Boşanacağım , siz olsanız saklar mıydınız?

Kadın bir kere bile ''neden beni götürmüyorlar'' dememiş.Ki zaten mesele de gitmemesi değil.

Eşim yüzüme ''işe gidiyorum'' deyip nişana gitse ben de bozulurdum.Buna bozulmam diyene de inanmam.Çünkü ortada bildiğiniz yalan var yani.Kadın 15 yaşında değil,beni de götür beni de götür diye diretsin.Söyleyebilirdi hoş bir ortam olmayacaksa,zor değil konuşunca.

Bence güven kırıcı bir durum bu.Eşinizin ablanıza ''sakladığım çok şey var'' demesi de durumu daha da güvensiz bir hale getirmiş,bilemiyorum konu sahibi.

Sizin kininizin sebebi nedir peki?
Herhalde basiniza geldi olay da objektif bakamiyorsunuz.
Keske daha pozitif mesajlarla karsilassak

Çünkü bu üyenin 12 yaşındaki kızını babasına bırakıp yeni kocası ve onun çocuklarının harcattığı paralara kadar hesap sorup adamın oğlunu adamın kendi evinden attırma fikirlerini desteklemiyorum.Siz buyrun destekleyin.

Adam çocuklu olduğunu gizlememiş sonuçta, konu sahibi sürekli çocuklara yapılan şeylerle ilgili sorun çıkardığı için adam da yalan söylüyo bu kadar basit.

Eşinizin kızının nişanına çağırılmanız için eşinizin eski evliliğini ailesini yıpratmadan, medeni bir şekilde bitirmiş olması, genel olarak da muhattap olduğunuz ailenin böyle şeyleri tuhaf görmeyecek medenilikte olması gerekir. Bu durumları bilemiyorum, fakat değilse sizin nişana davet beklememeniz gerekir. Eşinizin kızı ne kadar önuargılarını yendiğini söylese de, iki üç kez buluşup güzel konuşmuş olsanız da sizi bir anda aileden göremez, annesinin alınacağını düşünüp yeterince samimi olmak da istemez doğal olarak.
Nişan ve söz konusunu eşiniz size izah edebilirdi. Vereceğiniz tepkiden korkmuş olabilir, fakat ortada bir “beyaz” yalan da söylenecekse buna kızını dahil etmesi( ki bu durumda muhtemelen eski eşinin de haberi vardır) çok yanlış, bu durum sizi küçük düşürür. İkiniz arasındaki yalana dahi doğal olarak tahammülünüz yok, belki çekirdek ailenizde kalsa tolere edilebilecek bir durum fakat bu sizi eşinizin diğer ailesine karşı da zor durumda bırakıyor. O yüzden eşinize kızgınlığınızı anlayabiliyorum.
Eşinizi bir karşınıza alın, kardeşinize söylediklerinin de ne anlama geldiğini sorun. Kendisini açıklamasına izin verin. Tatmin olmazsanız düşünürsünüz boşanmayı.

sizden saklamalari cok.salakca amaclari ne anlamadim ama. sizinde bu yuzden bosanma davasi acmaniz daha bir garip olur. bence su an lohusa psikolojisi kuruntu yapiyorsunuz.

eski konulariniza da baktim. evliliginiz yeni ama cok uzun yillar birliktesiniz sanirim. yaptığı hos degil ama bosanmaya vardirmayin yine de. kac yil beklemis zor zamanlarinizda destek olmus size. demekki deger veriyor size. kizi konusunda dengeleri saglayamadigindan akilci olamamis demekki.hissettiklerini iyice anlatin konuşarak cozmeye calisin once

Allah yardımcınız olsun. Daha önce de yalanı oldu demişsiniz. Yine benzer konulardansa işiniz yaş:/ Bu muameleyi mi hakediyor musunuz sizce? Cevabı sizde. Ona göre yolunuzu çizin. Herşey çok net.

Yahu velev ki kadın kızın nişanına çok gitmek istiyor olsun. E bu adama yalan söyleme hakkı mı veriyor? Hem de bir daha yalan söylerse boşanacağını bilirken? Daha ikna edici konuşsaydı, nişana gelirsen sıkıntı çıkar, ortam gerilir, kızım mutlu gününde bir de bunları düşünsün istemiyorum deseydi vs. Kadın da gelip buraya bunun konusunu açsaydı. O zaman herkes eşini savunurdu. Ama şimdi görüyoruz ki zora gelince yalan söyleyen bir eş var. Bu kadının hassas noktası da yalan. Böyle daha mı iyi oldu?

Bazen insanlar arada kaldığı için yalan söylemek zorunda kalabilir ki bu onu haklı çıkarmaz.
Benim hissettiğim şey şu. .kız nisaninda hem annesi hem de babasının yeni eşini görmek istemedi,bu bence çok normal bir davranış. .ayrıca yeni doğum yaptınız ve lohusa siniz diye eşiniz saklamak zorunda kaldı.
Yalana karşı hassasiyetinizi anlıyorum ama boşanı lacak bir durum goremedim.ama tabi yaşayan bilir
Bu arada bebeğiniz ı saglikla büyütün. Ben de subat sonu bir kiz dogurdum..takmayın böyle şeyler sarılın yavrunu za. .

Konu sahibi "gitmezdim zaten ve eşim bunu bilirdi, bana söylenmesinde bir sakınca yoktu" diyor.
Ve organize bir yalan söylenmiş saçma sapan. Hamilelikle de ilgisi yok bence, şimdi daha kötü oldu.
Kızının size karşı hala bir ön yargısı var sanırım.
Boşanmayı bilmiyorum ama ben de yalandan nefret ederim, çok çirkin olmuş.

Dediğim gibi kadın sürekli çocuklarla ilgili bişey bulup sorun çıkardığı için adam da yalan söylüyor bu kadar basit

Eşine ablanıza söylediğinin açıklamasını yaptırın ne saklıyorsan şimdi söyle son şansın vs diye sakladıklarını da sindiremeyecek olursan yol belli bacım...

oy oyyy 35 yaşında anneanne mı
ben de 35 im daha yeni anne oldum, anneanne/babaanne olabilecek miyim bilmiyorum

Reactions: sub
Ah be bacım,

Sen daha önce bir tane daha konu açtın heraldr bu eski eşin karşısına çıkma ile ilgili sanırsam.

Post-modern davranıyorsun da bu manda yavruları anlamaz modernlikten ümüğünü sıkacaksın ne erkekler var karılarından korkan. Ne giyeceğine kadar eşi karar veren adamlara da rastladım çevremde. Ben sana önceki konunda da söyledim ağırlığınü koy diye. Vallahi eşinin eski eşiyle görüşmesine nasıl katlanıyorsun! Hele bir de böyle yalan söylemiş delirirdim heralde ben. Bu adama ayarı flört döneminde verecektin ama seni de anlıyorum sıkmayayım da uzaklaşmasın modundasın. (Ki ben de böyleyim) Ama genelde sevgi bakımından uzaklaşma belki olabilir ama bu yine de boşanmayla sonuçlanmıyor bunun bir düzene alıştıkları icin olduğunu düşünüyorum. Her neyse bu adama ayar şart ama sen çok salmışsın bunu. Nasıl ayar vericen bilmem ama üstünde bir gerginlik oluşur arada whatsapptan falan konum atmasını iste ya da işyerine baskın yap iş çıkışı haber etmeden gel bir telefon dökümü kredi kartı dökümü çıkart bakalım hatta bilsin bunların bazılarını (bazıları çok önemlı bütün yolları çakmasın) ki kontrolün sende olduğunu bilsin. Benim gördüğüm bazı kadınlar böyle yapıyor. (Yalnız fena gaz verdim heee)

Son düzenleme:
Tamam yalan kötü birşey de bu konu boşanmayı gerektirecek bir konu değil bence. Ben de yalandan nefret ederim.
Ama sanki boşanmak size kolay mı geliyor ne??

beni çok iyi anlamışsınız ve aynen bunu kızı ile de paylaştım babası ile de. söze ve nişana gitmek zaten uygun olmazdı. nişana davette beklemedim. düşünün eşiniz iş yemeğine bile gitse sizin gitmeniz uygun olmasa bile bir an içinizden keşke benle gitmek istediğini ama uygun olmayacağını söyleyip gönlümü alsa diyoruz. benim nişan konusunda kızı ile de samimi olmaya başlayınca böyle bir beklentim oldu. yani eşimin yada kızının senide aramızda görmek isterdik ama sorun olur biliyorsun gibi bir şey demeleri...

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…