Borç almadığım halde açıklama kısmına borç yazan nişanlı

Mermad kusura bakma; ama bakış açın çok sığ. Hediye evi arabayı neden kıskanalım ki, geliş yolu belli; ben kıskanmam, zaten müteahhit bir babanın kızıyım. Beton yığını mı görmemişiz? Karşımdaki adama illâki araba, ev alacaksın şartı da koşmadım; helâlinden çalışsın kazansın, iyi bir mesleği olsun, yarın işsizlik güçsüzlük durumunda hani ekmeğini taştan çıkaracak kabiliyeti olsun, gerekiyorsa gitsin pazarda bir şey satsın, babamın malına güvenmesin; ama en önemlisi bana sevgisi, sadakati tam olsun, üstüme her zaman titresin istedim. Her kadının öncelikleri, mutluluk kriterleri farklı. Benim adamım bana sesini yükseltmiş kötü bir laf etmiş değil.

Bazı kadınlarımız da eşleriyle dişini tırnağına takıp, çalışıp çabalayıp bilmem kaç yıllık evliliğinde helâlinden nihâyet evini aldı, pırlanta gibi çocuk yetiştiriyor. Bak @Led_BiR_Vele_DisTiri

Bazıları o çok sevdiği adamla macera dolu anılar biriktirip ülke ülke geziyor, yeri geliyor para harcamadan hayatı dibine kadar dolu dolu yaşıyor; partneriyle küçük şirin bahçeli bir ev tutmuş, her anını eğlenerek her şeyi beraber deneyimleyerek hayatın tadına varıyor. Ben hayran hayran izliyorum. Bak @yenGEnC

Neden kıskansınlar ki senin durumunu?
Sevgisi sadakati zaten tam .O konuda ondan asla şüphem yok.Kendisine şart koşmadım bana şunu al bunu al öyle evlenirim diye kendisi teklif etti ben de canıma minnet kabul etti ama ben bu hediyeleri kabul ettim diye linç yedim shdgjdjsjd o zaman yılbaşında piyango çıkarsa onuda kabul etmeyin😂 çünkü fazla gururlusunuz ne yapacaksınız bedavadan gelen piyangoyu.

Konunuzu eşime okudum güldü…
Evliyse boşansın, evli değilse ayrılsın dedi.

Hukuk okumuş biri size ne yazabilir bu arada…..

Adam alnınıza damga gibi BORÇ yazısı çakmış.
Olumsuz bir durumda tabi ki mahkemelik olacaksınız.
Elinizde whatsapp yazışmaları vs yazılı belge var diye sevinmeyin.
Bana tehditle imzalattı yazdırdı derse görürsünüz gününüzü.

Video bile çekseniz bu kadar çiğ adam video için de tehditle video çekti derse ödersin parayı.

Sizin en mantıklı yapacağınız hareket; şu dakikadan sonra borç yazarak attığı paraları geri göndermek.
Bundan sonra size attığı paraları borç olarak hesabına geri gönderin böylelikle borç eşitlenmoş olur, yada tarih belirtip x tarihli borç ödemesi diye geri göndermek.

Ve inanın bu davalar öyle sizin tahmin ettiginiz gibi ben haklıyımla kazanmıyorsunuz.
Çünkü devletin belirledigi kurallar var. O kurallar geçerli.

Benim bir akrabam konusunda %100 haklıydı, kendi parasıydı.
Yaptığı bir hatadan dolayı %100 haksız oldu hapis yattı bi kaç ay.

Aman diyorum dikkatli ol.

Gelinlik aldık herşey hazır diye bu çiğ adamla evlenirsen bizi haberdar et….

Sevgisi sadakati zaten tam .O konuda ondan asla şüphem yok.Kendisine şart koşmadım bana şunu al bunu al öyle evlenirim diye kendisi teklif etti ben de canıma minnet kabul etti ama ben bu hediyeleri kabul ettim diye linç yedim shdgjdjsjd o zaman yılbaşında piyango çıkarsa onuda kabul etmeyin😂 çünkü fazla gururlusunuz ne yapacaksınız bedavadan gelen piyangoyu.
Kuzum, sana şunu söyleyeyim, bedava peynir fare kapanında olur, o peynir de aslında bedava değildir, bir bedeli vardır; o bedeli fare hayatıyla öder. Hani senin yanına bırakmaz, üstüne yatırmaz; bizim derdimiz canına zevâl gelmesin. Tehlikeli sularda yüzüyorsun, bu kadar rahat olma kendine çok güvenme derim. Hayat senin hayatın, istediğin gibi yönlendirmekte özgürsün yoksa.

Peki şimdi ne yapacaksın? Borç olarak yazdığı meblağları geri at bari.

Kuzum, sana şunu söyleyeyim, bedava peynir fare kapanında olur, o peynir de aslında bedava değildir, bir bedeli vardır; o bedeli fare hayatıyla öder. Hani senin yanına bırakmaz, üstüne yatırmaz; bizim derdimiz canına zevâl gelmesin. Tehlikeli sularda yüzüyorsun, bu kadar rahat olma kendine çok güvenme derim. Hayat senin hayatın, istediğin gibi yönlendirmekte özgürsün yoksa.

Peki şimdi ne yapacaksın? Borç olarak yazdığı meblağları geri at bari.
Geri yollarsa borç olarak kabul ettiğini düşünür diye göndermiyormuş. Bir de o parayı çoktan harcamışlar sanırım öyle yazmıştı.

Zannedip günahınıza girmek istemem ama bence bu adam evli. Yoksa neden evlenmişiz gibiydik diyeceksin? Zaten evlenirdiniz. Hırsın bundan kaynaklı olabilir çünkü kullanılmış hissediyorsun. Özel hayatın kimseyi ilgilendirmez istersen maddi kaygılar içinde bir ilişki içinde olabilirsin bence bu kimseyi ilgilendiren konu değil ama hayatını buraya anlayarak zaten yargılanmaya hazırsın ve bunu kabul ediyorsun. Toksik ilişki ne yapabilirim gibi tavrın var, şuursuz gibisin. İnan bana değmez. Derhal ayrıl bu adamdan. Ev ve araba sana bela olacak, vazgeç, bukadar güvenmediğine göre bağışlamayacak sana. Anladığım kadarıyla burada çırpındığına göre bu adam okadar zengin değil. Hem evli (bence). Hayatını mahvediyorsun.

Saçma bir evham gibi geldi bana açıkcası. Nasıl kafasina göre icra takibi başlatabilir ki bir insan? Borç vermiş olsa bile borcunuzu ödemediğinizi nasıl ispatlayacak? Elden verdim der geçersin en basiti. Hayır bir de oraya "borç" yazmakla borç verdiğini nasıl ispat edebilir ki? Borç aldiğınıza dair sizin bir beyanınız vs yok. Borcu da verdiyse kendi rızasıyla vermiş oluyor ayrıca.

Dolandırıcılardan bile parayı alamıyor dolandırılanlar; parayı kendi rızalarıyla yolladıkları için.

Zannedip günahınıza girmek istemem ama bence bu adam evli. Yoksa neden evlenmişiz gibiydik diyeceksin? Zaten evlenirdiniz. Hırsın bundan kaynaklı olabilir çünkü kullanılmış hissediyorsun. Özel hayatın kimseyi ilgilendirmez istersen maddi kaygılar içinde bir ilişki içinde olabilirsin bence bu kimseyi ilgilendiren konu değil ama hayatını buraya anlayarak zaten yargılanmaya hazırsın ve bunu kabul ediyorsun. Toksik ilişki ne yapabilirim gibi tavrın var, şuursuz gibisin. İnan bana değmez. Derhal ayrıl bu adamdan. Ev ve araba sana bela olacak, vazgeç, bukadar güvenmediğine göre bağışlamayacak sana. Anladığım kadarıyla burada çırpındığına göre bu adam okadar zengin değil. Hem evli (bence). Hayatını mahvediyorsun.
Evli biriyle nasıl nikah tarihi alınıyor ? Devlet böyle bir şeye izin veriyor mu ?
Ayrıldığımızda derdinin ev olmadığını biliyorum eğer isterse bana aldığı evin aynısından 5-6 tane alabilecek güçte.Derdi benim ondan ayrılıyor olmam ve sarhoş kafayla o şekilde musallat oluyor

Evli biriyle nasıl nikah tarihi alınıyor ? Devlet böyle bir şeye izin veriyor mu ?
Ayrıldığımızda derdinin ev olmadığını biliyorum eğer isterse bana aldığı evin aynısından 5-6 tane alabilecek güçte.Derdi benim ondan ayrılıyor olmam ve sarhoş kafayla o şekilde musallat oluyor
Bence değil ya, bu güçte falan değil anlattıklarına göre söylüyorum. Olanı abarttığını düşünüyorum ve adam evli daha fazla tepki almamak adına gizliyorsun. Ama günahına girmek istemiyorum oyüzden uzatmayacağım.

Şöyle bi haber gördüm twiterda. Yakında siz de böyle olabilirsiniz

Eklentiler

• IMG_1710.png
    IMG_1710.png
    309,6 KB · Görüntüleme: 8
ya sanırım bana ev araba alındığı için kıskandınız😂 hayatınızda asla bu kadar büyük hediyeler alınmayacak size bu kadar üzerime gelmenizin başka bir sebebi olamaz😬 üzgünüm hanımlar hayatınız boyunca ne ev ne de bir araba hediyesi alamayacaksınız 😔

demek ki bazı kadınlar böyle ölüme yürümeyi severek yapıyor, bu tarz erkekleri herkes tercih etmez, o sizin tercih ve ödeyeceğiniz bedelin peşinatı gibi düşünün o ev ve arabayı

X