Borç almadığım halde açıklama kısmına borç yazan nişanlı

Bu alınan mallar sizin üzerinizeyse herhangi bir hak talep edemez ki. Evlenmeden önce edinildi sonuçta. Evlenseniz ne değişecek ? Açıkçası adam tehdit ettiği halde sizle evleniyorsa altında başka şeyler olabilir. Can güvenliğiniz tehlikede olacak bu evlilikle. Yaş farkınız var mı ? Konunuza gelecek olursak borç olarak yazılan şeyler yasal hak doğuruyor tutar çok yüksek mi ? Yani 2000 liraya borç yazsa ilerle icra yoluyla alsa nolur ki? Adam ev araba altın almış size sonuçta.
Hanfendi 2bin olsa sizce gelip burada konu açıp ona kağıda yazdırır mıyım ? Keşke 2bin olsa

Evlilik hayatı evlilik hayatı yazıp duruyorsun da adam resmi olarak senin hiçbir şeyin değil. İstediğin kadar kafanda evlilik hayatı yaşadım de. 2 yıl birlikte yaşadını düzenli seks ve ev hayatı sağladın diye sana evi ve arabayı öylece bırakacağını sanman komik. Boşanırken alınanlar bölünüyor rn azından ama sen çok akıllısın ya heps benim deyip sahipleniyorum. Zorla vermemiş ama het akıllı insan bu alınanların bir bedeli olduğunu bilir. Bu memlekette nişnaşın gibi adamların yapacağı şeyler tahmin etmek zor değil.
Ya tamamda benim çalışmamı engelledi ve ben bu hediyeleri ona zorla mı aldırdım sevgili helva ? Ya resmen eskiye dönük bir düşmanlığınız ve ne konu yazsam burada her zaman beni haksız görüyorsunuz.Doğum gününde arkadaşın sana hediye aldı ve onu zorla almak istiyor bu öyle bir şey.Aldığı her büyük şey özel gün için hediyeydi zaten burada suçlu ben miyim ? Almak zorunda mı ? Vermek zorunda mıyım ? Doğum günümde bana ayıcık da alsa ben zaten okeydim araba mı al dedim ? Doğum günümde aldığı hediyeyi vermek zorunda mıyım şimdi?

Adamın çocuğu varmıs belki eski eşi nafaka davası açarsa tüm paramı borçlara veriyorum demek için yapmıştır.

Benim üzerime olmasını kendi istiyor bu benim istediğim bir şey değildi kendi teklif etti ben de kabul ettim bu durumu sonuçta resmi olmasada bir evlilik hayatı yaşadık, hakettiğimi düşünüyorum.
Ayrıca borç olarak attığı paranın çoğunu yine benim hesap kartımdan kendisi harcadı ben çok az miktarını gelinlik almak için harcadım.
Ee o zaman neden korkuyorsunuz? Adamın yapmıs oldugu sey mantıklı geldı bana dunyanın bınbır turlu hali var bak siz nasıl ayrılırsak nolur dıyebılıyorsanız oda o sekılde dıyor ne mana adam calıscak her seyı sana sızın ustunuze yapcak. Ben calısıyım sen ye.

Kendisiyle tanıştıktan kısa bir süre sonra bana yerleşti hatta kendisinden kira bile almıyordum.Sonra kendisinin çok harcadığını ve bana atmak istediğini biriktirip bir şeyler yapmamızı istedi (ayrıca kendisi işi bıraktırdı bana)Bir süre sonra bana o biriktirdiğimiz paradan araba aldı sonrasında ev aldı sonrasında altınlar aldı (bunları doğum günü,sevgililer günü hediyesi adı altında alıyordu hiç bir zaman böyle taleplerim olmadı kendisinden burada benim emeğim biriktirmemdi yemezdim içmezdim gezmedim biriktirirdim) kendisi boşanmış ve çocuklu olduğu için muhtemelen gözüme girmek için yaptı bunları ve ayrıldığımızda da aldığı bu büyük hediyeleri geri istedi ama ben vermedim çalışmamı engelledin ve sen kazandın ben biriktirdim evlilik hayatı yaşadık bunları sana vermek zorunda değilim dedim ölüm tehditleri aldım.Ailesinin bu konuları bilmesi normal çünkü zaten evlilik yolundaydık.
İşte bu yüzden nikah önemli. Burada sizin görünmez bir emeğiniz var. Sizin yaptığınız yemek, temizlik, düzenli mutfak alışverişleri, düzenli hayat sayesinde o birikim yapabildi ama ayrılık durumunda bu görülmüyor.

Ya tamamda benim çalışmamı engelledi ve ben bu hediyeleri ona zorla mı aldırdım sevgili helva ? Ya resmen eskiye dönük bir düşmanlığınız ve ne konu yazsam burada her zaman beni haksız görüyorsunuz.Doğum gününde arkadaşın sana hediye aldı ve onu zorla almak istiyor bu öyle bir şey.Aldığı her büyük şey özel gün için hediyeydi zaten burada suçlu ben miyim ? Almak zorunda mı ? Vermek zorunda mıyım ? Doğum günümde bana ayıcık da alsa ben zaten okeydim araba mı al dedim ? Doğum günümde aldığı hediyeyi vermek zorunda mıyım şimdi?
Çıkmasaydın sen de madem?
Ben adamın yerinde olsam malı mülki asla bırakmam yanına.
Kaldı ki bu adam da bırakmaz

Kendisiyle tanıştıktan kısa bir süre sonra bana yerleşti hatta kendisinden kira bile almıyordum.Sonra kendisinin çok harcadığını ve bana atmak istediğini biriktirip bir şeyler yapmamızı istedi (ayrıca kendisi işi bıraktırdı bana)Bir süre sonra bana o biriktirdiğimiz paradan araba aldı sonrasında ev aldı sonrasında altınlar aldı (bunları doğum günü,sevgililer günü hediyesi adı altında alıyordu hiç bir zaman böyle taleplerim olmadı kendisinden burada benim emeğim biriktirmemdi yemezdim içmezdim gezmedim biriktirirdim) kendisi boşanmış ve çocuklu olduğu için muhtemelen gözüme girmek için yaptı bunları ve ayrıldığımızda da aldığı bu büyük hediyeleri geri istedi ama ben vermedim çalışmamı engelledin ve sen kazandın ben biriktirdim evlilik hayatı yaşadık bunları sana vermek zorunda değilim dedim ölüm tehditleri aldım.Ailesinin bu konuları bilmesi normal çünkü zaten evlilik yolundaydık.

Ev araba senin üstüne mi?

Bu kadın da hep böyle bir akil tutulması vardı hanımlar bu ilk değil.
Hakettiği şeyi yaşıyor o ayrı.
Burada yazdıklarını, ithamlarini, milletle alay etmelerini muhakkak hatırlayanlar olacaktır ve ben sonuna kadar kendisinin kasindigini düşünen biriyim.
Dediğim gibi bana göre tam layık olduğu biriyle beraber ve evet bu adam çocuğuna acımamıs sana mı acıyacak?
Millet 5 lira için adam kesiyor bu memlekette sen de o malin mülkün sende kalacağına eminsen artık ne denilse boş :)

İşte bu yüzden nikah önemli. Burada sizin görünmez bir emeğiniz var. Sizin yaptığınız yemek, temizlik, düzenli mutfak alışverişleri, düzenli hayat sayesinde o birikim yapabildi ama ayrılık durumunda bu görülmüyor.
Sadece mutfak temizlik mi ? Heba ettiğim işim,düzenim,sosyalliğmin yok olması.Ve nikah olmadığı için haksız oluyorum onların gözünde nikahım olsa asla bişey diyemezlerdi

Benim üzerime olmasını kendi istiyor bu benim istediğim bir şey değildi kendi teklif etti ben de kabul ettim bu durumu sonuçta resmi olmasada bir evlilik hayatı yaşadık, hakettiğimi düşünüyorum.
Ayrıca borç olarak attığı paranın çoğunu yine benim hesap kartımdan kendisi harcadı ben çok az miktarını gelinlik almak için harcadım.
Adam senin her şeyi para için yaptığını bilmiyor sanıyordun heralde. O iş öyle değil anlamış oldun neyse. Senin üstüne olsun ister tabi ayrılırsan döver öldürür napar yapar alır zaten sanki çok dert ona.

Ya adam parayı size göndermiş biriktir demiş size bakmayı istemiş kabul etmiş. O parayla da size HEDİYE olarak araba ev altın almış. E almasaydı ? Önceki konuları bilmiyorum ama adam isteyerek almış. Madem geri isteyecek yapmasaydı ? İlişki bir yatırım aracı mı ki geri alıyor ? Adamın tutumu çok saçma geldi bana. Ayrılırsak vereceksin diyene kadar sizin üstünüze yapmasaydı. Ben sizi haksız görmüyorum ya bu konuda. Ne güzel yerken içerken gezerken al aşkım hediye ayrılınca hediyemi ver. Kim kime ev hediye alıyor ? Sizin hatanız nikah olmasan tüm hayatınızdan vazgeçmiş olmanız o noktada da para tatlı gelmiş :)

Ev, araba ile ayıcığı mı kıyaslıyorsun :KK70:
Özel günmüş.
İşten de çıkmasaydın, kendin istemişsin, parayla gözünü boyamış senden oturmuşsun evde.
Vermek zorunda değilsen ölüm tehditleri aldığın adamla evlenme yoluna girmezdin.
Neden giriyorsun?
Bunlar bana hediye deyip ölüm tehditi için şikayetçi olsaydın.
Aklı başında her kadın bir erkeğin bu kadar para harcadıktan sonra o kadının aldığı nefeste bile hak iddia edeceğini bilir. Kendi hayatını düşünen de mala mülke kendini heba ettirmez, kabul ermez.
Bir akıllı sen değilsin.

Ya adam parayı size göndermiş biriktir demiş size bakmayı istemiş kabul etmiş. O parayla da size HEDİYE olarak araba ev altın almış. E almasaydı ? Önceki konuları bilmiyorum ama adam isteyerek almış. Madem geri isteyecek yapmasaydı ? İlişki bir yatırım aracı mı ki geri alıyor ? Adamın tutumu çok saçma geldi bana. Ayrılırsak vereceksin diyene kadar sizin üstünüze yapmasaydı. Ben sizi haksız görmüyorum ya bu konuda. Ne güzel yerken içerken gezerken al aşkım hediye ayrılınca hediyemi ver. Kim kime ev hediye alıyor ? Sizin hatanız nikah olmasan tüm hayatınızdan vazgeçmiş olmanız o noktada da para tatlı gelmiş :)
Allahım sonunda beni anlayan birisi gerçekten teşekkür ederim.Ve yemin ederim bu kadar büyük hediyeleri ben istemedim yani bana özel günlerde ayıcık çiçek alsa yine kabuldüm.Ve zaten bana attığı paralardan kendisinin de yüklü harcamaları oldu ama ben yinede biriktirdim emek sarf ettim yani biriktirmesem belkide alınamazdı çünkü kendisi paralı oyun bağımlısı

X