Borç almadığım halde açıklama kısmına borç yazan nişanlı

Boşandıklarında altın kadına veriliyor.Bu arada ev de evlilik hediyemdi mesela ben bu durumlardan dolayı kendisinden evlilik için altın bilezik vs istemedim ki onların sülalesinde kadının kilosu kadar altın takılmışlığı var (boşandıktan sonra da altınlar kadına kalmış hukuken kimsede bişey söylememiş) mehir olarak kaç kilo altın istersin demişti ben kabul etmemiştim ev aldın yeter o zaten diye
Bak ne güzel diyorsun BOŞANDIKLARINDA. Senin nikahın bile yok. Gerçi kilo ile altın takan kesimde pek boşanma yok. :)

merak etme katip dayak olmasa da kendisinden tokat yedim ve kendisiyle başlarda evlenmemenin sebebi eski eşine şiddet göstermesiydi bir gün bana yapacağına da emindim ve yaptı da toplamda 3-4 kez tokat attı tek yaptığınız eskiden gelen bir kininiz olduğu için haksız bir adamı savunuyorsunuz.Konuda haklı olan benim adınız gibi eminsiniz buna.Peki benim 2 seneye yakın maaşım ne olacak ? kendisiyle tanıştığım sıralarda kredi çekip araba alacaktım zaten buna hazırlanıyordum.Her kadın öyle hediyleri kabul eder burada birbimizi kandırmayalım sevgiliniz evlenme yolunda olduğunuz biri size araba alacak siz ne yapacaksınız red mi edeceksiniz ? dünya üzerine bunu kabul etmeeyeck bir kadın yoktur
Bu deliyi başına sarma, şiddet eğilimli, şimdi üç beş tokat, ileride eften püften bir zıtlaşmada v*rur öld*rür bir gün, sosyal medyada iş işten geçtikten sonra hakkını savunduklarımızdan olma. Ev araba kimse kimseye bırakmaz, adamlar nikâhlı karılarıyla ortak aldıkları evi arabayı, çocuklarının anasına bırakmamak için kırk takla atıyor; iyi misin?

Eşim oturacağımız evi, biz nişanlıyken aldı; hatta teklif etti tapu ortak olsun, yok dedim. Onun malı onun alın teri. Koskoca evde ne hakkım var da tapusuna ortak olacağım? Zengin sevgililerim de oldu, ayrılırken pahalı olan tüm hediyeleri geri verdim. Ben canımı yolda bulmadım şahsen.

Boşandıklarında altın kadına veriliyor.Bu arada ev de evlilik hediyemdi mesela ben bu durumlardan dolayı kendisinden evlilik için altın bilezik vs istemedim ki onların sülalesinde kadının kilosu kadar altın takılmışlığı var (boşandıktan sonra da altınlar kadına kalmış hukuken kimsede bişey söylememiş) mehir olarak kaç kilo altın istersin demişti ben kabul etmemiştim ev aldın yeter o zaten diye
Kadın evlenmiş ve boşandıklarında almış ama sen evli değilsin öyle evi arabayı bedavadan üzerine yapsın bu adam. Ayrıca ilk başta kendi istedi, aldı özel gün hediyesi diyordun şimdi mehir için ben istedim diyorsun. 2 yıldır beraber yaşayan bir çiftin mehir muhabbeti yapması da enteresan.

Bak ne güzel diyorsun BOŞANDIKLARINDA. Senin nikahın bile yok. Gerçi kilo ile altın takan kesimde pek boşanma yok. :)
Kendi ailelerinde akrabalarında geline kilolarca altın takılıyor,takılmış.Onlarda az altın takmak dedikodu malzemesiymiş ve utanç vericiymiş.Ailelerinden bir çok boşanan olmuş hepside kadına kalmış.Ki ben şuan kilolarca altın istesem bana da takılır çünkü onlara göre bu zorunluluk ama ben bu kadar şeyden sonra böyle bişey istemiyorum bu açgözlülük oluyor.Ve ben mehir olarak da bu aldıklarını saydım zaten öyle sandığınız gibi yiyici aç gözlü değilim.Ha bunları almasa kilolarca altın taksalar yine onları bozdurup şuanki sahip olduğum şeyleri alabilirdim.Olay yine aynı kapıya çıkıyor.

merak etme katip dayak olmasa da kendisinden tokat yedim ve kendisiyle başlarda evlenmemenin sebebi eski eşine şiddet göstermesiydi bir gün bana yapacağına da emindim ve yaptı da toplamda 3-4 kez tokat attı tek yaptığınız eskiden gelen bir kininiz olduğu için haksız bir adamı savunuyorsunuz.Konuda haklı olan benim adınız gibi eminsiniz buna.Peki benim 2 seneye yakın maaşım ne olacak ? kendisiyle tanıştığım sıralarda kredi çekip araba alacaktım zaten buna hazırlanıyordum.Her kadın öyle hediyleri kabul eder burada birbimizi kandırmayalım sevgiliniz evlenme yolunda olduğunuz biri size araba alacak siz ne yapacaksınız red mi edeceksiniz ? dünya üzerine bunu kabul etmeeyeck bir kadın yoktur

Siddet boyle hafif dozla başlar. Tokat, sarsma, itme... git gide dozu artar. Neden kendine bunu yapiyorsun?

Neyse ya mermad ister iade et ister etme.
Adam bizi ölümle tehdit etmiyor, ettiği sensin. Sen düş derdine.
Ben gezmeye gidim arabamla adiyossss
sen bence bir kadının şiddet görmesinden dolayı espiri ve dalga geçme ondan sonra konularıma yorum yap bu siteye senelerdir üyeyim ve hiç bir söz bu kadar üzmemişti beni ben birine birşeyler söylerken acımam etmem ama kadın şiddeti çocuk konularında hassasımdır düşmanında olsa bir kadının şiddet görmedinden dolayı böyle espiriler yapamazsın her konuda eleştirebilirsin ama şiddetle alakalı bir konuyla espiri veya dalga geçemezsin

Kadın evlenmiş ve boşandıklarında almış ama sen evli değilsin öyle evi arabayı bedavadan üzerine yapsın bu adam. Ayrıca ilk başta kendi istedi, aldı özel gün hediyesi diyordun şimdi mehir için ben istedim diyorsun. 2 yıldır beraber yaşayan bir çiftin mehir muhabbeti yapması da enteresan.
Mehir için istedim demedim,mehire saydım dedim.
Mehirde veya nikahta ne altın ne başka bişey istemiyorum dedim.Yaptığı şeylere saydım hepsini.Ailesi altın konusuna değindiğinde benim bir talebim olmadığını söyledim.

Kendi ailelerinde akrabalarında geline kilolarca altın takılıyor,takılmış.Onlarda az altın takmak dedikodu malzemesiymiş ve utanç vericiymiş.Ailelerinden bir çok boşanan olmuş hepside kadına kalmış.Ki ben şuan kilolarca altın istesem bana da takılır çünkü onlara göre bu zorunluluk ama ben bu kadar şeyden sonra böyle bişey istemiyorum bu açgözlülük oluyor.Ve ben mehir olarak da bu aldıklarını saydım zaten öyle sandığınız gibi yiyici aç gözlü değilim.Ha bunları almasa kilolarca altın taksalar yine onları bozdurup şuanki sahip olduğum şeyleri alabilirdim.Olay yine aynı kapıya çıkıyor.
Hı hı kesin çatır çutur boşanıyorlardır. Neyse öyle bile olsa onların nikahı varmış adamlar vermese mahkeme seve seve verdirecek yani ne olacaktı? Mermad bak tane tane konuşucam. Nişanlılığın bir hukuki yaptırımı yok. Senin nikahın yok. Hiç olmadı. Sen hak talep edemezsin. Etsen de o adam ona izin vermez. Altın falan hadi hediyem olsun der bırakır. Ama o evi arabayı senden söke söke, döve döve, vura kıra alır. Anlıyor musun beni? Sen de biliyorsun. 2yıl koynuna yattığın adam yapar bunu bizden iyi biliyorsun. Ama para hırsın o kadar ağır basıyor ki şu an bunları unutmaya çalışıyorsun. Sen mezarını kazıyorsun şu an.

Son düzenleme:
Günaydın herkese.Şuanda evlilik yolunda olduğum biri var hatta nikah tarihimizi bile aldık.Kendisiyle 1,5 senedir beraber yaşıyoruz zaten.Kendisi kazanıyor,bana atıyor ve ben biriktirdikçe de bişeyler alınıyor yatırım yapılıyor (benim adıma. Son zamanlarda fark ettim ki attığı paralara borç yazmaya başlamış. Kendisinden asla borç almadım zaten bana attığı parayı karttan kendisi harcayabiliyor ben de harcıyorum yani ortak olarak sayıyoruz. Bunu fark ettikten sonra tartıştık kendisiyle borç almadığıma dair whatsapp mesajlarımız var ama ben yine de işimi garantiye almak için el yazısıyla bir kağıda borç almadığımı yazmasını istedim ve yazdırdım.Yarın öbür gün ayrılık durumu olduğunda başıma bir sıkıntı gelir mi bu önlemleri almama rağmen.İcra takibi başlatabilir mi ? Veya kötü bir durum olmaması için nasıl bir yol izlemeliyim ne yapmam gerek olası bir kötülüğü önlemek için.

DÜZELTME VEYA NOT: Sevgili üyeler rica ediyorum ilişki hakkında değil bu borç konusuna ağırlıklı yorum yapabilir misiniz.Bu ilişkinin toksik ve sonunun olmayacağını biliyorum şuanda ilişkinin detaylarını yaşanmışlıkları anlatsam çok uzun olacaktı ve borç icra konusundan çıkacaktı.Sizin olumsuz düşündüğünüz herşeyin farkındayım aynı şeyleri ben de düşünüyorum.Ama lütfen hukuktan anlayan kişiler yorum yapsın :KK43:
Ne dememizi istiyorsunuz ? Hukuki olaraksa oralara konu açmalısınız. Herşey ortada adam size borç olarak veriyor. İleride bir sorun olursa geri almak için. Evli bile olsanız bu böyle !

Mehir için istedim demedim,mehire saydım dedim.
Mehirde veya nikahta ne altın ne başka bişey istemiyorum dedim.Yaptığı şeylere saydım hepsini.Ailesi altın konusuna değindiğinde benim bir talebim olmadığını söyledim.

İşin içinden böyle sıyrılmayı düşünüyorsun ve o yüzden evleneceksin. Ayrılırken de ev, araba benim mehirim diyeceksin kimse onları senden alamayacak. Müthiş,zekice bir plan.

Nerden baksan elinde kalan bir ilişkiye,bide nikah kıyacaksın...
Belaya koşuyorsun resmen...

Bakın bu adam öyle üç gün görüştüğüm biri değil,NİŞANLIM.Doğuda nişanlı olan kıza kilolarca altın takılıyor onlarda mı yiyici ? Onlar altını kabul etti diye ben de evi arabayı kabul ettim diye yiyici mi oluyoruz?

İlerde allah göstermesin tabi nişan atma ve boşanma durumunda o borç yazarak gönderdiği tüm makbuzları sizden talep ediyor. Yasal hakkı bu.
Ama siz burda insanları azarlayacağınıza NİŞANLI nıza sorun neden böyle yapma gereği duyuyor.

ben kabul etmezdim asla, açıklayamayacağım bir parayı. O para gerçekten sevgilinizin mi? Legal bir para mı? Asla emin olamaz, Bunları düşünürdüm. Hatta miktar çoksa bir gariplik olduğundan emin olurdum. İnşallah başınıza bir iş almamışsınızdır.

X