Borç isteyen abi.

Hayır dedim diye ciddi manada trip attı, ben ikimizi de düşünüyorum hem benim borcum kapanır hem sen daha lüks bı araba alırsın dedi ben riske giremem o kadar deyince aynı gün yine yengem yazdı abin çok kötü durumda göndersen ne olur...
Yengenize cok sinir oldun.
Neden haddini bildirmiyorsunuz ?

Hayır dedim diye ciddi manada trip attı, ben ikimizi de düşünüyorum hem benim borcum kapanır hem sen daha lüks bı araba alırsın dedi ben riske giremem o kadar deyince aynı gün yine yengem yazdı abin çok kötü durumda göndersen ne olur...
Sakın oyuna gelmeyin,bu ne yüzsüzlük ya😣.

Ben borcum olmamasına rağmen bu kadar lüks harcama yapamıyorum 🥴 hani derler ya bugün yediğin hurmalar yarın totonu tırmalar diye.. işte o hesap. abiniz düşünecek bunu siz üç maymunu oynayın, boşverin. yengeniz eşini çok düşünüyorsa elindeki telefonu satmakla başlayabilir.
Ben de aynı şekil, bir de devamlı abinin haberi yok senden utanıyor diyor ama ne hikmetse abimin evde olduğu saatlerde yazıyor, 1 haftada 10 kilo verdi, yemeden içmeden kesildi, kimseyle konuşmuyor... Çok sıkıldım artık bu muhabbetlerden

Eşim borsadan çok iyi anlar. Öyle paranı 10 a falan katlayamazsın. Hele ki son 2 senedeki borsa da. Coinlerin de o civcivli zamanları bitti artık. Hayal satan insanlar onlar 5 10 katı kazanırım üç beş ayda diyenler. Kimse inanmasın bunlara.

Sakın satmayın arabanızı.Anne ve babanız ısrarcı olsa bile vermeyin. Abiniz ve yengeniz gibi insanlar ancak gerçek bir mağduriyet yaşarsa akıllanır, o da belki. Yakın çevremde de var böyleleri. Anne-babanın herşeyin de sadece onların hakları varmış gibi davranırlar. Ama kendilerinin asla birine hayrı dokunmaz. Hiç sevmiyorum böyle insanları.

Son düzenleme:
Yengem çok afedersiniz deli gibi, laftan anlamaz asla. Mesaj atar cevap vermem aynı mesajı bir daha atar, bir daha, bir daha.
Asla usanmaz asla laftan anlamaz.
E atsın görüldü yapın cevap vermeyin. Sonsuza dek yazamaz ya

Merhabalar fikir danışmak istediğim bir konu var sizlere.
Annem babam abimi evlendirdi, düğünü yaptılar, ev eşyalarının tamamını aldılar, 10 taneden fazla bilezik aldılar(takı seti vs her şeyi aldılar), karsi tarafın hiçbir desteği olmadı evdeki rendeye varana dek hepsini annemler aldı. Yeni evliler huzursuzluk yaşamasın borç içinde kalmasin istediler.
Uzun zaman geçti tabi bunun üstünden her şey yolundaydı ta ki geçen seneye kadar.
Bir gün arayıp salon takımını yenilemek istediklerini söylediler ailem de 15 bin lira gönderdi, ardından tasinacaklarini ve nakliye masrafı çocuk odası masrafı olacağını söylediler 20 bin de o zaman gönderdiler.
Ara sıra arar abim 500 lira 1000 lira ister benden, anne babamdan.
Her neyse geçen kış abimin evine icra gelmiş sebebi de koltuk takımının parasını ödememesi, gönderdigimiz parayı yatırmamış bizimkiler yine 20 bin civarı gönderdiler borcu kapatsın diye ama asla bitmedi borçları.
Bizimkilerin elden çıkarmak istedikleri bir kaç yer vardı sattılar ve bir ev aldılar, kalaniyla da araba alıp benim üstüme yapacaklardı, ben parayı alıp borsaya yatırdım 3-4 ay içinde iyi yükseldi para, bende birikmiş tüm paramı koydum ve düzgün bir araba aldık.

O ara yengem aradı abin çok hasta 1 haftada 10 kilo verdi delirtecek diye korkuyorum hiç iyi değil. Borcu 20 bin civarı dedi sonra 50 oldu sonra 250 ...
Tam olarak ne kadar bilmiyoruz asla, bir süre telefonlara çıkmadı işin gerçeğini öğrenemedik.
Bizimkiler bu olaylar sürerken 2 bin 3 bin gonderiyorlae devamlı yengem istediği için, yengemde bizimkilerin gönderdiği paraları biriktirip iPhone 12 almış. Ben bunu görünce dedim göndermeyin artık cidden ihtiyacı olan insan colugunun çocuğunun rızkını vermez telefona. Ben böyle yükselince birkaç aydır ses soluk yoktu ta ki düne kadar.
Dün yengem destan yazmış göndermiş bana "arabayı sat abinin borcunu öde, abin intihar edecek diye korkuyorum o para senin değil abinin de hakkı var sen böyle bir durumda olsan o ne yapar eder sana destek çıkardı"
Meğer abim bu coin işlerine girmiş ve bir güzel batmış. Tahmini olarak 200-300 bin borcu var.
Şimdi ne yapmalı bilmiyorum.
Arabayı satıp göndersem parayı bir daha asla böyle bir araba alamam, göndermesem yegenlerime üzülüyorum bir taraftan da onun dusuncesizligini neden ben çekiyorum diyorum s

iz olsanız ne yapardınız?
Tabiki vermem.200-300 odenmicek bi borc degil calissin odesin.Bizi aramayin borc icin yeter derim.

Karı-koca ortak çalışıyorlar resmen.
İster trip atsın, ister küssün ne hali varsa görsün, arabayı satarsanız çatır çatır yiyecekler, borçlarını kapatmayacaklar, sonra sıra anne babanızın evine gelecek, evi satsınlar diye baskı yapacaklar.

Umarım anne babanız oğullarının küserim, intihar ederim, çok kötüyüm sömürülerine karşı dik durabilecek güçtedir yoksa ben size diyeyim arabadan sonra sıra evde, gidenlerde asla geri gelmez, abiniz borç kapatmak için istemiyor, yine coine yatıracak bu şekilde zararını çıkartacağını sanıyor şu an, yatırdığını da batıracak borç artınca evi satmazsanız valla intihar edecem deyip evi sattıracak.

Ev gitsin istemiyorsanız arabayı satıp parasını vermeyin, hatta artık destek olmak adına 100 lira bile göndermeyin hiçbiriniz.

Ben boyle konularda yengeyi muhatap almazdim. Hele para konusunda haktan filan bahsetse arayip agzima geleni sayardim. Aileniz eşyalarin tamamini almis ev almiş daha bir de sizin elinizdekinde nereden abinizin hakki oluyormuş. Cidden yenge baya sinirlari aşmiş artik.
Ben zirnik bir şey vermezdim yetmiş yedikleri. 🤷

E atsın görüldü yapın cevap vermeyin. Sonsuza dek yazamaz ya
İnanın yazar :)
Instagram hesabımı ekliyor reddediyorum ısrarla atıyor, abartmıyorum 100 den fazla istek attı. İsteği kabul etmiyorum bekletiyorum ya da engelliyorum yeni hesap açıp ordan ekliyor ordan da aynı şekil . Asla laftan anlamaz çok garip biri

Ben de aynı şekil, bir de devamlı abinin haberi yok senden utanıyor diyor ama ne hikmetse abimin evde olduğu saatlerde yazıyor, 1 haftada 10 kilo verdi, yemeden içmeden kesildi, kimseyle konuşmuyor... Çok sıkıldım artık bu muhabbetlerden
Belli ki sizi kandırmak için senaryo yazıyorlar, umursamamaya çalışın yoksa sizi de çekecekler batağa :KK43:

Annem babam abimi evlendirdi, düğünü yaptılar, ev eşyalarının tamamını aldılar, 10 taneden fazla bilezik aldılar(takı seti vs her şeyi aldılar), karsi tarafın hiçbir desteği olmadı evdeki rendeye varana dek hepsini annemler aldı. Yeni evliler huzursuzluk yaşamasın borç içinde kalmasin istediler.
Uzun zaman geçti tabi bunun üstünden her şey yolundaydı ta ki geçen seneye kadar.
Bir gün arayıp salon takımını yenilemek istediklerini söylediler ailem de 15 bin lira gönderdi, ardından tasinacaklarini ve nakliye masrafı çocuk odası masrafı olacağını söylediler 20 bin de o zaman gönderdiler.
Her neyse geçen kış abimin evine icra gelmiş sebebi de koltuk takımının parasını ödememesi, gönderdigimiz parayı yatırmamış bizimkiler yine 20 bin civarı gönderdiler borcu kapatsın diye ama asla bitmedi borçları.
Bizimkilerin elden çıkarmak istedikleri bir kaç yer vardı sattılar ve bir ev aldılar, kalaniyla da araba alıp benim üstüme yapacaklardı, ben parayı alıp borsaya yatırdım 3-4 ay içinde iyi yükseldi para, bende birikmiş tüm paramı koydum ve düzgün bir araba aldık.

O ara yengem aradı abin çok hasta 1 haftada 10 kilo verdi delirtecek diye korkuyorum hiç iyi değil. Borcu 20 bin civarı dedi sonra 50 oldu sonra 250 ...
Tam olarak ne kadar bilmiyoruz asla, bir süre telefonlara çıkmadı işin gerçeğini öğrenemedik.
Bizimkiler bu olaylar sürerken 2 bin 3 bin gonderiyorlae devamlı yengem istediği için, yengemde bizimkilerin gönderdiği paraları biriktirip iPhone 12 almış. Ben bunu görünce dedim göndermeyin artık cidden ihtiyacı olan insan colugunun çocuğunun rızkını vermez telefona. Ben böyle yükselince birkaç aydır ses soluk yoktu ta ki düne kadar.
Dün yengem destan yazmış göndermiş bana "arabayı sat abinin borcunu öde, abin intihar edecek diye korkuyorum o para senin değil abinin de hakkı var sen böyle bir durumda olsan o ne yapar eder sana destek çıkardı"
Meğer abim bu coin işlerine girmiş ve bir güzel batmış. Tahmini olarak 200-300 bin borcu var.
Arabayı satıp göndersem parayı bir daha asla böyle bir araba alamam, göndermesem yegenlerime üzülüyorum bir taraftan da onun dusuncesizligini neden ben çekiyorum diyorum siz olsanız ne yapardınız?
Sakın satmayın sakın. Elinizi vermissiniz kokunuzu kaptırmışsınız. Siz bu ailenin çok afedersiniz enayisi misiniz? Kendileri herşeyi satsın ödesinler .

Arabayı satıp göndersem parayı bir daha asla böyle bir araba alamam, göndermesem yegenlerime üzülüyorum bir taraftan da onun dusuncesizligini neden ben çekiyorum diyorum siz olsanız ne yapardınız?
Kimsenin sorumsuzluğundan siz sorumlu değilsiniz. Sakın öyle bir şey yapmayın düpedüz manyaklık bu. Size güvenmese batırmazdı.

Öylelerinin canı çok tatlı olur. Resmen vicdanınıza oynayıp büyük vurgun yapmak istiyorlar, üç beş onbeş kesmiyor demek ki artık. Kanmayın. Mesajlardan sıkıldıysanız umursamadiginizi belli edin. Taksitlendirin çalışın ödeyin borcunuzu deyin.
Abim intihar edecek adam değil ama ederse de ölüm haktır yenge, korkma sen, eceli gelmişse önünde dağ duramaz deyin.

X