Borç almadığım halde açıklama kısmına borç yazan nişanlı

Kendisinin bana attığı paralardan onunda harcadığı yüklü miktarda paralar var ben bana attığı kısmı biriktirip yemeyip içmeyip gezmediğim için o kadar birikti ve onları bana hediye olaraka armağan edebildi. 100 attıysa 50sini kendi harcası 50si ben de kaldı biriktirdim olayı anladınız mı ? bir nevi bana attığı harçlıkları biriktirdim gidip harcasam ona da bişey diyemezdi zaten harcamam için atıyordu bana
Biriktirirken çok acılar çekmişim mermaid kıyamam haha

Niye sizin adınıza yatırım yapılıyor ben anlamadım ? Birlikte yaşıyorsunuz siz çalışıyor musunuz?

merak etme katip dayak olmasa da kendisinden tokat yedim ve kendisiyle başlarda evlenmemenin sebebi eski eşine şiddet göstermesiydi bir gün bana yapacağına da emindim ve yaptı da toplamda 3-4 kez tokat attı tek yaptığınız eskiden gelen bir kininiz olduğu için haksız bir adamı savunuyorsunuz.Konuda haklı olan benim adınız gibi eminsiniz buna.Peki benim 2 seneye yakın maaşım ne olacak ? kendisiyle tanıştığım sıralarda kredi çekip araba alacaktım zaten buna hazırlanıyordum.Her kadın öyle hediyleri kabul eder burada birbimizi kandırmayalım sevgiliniz evlenme yolunda olduğunuz biri size araba alacak siz ne yapacaksınız red mi edeceksiniz ? dünya üzerine bunu kabul etmeeyeck bir kadın yoktur
Ne kadar eminsiniz herkesin kabul edeceğinden. Bundan 13 yıl önce çok zor günlerden geçiyordum. İş bulamıyordum. O zaman birlikte olduğum kişi yüklü bir meblağ göndermeyi teklif etti. İş yeri açarsın dedi. Asla kabul etmedim. Etseydim onun kuklası olmam istenecekti belki de. Üstelik geri istese veremem de. Geri veremeyeceğim hediyeyi almak onur açısından etik olacak bir şey değil.

Ben reddettim
Sevgiliyken aldığı arabayı üzerime yapmak istediğinde ne munasebo dedim.
Herkes sen değil :)
Maaşın da çok dert olduysa işten çıkmasaydın madem allah allah.
2 senelik got kadar maaşinla krediyle anca araba alabiliyormussun.
Hele o safsatayi geç.
Dediğim gibi o adam yanına bırakmaz.
Ha yediğin dayaklara gelince yemeseydin madem.
Benim peşime mütahit takılmıştı, aynı bunun gibi keko, reddedince yıllarca takıldı peşime, o zaman eşim vardı sevgilimdi. Hamileyken cezaevinden babamı aramış. Babam bana demedi, gitmiş savcılığa. Bi daha sesi çıkmadı.

Ben reddettim
Sevgiliyken aldığı arabayı üzerime yapmak istediğinde ne munasebo dedim.
Herkes sen değil :)
Maaşın da çok dert olduysa işten çıkmasaydın madem allah allah.
2 senelik got kadar maaşinla krediyle anca araba alabiliyormussun.
Hele o safsatayi geç.
Dediğim gibi o adam yanına bırakmaz.
Ha yediğin dayaklara gelince yemeseydin madem.
tam tersi bence sen kendi üzerine istedin adam da yapmadı,ben yemem gerçekçi konuşalım sjhdjsjdjdj
adam gerçekten senin üzerine almak isteseydi önce kendi üzerine alıp sonrasında sana teklif etmezdi paşalar gibi notere götürürdü seni

Kendisinin bana attığı paralardan onunda harcadığı yüklü miktarda paralar var ben bana attığı kısmı biriktirip yemeyip içmeyip gezmediğim için o kadar birikti ve onları bana hediye olaraka armağan edebildi. 100 attıysa 50sini kendi harcası 50si ben de kaldı biriktirdim olayı anladınız mı ? bir nevi bana attığı harçlıkları biriktirdim gidip harcasam ona da bişey diyemezdi zaten harcamam için atıyordu bana
Bunlar fasa fiso. Hatta hüso. Adam sen ayrılıcam dediğin an söke söke alacak elinden. Bak bu çayın içindeki telve kadar gerçek.

tam tersi bence sen kendi üzerine istedin adam da yapmadı,ben yemem gerçekçi konuşalım sjhdjsjdjdj
adam gerçekten senin üzerine almak isteseydi önce kendi üzerine alıp sonrasında sana teklif etmezdi paşalar gibi notere götürürdü seni
Cıks şuan o bahsettiğim sevgilim 19 yıllık eşim
Araba ve ev de eşimin üzerine :KK66:
12 yıldır çalışıyorum ayrıca :KK66:

Sonra da ölümle tehdit eder, döverdi değil mi?
İsten çık deme hakkını bulurdu kendinde.
Çünkü onun gözünde satın alınmış bir şeysin.

Ne kadar eminsiniz herkesin kabul edeceğinden. Bundan 13 yıl önce çok zor günlerden geçiyordum. İş bulamıyordum. O zaman birlikte olduğum kişi yüklü bir meblağ göndermeyi teklif etti. İş yeri açarsın dedi. Asla kabul etmedim. Etseydim onun kuklası olmam istenecekti belki de. Üstelik geri istese veremem de. Geri veremeyeceğim hediyeyi almak onur açısından etik olacak bir şey değil.
Bu konu biraz borca giriyor bunu ben de kabul etmeyebilirdim ama evlilik yolunda olduğunuz nişanlınız özel günlerde bu tarz hediyeler getirdiğinde her kadın kabul eder buna eminim ve o dönem evlilik teklifi edilmişti yani hukuken nişanlıydık

Bizim 6 yıl kirada oturduğumuz bir ev vardı. Ev sahibi önce canımsınız, kardeşimsiniz falan bizi yedi. Biz de gençlikle kandık. Dedi ki kirayı öderken havalede kira yazmayın, free style gönderdin. Eşim de her ayın 1'inde 3-4 yıl kadar bu şekilde bir gün aksatmadan kirayı ödedi. Sonra adamdan kaynaklı aramızda bir sorun oldu ve biz bunun gerçek yüzünü görecek zekaya gelince kira yazmaya başladık. Adam 1 ayda çılgına döndü nasıl yazarsınız işte bana vergi gelcek falan. Biz dinlemedik ve adama da vergi borcu geldi mülkünden ötürü. Ve öncesinde de her ay düzenli olarak havale yaptığımız için kira demesek de onların da geriye dönük, faiziyle vergisini ödedi. (Bu aşamada vergi konusunda bilirkişiden fikir aldık, öğrenmek için)
Sizin konuyla çok benzemiyor ama böyle konular da var. Fikir olsun diye yazdım. Evliliğinizde iyi şanslar, çünkü ÇOOK fazla lazım olacak gibi duruyor.

Bu konu biraz borca giriyor bunu ben de kabul etmeyebilirdim ama evlilik yolunda olduğunuz nişanlınız özel günlerde bu tarz hediyeler getirdiğinde her kadın kabul eder buna eminim ve o dönem evlilik teklifi edilmişti yani hukuken nişanlıydık
Hala herkesi kendisi gibi yiyici sanıyor haha

Tabi kesin etmezdin.
Geri ödeme ihtimali olmayan şeyleri kabul edersin sen.
Yiyici olmak böyle bir sey zaten.

Ah canım sen o kadar alışmışsın ki kolundan sürüklenip bi yerlere götürülmeye. Hiç fikrini soran olmadı de mi bu güne kadar.

X