Boşanacağım , siz olsanız saklar mıydınız?

bence de neden tekrar evlendi madem maddi manevi evliliğin ve yeni hayatın yükünü taşıyamayacaktı.
herkes ikinci evlilikte kadın için 'sen biliyordun çocuklu olduğunu bunlar olacak vs'diyor ama ya erkek için?

bence de neden tekrar evlendi madem maddi manevi evliliğin ve yeni hayatın yükünü taşıyamayacaktı.
herkes ikinci evlilikte kadın için 'sen biliyordun çocuklu olduğunu bunlar olacak vs'diyor ama ya erkek için?

Çocuklu olması her türlü ayrımcılığı ve haksızlığı kabul edeceğiniz anlamına gelmiyor tabi ki.
Boşansanız sizin için daha iyi olacak gibi. Evliyken ev'e bakmadığı gibi sizin paranızı da harcatıyor
boşanın alın çocuğunuzun nafakasını da maaşı da iyiymiş gül gibi yaşayın.
Ne bu böyle sürekli aklınızda soru işaretleri yalan mı söyledi nereye gitti ne yaptı diye düşünmekten
kafayı yer insan. Bu evliliğin sonu yok gibi görünüyor. Adam sizi eş olarak bence benimsememiş bile.
Çocukları da bunun farkında ve her türlü işi arkanızdan çeviriyorlar.
Kimsenin size saygısı yok. Hiç itiraz etmeden git deyince gitmiş hemen zaten.

Günlerdir konunu takip ediyorum ve en sonunda yorum yazmak istedim bu yazdığından sonra...
Ne demek 'yasakladığın' şeyler için saklamak?
Yasaklamak değil senin bu istediklerin her evlilikte istenebilecek, güven temelini kuran ve karşındaki insana saygı gösterdiğini belirten şeyler...
Bence kusura ama ÖKÜZ diyeceğim, bu ÖKÜZ seninle evli olduğunun farkında değil.
Sen nasıl olsa evdesin diye düşünüp, eski eşi ve çocuklarıyla hem hayatına devam etsin istiyor hem de onu sıkma istiyor...
Yok yaaaa!..
Ben senin yerinde olsaydım eğer, yeni minik bebişime ve kendime bakacak param varsa hemen, yoksa maddi durumumu toparlayıp bu adamı ŞUT'lardım.
Çünkü zaten çekmişsin bu zamana kadar, bu herifi ve ailesini, kadir kıymet bilmeyen çocuklarını neden çekeceksin ki? Azıcık aşım kaygısız başım, alırım minik yavrumu çekilirim kendi köşeme kendi hayatıma bakarım.
Kaldı ki kızının nişan olayı haricinde senin zaten sosyal medya üzerinden sadakatsizliği ile ilgili de şüphelerin var...

Çekme anacım çekme.... Önüne bak

İnsan hayata mutlu olmak için geliyor. Ne gerek var 2 günlük dünyada riyakar ve saygısız kadir kıymet bu insanlarla birlikte hayatının her günü sinir stresle geçirmeye?

İnsanlar sırf çocuk için evleniyor, 2. evliliğim deme, al bebişini çek çıkarı ikinizi de kendi hayatını kur...
Eğer karşına kadir kıymet bilen biri çıkarsa hayat arkadaşın olur bundan sonra, çıkmazsa da senin zaten minik bebişin, hayatta ki en özel hayat arkadaşın var.

Üzülme, aksine sevin ki, bu adamdan ve riyakar çocuklarından kurtuluyorum erkenden diye...

Son düzenleme:

açıklaması olmadığı için benim 'zaten adam olan insanın yapmayacağı' bu yasaklamalarımı bahane ediyor.
çünkü kaybetme korkusu düştü , sana saygım yok ,seni kayleye almadım dese kaybedecek beni. ama demesine gerek de yok çünkü yaptıkları buna çıkıyor.

boşanacak mıyım ? evet belki şimdi değil ama bu evliliğin sonu muhakkak boşanmayla bitecek çünkü bu adamın eşe saygısı yok bende buna katlanamam. ha nolur 3-5 yılım daha gider. keşke düzelse ama huylu huyundan vazgeçmeyecek.

benim ilk olarak yapmam gereken kendime ve kızlarıma (ilk eşimden de 1 kızım var yanımda 12 yaşında ) sahip çıkmak olacak. onları ezdirmemek ..
ve evliliğimizdeki iyi niyetlerimi bu saatten sonra bir kenara bırakacağım. hiç bir şey eskisi gibi olmayacak.
küsmek susmak tavır almak değil , bakış açımı değiştirip ona göre hareket edeceğim.

Elbette hayat senin hayatın ve biz sadece destek olabiliriz, kendi yaşadıklarımıza dayanarak tecrübelerimizi paylaşabiliriz.
Kimse kimsenin geçtiği yolları, ayaklarına batan taşları bilmeden yargılayamaz.

Bu sebeple, biraz daha bekleyip boşanma kararına tamamen saygı duyuyorum, sonuçta emzirdiğin ve şu an tamamen sana muhtaç bir minik kızın ve zaten ergenliğin kıyısında minik genç bir kızın var.
Yapacağına en ufak şüphem yok zaten inanılmaz bilinçli bir kadınsın, seni takdir ediyorum zaten ama lütfen kızının ergenlik aşamasında olduğunu unutma ve kızını 'arkadaşınmış' gibi görüş, bu sorunlarını ona yansıtma. Çünkü küçücük yüreğinde zaten şu an aileye yeni katılmış kardeşinin yükünü taşıyorken bir de hem aile kurumuna hem de erkeklere olan inancı sarsılmasın.

3-5 senem gider gibi düşünme o süreç için, bu süreç senin anka kuşu misali küllerinden yeniden dirileceğin zaman olsun. Peki, ne yapabilirsin? Bence öncelikle eşinin çocuklarına ve evinize kendi yaptığın harcamalara acilen son verip paranı biriktirmeye başlamak. Mesela doğum iznindeyken firmanın maaşını yatırmadığını söyleyip at kenara ne varsa... Sen onu maddi manevi sömür... Asla üzülme asla kırılma, bırak ne yaparsa yapsın, sen zaten gözden çıkardın... Sen kenara koyduğunu bil, ve onu evde 'İNSAN' yerine koyma...

Saygısızlık nasıl bir şeymiş öğrensin.
Ve özellikle çocukları ve eski eşiyleyken arama, o merak etsin acaba neden aramıyor diye
dediğim gibi sen maddi olarak bu ÖKÜZÜ sömürdüğünü bil...

Ve kızlarına sarıl.
Allah yardımcın olsun, dilerim her şey senin ve kızların için çok çok güzel olur.
Lütfen üzülme...
Asla unutma eşin eskisi olur, evladın anne babanın eskisi olmaz
sen sadece kızlarını bil yeter

Bu mesajı okuyunca yazmadan edemedim. Lafa gelince benim annem babam var, ne işin var nişanda, sen aileden değilsin densin işe gelince bu kızın nişan parasını size karşılatsınlar. Diğer yandan da bu kızın nişan salonu yüzünden sizin kartınızın limiti dolsun çocuğunuza bir çift ayakkabı almak için bir sonraki ayı bekleyin. Pardon da bu adam sizinle çocuklarının masraflarına yardımcı olmanız için mi evlenmiş? Lütfen kendinizi kullandırmayın. Eşinizin de, size yalan söylemesini babasından rica edip sizden yüzük saklayan kızının da iyiniyetli olduğunu asla düşünmüyorum. Hal böyleyken size yalan söyleyen saklı gizli iş çeviren aileden görmeyen kişilerin sizi maddi olarak sömürmelerine izin vermeyin. Madem aileden görülmüyorsunuz aile içinde halletsinler para mevzularına, sizi bir zahmet dahil etmesinler.

yorumunuz için çok teşekkür ederim. önerileriniz benim de aklımdan geçenlerdir bilmenizi isterim.

dediklerinize çok katılıyorum. kendimi onların ek gelir kaynağı gibi hissediyorum. Ancak bundan sonra kesinlikle böyle olmayacak.

kartlarinizi kendinize ait olani kapatin. kart olunca bereket olmuyor zaten. markete falan tek gitmeyin. market alışverişini falan o yapsın. maas kartinizi falan asla vermeyin. ordan az az cekip harcayin. yaninizda cok az nakit bulundurun. maddi kisimlar icin tavsiyem

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…