Borç isteyen abi.

Merhabalar fikir danışmak istediğim bir konu var sizlere.
Annem babam abimi evlendirdi, düğünü yaptılar, ev eşyalarının tamamını aldılar, 10 taneden fazla bilezik aldılar(takı seti vs her şeyi aldılar), karsi tarafın hiçbir desteği olmadı evdeki rendeye varana dek hepsini annemler aldı. Yeni evliler huzursuzluk yaşamasın borç içinde kalmasin istediler.
Uzun zaman geçti tabi bunun üstünden her şey yolundaydı ta ki geçen seneye kadar.
Bir gün arayıp salon takımını yenilemek istediklerini söylediler ailem de 15 bin lira gönderdi, ardından tasinacaklarini ve nakliye masrafı çocuk odası masrafı olacağını söylediler 20 bin de o zaman gönderdiler.
Ara sıra arar abim 500 lira 1000 lira ister benden, anne babamdan.
Her neyse geçen kış abimin evine icra gelmiş sebebi de koltuk takımının parasını ödememesi, gönderdigimiz parayı yatırmamış bizimkiler yine 20 bin civarı gönderdiler borcu kapatsın diye ama asla bitmedi borçları.
Bizimkilerin elden çıkarmak istedikleri bir kaç yer vardı sattılar ve bir ev aldılar, kalaniyla da araba alıp benim üstüme yapacaklardı, ben parayı alıp borsaya yatırdım 3-4 ay içinde iyi yükseldi para, bende birikmiş tüm paramı koydum ve düzgün bir araba aldık.

O ara yengem aradı abin çok hasta 1 haftada 10 kilo verdi delirtecek diye korkuyorum hiç iyi değil. Borcu 20 bin civarı dedi sonra 50 oldu sonra 250 ...
Tam olarak ne kadar bilmiyoruz asla, bir süre telefonlara çıkmadı işin gerçeğini öğrenemedik.
Bizimkiler bu olaylar sürerken 2 bin 3 bin gonderiyorlae devamlı yengem istediği için, yengemde bizimkilerin gönderdiği paraları biriktirip iPhone 12 almış. Ben bunu görünce dedim göndermeyin artık cidden ihtiyacı olan insan colugunun çocuğunun rızkını vermez telefona. Ben böyle yükselince birkaç aydır ses soluk yoktu ta ki düne kadar.
Dün yengem destan yazmış göndermiş bana "arabayı sat abinin borcunu öde, abin intihar edecek diye korkuyorum o para senin değil abinin de hakkı var sen böyle bir durumda olsan o ne yapar eder sana destek çıkardı"
Meğer abim bu coin işlerine girmiş ve bir güzel batmış. Tahmini olarak 200-300 bin borcu var.
Şimdi ne yapmalı bilmiyorum.
Arabayı satıp göndersem parayı bir daha asla böyle bir araba alamam, göndermesem yegenlerime üzülüyorum bir taraftan da onun dusuncesizligini neden ben çekiyorum diyorum siz olsanız ne yapardınız?
Bence görmedim duymadım bilmiyorum yapın asla cevap bile yazma genç kadınsın elindeki arabadan olma inan değer bilmezler ve abin sürekli borç yapar başınıza bela olur yarın birgün evlendiğinde çocukların olduğunda malk mülk sanada lazım olacak.

İnanın yazar :)
Instagram hesabımı ekliyor reddediyorum ısrarla atıyor, abartmıyorum 100 den fazla istek attı. İsteği kabul etmiyorum bekletiyorum ya da engelliyorum yeni hesap açıp ordan ekliyor ordan da aynı şekil . Asla laftan anlamaz çok garip biri
Afedersiniz ama yüzsüz arsız denir böylelerine. Teyzemin bir damadı var . 17 yıldır 2 sene anca çalışmıştır. Teyzemden geçinir eşini gönderir para istetir. Teyzem araba aldı sattı yedi karısının küpesine alyansına kadar sattı yedi.öyle oturur keyfine bakar evde. Ne verdilerse bitmedi istekleri. Şimdi hedefi teyzem ölünce evine yerleşmek yalandan boşanıp karısının anne babasından kalacak 2 maaşı da alıp kalan malları da satıp yiyip hiç çalışmadan yaşlanmak. Bak sizden beterleri de var. Bu hale teyzem ve kızı getirdi bu adamı. Siz de aynını yapıyorsunuz silkinin derin yol yakınken. O para istemeler asla bitmez.

Merhabalar fikir danışmak istediğim bir konu var sizlere.
Annem babam abimi evlendirdi, düğünü yaptılar, ev eşyalarının tamamını aldılar, 10 taneden fazla bilezik aldılar(takı seti vs her şeyi aldılar), karsi tarafın hiçbir desteği olmadı evdeki rendeye varana dek hepsini annemler aldı. Yeni evliler huzursuzluk yaşamasın borç içinde kalmasin istediler.
Uzun zaman geçti tabi bunun üstünden her şey yolundaydı ta ki geçen seneye kadar.
Bir gün arayıp salon takımını yenilemek istediklerini söylediler ailem de 15 bin lira gönderdi, ardından tasinacaklarini ve nakliye masrafı çocuk odası masrafı olacağını söylediler 20 bin de o zaman gönderdiler.
Ara sıra arar abim 500 lira 1000 lira ister benden, anne babamdan.
Her neyse geçen kış abimin evine icra gelmiş sebebi de koltuk takımının parasını ödememesi, gönderdigimiz parayı yatırmamış bizimkiler yine 20 bin civarı gönderdiler borcu kapatsın diye ama asla bitmedi borçları.
Bizimkilerin elden çıkarmak istedikleri bir kaç yer vardı sattılar ve bir ev aldılar, kalaniyla da araba alıp benim üstüme yapacaklardı, ben parayı alıp borsaya yatırdım 3-4 ay içinde iyi yükseldi para, bende birikmiş tüm paramı koydum ve düzgün bir araba aldık.

O ara yengem aradı abin çok hasta 1 haftada 10 kilo verdi delirtecek diye korkuyorum hiç iyi değil. Borcu 20 bin civarı dedi sonra 50 oldu sonra 250 ...
Tam olarak ne kadar bilmiyoruz asla, bir süre telefonlara çıkmadı işin gerçeğini öğrenemedik.
Bizimkiler bu olaylar sürerken 2 bin 3 bin gonderiyorlae devamlı yengem istediği için, yengemde bizimkilerin gönderdiği paraları biriktirip iPhone 12 almış. Ben bunu görünce dedim göndermeyin artık cidden ihtiyacı olan insan colugunun çocuğunun rızkını vermez telefona. Ben böyle yükselince birkaç aydır ses soluk yoktu ta ki düne kadar.
Dün yengem destan yazmış göndermiş bana "arabayı sat abinin borcunu öde, abin intihar edecek diye korkuyorum o para senin değil abinin de hakkı var sen böyle bir durumda olsan o ne yapar eder sana destek çıkardı"
Meğer abim bu coin işlerine girmiş ve bir güzel batmış. Tahmini olarak 200-300 bin borcu var.
Şimdi ne yapmalı bilmiyorum.
Arabayı satıp göndersem parayı bir daha asla böyle bir araba alamam, göndermesem yegenlerime üzülüyorum bir taraftan da onun dusuncesizligini neden ben çekiyorum diyorum siz olsanız ne yapardınız?
Düğüne yapılan masraflarda gönderilen paralarda sizin hakkınız yok muymuş? Kendine gelince nasıl da biliyorlar hak hukuk. Göndermeyin ödesin borcunu

Bir üye daha vardı bdv de. Abisi iyi bir iş sahibiydi ama gırtlağa kadar borçluydu. Eşinden ayrı zor şartlarda geçinen annesinin evini sattırmaya çalışıyordu o da. Manüpüle ediyordu anneyi ve kızkardeşlerini intihar ederim diye. Hep aynı oyun dönüyor. Bugün versen 6 ay 1 sene sonra gene para ister böyleleri. Yakanı kurtaramazsın. Verilmemeli o yüzden.
Çok haklısınız evet verilmemeli ama aileden olunca insan vicdan yapıyor biliyorsn da yani blöf yapılıyor ama işte söz geçiremiyor vicdanına , korkuyor. İnşallah konu sahibi soğuk kanlı davranıp umursamaz da vermez onlar doymaz dediğiniz gibi

Yengenize şu mesajı atın. Biraz da senin aileni sahalar da görelim. Amcam da babam da torun torba sahibi halen daha arkasını topluyor babam.
Kendi ailesiyle yakın oturuyolardi onlar taşındı diye bende tasinacagim diye tutturdu o kadar borcun içinde bir de taşınma masrafı çıkardı, onların sanmıyorum destek olacaklarini

İnanın yazar :)
Instagram hesabımı ekliyor reddediyorum ısrarla atıyor, abartmıyorum 100 den fazla istek attı. İsteği kabul etmiyorum bekletiyorum ya da engelliyorum yeni hesap açıp ordan ekliyor ordan da aynı şekil . Asla laftan anlamaz çok garip biri
Yalnız ürkütücü he. Vermeyin diyorum ben de herkes gibi. Ama hırslanıp ya arabaya ya size bir şey yaparlarsa diye de korktum. :110:

Kendi ailesiyle yakın oturuyolardi onlar taşındı diye bende tasinacagim diye tutturdu o kadar borcun içinde bir de taşınma masrafı çıkardı, onların sanmıyorum destek olacaklarini
O zaman kendi başının çaresine bakacak. Ömür boyu sırtınızda kambur gibi taşımayın lütfen. Gitsin başkasını sömürsün.arabanı sat borcu öde ne demek ya. Yarın öldüm deseniz bir bardak su vermezler

Yengem çok afedersiniz deli gibi, laftan anlamaz asla. Mesaj atar cevap vermem aynı mesajı bir daha atar, bir daha, bir daha.
Asla usanmaz asla laftan anlamaz.
Savcılığa şikayet et
Yengeniz çalışıyor mu? Yazdıklarınızdan nedense yenge çalışmıyor gibi bir izlenim aldim.
Yine calışsınki yenge arıyor kayınpederi , kayınvalideyi tak diye geliyor paralar neden çalışsın bulmuş enayimi kadın!!!

Tahmin etmiştim

Yenge hanım için zahmet olacak ama çalışmaya engel sağlık sorunu yoksa bi zahmet çalışması gerektiğini söylerdim. Evlenmeyi biliyorsa çalışmayı da bilsin.
Çocukların bakımını bahane eder böyle konular açılınca ama inanın çocuklara bakmıyor. Yeğenim 40 derece ateslenmis çocuk kusunca anlamış hasta olduğunu öyle götürmüş hastaneye.
Kahvaltı saati yok akşam yemeği saati yok, kendi çocukları diye bir şey demiyoruz ama akşam yemeği yerine patates kizartiyor kahvaltı zamanı nutellali ekmek

X