niyetliydim ki evlilik konularında eski eşi ile bir araya gelmesini ben söyledim . yallan söylenmeyi hak edecek hiç bir şey yapmadım öyle bir tutumumda yoktu.
altında başka şeyler arıyorum ister istemez.

X